Hezky česky

Fotoalbum tématu (74) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Temperance
3297 příspěvků 9.9.21 17:49

@surrik Jako mezi ořechy (vlašskými) a oříšky (lískovými). Hráškovou polévku si představuji bílou, ve které plavou kuličky mladého hrášku - mňam!

Porkpiehat
2986 příspěvků 9.9.21 18:00

@Vinca_minor Nevím, jestli u toho byl nějaký dovětek jako u hodinek a holínek, nejspíš ne, ale já jsem tuhle hlášku zbožňovala.
Můj muž už přijal za svou hlášku, kterou moje babička pronášela, když si chtěla naoko postěžovat. „A takhle je to tady se vším, Porkpiehat (ve zdrobnělině)“. On mojí babičku skoro nezažil, ale já tu hlášku občas říkám.
A ještě říkala „naše babička, ta ví…“ (Pochází ze starého vtipu, kdy měly děti ve škole dělat věty se slovem „taví“. Takže po větách „V železárnách taví železo. Oceláři taví ocel“, někdo přišel s větou „Naše babička, ta ví hovno“).
Musím říct, že na současné poměry bych mojí babičku označila jako těžce cool :-)

Porkpiehat
2986 příspěvků 9.9.21 18:05

@surrik Hráškovou vidím jako polévku z mladého zeleného hrášku, který je sladší. Hrachová polévka je ze starého (sušeného) žlutého hrachu. Krém bych viděla stejně jako vy - krém bude hustší, polévka řidší.
Obojí bych si dala s chutí, ale věřím, že jsou lidé, kteří mají různé preference a hrachová polévka místo hráškového krému jim může vadit. Je to jako dělat si chuť na ovocné knedlíky a pak dostat (byť výtečné) vepřové výpečky.

surrik
2582 příspěvků 9.9.21 18:09

@Porkpiehat mám ráda obě :) ale kdybych věděla, že mají hrachovku dala bych si po ní úplně jiný hlavní chod a taky se mi zdálo, že bylo včera na hrachovku se slaninou a česnekem v poledne moc velké vedro :) ale dobrá byla.

Porkpiehat
2986 příspěvků 9.9.21 18:25

@surrik Naprosto souhlasím. A udělala jste mi fakt chutě!

Singer ka
162 příspěvků 2 inzeráty 9.9.21 18:32

@surrik jdu namočit hrách :-D

surrik
2582 příspěvků 9.9.21 18:33

Česko-slovenské okénko :) Protože jsem často trávila prázdniny u babičky na Slovensku, mám pocit (bohužel), že slovenštině rozumím. Ale v restauraci jsem několikrát narazila. Razcovů polievku jsem si bohužel spletla s rezancovou (domácí rezance od babičky mnam) a hledala v ní nudle. Servírka se chudák dost zapotila, než mi vysvětlila co je to vlastně razca (to v tom chlebu), pak mi musela přinést krajíc a ukázat mi v něm kmín…
Rizoto s cviklou jsem celému českému stolu doporučila, protože dýňové rizoto je mňam, takže nás všechny překvapila řepa (já ji fakt nemám ráda)…
A klasika bravčová pečeň. Kamarádka se mě jen zeptala co je to bravčová, no jasně že vepřové to nevíš? Na pečeň se bohužel nezeptala (to náhodou vím) to si myslela že je jasné a ona chudák nejí játra…
A morčacie rezně… pomyslná třešnička na dortu, to už jsem zase byla za hvězdu :) no není to jednoduché, když si myslíte, že všechno víte.

AjazRyb
202 příspěvků 9.9.21 18:39

@surrik Ha, testem jsem prošla na jedničku :-)

surrik
2582 příspěvků 9.9.21 19:32

@AjazRyb naštěstí jsem již poučená a nestalo se mi to vše v jedné restauraci :D a když nevím dám si vyprážaný rezeň :D

giuliettka
8913 příspěvků 9.9.21 19:39

Prosím nepozeral ste niekto na Čt pohreb Belmonda? Za zvukov akej pesničky niesli tú rakvu? Nemôžem si spomenúť a neviem ako zadať otázku do Googlu, aby som použila UTFG. Nie žeby som bez toho nemohla žiť, ale znie mi to teraz v hlave a viem že je to niečo strašne známe.
Edit pardon som v zlom vlákne.

surrik
2582 příspěvků 9.9.21 19:42

@giuliettka někde jsem četla titulek Belmonda vyprovodili za zvuku písně… sakra neotevřela jsem to a nevím kde mi to vyskočilo a nevím proč to píšu, když vam to nepomůže…

bao-baba
1953 příspěvků 9.9.21 19:45

@surrik …Po jeho proslovu rakev s ostatky odnesla armádní čestná stráž za doprovodu skladby Chi Mai od Ennia Morriconeho ze snímku Profesionál z roku 1981, v němž Belmondo hrál hlavní roli.

giuliettka
8913 příspěvků 9.9.21 19:45

@surrik idem dať do toho Googlu ten titulok:-)

giuliettka
8913 příspěvků 9.9.21 19:47

@bao-baba Morricone! Ďakujem. :-)

mimi
342 příspěvků 9.9.21 20:09
@giuliettka píše:
@mimi Nagy? :-D
Giuli, toto mi nerobte, taky zachvat smiechu som davno nemala :-D :-D
@Temperance píše:
@mimi Juraj Hnilica. https://www.super.cz/…-zivote.html

Ups, niekde som sa asi stratila, pretoze tohto spevaka nepoznam teda. Idem si doplnit zakladne info a nejakych novych spevakoch, mne totiz koncia pri nasej Ele Tolstovej a Katarzii.

giuliettka
8913 příspěvků 9.9.21 20:18

@mimi Vudeka5stw ženu ktorú označujú ako českú Marilyn Monroe? Oni fakt majú ku každému slávnemu človeku českú verziu, ku každej pamiatke… A stačí málo. Farba vlasov. Tak som usúdila, že vlasy by mali podobné. Nagy teraz jak sa farbí a Klus pred oholením. :-) Čo tam po hudbe :-D

Vinca_minor
2940 příspěvků 10.9.21 08:46

@giuliettka Muž má tuhle skladbu z Profesionála leta jako vyzvánění na mobilu. Prý je to nejoblíbenější skladba od Morriconeho ve Francii. Zatímco u nás je to z Tenkrát na západě.

Porkpiehat
2986 příspěvků 10.9.21 12:50

@giuliettka Teda že ti moje odpověď nestačila a musíš si to ověřit, to mě zranuje :sob:

Porkpiehat
2986 příspěvků 10.9.21 13:00

@Vinca_minor Nesledovala jsem přímý přenos, ale když jsem se dívala na záznam, tak s prvními tóny brečeli přítomní herci i obyčejní lidé. Film Profesional je tady považován za jeden z jeho nejlepších filmů.
Osobně mám velkou slabost pro Ennia Morricone.

giuliettka
8913 příspěvků 10.9.21 13:39
@Porkpiehat píše:
@giuliettka Teda že ti moje odpověď nestačila a musíš si to ověřit, to mě zranuje :sob:

pozri si čas! :-D

Porkpiehat
2986 příspěvků 10.9.21 14:54
@giuliettka píše:
pozri si čas! :-D

To nic nedokazuje! Trvám na veřejné omluvě a finančním odškodnění :-)

Porkpiehat
2986 příspěvků 10.9.21 15:00

@Vinca_minor Teď se samozřejmě o Belmondovi hodně píše, takže jsem kromě jiného viděla i statistiku návštěvnosti jeho filmů. Profesionál byl druhý nejnavštěvovanějí (po Eso es), cca 5 200 000 diváků.

giuliettka
8913 příspěvků 10.9.21 17:07
Vinca_minor
2940 příspěvků 10.9.21 19:00

@Porkpiehat Nemám přehled přes všechny Belmondovy filmy, ale ty komedie nemusím. Zatímco Profesionála jsem viděla několikrát a na zkoušku i v originále bez titulků. Moc dobře se poslouchá, rozuměla jsem mu:)

bao-baba
1953 příspěvků 10.9.21 20:51
@giuliettka píše:
@mimi Vudeka5stw ženu ktorú označujú ako českú Marilyn Monroe? Oni fakt majú ku každému slávnemu človeku českú verziu, ku každej pamiatke… A stačí málo. Farba vlasov. Tak som usúdila, že vlasy by mali podobné. Nagy teraz jak sa farbí a Klus pred oholením. :-) Čo tam po hudbe :-D

Máme i tzv. českého Belmonda…Martin Kraus

Stránka:  « Předchozí 1 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek