Henna - barvení vlasů

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Martulinka94
3 příspěvky 10.1.14 19:30

Děkuji, uvidím co to udělá, hlavně abych nevypadala jako mrkvička, což teď vypadám :D

jerryy
3 příspěvky 2.2.14 20:58

Dámy, potřebovala bych od vás radu. Taky jsem se rozhodla obarvit si vlasy hennou, ale nevím jakou koupit. První věc je značka, četla jsem o dobrých zkušenostech s Henné Color, Lamdou a Khadí. Ikdyž Henné Color údajně vysušuje, takže to nebude nic pro mě. Přidávám fotky, na první je moje současná barva, mám vlasy barvené chemicky (je to vymytá „intenzivně červená“), jsou tam vidět odrosty, svoje vlasy mám příšerně jemné a takové zvláštní světle hnědé :D Na druhé fotce je barva, kterou bych si asi představovala po barvení hennou. Případně kdybyste měly tip na jinou pěknou barvu, která by se na ty moje hrůzné vlasy hodila, aby vypadaly líp :D

katango
1356 příspěvků 2.2.14 21:24

Lamda je dobrá, ale podle mne je nejlepší čistá prášková henna bez dalších příměsí. Myslím, že výsledek by mohla být ta požadovaná barva.

lleennttiillkkaa
59 příspěvků 15.2.14 19:06

Mě ze vyhovovala lush, ale nastrouhat jí a připravit je očistec. Nicméně mě fakt nadchla vůně, intenzita barvení. Henne color jsem měla taky a taky dobrý, vysušení zabraníš tím, že do směsi přidáš oliv. olej

elliss
133 příspěvků 15.2.14 19:36

Já používám Khadí, momentálně mám Amla a Jatropha a jsem celkem spokojená-předtím jsem používala hennu z DM a Khadí je jednoznačně lepší. Mám taky jemné vlasy a po aplikaci henny trošku zdrsní, ale jenom do prvního umytí, pak se zase vrátí do normálu..

Denyna
4105 příspěvků 16.2.14 15:05

Používám čistou práškovou hennu bez příměsí, tuhle
http://www.cestaprirody.cz/index.php?…
Při vaší délce vlasů vám vystačí minimálně na tři obarvení. Henna chytá líp s každou aplikací, takže napoprvé barva nemusí být tak intenzivní, ale po dalším barevní bude zas výraznější.
Taky mám dobrou zkušenost s Logonou, od té jsem si koupila přímo bordó odstín, ale je dražší

janka991
1 příspěvek 2.3.14 19:51

Dámy, tu sú skvelé návody na hennu, silno odporúčam. pre mňa veľmi dobrý zdroj informácií, a odpovedajú aj na komentáre :)http://www.navlasy.sk/…tko-o-henne/

petinka511
1 příspěvek 16.4.14 17:10

Ahoje, mam chemicky farbene tmavo hnede vlasy (pred 3 mesiacmi som sa naposledy farbila). A teraz by som si chcela nafarbit mahagonovou hennou vlasy. Prosim vas odporucili by ste mi nieco, aby mi to pekne chytilo? Vopred dakujem.

lleennttiillkkaa
59 příspěvků 31.5.14 17:36

@petinka511 no já osobně bych zkusila nějakou levnější hennu nejdřív. Třeba klidně z DM a za pár dnů/týdnů něco kvalitnějšího.

lucianaT
1 příspěvek 23.6.14 16:53

Ahoj,
přemýšlím o výměně chemie za hennu, ale pořád si nejsem jistá, jestli do toho jít, vzhledem k tomu, že se henna z vlasů pak už prý nedá dost dobře sundat.
Posledních pár měsíců barvím na zrzavo, předtím jsem byla obarvená černou, takže před zrz jsem musela odbarvovat. Problém je, že mám vůči barvám hodně odolné vlasy (vymývala se mi i ta černá, zrzavá chytá výborně na odrosty, ale na odbarvené a obarvené délky místy vůbec), ač se mi konečky třepí a na pohled nejsou vlasy nijak silné. Proto potřebuju radu od zkušenějších, mám strach, že mi henna buď vůbec nechytne, nebo že budu brčálové zelená :-). Četla jsem tu, že bych to mohla vyzkoušet „nanečisto“ s přelivem Henne color, který se dá smýt a může se prý aplikovat i na chemií barvené vlasy, ale nevím, jestli mi při mé „nechytavosti“ barev na vlasy vůbec chytí.
Máte s tím někdo zkušenost? :-)

Charlene
282 příspěvků 23.6.14 22:35

Henna funguje na jiném principu než chemické barvy, takže podle toho jak vám chytají ty nejde posoudit, jak chytne henna.

katango
1356 příspěvků 24.6.14 12:12

@lucianaT Jo, henna vlasy obalí. Jsou pak i zdravější a silnější. Teď se barvím co 7-10 dnů a nikdy jsem neměla lepší vlasy.

Takže až potkáte stařenu s rezavou a velmi se lesknoucí hřívou, jsem to já.

Pinx
220 příspěvků 14.7.14 10:44

Tak jsem barvila čistou hennou a musim říct, že naprosto dokonalý! teda po prvních asi 3 umytích ta zrzavá hrozivě svítila do všech stran, ale teď si tak nějak „usedla“ a vypadá to mnohem přirozeněji, a ten lesk!! Proč proč proč jsem si celá ta léta ničila vlasy peroxidem… :D

anja.1
272 příspěvků 14.7.14 19:04

@Pinx
Vítejte do klubu.
Přesně tohle jsem si říkala před 18 měsíci a nadšení mě stále neopustilo. :-)

Pinx
220 příspěvků 14.7.14 22:07

Děkuji! :)) tak to se mám na co těšit! :D jen doufám, že to po čase nezačne nějak šíleně tmavnout… ale nehodlám to dělat nijak často, tak se to snad nějak dá :)

Charlene
282 příspěvků 15.7.14 10:33

@anja.1: Pět let… tedy, teď jsem se asi půl roku nebarvila (mám hodně tmavé vlasy, henna je je tónuje, takže odrosty jsem neměla) a znovu mě překvapilo jak moc se mi ty nahennované vlasy líbí :)

anja.1
272 příspěvků 15.7.14 11:50

@Charlene
To mám bezva vyhlídky! Navíc do čtyř let začnu nejspíš šedivět, takže volně přejdu na hennu s přírodním „melírem“. :-)

sagiti
362 příspěvků 15.7.14 15:05
@anja.1 píše:
@Charlene
To mám bezva vyhlídky! Navíc do čtyř let začnu nejspíš šedivět, takže volně přejdu na hennu s přírodním „melírem“. :-)

To máte bezva nápad. Opravdu. Śkoda, že mě to před léty nenapadlo. Svoje dlouhé, tmavé, šedivějící vlasy jsem překrývala tmavým přelivem a barvou. Pořád to jaksi šlo, ale do toho najednou alergie na chemii v barvách a co teď? Takže teď střídám hennu s chemií, ale jak přejít bezbolestně, bez stříhání tmavých, dlouhých kadeří jen na hennu? Četla jsem rozhovor s Blankou Matragi a ta od přírody zrzka, barví jen hennou a jak vypadá krásně.

Šůvix
6 příspěvků 16.7.14 12:32

Zdravím a ráda bych se připojila do diskuse o hennování. Posledních 10 let jsem se barvila na zrzavo (jen v kadeřnictví, L'Oreal professionnel) a teď jsem se rozhodla s chemickými barvami skončit a zkusit hennu. 3 měsíce jsem nechala odrůst a pak 2× aplikovala, nicméně mi chytá jinak v odrostech (mám středně hnědou českou barvu) a jinak na té chemii. Máte někdo zkušenost, po kolika barveních se to sjednotí nebo musím čekat, až mi chemicky obarvené vlasy úplně odrostou? Díky za zkušenosti

anja.1
272 příspěvků 18.7.14 18:18

@sagiti
Pokud budete chtít hennovou červenou nebo zrz, tak to asi bude problém. :-(
Ale pokud chce dále tmavou barvu, pak henna nabízí poměrně dost odstínů a chemicky barvené vlasy to zvládnou bez potíží a melír se dostaví sám.

anja.1
272 příspěvků 18.7.14 18:27

@Šůvix
Dlouhá léta jsem odbarvovala a i teď, po roce a půl, mám konce vlasů světlejší než u kořínků. Řeším to tak, že na odrosty dávám hennu s citronovou šťávou, chytá pak světlejší než jen čistá henna a vodou.
A pak se přiznám, že páchám takové vlasové zvěrstvo - jednou za 3/4 roku zajdu ke kadeřnici na jemný melír okolo obličeje a na ten pak doma dávám hennu s tím citronem. Vytvoří to fakt pěkný a hlavně přirozený efekt a dodává to vlasům plastičnost. Poprvé jsem se toho bála, ale výsledek opravdu mile překvapil.

sisix
2 příspěvky 2.9.14 21:58

Ahoj, potrebuju pordit. Chci zkusit hennu prirodni ne tu z DM-ta neni tak kvalitni(teda aspon se to vsude pise) Mam vlasy barvene pred cca dvema mesici an spinavy blond. Ale chtela bych na zrz. Tmavsi zrz ne takovou tu brutal zarivou. JAk na to? a ktrou hennu?? Prosim o zkusenosti. Dekuji

katango
1356 příspěvků 3.9.14 00:21

@sisix Kupuju zcela čistou přírodní hennu na prodejbylin.cz. Vlasy po ní mám spíše tmavou zrz, akorát na slunci metá zlatorudé blesky. Mně se to líbí.

Příspěvek upraven 03.09.14 v 23:24

Barbuchaa
219 příspěvků 3.9.14 09:20

@sisix Brutan zářivá zrz z henny nebude. Zkuste čistou hennu a kdyby to na vás bylo moc světlé, tak při příštím barvení napůl čistou červenou hennu a napůl tmavě hnědou. Já kupuji na hennalamda.cz egyptskou a jsem s ní hodně spokojená.

sisix
2 příspěvky 3.9.14 22:07

Dobry vecer, jeste se zeptam, zda pridáváte skori nebo kurkumu pro barvu. Ja se priznam, ze sem naprosty zacatecnik a presto, ze jsem hodne precetla jsem z toho jelen. :o) A jeste jedna otazka- mam 1cm odrosty a ty sou tmavsi, cca o 2-3odstiny (mysi sed obarvena na spinavy blond) bude rozdil hodne patrny? A kolik cca hny na jedno barvni vlasu dlouhych na ramena? Diky

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek