Holit či neholit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.12 22:15
@Diankenstein píše:
@kiwi myslíte takovou tu nahou maju / a oblečenou maju? Ta tam myslím ochlupení má!

Jo, tu jsem myslela - ochlupení má, ale zjevně decentně upravený - z jejích jinejch potrétů na mě zírá tmavá Španělka s černou hřívou: t. j. určitě i notně chlupatá :-) Tak proto se domnívám, že k určitý úpravě muselo dojít.

Prostě si myslím, že se to praktikovalo vždy a všude… já ani netušila, že to může být jinak - byla jsem zvyklá, že babička (ročník 1910) si holila podpaží (víc ta šťastná žena nepotřebovala), moje matka (ročník 1933) to brala i s nohama - ale fakt je, že sjezdila celej svět a poučila se možná v Americe, kde se tetiny zvykly holit už dávno (kromě období pálení podprsenek a dalších průvodních jevů té smutné doby :-) )… no a já (do ročníku nikomu nic není :-) ) už jen pokračuju v rodinný tradici. Naopak mě v mládí nemile překvapily některý matky spolužaček, zarostlý jak Ezau!

@blacken
Myslím, že prostitutky to s hygienou nepřeháněly, resp. ty obyčejný, z ulice… podívej se dneska na E55 :-) Normální člověk by se toho nedotk ani koncem hole, ale svoje kunčafty si přesto vždycky najdou! To je už o pánských preferencích… Naproti tomu taková drahá kurtizána nebo vydržovaná žena/metresa na sebe určitě dbala, včetně holení.

indyka
625 příspěvků 27.12.12 22:22

Mužské vlasy - Než jsme se s přítelem dali dohromady, nosil je zhruba po ramena - naštěstí jsem ho poznala již krátkovlasého a u starších fotografií mu velmi důrazně chválím jeho aktuální sestřih, protože ty dlouhé se mi na něm pranic nelíbily.
Ono málokterému muži sluší dlouhé vlasy. Já jsem ochotná je akceptovat pouze u Richarda Krajča :-D

Vousy - celkem mě baví, že mám doma někdy vousatého mužského a jindy oholeného jinocha :-D Preferuji oholenou tvář, ale vousy mi nevadí, pokud sou nějak pěstované či upravené a není to jen „jsem línej se oholit“.

U podpaží či pohlaví také ocením oholení a dál je mi to celkem jedno - přijde mi lepší mít normálně chlupatého muže než metrosexuála bez jediného chloupku :-D

blacken
2464 příspěvků 28.12.12 07:21

@kiwi No, už nevím, kde jsem to četla - ale holily se všechny prostitutky - i ty méně udržované - hlavně kvůli muňkám. Tak ona se obecně hygiena moc nedodržovala - v dobách minulých… Hlavně stát u silnice a vypadat čistě a upraveně, to asi moc nejde :-D

JakubS
6 příspěvků 28.12.12 20:56

Jsem velkým odpůrcem holení čehokoliv. Zajímavé je, že jsem tento názor dříve neměl. Tak nějak jsem bral holení u žen za samozřejmé a žádoucí a u mužů za volitelné. Jak jsem však názorově zrál, zjistil jsem, že jsem si to myslel jen proto, že to „každý říká“. Dnes považuji neoholenou ženu (ano, včetně podpaždí či nohou) za daleko přitažlivější, estetičtější… a zkrátka přírodnější, než oholenou. Jsem moc rád, že má přítelkyně v poslední době s holením v podstatě přestala. Má chloupky všude tam, kde jí je příroda nadělila a já jsem moc šťastný. Uvažujte - kdyby tam být neměly, proč by nám je tam příroda nechávala?:-)

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.12 21:19

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:21

JakubS
6 příspěvků 28.12.12 21:23

A rakovinu nám dala proč? Ochlupení není vada ani nemoc…

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 28.12.12 21:27

No ona celulitida také není nic nepřirozeného. Že v časácích najdeme jen hladké prdýlky, ať už s použitím photoshopu nebo bez ještě neznamená, že mít celulitidu je něco nenormálního. Stejnětak mít chlupy není nenormální, ale přirozené.

To že se to z nějakých důvodů lidem v naší kultuře nelíbí, to je věc jiná.

Guinea Pig
1190 příspěvků 28.12.12 21:28

@uu mám pocit, že za trest :-))) Je to pěkná mrcha.

Guinea Pig
1190 příspěvků 28.12.12 21:30

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 00:25

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.12 21:44

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:20

eva64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.12 22:04
@uu píše:
@JakubS Aha, a celulitidu nám příroda dala na co? :)

Celulitidu nemáte od narození, to je ten rozdíl. Jakub má hodně pravdu. Veškeré ochlupení má svou zdravotní funkci.

Guinea Pig
1190 příspěvků 28.12.12 22:18

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 00:25

JakubS
6 příspěvků 28.12.12 22:29

Borůvka 19: Jen někteří už vidí dopředu kam se evoluce hrne a jdou jí na pomoc, co?:-)

Guinea Pig
1190 příspěvků 28.12.12 22:43

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 00:24

rice
356 příspěvků 28.12.12 22:48

Boha jeho, celulitida není žádná nemoc - zkuste s tím přijít k doktorovi a žádat po něm zahájení terapie :) Dokud o ní nezačal Vogue psát a nepojmenoval jí, tak nikoho ani nenapadlo pozastavovat se nad dolíčky v kůži. Někdo jí má, někdo ne. Je to víceméně varianta, ale varianta normy. Asi tak jako suchá/mastná kůže, stupeň pocení. Nemá na ní vliv tělesná hmotnost - uvidíte jí jak na obézních ženách, tak na těch štíhlých, dokonce i na sportovkyních.

Borag
140 příspěvků 28.12.12 22:50

Jsem chlap a holím se, kde to jde, ale samozřejmě v rámci mezí. Teda, nohy a ruce, ty ne, to se mi nechce a ani se mi to oholené nelíbí.

Když mám náladu, nechám si vousy. Když se mi chce, tak bradku. Ale radši se cítím oholený a jednodenní, max dvoudenní strniště.

A o kotlety pečuji skoro denně, ale nemám to jak ze 70. let někde v Britanii. To fakt ne. Licousy vůbec nevedu, nejsem Habsburg.

rice
356 příspěvků 28.12.12 22:57

Ale co se týče zdravotní funkce ochlupení, tak tam se přidávám na stranu Borůvky19 - je to relikt z dávných dob, podobně jako moudráky. Postupně mizí a mizí, není k ničemu, nosíme totiž oblečení. Podpaží, genitálie a okolí řitního otvoru jsou místa, kde jsou v kůži apokrinní žlázy, jejichž sekret určuje sexuální atraktivitu a ochlupení ho pomáhá zadržovat a sbírat v dostatečném množství. Vousy zase dávají hrubé info o množství testosteronu - odtud pramení lidová moudrost o vášnivých ženách s knírkem - no aby taky ne, když jim v žilách proudí nadbytek tohoto hormonu sexuálního libida a dravosti :)

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.12 23:43
@JakubS píše:
Uvažujte - kdyby tam být neměly, proč by nám je tam příroda nechávala?:-)

Snažím se uvažovat… slepé střevo a zuby moudrosti máš? :-)

Ergo kladívko, jsme nyní o krok dál - od doby, kdy jsi ty lovil mamuty a my přežvykovaly, ve skrytu jeskyně, kůže… a kdy nám chlupy sloužily co obrana proti nepřízni počasí (dnes nahrazeno oděvem) nebo jako pomůcka k zachycování potu (dnes, většinou, nahrazeno deodorantem) atd.
Příroda evidentně nestíhá, inu musíme si pomoci sami/y.

Dost pochybuju, že budeš podobně argumentovat chirurgovi, až tě ten slepák chytne… o zubaři nemluvě :-)

bestia
2300 příspěvků 28.12.12 23:53

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:56

rice
356 příspěvků 28.12.12 23:55

@bestia tomuhle se můžu jenom smát. Vezměte rozum do hrsti, to je jediný, co k tomu můžu dodat ;)

bestia
2300 příspěvků 29.12.12 00:02

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:55

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.12 00:04

@rice A není to náhodou právě ten „přírodou daný“ účel, že chlupy v podpaždí koncentrují tělesný pach? Ten hraje vzhledem k evoluci značnou roli, dává nám vědět, nakolik má potenciální partner odlišné protilátky.
Dneska je přirozená vůně potlačovaná a uměle přebíjená, v rozhodování o partnerovi jsme racionálnější (schopnost zajistit rodinu). Ale nejsem schopná posoudit, jestli je to tak správně, jestli jde o přirozený vývoj, nebo umělý trend.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.12 00:12

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:20

Guinea Pig
1190 příspěvků 29.12.12 00:37

.

Guinea Pig
1190 příspěvků 29.12.12 00:40

.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek