Hezky česky

Fotoalbum tématu (32) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Jordaan
8765 příspěvků 5.2.19 00:13

@Porkpiehat

U nas se rika do Pihelu. Je to takova vesnice pobliz :-) Ze se to pouziva jako nahrada slova pr… jsem zjistila, az kdyz jsem se odstehovala. Pro mistni by to bylo asi matouci. Desna dira to ale je (je tam ale moc hezky).

Porkpiehat
1282 příspěvků 5.2.19 07:06

@Jordaan Dokonce o tom píše Wikipedie, úplně dole na stránce v kolonce „Zajímavosti“ https://cs.wikipedia.org/wiki/Pihel
Dávala jsem to sem jako vtip, sama nevím, co bych si s tím Nikelem počala. Do „Nikele“ mi evokovalo ten Pihel, a do „Nikelu“ zní jako další nadávka (zaklení) „do kelu“.

benyka
7503 příspěvků 18.2.19 08:33

„Klíček by se po chvilce odpojil a majitel by nemohl nastartovat bez toho, aniž by s klíčkem znovu nepohnul.“ Auuuauuau!

quebrada
195 příspěvků 18.2.19 12:23

@benyka Už jsem tohle neslyšela správně roky. Děti se to naučily špatně z oblíbených pohádek! (špatný překlad, zřejmě)

Uživatel je onlineJudy24
952 příspěvků 18.2.19 12:40

Tohle mě dnes „pobavilo“. Nevím, nevím, kdo tady má špatnou češtinu…

Vinca_minor
1014 příspěvků 14.3.19 13:15

Jak to dopadne, když se na idnesu místo zdravého rozumu použije google překladač…
O té chybějící čárce a velkém G ani nemluvím.

Uživatel je onlinepavka_l
1008 příspěvků 14.3.19 14:25

@Vinca_minor Na slovenštinu google překladač? Ach jo.

Gorilka
1157 příspěvků 14.3.19 14:44
@Vinca_minor píše:
Jak to dopadne, když se na idnesu místo zdravého rozumu použije google překladač…
O té chybějící čárce a velkém G ani nemluvím.

To je ta umělá inteligence, co v Googlu nasadili aby ty překlady byly prej lepčí ;-).

Vinca_minor
1014 příspěvků 14.3.19 16:45

@pavka_l Předpokládám, že to byl Google překladač. Když jsem si tu blbost přečetla, tak jsem usoudila, že problém bude ve slově „menami“ a že nikdo jiný než stroj by to takhle blbě nepřeložil. Tak jsem to zkusila do překladače napsat slovensky, co z toho vyleze. A vylezlo :)
Propříště idnesu doporučuji nechat slovenštinu v originále, bude to srozumitelnější.

Vinca_minor
1014 příspěvků 15.3.19 07:43

E-školení u nás ve firmě - termýn mě rozsekal:)

benyka
7503 příspěvků 15.3.19 08:35

@Vinca_minor To si asi někdo spletl s terpentýnem. S tím „m“ jsou vůbec potíže, nedávno jsem narazila na to, že někdo něco dobře „umý“.

benyka
7503 příspěvků 9.4.19 13:50

Titulek ve zprávách: „Cyklista smetl na Chrudimsku srnce, přelétl přes řídítka a skončil ve stejném příkopu jako zdechlina“. Snad by to chtělo trošku piety! :-)
A dnešní slovní obrat redaktorky ČT: „…mezi těma dvěmi stranami“.

Vinca_minor
1014 příspěvků 9.4.19 17:01

@benyka To pardubický iDnes je decentnější: „Srnec nepřežil srážku s cyklistou, skončili ve stejném příkopu“

Jordaan
8765 příspěvků 9.4.19 17:12

@benyka @Vinca_minor

Chlap mel ale z pekla kliku, ze to nedopadlo obracene. Srnec je docela velke a tezke zvire. Jednou jsem videla auto po srazce se srncem a nevypadalo to dobre.

kaya.s
1 příspěvek 12.4.19 16:43

@benyka @Vinca_minor

iDNES.cz/Budějovice a jižní Čechy : Lupiči v Táboře na muže zaútočili palcátem, policie pátrá po původu zbraně

:weary:

Temperance
1896 příspěvků 12.4.19 17:32

@kaya.s To už bylo v Saturninovi.

Eleanor Rigby
600 příspěvků 13.4.19 16:22

@kaya.s
The mace was developed during the Upper Paleolithic from the simple club, by adding sharp spikes of flint or obsidian. [Wikipedie]

benyka
7503 příspěvků 18.4.19 19:10

Dneska jsem si pustila „líčení po čtyřicítce“, ale spíš než líčení (stejnou rtěnku na rty, tváře i horní víčka používám už asi třicet let) mě zaujala kouzelná českoslovenština vizážistky. https://www.prozeny.cz/…u-plet-55199?…

Lizbeth
957 příspěvků 18.4.19 19:18

@benyka
Během výkladu použila i Ř, tak klobouk dolů :)
Líčení se mi líbilo, paní byla i sympatická, ale myslím, že to krásné husté přírodní obočí ji spíš věk přidávalo.

benyka
7503 příspěvků 18.4.19 19:22

@Lizbeth Taky bych řekla, že by to chtělo malinko zmermomocnit dole, ale nic proti přírodě. Já jsem svého „brežněva“ kdysi umravnila až moc, a teď toho lituji. :-)

giuliettka
4526 příspěvků 18.4.19 19:29

@benyka
A ja som dnes na Veľkonočných trchoch videla ženu nalíčenú presne tak, ako to robia v rozných návodoch na youtube. Perfektne, precízne, mla komplet namaľovaný ksicht. Zdiaľky to vyzeralo s oblečením super, ale keď sme prišli bližšie k nej, tak jediné čo ma napadlo bolo, že vyzerá ako sušienka Lina. Tá tvar bola samý hrbolček, perfektne prekrytý farbou, ale hladké to nebolo. Nebola som pri nej blízučko, tak hádam na 3-4 metre, ale aj tak to bolo viditeľné a nepekné. Takže na líčení po 40 už neverím. :-D

Příspěvek upraven 18.04.19 v 19:30

isko
1506 příspěvků 18.4.19 19:29

@benyka
desetiletá dcera mi kouká přes rameno a prý „to obočí je nějaký divný!“

Máte pravdu, chtělo by trochu protrhat dole, ale vcelku vypadá, že má dobrý tvar, že by to šlo.

Jinak já umravňuju už víc jak 20 let a myslím, že kdybych měsíc počkala, tak jsem úplně jak na začátku :(

Temperance
1896 příspěvků 18.4.19 19:49

Obočí mám podobné, vnější polovinu zespoda umravňuju a seshora jen trochu uprostřed. Dorůstá furt.

A na tu slovensko-českou směs jsem trochu alergická. Někdo by řekl, když je v Čechách, ať se snaží mluvit česky, ale za mě než tohle, tak radši ne.

benyka
7503 příspěvků 18.4.19 20:02

@giuliettka Myslím, že u starších ročníků je největší průšvih ten „krycí“ make-up, který nic nezakryje. Nepoužívám ho. Vlastně jsem jej nepoužívala nikdy, protože mě dusí. Jenom barvičkama trošku zvýrazním topografii. Je mi X let, a tak mám vrásky. No a co.
@isko Mně už to obočí právě neroste ani tam, kde bych chtěla. :-)
@Temperance Jsem smířlivá, protože sama cizí řeči neumím. V některých jsem to dotáhla maximálně na stupeň, kterému se říká věčný začátečník.

Lizbeth
957 příspěvků 18.4.19 20:20

Obočí si upravuji pořád, dopadla bych podobně, kdybych ho nechala jak dříví v lese…a i se dost líčím, vrásky samozřejmě mám, ale doufám, že levelu Lina mám ještě daleko :) Čechoslováčtina mi nevadí, kdybyste mě na to neupozornila, ani by mi to nepřišlo, takhle jsem číhala kdy se splete..

Stránka:  « Předchozí 1 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 94 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek