Hezky česky

Fotoalbum tématu (52) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Eleanor Rigby
663 příspěvků 31.8.20 09:31

Na obalu sendviče: „Pšeničný chléb s krémovou a chutnou vajíčkovou pomazánkou a rajčaty“
Marně vzpomínám, který výrobce sendvičů kdy inzeroval nechutnou pomazánku… a nevzbuzuje ve mně valnou důvěru, pokud tento má potřebu napsat na obal, že pomazánka, kterou dal na chleba on, nechutná není. Koho přesvědčuje a proč?

Uživatel je onlineJordaan
9181 příspěvků 31.8.20 10:02

@benyka

Holuby jako vykaly, co na tom nechapete? :-)

Eleanor Rigby
663 příspěvků 31.8.20 11:18

@Jordaan Na okamžik jsem zmateně přemýšlela, komu ty holuby vykaly.

9181 příspěvků 31.8.20 11:22

@Eleanor Rigby

Holuby vrkaly a pri tom si vykaly :-)

Temperance
2885 příspěvků 31.8.20 13:46

Tenhle titulek se povedl: „Tříletou dívku na Tchaj-wanu odnesl drak“.

benyka
8802 příspěvků 31.8.20 14:25

@Temperance To ano. Ale to video je děsivé.

czDanda
653 příspěvků 1.9.20 05:45
@benyka píše:
@Temperance To ano. Ale to video je děsivé.

Nejděsivější je poměr okolostojících lidí - kolik se snaží o záchranu x kolik s gustem natáčí. :-(

benyka
8802 příspěvků 1.9.20 08:59

@czDanda Co byste dělala Vy, kdybyste stála na stejném místě jako autor videa, natáčela draka, a najednou se stalo tohle?

mikrob
252 příspěvků 1.9.20 10:42

@Jordaan Holuby vrkaly, trousily výkaly a při tom si vykaly :-)

Oveeec
2649 příspěvků 1.9.20 13:36
@Oveeec píše:
Ještě k těm pohádkovým knížkám, nevybavujete si někdo náhodou knížku, kde byla pohádka o králi Drozdibradovi a o dívce se stříbrnýma rukama (další už si nevybavuju)? Jsou tam takové hezké ilustrace, hlavní hrdinky jsou přejemné blondýnky s pršáčkem a šikmýma očima daleko od sebe :) Nevybavím si z toho skoro nic, mám to v takové mlze, jako když si nemůžete vzpomenout, co se vám to zdálo, ale ráda bych tu knížku zase viděla…

Kdyby to náhodou někoho zajímalo, konečně jsem se dopátrala! Knížka byla na půdě. Jsou to bratři Grimmové - O peru ptáka Noha a jiné pohádky a Vílí hora a ilustrátorka je Maria Pascualová :)

czDanda
653 příspěvků 2.9.20 05:28
@benyka píše:
@czDanda Co byste dělala Vy, kdybyste stála na stejném místě jako autor videa, natáčela draka, a najednou se stalo tohle?

Já bych zachraňovala.
Je zázrak, že v tom davu lovců senzací holčička let přežila.

MP blanka
2747 příspěvků 2.9.20 09:16

@czDanda - no, pri tom množstve ľudí a zrejme aj lán a šnúr od iných drakov by to bol asi aj tak iba zmätok. Ale ja som obdivovala to malé dievčatko, že sa vedelo tak dlho držať, a pritom teda vietor s ňou robil v rýchlosti hrozné zákruty a trhania, - ja by som sa určite udržať nevedela.

benyka
8802 příspěvků 2.9.20 09:27

@czDanda Jak konkrétně zachraňovala. Vzhledem k tomu, že dítě přežilo celkem bez úhony, je jisté, že tam, kde to šlo, je lidé chytali a zachraňovali. A určitě taky předtím natáčeli.

bao-baba
1281 příspěvků 2.9.20 18:28
@czDanda píše:
Nejděsivější je poměr okolostojících lidí - kolik se snaží o záchranu x kolik s gustem natáčí. :-(
Četla jsem rozhovor s nějakým psychologem, prý platí nepřímá úměra: čím více lidí je na místě, tím méně jich poskytne pomoc. Když je tam více lidí, vyčkávají a sami sebe přesvědčí, že pomůže někdo jiný a nakonec se může stát, že se k tomu nikdo nemá. Zatímco je-li tam jeden nebo dva, vědí, že to za ně nikdo neudělá.
9181 příspěvků 6.9.20 00:48

Je to spravne? Pavouky? Zni to nejak divne :-).

quebrada
208 příspěvků 6.9.20 02:38

@Jordaan Řekla bych, že ano. To bude jako ucha a uši. ;-)

9181 příspěvků 6.9.20 09:48

@quebrada

No ale treba „Na zdi byly vyvesene pavouky ruznych turnaju“ je divne. Ten pavouk (zvire) je muzskeho rodu. Pavouk/rozpis by pak musel byt zenskeho - ty pavouky, tj. ta jedna pavouka.

giuliettka
7716 příspěvků 6.9.20 10:01

@Jordaan Ja osobne si myslím, že tam má byť len pavouk, že sa to nemá dávať do množného čísla pavouci. Aspoň keď chodím občas na tenis, tak vždy je na vývesnej tabuli len slovo pavouk. Bez ohľadu na to, či je tam len dvojhra, či aj štvorhra.

Vinca_minor
2057 příspěvků 6.9.20 11:00

@Jordaan Mužský rod může být životný a neživotný, třeba šnečci jako zvířata (podle vzoru pán), ale sýrové šnečky (podle vzoru hrad). Ale u toho pavouka souhlasím s @giuliettka, u sportu by měl zůstat v jednotném čísle.

Ophelie
946 příspěvků 6.9.20 12:30

@quebrada spíš bych uvažovala o možnosti neživotného tvaru (viz slanečci a slanečky),ale tipla bych si, že půjde o nějakou zaužívanou oborovou variantu.

Femur
544 příspěvků 6.9.20 14:38

Já jsem jednou použila slova pavouk právě v tomto významu, když se mě jedna dívka z mé třídy ptala, jak se ten turnaj bude hrát. „No tady je takový pavouk…“ Neuvědomila jsem si, že má fobii. Zařvala a utekla. :-)

bao-baba
1281 příspěvků 6.9.20 16:20

@Vinca_minor Řekla bych, že množné číslo je správně - jedná se o pavouky RŮZNÝCH TURNAJŮ. Co turnaj, to pavouk :-)

bao-baba
1281 příspěvků 12.9.20 10:36

Lékořice: pozor na pendreky, čaje či bombony. Má široké nežádoucí účinky

https://vitalweb.cz/…douci-ucinky?…

Femur
544 příspěvků 12.9.20 18:52

@bao-baba A mají ty bombony taky dlouhé a bystrozraké účinky? To může být užitečné. :-)

mikrob
252 příspěvků 13.9.20 11:59

Možná spíš bombastické :-)

Stránka:  « Předchozí 1 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek