Hezky česky

Fotoalbum tématu (39) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
isko
1664 příspěvků 26.1.20 00:26
@vlm píše:
Lékaři prozradili, jak často by si lidé měli mít vlasyZdroj: https://eurozpravy.cz/…i-mit-vlasy/

Ty jova. MÍt vlasy. Vyjmenované slovo.

Eleanor Rigby
613 příspěvků 26.1.20 00:49

@isko Mít vlasy je taky docela fajn, ba je to i nutná podmínka, aby bylo co mýt.

isko
1664 příspěvků 26.1.20 00:57

@Eleanor Rigby :)
Naprosto chápu zákeřnost toho slova. Když to napíšete do Wordu, tak se vám nic nepodtrhne, protože Word nechápe, kdy použít „mít“ a kdy „mýt“.

bao-baba
629 příspěvků 26.1.20 14:26

Aktuální potvrzená tvrzení:

„Nákaza u Čecha nebyla potvrzena, tvrdí ministerstvo“

„V Británii se onemocnění koronavirem u několika vytipovaných osob nepotvrdilo. Úřady se ale obávají, že se virus v zemi brzy potvrdí.“

bao-baba
629 příspěvků 30.1.20 15:51

U článku varujícího spolujezdce před tím, aby si dávali nohy nahoru na palubní desku byl rentgenový snímek těžkého zranění, které riskují. Podle textu článku je autor šťastlivec, který se nikdy nepraštil do holeně, jinak by si ji nepletl se stehenní kostí.

„Následkem nehody a vystřelení airbagu však utrpěla poranění pánve a zlomeninu levé holenní kosti, zatímco pravá holenní kost je vykloubená a poměrně dost daleko od svého původního místa.“

Temperance
2286 příspěvků 30.1.20 16:05

@bao-baba Fujtajbl, to je strašidelnej snímek…

Temperance
2286 příspěvků 31.1.20 14:15

Titulek na Novinkách: „Hříšnice v Indonésii bičují ženy ze zvláštní trestné jednotky“ - kdo koho bičuje?

Vinca_minor
1372 příspěvků 1.2.20 13:32

@Temperance Při čtení iDnesu mě napadlo to samé :)

bao-baba
629 příspěvků 6.2.20 19:41

Z dnešního článku o tom, jak se mladík odhlásil ze sociálních sítí:

„Jestli si ještě někdy vzpomenete na to nadšení a nedbalost o názory ostatních, které jste jako děti cítili, Corey to všechno díky svému rozhodnutí prý zase zažívá.“

Oveeec
2310 příspěvků 6.2.20 21:13

Ve včerejším rozhovoru s nějakým hlavním revizorem v Metru psal redaktor:

„Stále platí, že narážíte na tytéž osoby, které již nemá cenu poxté pokutovat.“

Poxté? No ale hodila jsem to googlu a něco se našlo. Já nevím, já bych tam dala někam aspoň nějakou pomlčku.

benyka
7986 příspěvků 6.2.20 23:29

@Oveeec Dneska jsem si opět ověřila, že když ve směru postupu revizora sedí taková tatáž osoba v tramvaji přede mnou, nemusím hledat jízdenku, protože ke mně už revizor nedojde. Nevím, jestli a co z ní dopravní podnik vyrazí, ale revizor si ji stejně zapíše. Osoba ani revizor při tom nehnou brvou, evidentně to obě strany považují za zavedený standard.

Oveeec
2310 příspěvků 7.2.20 01:14

@benyka Jako takový ten vztah mezi prvorepublikovým profesionálním kriminalistou a profesionálním kriminálníkem? :)

benyka
7986 příspěvků 7.2.20 09:49

@Oveeec Spíš bych to viděla na bonus pro revizora za každého chyceného černého pasažéra. Ale nevím, jak to ve skutečnosti mají, to jen hádám. Pokud se o vymahatelnost pokuty stará někdo jiný z DP, tak ti první dva spolu nemají žádný problém. :-)

Temperance
2286 příspěvků 7.2.20 13:37

@benyka „taková tatáž“ :-D :-D :-D

Judy24
1046 příspěvků 7.2.20 14:12

@Oveeec „Poxté“ bych četla jako [poksté], ne jako [po iksté] to přece nedává žádný smysl. Já se tomu snažím vyhýbat, ale asi bych psala po x-té.

Temperance
2286 příspěvků 7.2.20 15:01

@Judy24 @Oveeec A co poXté?

Matmys
2564 příspěvků 7.2.20 15:24

Že mi píšou chybně „i“ a „y“ zákazníci do helpdesku, to jsem si zvykla, ono ani není čemu se divit, když to Novinky seznamu takhle vyprdnou:…Mladík spolu se svým kamarádem při svém činu zřejmě nedomysleli, co můžou způsobit. Jednotlivé sloupky podél nábřeží řeky Fen totiž propojovali řetězy. Když se pachateli podařilo skopnout jeden z nich do řeky, vyvolal tak doslova řetězovou reakci…

Zcela evidentně ty sloupky nepropojovali zmínění vandalové ;)

mikrob
216 příspěvků 7.2.20 15:53

@Matmys Co my víme, třeba je zrovna hoši propojovali, když jim jeden spadl do řeky :-)

Vinca_minor
1372 příspěvků 7.2.20 18:30

@Judy24 Ano, to je správně. Po x-té, n-tý člen apod. Ale jinak 5procentní sleva, 10leté výročí, tam žádné spojovníky nejsou.

Eleanor Rigby
613 příspěvků 7.2.20 23:48

@Vinca_minor Výročí není desetileté, nýbrž desáté.

Oveeec
2310 příspěvků 8.2.20 13:18

@Eleanor Rigby Jsem si vzpomněla, jak mi kdysi prababička napsala do knížky věnování „k desetiletým narozeninám“. :)

Vinca_minor
1372 příspěvků 8.2.20 17:13

@Eleanor Rigby Sorry, máte samozřejmě pravdu. To je tak, když člověk píše narychlo a nečte po sobě. Tak 10letý trest, je to lepší:)?

Eleanor Rigby
613 příspěvků 10.2.20 03:19

@Vinca_minor Neřekla bych lepší, ale jazykově správnější jo. Nechcete třeba 10letý stromek? Nebo 10letou whisky?

Vinca_minor
1372 příspěvků 10.2.20 08:01

@Eleanor Rigby 10letou whisky beru :D Dodáte?
U toho výročí je zajímavé, že někdo používá i třeba měsíční výročí (nového vztahu), ale z podtaty slova by mělo být výročí roční.

Atlacoya
2745 příspěvků 10.2.20 09:36
@Vinca_minor píše:U toho výročí je zajímavé, že někdo používá i třeba měsíční výročí (nového vztahu), ale z podtaty slova by mělo být výročí roční.

Úroky taky bývají měsíční.

Stránka:  « Předchozí 1 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek