Henna - barvení vlasů

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
NočníMotýl
245 příspěvků 8.9.14 19:58

@sisix K těm kořením - taky jsem si to kdysi přečetla a pečlivě všechno možný zkoušela, ale upřímně řečeno, z mojí zkušenosti to nijak něčemu nepomůže, maximálně Vám ta henna nebude tolik „smrdět“ (ale chce to tam toho nasypat hodně). Co se ale může na výsledné barvě trochu projevit, je, když si do toho nalijete trochu něčeho kyselého, ocet, šťávu z citronu apod. Výslednou barvu to trochu zesvětlí a půjde Vám víc do zrzava. Pokud si tu hennu necháte na hlavě déle, cca 3 hodiny (víc je to podle mě zbytečné, ale to zaléží na každém), tak Vám odrosty moc vidět nebudou, respektive ten přechod bude opravdu mírný. Ze sypaných henn mi nejvíc vyhovovala ta od Khadí, byla hodně jemně rozemletá, takže dělala takovou lepší pastu na nanášení. Nejvíc mě ale uchvátila ta od Lush, protože dělá nádhernou barvu, takovou vyloženě temně rudou, není oranžová ani moc do hněda, a vlasy jsou po ní opravdu krásně lesklé a „hustší“ (svoje přírodní vlasy jsem měla takovéty tři chlupy na hlavě a henna mi opravdu pomohla). Trochu opruz je ale s nanášením, prodává se v pevné kostce a musí se nejdřív celá nastrouhat a navíc je i trochu dražší. Ale zatím moje nejoblíbenější.

milujuzivot
2 příspěvky 21.9.14 22:33

Chtěla bych se taky podělit o vyzkoušení henny. Za prvé by mne zajímalo, jakým zpusobem zkoumáte teplotu vody? Já si dnes dala na vlay Henne color, odstin hnědá. Mé vlasy jsou velice řídké, jemné, barvila jsem si je 10 let barvami z obchodu. Odbarvila jsem si konečky ve stylu „ombré“, takže vlasy u kořínku jsem měla již 2 měsíce svou světle hnědou barvu, po délce černohnědé z barvení a konce žluto-blond. Bála jsem se toho zezelenání na konečcích, ale nestalo se, barva je pěkně hnědá. Mé vlasy jsou opravdu zničené, 3 měsíce jsem byla na jihu a taky to jiné podnebí udělalo hodně, o stresu nemluvě. Nechala jsem pusobit 2 hodiny, barvu jsem si zahřívala u topení, tak mi pak hodně stékala :D Po dvou hodinách nevidím moc že by barva chytla u konečku, prej je to poprvé normální. Jinak asi lepší, lesklejší vlasy. Poradíte, prosím, jak na tu teplotu? Dekuji moc

dost_bot
2071 příspěvků 23.9.14 21:24

@milujuzivot Nijak. Pokud nebarvíte takovou tou silně a zářivě zrzavou dobré značky, tak to víc chytne až napodruhé nebo napotřetí.

milujuzivot
2 příspěvky 23.9.14 21:35

Dostbot: dekuji za indo. A je nejaky interval, jak casto si mohu davat hennu na vlasy? muzu si ji dat po dvou tydnech treba zase?

dost_bot
2071 příspěvků 23.9.14 21:36

@milujuzivot Klidně

dost_bot
2071 příspěvků 23.9.14 21:36

@milujuzivot Jeslti je nemáte moc suché. Jestli máte, chce to i trochu oleje

w3rc4
1 příspěvek 27.9.14 15:59

Včera jsem si barvila vlasy na blond klasickou barvou, ale výsledek nevypadá moc dobře. Vlasy si chci co nejdřív přebarvit hennou, ale nevím, jak dlouho mám počkat do dalšího barvení, poradí mi někdo? Děkuju

Cecílie J.
1 příspěvek 7.10.14 15:14
Jak se vyhnout ztmavnutí?

Ahoj,
měla bych dotaz, jak se vyhnout ztmavnutí při opakovaném barvení hennou a naopak udržet vlasy co nejsvětlejší?

Po letech se vracím k barvení hennou a jde mi o čistě zrzavou barvu bez červených tónů. Několik let jsem barvila chemicky, nyní mám vlasy už půl roku odrostlé a již dvakrát barvené hennou. Nejdříve jsem barvila přípravkem Logona Cream - Indian Summer, což mi chytlo jen jemně (nechala jsem to na vlasech pouze hodinu) a vlasy bohužel trochu zmavly. Teď naposledy jsem sáhla po henně z DM (měděná červená), do které jsem přidala místo citronu krystalický vit. C, trochu medu a skořici. Zalévala jsem téměř vřelou vodou, nechala chvíli odstát. Po necelých třech hodinách jsem smyla a barva je pěkná, sytě zrzavá a vlasy neztmavly, ba naopak vypadají světlejší. Jak ale nyní dál? Hrozí při opakovaném barvení, že při vrstvení henny vlasy ztmavnou?
A další moje otázka se týká neutrální henny z obchodu Prodejbylin.cz. Je možné ji použít místo henny z DM, ale se stejným efektem? Jde mi o co nejsvětlejší a přitom výrazně zrzavou barvu (někdo by to možná už nazval oranžovou).
Moje barva je klasická tmavě plavá (myší), viz první foto. Druhá fotka je po barvení Logonou, třetí po barvení hennou z DM. Ráda bych, aby mi zůstala tato barva, nebo ještě lépe - kdyby se ještě prosvětlila, ale zůstala stejně výrazně zrzavá. Co byste doporučily?
Někde jsem si přečetla, že příliš ztmavené vlasy hennou lidé zesvětlují právě pomocí vit. C, po kterém jsem já minule sáhla instinktivně (došel citron). Dělají to jako zábal (vit. C + kondicioner). Já ale žádnou chemii na vlasy nepoužívám, myju jen jedlou sodou a octem, takže u mně by kondicioner nepřipadal v úvahu. Mohla bych to zkusit s olejem, ale moc se mi do toho nechce, protože hádám, že by potom henna hůř chytala. Přijde mi nejlepším řešením vit. C nasypat přímo při barvení do henny, ale ráda si vyslechnu rady zkušenějších…
Ta sypaná přírodní henna z Pridejbylin. cz mě hodně láká, ale bojím se, aby výsledek nebyl tmavší než to mám teď, nebo aby to nevyšlo do červena…
Díky! :)

Pinx
220 příspěvků 6.1.15 10:18

Ozývám se znovu, tentokrát s dalším dotazem ohledně heny :) dvakrát jsem si na hlavu dala čistou henu, ale nyní bych chtěla přejít na hnědou, zajímalo by mě tedy, jestli mi zůstanou zrzavé odlesky, nebo jestli to ta hnědá překryje? (používám Khadi).

v2e2rka
477 příspěvků 6.1.15 14:05

@Cecílie J. na neutrální hennu pozor-není to skutečná henna, mě posledně vlasy neobarvila vůbec, jenom týden jsem měla nepatrné zlatavé odlesky (hennecolor). Vlasy mám přirozeně taky myší blond, trošku víc popelavé než vy. Citron se přidává kvůli lepšímu odstínu do zrzava, mezi kys. citronovou a vit. C až takový rozdíl není. Já osobně přidávám do směsi 1-2 polévkové lžíce olivového oleje-henna dost vysušuje. Běžně barvím měděnou hennecolor, teď jsem jaksi pozapomněla objednat, tak jsem smíchala neutrální hennu s měděně červenou z DM, výsledek na fotce.

CarrieLambert
1 příspěvek 12.3.15 13:33
ZAČÁTEČNÍK

Ahoj, chtěla bych se zeptat, kde Hennu objednáváte?
Já s ní nemám žádné zkušenosti, budu jí zkoušet po prvý a nechci hned po prvý se zklamat tím, že koupím nějakou která bude k ničemu.
Ještě jsem slyšela, že pak nechytá chemická barva, máte z tím zkušenot?
A co děláte pro to, aby vlasy pak tolik nebyly cítit tou Hennou?
Děkuju

Dracunculus
11 příspěvků 5.4.15 15:57

@CarrieLambert Barvím hennou přes 3 roky, doteď tou obyč z DM, ale na příště chci zkusit nějakou lepší.
Do té z DM dávám ocet, jinak mi moc nechytla. A také mandlový olej proti vysušení vlasů. Na vlasy po ramena používám 2 krabičky.
Pach henny mi nevadí, je cítit jen po čerstvém barvení, později jen po namočení vlasů. Skořice se bojím, mám sklon k ekzémům.
Na fotce odstín „bordó“ heny z DMka, již teda po několikaletém barvení mé myší hnědoplavé barvy. Na slunci se leskne hodně zrzavo-červeně.

andy225
2 příspěvky 27.5.15 15:59

Ahoj holky, nikdy jsem hennu nezkoušela, ale včera jsem četla článek na království žen, kde píšou, že henna vlasy hodně regeneruje. Mám celkem poničené vlasy, tak doufám, že by mi pomohla, nevím ale jestli ji můžu použít, i když mám už barvené vlasy. Dík za odpověď :))

Morrighan
1335 příspěvků 19.2.16 01:38

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda tu někdo barví na tmavě hnědou s teplými (červenými či zrzavými) odlesky? Zajímalo by mne, která značka vytvoří hezkou barvu a zda něco přimícháváte (káva, černý čaj, atd.). Používám čistou hennu Lamda a dost dobře drží, takže jsem se také chtěla zeptat, zda se dá čistá henna namíchat tak, aby byla tmavší (o hodně tmavší) a více do hněda než do červeno-zrzava. U již namíchané henny z obchodu se právě bojím rychlého vymytí a tu čistou Lamdu už mám vyzkoušenou.

Denyna
4105 příspěvků 19.2.16 09:03

.

Příspěvek upraven 14.09.17 v 15:36

Morrighan
1335 příspěvků 19.2.16 12:38

@Denyna jj, Lamdu mám a drží dobře (teda na přírodních vlasech, na kdysi odbarvených už slábne). Nešla vám ta hnědá pak do černa?

Milena4
25 příspěvků 19.2.16 15:39

Zdravím vás děvčata, chci se s vámi podělit o svou zkušenost s hennou.
Hennou jsem se barvila poslední 3 roky. Přešla jsem na ni, protože jsem měla úplně zničené chemlonovité vlasy - moje vina, neměla jsem si neustále dávat melíry.
Je ovšem fakt, že samotné svoje vlasy mám spíš suché a se sklonem ke krepovatosti. Henna byla fajn, vlasy se spravily. Používala jsem Khadí světle hnědou, a míchala s ji s dalšími odstíny - klasickou hennou, nebo jathropou. Rezavá barva jako taková mi nevadí. Co mi vadilo, že jsem měla stále tmavší hlavu a suché vlasy. Poslední měsíce jsem měla pocit, že henna přestává plnit svůj účel - špatně mi barvila šediny, vlasy jsem měla víc suché než před 3. lety, některé šedivé místa mi neobarvila vůbec.
Zkoušela jsem dobarvovat jen odrosty, ale za 14 dní se vymyly, takže jsem měla šedivo-světle rezavo-tmavě rezavohnědou barvu.
Rozhodla jsem se přejít zpět na chemické barvy a z tohoto důvodu taky tento příspěvek píši. Když jsem hledala na internetě zkušenosti s přechodem zpět na chemii, našla jsem jen všeobecnou diskusi o tom, že to nejde, jelikož vlasy mohou zezelenat - ale nebyl tam žádný konkrétní příklad/ možná byl, ale nenašla jsem ho/.
Takže moje zkušenost - vlasům se nic nestalo.
Pět týdnů jsem si nebarvila hennou, ani odrosty.
Dva měsíce před tím jen odrosty a hennu jsem tam měla jen hodinu.
Takže předpokládám, že henna se stačila trochu vymýt. Kadeřnice dokonce zkusila strčit kus ustřihlých vlasů do melíru- zelená barva se nekonala, vyšla z toho světle rezavá.
Teď mám na hlavě barvu tmavší měď s pár zesvětlenými pramínky.
Je možné, že každému to chytá jinak, ale myslím si, že pokud se z jakéhokoliv důvodu budete chtít vrátit zpět k chemii a nebudete se aspoň 3 měsíce hennovat, nemělo by se nic stát. Doufám, že někomu má zkušenost pomůže v rozhodování.

Denyna
4105 příspěvků 19.2.16 17:52

.

Příspěvek upraven 14.09.17 v 15:35

Dracunculus
11 příspěvků 19.2.16 18:33

@Milena4 Všude se udává, že při přechodu z henny na chemickou barvu či naopak je třeba 4-5 týdnů odstup od posledního barvení.

Olej jste při barvení přidávala? Zvláštní, barvím nejobyčejnější hennou z drogerie již 5.rok a stále krásně vlasy regeneruje, kryje, nevysouší.

Milena4
25 příspěvků 19.2.16 19:27

Olej jsem si někdy přidala a někdy ne, ale vlasy jsem si olejovala v podstatě každý den. Zdá se mi, že čím jsem starší, tím mám vlasy víc suché a krepatější.

Dracunculus
11 příspěvků 19.2.16 19:32

@Milena4 Tak snad i po barvě vám vydrží vlasy pěkně bez krepatění

Milena4
25 příspěvků 19.2.16 19:35

Děkuji.

Morrighan
1335 příspěvků 19.2.16 19:40

@Denyna Já to zkusím namíchat půl a půl a uvidím, co z toho vznikne. A na ty šediny to fakt nechytá? Mně začínají předčasně šedivět, zatím jen pár vlasů, ale co jsem tak koukala, tak je ta henna obalila a zakryla úplně stejně jako ty nešedivé (ačkoliv trochu světleji). Řekla bych, že ta čistá to docela umí.

Denyna
4105 příspěvků 19.2.16 19:42

.

Příspěvek upraven 13.09.17 v 11:07

Morrighan
1335 příspěvků 19.2.16 19:46

@Denyna Teda já tu čistou mám na sobě asi od Vánoc a z těch pár šedivých se nevymyla (díky bohu), spíš jsou vidět v odrostech, tak už pošilhávám po dalším hennování xD Ale třeba máma používala nějakou nic moc hennu z drogerie a ta na šedivé ani nechytila.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek