Henna - barvení vlasů

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Oveeec
2270 příspěvků 24.10.16 23:34

Dámy, nezkoušela jste některá, co udělá smíchání dvou stejných odstínů různých značek? Konkrétně Khadí a Henné Color? Předpokládám, že by to nemělo udělat nic, ale co kdyby náhodou, že jo :) Jestli se to už řešilo, omlouvám se, nemám čas číst celou diskuzi.

Mauvy
263 příspěvků 25.10.16 09:17

S barvením rostlinnými barvami na základě henny mám také nějaké zkušenosti, konkrétně s Logonou a Khadi. Ani jedna značka mě neuspokojila, protože hnědé u nich mají teplé až nazrzlé odstíny (i ty, které se třeba prohlašují za studené), což se mi nelíbí ani to k mému typu nejde. Ač už jsem jim dávala šanci několikrát, pokaždé se konalo zklamání, a tak jsem jim dala vale.
Teď mám v merku přeliv stříbrný kaštan od Henné Color (i když tam je trocha té chemie, ale ne čpavek nebo PPD, kteréžto složky mi na kůži nedělají dobře), který prý má skutečně studený tón, a pak jsem objevila českou značku Cosmetikabio, kterou chci taky vyzkoušet. Mají dvě blond barvy (pšeničnou blond a popelavou blond), o nichž uvádějí, že jsou studené, a ta pšeničná dokonce neobsahuje hennu, která je právě nositelkou těch zrzavin a oranžovin, které já tolik nemám ráda. Na první šediny mi všechny hnědé odstíny od Logony či Khadi chytly pokaždé až skoro dooranžova, což vypadalo dost divně. Byla jsem ráda, že se to postupně vymylo a schválně jsem myla intenzivněji a častěji. Naštěstí se ta oranžovost či zrzavost postupně otupovala, až zcela zmizela, jenže trpěl ručník, naštěstí i to se pak vypralo. Takže co se hnědé týče, zkusím ještě ten výše zmíněný přeliv a pak se vrhnu na „české“ blond odstíny, třebaže jsem od přírody hnědovlasá, už mi nejde o to mít celou hlavu hnědou, bude mi stačit, když se moje první šedivé vlasy zbarví do blond (ale minimálně do neutrální blond, lépe do chladné blond) – výsledkem by měl být přírodní melír bez zbytečné chemie.

Mauvy
263 příspěvků 25.10.16 10:03
@Cecílie J. píše:
Ahoj,
měla bych dotaz, jak se vyhnout ztmavnutí při opakovaném barvení hennou a naopak udržet vlasy co nejsvětlejší?Po letech se vracím k barvení hennou a jde mi o čistě zrzavou barvu bez červených tónů. Několik let jsem barvila chemicky, nyní mám vlasy už půl roku odrostlé a již dvakrát barvené hennou. Nejdříve jsem barvila přípravkem Logona Cream - Indian Summer, což mi chytlo jen jemně (nechala jsem to na vlasech pouze hodinu) a vlasy bohužel trochu zmavly. Teď naposledy jsem sáhla po henně z DM (měděná červená), do které jsem přidala místo citronu krystalický vit. C, trochu medu a skořici. Zalévala jsem téměř vřelou vodou, nechala chvíli odstát. Po necelých třech hodinách jsem smyla a barva je pěkná, sytě zrzavá a vlasy neztmavly, ba naopak vypadají světlejší. Jak ale nyní dál? Hrozí při opakovaném barvení, že při vrstvení henny vlasy ztmavnou?
A další moje otázka se týká neutrální henny z obchodu Prodejbylin.cz. Je možné ji použít místo henny z DM, ale se stejným efektem? Jde mi o co nejsvětlejší a přitom výrazně zrzavou barvu (někdo by to možná už nazval oranžovou).
Moje barva je klasická tmavě plavá (myší), viz první foto. Druhá fotka je po barvení Logonou, třetí po barvení hennou z DM. Ráda bych, aby mi zůstala tato barva, nebo ještě lépe - kdyby se ještě prosvětlila, ale zůstala stejně výrazně zrzavá. Co byste doporučily?
Někde jsem si přečetla, že příliš ztmavené vlasy hennou lidé zesvětlují právě pomocí vit. C, po kterém jsem já minule sáhla instinktivně (došel citron). Dělají to jako zábal (vit. C + kondicioner). Já ale žádnou chemii na vlasy nepoužívám, myju jen jedlou sodou a octem, takže u mně by kondicioner nepřipadal v úvahu. Mohla bych to zkusit s olejem, ale moc se mi do toho nechce, protože hádám, že by potom henna hůř chytala. Přijde mi nejlepším řešením vit. C nasypat přímo při barvení do henny, ale ráda si vyslechnu rady zkušenějších…
Ta sypaná přírodní henna z Pridejbylin. cz mě hodně láká, ale bojím se, aby výsledek nebyl tmavší než to mám teď, nebo aby to nevyšlo do červena…
Díky! :)

Podle mě Vám to na prvních dvou fotkách sluší víc než na té poslední, kde jste patrně naposledy obarvená. Spíš mi to přijde, jako byste byla studený typ, ta zrzavá se mi k Vaší pleti, aspoň na té fotce, zdá taková fádní, jako by Vás znevýraznila.

Barbuchaa
219 příspěvků 25.10.16 22:35
@Oveeec píše:
Dámy, nezkoušela jste některá, co udělá smíchání dvou stejných odstínů různých značek? Konkrétně Khadí a Henné Color? Předpokládám, že by to nemělo udělat nic, ale co kdyby náhodou, že jo :) Jestli se to už řešilo, omlouvám se, nemám čas číst celou diskuzi.

Neudělá to nic. Odzkoušeno za vás. :D

Oveeec
2270 příspěvků 25.10.16 23:22

@Barbuchaa Tak děkuju :D

Oveeec
2270 příspěvků 29.10.16 23:24

A ještě bych měla dotaz, tentokrát na přelivy Henné Color. Píšou tam, že se to má nechávat max. 45 minut, ale když jsem to zkoušela na prameni vlasů, nechytlo to vůbec. Stane se něco, když to nechám třeba pár hodin? Rozpustí se mi vlasy? Sežere mi to hlavu?

Morrighan
1335 příspěvků 30.10.16 12:07

@Oveeec neporadím s henné colour ale henna by vám neměla udělat nic i kdybyste jí tam nechala hodiny (používám čistou hennu a nechávám to na hlavně 3 hodiny s tím, že 12 hodin je odleželá)

Oveeec
2270 příspěvků 30.10.16 12:12

@Morrighan Já vím, hennu jsem vždycky nechávala přes noc, ale s tím přelivem zkušenost nemám. Zeptala bych se mámy, ta ho používá, ale to bych se prozradila, že se chystám barvit, a mně se nechce poslouchat, že to nemám dělat, že mám krásnou barvu a tak. Jako má pravdu, ale já mám prostě na to náladu a koneckonců to není napořád, takže bohatě stačí, že si to všechno vyslechnu, až se s tou novou hlavou ukážu :)

Morrighan
1335 příspěvků 30.10.16 16:35

@Oveeec Jó to znám…máma je úplně stejná. Jakmile jsem si koupila barvu nebo hennu hned začala láteřit, že si ničím vlasy atd xD

Okavango
117 příspěvků 4.11.16 19:09
@Oveeec píše:
@Morrighan Já vím, hennu jsem vždycky nechávala přes noc, ale s tím přelivem zkušenost nemám. Zeptala bych se mámy, ta ho používá, ale to bych se prozradila, že se chystám barvit, a mně se nechce poslouchat, že to nemám dělat, že mám krásnou barvu a tak. Jako má pravdu, ale já mám prostě na to náladu a koneckonců to není napořád, takže bohatě stačí, že si to všechno vyslechnu, až se s tou novou hlavou ukážu :)
@Oveeec píše:
A ještě bych měla dotaz, tentokrát na přelivy Henné Color. Píšou tam, že se to má nechávat max. 45 minut, ale když jsem to zkoušela na prameni vlasů, nechytlo to vůbec. Stane se něco, když to nechám třeba pár hodin? Rozpustí se mi vlasy? Sežere mi to hlavu?

Nechávala jsem dvě hodiny, nesežralo mi to nic :-) a barva pak byla pěkná.

Marue
28 příspěvků 5.11.16 14:37
@Mauvy píše:
S barvením rostlinnými barvami na základě henny mám také nějaké zkušenosti, konkrétně s Logonou a Khadi. Ani jedna značka mě neuspokojila, protože hnědé u nich mají teplé až nazrzlé odstíny (i ty, které se třeba prohlašují za studené), což se mi nelíbí ani to k mému typu nejde. Ač už jsem jim dávala šanci několikrát, pokaždé se konalo zklamání, a tak jsem jim dala vale.
Teď mám v merku přeliv stříbrný kaštan od Henné Color (i když tam je trocha té chemie, ale ne čpavek nebo PPD, kteréžto složky mi na kůži nedělají dobře), který prý má skutečně studený tón, a pak jsem objevila českou značku Cosmetikabio, kterou chci taky vyzkoušet. Mají dvě blond barvy (pšeničnou blond a popelavou blond), o nichž uvádějí, že jsou studené, a ta pšeničná dokonce neobsahuje hennu, která je právě nositelkou těch zrzavin a oranžovin, které já tolik nemám ráda. Na první šediny mi všechny hnědé odstíny od Logony či Khadi chytly pokaždé až skoro dooranžova, což vypadalo dost divně. Byla jsem ráda, že se to postupně vymylo a schválně jsem myla intenzivněji a častěji. Naštěstí se ta oranžovost či zrzavost postupně otupovala, až zcela zmizela, jenže trpěl ručník, naštěstí i to se pak vypralo. Takže co se hnědé týče, zkusím ještě ten výše zmíněný přeliv a pak se vrhnu na „české“ blond odstíny, třebaže jsem od přírody hnědovlasá, už mi nejde o to mít celou hlavu hnědou, bude mi stačit, když se moje první šedivé vlasy zbarví do blond (ale minimálně do neutrální blond, lépe do chladné blond) – výsledkem by měl být přírodní melír bez zbytečné chemie.

Prosím, mohla byste pak napsat, jak to dopadlo s tím stříbrným kaštanem? Mám úplně stejný problém, potřebuju mít na vlasech neutrální až studený tón hnědé a všechny henny co jsem zkoušela chytaly do zrzava…@Mauvy děkuji.

Mauvy
263 příspěvků 7.11.16 08:16
@Marue píše:
Prosím, mohla byste pak napsat, jak to dopadlo s tím stříbrným kaštanem? Mám úplně stejný problém, potřebuju mít na vlasech neutrální až studený tón hnědé a všechny henny co jsem zkoušela chytaly do zrzava…@Mauvy děkuji.

Dobře, budu na Vás pamatovat, a až vyzkouším, dám sem vědět. Plánuji zkoušet snad někdy do Vánoc. Čekám jen na delší odrosty od posledního barvení, abych mohla zřetelněji vidět rozdíl, jak to chytne na mé vlastní barvě a na zbytku vlasů, které byly barveny předchozími barvami a kde stále něco jakoby doblond (rezavé odlesky jsou naštěstí skoro vymyté) zůstalo.

Mauvy
263 příspěvků 19.12.16 08:01

To: Marue

Jak jsem slíbila… mám na vlasech čerstvě udělaný přeliv stříbrný kaštan od Henné color. Nespotřebovala jsem celé balení, abych neriskovala, že mi bude barva stékat, zbyla mi asi jedna třetina obsahu. Nechala jsem působit půl hodiny. Odstín je opravdu studený, nejspíš to bude tím, že to není čistě rostlinná barva, ale je tam například taky nějaké modré barvivo, což na vlasech dělá ten stříbřitý odlesk. Na prvních šedinách tedy není úplně jisté, zda barva méně výrazněji chytla, nebo je to odlesk nové barvy. Z určitého úhlu pohledu jakoby vlasy házely slabý odlesk až malinko do modra. Chytlo to celkem rovnoměrně i na ty lehce do tepla zatónované vlasy po předchozích barveních čistě rostlinnými barvami.
Jsem zvyklá, že po čistě rostlinných barvách mám vlasy vysušené a takové tvrdé, takže jsem měla připravený kondicionér, že si ho dám po smytí barvy do délek, i když kdekdo píše, že se to nemá. Ale jedna paní na jednom blogu v návodu na barvení vlasů hennovými barvami dokonce píše po smytí barvy umýt vlasy kondicionérem. Já to zkoušela, ale na jemnější vlasy a/nebo vlasy se sklonem k maštění je lepší dávat kondicionér jen do délek.
Henné color jako ne zcela přírodní je jiná. Už při smývání mi bylo jasné, že je jemná, nevysušuje a žádný kondicionér nebude potřeba. Vlasy šly bez problémů rozčesat.
Barvu doporučuji na vlasy středně- až tmavěhnědé, přeliv je tmavý. Má se to postupně vymývat, je to ostatně přeliv, tak uvidím, za jak dlouho.
Zbytek barvy jsem uschovala ve studenu (vršek přelepila izolepou, aby barva nevyschla, když je to nahoře odříznuto), příště možná malinko zředím vodou a nechám působit 45 minut.
Pokud by tohle byla trvalá barva, tak tmavý odstín bych si nepořídila, ale jako přeliv jsem to vyzkoušet chtěla. Na zimu se to hodí víc než na jaro a léto. Takto studeně tmavé vlasy budou vhodné k pokrývce hlavy například ve vínové, teal, modré, šedé apod.
Od jara začnu experimenty s přírodními blond melíry od už zmíněné české značky, protože ve studenou světle- až středněhnědou už nevěřím, hlavně nechci být dorezava. A taky už nebudu věřit rádoby odbornicím na hennové barvy, nemám zkrátka dobrou zkušenost: ačkoli mě dotyčná viděla in natura s přírodními, nebarvenými vlasy a chtěla jsem studenou barvu co nejbližší své vlastní, dostala jsem absolutně chybnou radu, přitom sama bych si byla vytipovala a vybrala barvu úplně jinou. Dejte, milé dámy, spíš na svůj vnitřní hlas, co ten Vám radí, a ne na někoho, kdo Vaše vlasy vidí poprvé, nezná je, kdo chce možná jen hlavně to či ono prodat.

Hayele
69 příspěvků 19.12.16 16:03

Michani ruznych henn nevadi, stejne tak jako nevadi, kdyz se henna necha na vlasech dlouho.
Da se neco delat proti nadmernemu vysuseni vlasu, krome vtirani oleje do nich? Samozrejme az po hennovani.

Mauvy
263 příspěvků 19.12.16 16:14
@Hayele píše:
Michani ruznych henn nevadi, stejne tak jako nevadi, kdyz se henna necha na vlasech dlouho.
Da se neco delat proti nadmernemu vysuseni vlasu, krome vtirani oleje do nich? Samozrejme az po hennovani.

Jak už jsem psala výše, jedna paní na svém blogu radí po smytí henny umýt vlasy kondicionérem, aby se lépe česaly a netrhaly, aby se zmírnilo to vysušení. Sama jsem to zkoušela a na moje vlasy už to bylo moc, dřív se zmastily, takže já doporučuju na vlasy jemnější a/nebo vlasy se skonem k maštění dát po smytí henny kondicionér jen do délek. Olej bych si na svoje vlasy nedala, bylo by to na ně moc, ale na vlasy i běžně suché asi proč ne, nevím.

Mauvy
263 příspěvků 20.12.16 09:19
@Oveeec píše:
A ještě bych měla dotaz, tentokrát na přelivy Henné Color. Píšou tam, že se to má nechávat max. 45 minut, ale když jsem to zkoušela na prameni vlasů, nechytlo to vůbec. Stane se něco, když to nechám třeba pár hodin? Rozpustí se mi vlasy? Sežere mi to hlavu?

Ta maximální doba působení je tam uvedena nejspíš proto, že to není čistě rostlinná barva, je tam jistý podíl chemických složek. A i když přeliv neobsahuje amoniak, peroxid či PPD, stejně je asi potřeba dobu zbytečně neprodlužovat, protože každá složka nebo jejich kombinace může asi způsobit podráždění. Takže dobu bych rozhodně respektovala a tu maximální nepřekračovala.

yveta478
2 příspěvky 24.2.17 16:41

Holky, já vyzkoušela VOONO http://voono.cz/…-dark-brown/ a je naprosto úžasná!!! Moje vlasy jsou lesklé, nevysušené, se studeným odstínem a barvení trvalo max 45min. Chce to však dodržet postup uvedený na www.voono.cz/aplikace/ .:-)

Dracunculus
11 příspěvků 17.11.18 17:06

@yveta478
Souhlas, voono maj moc hezký odstíny. Světle hnědá byla krásně čokoládová, to mi ale úplně nesedělo. Teď jsem barvila wine red a obravdu hezky studený vínový odstín, nic rezavého. Uvidim, jak to ještě zoxiduje.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek