Hezky česky

Fotoalbum tématu (61) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Uživatel je onlinebenyka
9065 příspěvků 13.1.21 18:37

@Femur :-) Onehdy jsem po ránu… Ne, onehdy (před týdnem) jsme zrovna na téhle písničce vnoučatům vysvětlovali, co je to verš.

Edit: Blbost: Co je to rým! :-)

Příspěvek upraven 13.01.21 v 20:00

Ophelie
1049 příspěvků 13.1.21 19:33

@if5 to co máte na mysli je chybné použití. Na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí:o) Chtěla jsem to doložit citací z bomémistické knihy, ale nemůžu to najít (pochopitelně).

Temperance
2990 příspěvků 14.1.21 01:00

@Femur Jestli těmi vnady zdálky kývala…

Ghost B.C.
4005 příspěvků 14.1.21 08:11

Reklamní billboard s textem: Jsme jediný v celém kraji, kteří vám nabídnou kvalitní… cosi.

bao-baba
1425 příspěvků 14.1.21 09:47

@Temperance Ještě že jsem nepila kafe, měla bych poprskané celé sklo :-)

if5
424 příspěvků 14.1.21 12:08
@Ophelie píše:
@if5 to co máte na mysli je chybné použití. Na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí:o) Chtěla jsem to doložit citací z bomémistické knihy, ale nemůžu to najít (pochopitelně).

Nikoliv, Slovník spisovné češtiny i Slovník spisovného jazyka českého uvádějí i tento význam mezi spisovnými - viz odkaz, který jsem dávala už výše.

zwedavka
1242 příspěvků 15.1.21 10:54

Je to typická slovní zásoba pro právníky či úředníky, zabývající se přestupky.

bao-baba
1425 příspěvků 15.1.21 11:26

@zwedavka

„…měl nebo mohl vědět…“ oblíbené ustanovení finančních úřadů

Příspěvek upraven 15.01.21 v 11:30

bao-baba
1425 příspěvků 15.1.21 11:28

Řekla bych, že sem použití nespisovné češtiny zrovna nepatří:

Osobák slisovaly dva náklaďáky, nezraněnou řidičku museli vyprostit

Byljednoujedenživot
198 příspěvků 15.1.21 15:38

@bao-baba Přitom by stačilo dát na první místo člověka. Žena přežila v autě slisovaném mezi dvěma náklaďáky. Podle fotek ta paní měla skutečně štěstí, to auto je slisované, to není nadsázka.

Jordaan
9265 příspěvků 15.1.21 18:48

@Byljednoujedenživot

Pri pohledu na fotku toho slisovaneho auta jsem premyslela o tom, kde ta zenska sedela a jake je velikosti. Myslim si, ze duchapritomne stihla z auta vystoupit, protoze od pohledu se do te placky zadny clovek nemuze vejit.

giuliettka
7983 příspěvků 15.1.21 19:08
@Byljednoujedenživot píše:
@bao-baba Přitom by stačilo dát na první místo člověka. Žena přežila v autě slisovaném mezi dvěma náklaďáky. Podle fotek ta paní měla skutečně štěstí, to auto je slisované, to není nadsázka.

Jak to bolo v tej reklame…promiň lásko dneska už to nestihnu, ten předemnou neví, že mám na zádech 20 tun, s tím tak lehce nezastavíš… :-)

Uživatel je onlinebenyka
9065 příspěvků 16.1.21 12:52

Dneska ne „hezky česky“, ale hezky graficky. (https://native.seznamzpravy.cz/…-si-o-pomoc/?…)
Nesnáším tenhle rozdrbaný způsob prezentace informací, které by šly shrnout na půl stránky normálního textu.

Byljednoujedenživot
198 příspěvků 17.1.21 20:57

Kapustňákovi někdo do hřbetu vyril jméno Trump

Moje oči.

Hahaha, oni to maji i na idnes :D

To je taková nádhera, že média jednoho majitele spolu tak hezky kooperují.
I když na mozkový trust má monopol jiná strana.

Edit: už to opravili. Tímto pozdravujeme editory na idnes i lidovky.cz
Vyril podle vzoru Cyril se tedy kupodivu neosvědčilo.

bao-baba
1425 příspěvků 18.1.21 10:27

Včera ve zprávách na Nově měli zase „daň z nabití nemovitostí“

Femur
635 příspěvků 18.1.21 20:14

@bao-baba To se připojí barák do el. zásuvky a čeká se, až se nabije. :-) A pak kráásně svítí. :-) A to stojí prachy a ty se musí zdanit, asi. :-)

Uživatel je onlinebenyka
9065 příspěvků včera v 13:15

Titulek:
„Osmiletá dcera se na smrtelné posteli omlouvala babičce za to, že přinesla domů covid.“
Text v článku:
„Když babičku odváželi, dcera křičela, že chce jet s ní, protože ona za všechno může. Babička bohužel v nemocnici několik dní na to zemřela na komplikace spojené s oslabením imunity koronavirem.“

Stránka:  « Předchozí 1 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek