Holit či neholit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
JakubS
6 příspěvků 29.12.12 08:32

No, zrovna co se týče vývoje člověka a jeho odívání bych něco vědět měl, protože to tak trochu studuji na VŠ:-). Oblékáme se už velmi dlouho, dokonce už neandrtálci šili oděvy (nebyli to žádní poloopičáci v kůžích jak známe z populárních obrázků). Dalo by se říci, že na ztrátu ochlupení jsme měli dost času. A ono tam pořád je. Důležité je i pro ono zmíněné koncentrování pachu. Docela to funguje:-) Ale že má zdravotní přínos vím z vlastní (potažmo partnerčiny) zkušenosti. Ono zrovna v rozkroku dost pomáhá, zvláště citlivějším. Máme sice oblečení, ale taková rezidua pracího prášku nebo drobné úlomky textilních vláken, které se nám z oděvu uvolňují, můžou být právě tím problémem. Od té doby co se přítelkyně holit přestala, mnoho těchto problémů vymizelo. Nehledě na to, že holení může být pro citlivou pokožku také ne zrovna přínosné (opět náš případ…).

JakubS
6 příspěvků 29.12.12 08:35

@kiwi Jo, a slepé střevo svou funkci má. Sice hlavně v dětství a v mládí, ale není to zbytečný orgán, jak nás ještě nedávno učili. A osmičky mám všechny - nemám s nimi (zatím) problém.

Park
444 příspěvků 29.12.12 08:59
@JakubS píše:
Jsem velkým odpůrcem holení čehokoliv. Zajímavé je, že jsem tento názor dříve neměl. Tak nějak jsem bral holení u žen za samozřejmé a žádoucí a u mužů za volitelné. Jak jsem však názorově zrál, zjistil jsem, že jsem si to myslel jen proto, že to „každý říká“. Dnes považuji neoholenou ženu (ano, včetně podpaždí či nohou) za daleko přitažlivější, estetičtější… a zkrátka přírodnější, než oholenou. Jsem moc rád, že má přítelkyně v poslední době s holením v podstatě přestala. Má chloupky všude tam, kde jí je příroda nadělila a já jsem moc šťastný. Uvažujte - kdyby tam být neměly, proč by nám je tam příroda nechávala?:-)
… si můžete s shmt podat ruku… :)
Park
444 příspěvků 29.12.12 08:59
@JakubS píše:
Jsem velkým odpůrcem holení čehokoliv. Zajímavé je, že jsem tento názor dříve neměl. Tak nějak jsem bral holení u žen za samozřejmé a žádoucí a u mužů za volitelné. Jak jsem však názorově zrál, zjistil jsem, že jsem si to myslel jen proto, že to „každý říká“. Dnes považuji neoholenou ženu (ano, včetně podpaždí či nohou) za daleko přitažlivější, estetičtější… a zkrátka přírodnější, než oholenou. Jsem moc rád, že má přítelkyně v poslední době s holením v podstatě přestala. Má chloupky všude tam, kde jí je příroda nadělila a já jsem moc šťastný. Uvažujte - kdyby tam být neměly, proč by nám je tam příroda nechávala?:-)
… si můžete s shmt podat ruku… :)
blacken
2464 příspěvků 29.12.12 09:54

@bestia Zajděte si někam do galerie - někam, kde jsou realistické akty - a uvidíte, že celulitida je všudypřítomná. Jen se celkově nikde moc nevystavovaly holé nohy od stehen výš, takže se to neřešilo. Pak to fotografická technika nedokázala zachytit (staré foťáky tak zvláštně vyhlazují - nebo bývají ty fotky nějak upravované)- a řeší se v podstatě od doby, kdy jsou tyhle partie častěji vystavované světu. Ale rozhodně to neznamená, že předtím nebyla. Tím netvrdím, že teď třeba není výraznější, vzhledem k nevhodné stravě atd - ale rozhodně to není něco, co dřív nebylo.

bestia
2300 příspěvků 29.12.12 12:52

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:55

blacken
2464 příspěvků 29.12.12 13:21

@bestia to si právě nemyslím - byla i u štíhlých žen - potvrzuje mi to i mamka, která sice tvrdí, že si nepamatuje, jestli ji jako mladá měla. Vůbec netušila, co to je a nepřišlo jí nic divného na stehnech s ďolíčky holek kolem. (Ale teď nemluvím o extrémních případech)

aailyyn
809 příspěvků 29.12.12 13:32

@bestia

Celulitida je věcí genů, může ji mít i patnáctiletý děvče hubený jak lunt… Ve váze to prostě není, nemyslíte, že kdyby bylo, tak zkrátka není nic snazšího než zhubnout a prostě si vydřít pěknou postavu? To by se asi za drahé peníze tolik anticelulitidních přípravků neprodávalo, kdyby to bylo v podstatě tak jednoduché. Jak ji jednou máte, těžko ji zlikvidovat. Ono to bude tím, že mravy bývaly trochu prudérnější (pokud teda nejdu až do časů antického Řecka, třeba) a nikde se tak naturalisticky tolik nahoty neukazovalo. Tudíž se srovnáváme a vadí nám každý pupínek.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.12 13:33

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 11:20

stric
762 příspěvků 30.12.12 00:48

Celulitidu měla mimo jiné Sophia Lorenová. Divná věc, nikomu to nevadílo.
http://www.youtube.com/watch?…
a určitě se na intimních místech neholila. Naštěstí.
A chlap, co si holí něco jiného než vousy, je odporná figurína a ne chlap.
Tahle vyholovací móda je nechutná.

rice
356 příspěvků 30.12.12 23:05

@Ani chlupy v podpaží a v okolí genitálu svou funkci mají, o tom jsem se zmínila. Ale na končetinách a trupu ne. Je to pozůstatek. Stejně jako má čím dál tím míň lidí prořezaný moudráky - tím, jak požíváme měkkou stravu není potřeba tolik stoliček. Slepák není zbytečný - je to zásobárna imunitních buněk a kolonií bakterií, které odtud mohou vycestovat v případě excesivního průjmu a znovu tak osídlit vymlácené střevo :-) Evoluce kráčí kolem nás, jak poznamenala Borůvka19.

Agrafína
251 příspěvků 30.12.12 23:45

@stric
Ať koukám jak koukám, tak tam celulitidu nevidím.

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.13 02:05

Osobně mi přijde maximálně zvrácená představa muže, jak si holí hrudník, nohy a ruce. Dělá se mi z toho doslova zle a kterákoliv žena toto po muži žádá, podřezává si pod sebou větev. Ne z pohledu na toho jednoho, ale dlouhodobě, z toho, co z mužů takové ženy dělají. TFUJ!

@blacken no to teda neni celulitida všudypřítomná :D to vám tu vybalim vlámské realisty, bouguereau, míšovu figuru serpentinatu, berniniho persephone sedinku… Se trošku unáhlujete ne? Nebo asi chodíte na jiné umění ;-)
http://www.californiapoetics.org/…-290x290.jpg
Bernini, Persephone a Pluto (možná :D )

http://files.myopera.com/…lcoo.com.jpg
Bouguerau (má i lepší zadky a bříška, ale tohle je moje oblíbený :D )

Tady tomu anděličkovi dělaj špíčky trošku faldíšky, ale o celulitidě se mluvit furt teda nedá;-)
http://uploads7.wikipaintings.org/…egy-1899.jpg

Karin
3950 příspěvků 7.1.13 08:44

U mužů je mi to tak nějak jedno, přesněji řečeno jsem spíš konzervativní a úplně mi stačí, když si holí tvář (ačkoliv jsou typy, na nichž se mi zase líbí strniště, a nebo můj táta, kterého si zase už neumím představit jinak nežli s plnovousem, protože ho nosí celý svůj dospělý život, prostě to k němu patří). Vyholování podpaží nebo okolí genitálu mi nevadí, ba někdy je to příjemné (vyholený genitál), ale přímo to nevyžaduju :-) A chlupatá hruď nebo nohy, to k muži prostě patří.

Co se týče vyholování u žen, já osobně jsem si to oblíbila už během dospívání, možná pod vlivem módního trendu, ale zkrátka se mi hladká kůže líbí víc a bobr nebo houština v podpaží mi připadá jako známka jisté zanedbanosti, ačkoliv ve skutečnosti to samozřejmě nemusí nutně nic vypovídat o úrovni hygieny dotyčné, ale třeba jen o tom, že tenhle trend nebere.
Já jsem se doteď jen klasicky holila, ale od Ježíška jsem teď dostala epilátor a miluju ho :-) Ale zatím dávám jen nohy a podpaží, mezi nohy jsem si s ním ještě netroufla :-D

Karin
3950 příspěvků 7.1.13 09:06

Trošku si zaslovíčkařím - celulitida je nemoc. Jenomže to nejsou ty dolíčky na stehnech, nýbrž zánětlivé (hnisavé) onemocnění kůže a podkožních tkání, obvykle vyvolané streptokokovou nebo stafylokokovou infekcí, která se léčí především antibiotiky. Viz zde: http://www.medicinenet.com/…/article.htm (anglicky) nebo zde: http://www.anamneza.cz/…ne/nemoc/184 (česky)

Docela by mě zajímalo, proč se ty vcelku nevinné dolíčky začaly zaměňovat s touhle ošklivou kožní nemocí. Snad za to může chybný laický překlad.

HertaDeOran
866 příspěvků 7.1.13 11:13
Falická pleš

O holení u žen ani nemusíme diskutovat, to je samozřejmostí. Co se týče pleše - ač to někomu může přijít jako známka stáří, většina žen holou hlavu podvědomě vnímá jako falický symbol. A také jako symbol mužnosti, protože se u žen nevyskytuje. Hladce oholenou tvář nevyžaduji, lehké strniště mi sedí víc. No a knírek, většina žen ho nemá ráda - v poslední době se ale množí mladíci, kteří nosí něco jako 70's styl a knírek jim ohromně sluší. Zbytek mužského těla upřednostňuji neholený, avšak upravený. Chomáče chlupů trčící odkudkoli nepůsobí zrovna pěkně.

HertaDeOran
866 příspěvků 7.1.13 11:25
To: Maravelo

Když už poučujete - Bouguereau se píše takto a byl to Francouz, představitel realismu, ale formálního, takže o nějakém zpodobnění skutečnosti se mluvit nedá. No a pokud Míšou myslíte Michalangela, tak ten, pokud se nemýlím, byl, stejně jako Bernini, Ital. Takže kde jsou ti Vlámové?
Jestli chcete celulitidu par excellence, mrkněte na Rubense.

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.13 12:01

@HertaDeOran Ježiš sem to napsal blbě, to sem ale debil…(ironie) popravdě podobné opravování mi přijde trochu pod úroveň, ale když už na tom trváte, ano, napsal jsem to opravdu špatně ve 2 hodiny ráno… nevim kam jsem dal hlavu!

Co se týče rubense, i kdyby nakrásno to co máte namysli byla celulitida (není, je to přirozené chování tuku pod kůží, zřejmě byste si měl znova zopáknout hodiny anatomie, mistře), není to v rozporu s tím co jsem psal. Já řekl:
„no to teda neni celulitida všudypřítomná“, tak prosím, zamyslete se nad významem, místo dohledávání děl a pokusu o „stírání“ ;-) Nikoho jsem neponaučoval, jen jsem poukazoval na to, že taková argumentace se nestaví na pevných základech a druhak, pokud nevíte kdo jsou nizozemští realisté, těžko vás to já budu učit. ano michelangelo (píše se s E nikoliv s A jen tak mimochodem - hihi :D ) ani bernini to nejsou, řekl jsem snad že ano (považujete snad figuru serpentinatu a zadek za holandského malíře? ) :D Jak se říká, dvakrát měř a jednou řež, takže ještě jednou prostudujte, co jsem psal a pak mi prosím znova napište, o co vám jde, protože mě to z tohohle vašeho posledního příspěvku není důvod, proč na mě reagujete jasný. Teda pokud se nechcete jen handrkovat, což mi přijde :D

http://www.wga.hu/…23mythol.jpg
rubensovo prdka 1

ale taky rubensovo prdky 3 :D
http://www.wga.hu/…55mythol.jpg

Bacchus je samej ďolík, ale NENÍ to celulitida :-) Obdiv však rubensovi za takovou ohavnou reálnost dozajista patří!
http://www.wga.hu/…53mythol.jpg

JakubS
6 příspěvků 7.1.13 15:44

„O holení u žen ani nemusíme diskutovat“…to je ale blbost. Pořád je tu (naštěstí) slušně velká skupina žen, která se neholí (aspoň ne všude) a stejně tak (naštěstí) skupina mužů, kterým se to tak líbí. A pokud jsou (jsme) teď v menšině, je jen otázkou času, kdy se tahle móda kurtizán zase otočí zpět. Protože móda se vrací a mizí v cyklech, víme?

Perpentach
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.13 16:17

PO přečtení této diskuze je mi jasné, že mě většina z Vás bude považovat za úchylnou, ale mně se u žen líbí obě varianty. Dokonce mě nepobuřuje ani chlupaté podpaží, tedy pokud tam dotyčné nerostou dráty do betonu nebo dvoucentimetrové roští. Ale krátce zastřižené jemné chloupky mi připadají spíš roztomilé než neestetické, horší mi připadá pohled na pokožku podrážděnou holením. Holení intimních partií považuji za kažého soukromou věc.
Muži s oholeným tělem se mi nelíbí (brrr, třeba hrudník nebo ruce), ale je to každého věc.

lasiva1
2 příspěvky 7.1.13 16:30
holit či neholit??

Ahoj všem, z mého pohledu: ženy holit. Noo, a muži-nadměrné ochlupení, proč se ho nezbavit? Ovšem myslím si, že nejpodstatnější je pocit každé-každého z nás. A kdo žije v páru-proč nezjistit co se líbí partnerovi a najít nějaký kompromis? :)

chuliganka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.1.13 16:40
@uu píše:
@Borůvka19 To já se vůbec nesměju. Antikoncepci jsem taky několik let brala a až po vysazení jsem si naplno uvědomila, jak nepříznivě můj organismus i psychiku ovlivňovala. Kdyby šlo vrátit čas, v životě bych takovou blbost do sebe nikdy necpala.

zcela souhlasim. HA jsem vysadila pred nekolika lety a jsem moc rada. mimochodem, ma i dalsi ucinky, o kterych se mnoho nevi-napr. sportovkyne by urcite zajimalo ze snizuje tvorbu svalove hmoty… (snad me tu nekdo neuminusuje, ono kdyz se rekne zena a svaly tak si kazdy predstavi kulturistku, a ne atletku)

MP Janka
846 příspěvků 7.1.13 17:01

Abych řekla pravdu, tak já to moc neprožívám, v zimě holím 2× týdně, přes léto obden nohy a podpaží musím dát aspoň 2 dny oraz i za cenu lehce viditelných chloupků, protože jinak by se mi vyrobily nepěkné boláky. Mám celkem citlivou pokožku, takže kde nemusím, neholím ale radši upravuji nůžkami. Partnera nemám, tak si ani nemá kdo stěžovat a i kdyby, tak by měl smůlu, protože jestli si mám vybrat jestli chlup a nebo strup, jednoznačně volím chlup. Po lidech moc nekoukám, takže pokud někomu vyloženě nelezou chlupy z podpaží ven, tak si jich běžně ani nevšimnu, i když u žen už považuji neholené podpaží za velmi neobvyklé.

Adammm
56 příspěvků 7.1.13 17:39

…ne každé retro je cool…

Akitaken
4960 příspěvků 7.1.13 20:36
Ach bože, tady se zase sešlo odborníků.. :-D

Kam na ta moudra někteří z vás proboha chodí?

A může mi někdo vysvětlit, proč je tu druhá debata o chlupech? Nebo ta první snad už zmizela z povrchu zemského? No nic.

Nebudu rejpavá.. a nebo víte co? Budu. CO takhle, dámy a pánové, slovo termoregulace.. říká vám to něco? Na to ty chlupy primárně máme, víme? A je úplná putna, jestli nosíme hadry nebo nenosíme, protože bez našich chlupů by nám nepomohl ani norkovej kožich, i kdybychom ho na sebe přilepili sekunďákem.. Nevěříte? A měli jste někdy tzv. husí kůži?
A propos.. já mám chlupy naprosto všude. Na tváři, na krku, na zádech, na zadku.. od shora až dolů. Jen nejsou všechny tmavé, dlouhé nebo husté. Takže většinou nejsou ani vidět, pokud nepoužijete binokulár nebo jim trochu nepomůže sluníčko. Nemám je snad jenom na chodidlech a dlaních. Jinak jsou naprosto všude. Takže na té evoluční teorii něco strašlivě smrdí.. matka příroda to ostatně ví nejlíp.

No a konečně, slepé střevo není na nic. Slepé střevo je součást imunitního systému a slouží nám, na rozdíl od brzlíku, po celý život. Osmičky také svůj význam měly, trochu jim „škodí“ blbá pověst, chybné genetické založení a dokonalejší dentální hygiena.. jinak by mnozí z nás byli za extra zuby rádi.. třetí už nám příroda bohužel nenadělí..

no a teď do mě, do debaty o celulitidě se pouštět nebudu.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek