Holíte si ruce?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Huhn
44 příspěvků 27.12.12 18:33

Ruce jsem si vypůjčila jako příklad z diskuze na omlazeni.cz (http://www.omlazeni.cz/…-1008-2.html)

Jiná Realita
13791 příspěvků 27.12.12 19:04

@Borůvka19
bohužel nemáte pravdu a podporujete sama fámu :-/

některým lidem s malým štěstím na světě skutečně po holení a zejména po trhání chlupy rostou silnější, víc a rychleji. to je zkušenost na vlastní kůži, tedy chlup.
někdy tito nešťastníci navíc nemají vlasy. je to dáno zřejmě nějakou hormonální odchylkou. díky internetu jsem se už s pár dalšími takovými seznámila, nejsem nějaká divná výjimka.

věřte, že neexistuje nic horšího, než pak od různých „sytých“ (kteří hladovému nevěří) poslouchat poučky, že to fakt není možné, že je to fáma, že tihle lidi jsou asi úplně blbí, protože při holení přece vlas odříznou v polovině a on pak vypadá silnější atp… a přitom se dívat na sebe v zrcadle…

dokud jsem si netrhala chloupky na horním rtem, daly se snést. jednou jsem se nechala přemluvit přesně takto hloupou kosmetičkou, která mi tvrdila, že ta hloupá jsem já, protože po trhání každému rostou chloupky jemnější…a teď jsem odsouzena si je trhat 3× týdně, přičemž trhám čím dál větší plochu, jak se rozlézají dokola, a jsou čím dál víc vidět, už jsou to prostě černé chlupy, ne chmýříčko. stejně tak třeba břicho :-( není mi teda příjemné o tom tady psát, ale fakt mě vytáčí tyhle kecy lidí, kteří to sami v životě nezažili a přesto se cítí fundovaní „vyvracet fámy“.

mám hodně jemné vlasy a můžu říct, že třeba chlupy na loktech mi rostou rozhodně tlustší, než vlasy. o porostu na nohou raději nemluvit. taky nikdy neustávají v růstu - dokud se ho nezbavím, roste do délky. 3 cm nejsou žádný problém. vlastně nedělám nic jiného, než se denodenně (d)epiluju pokaždé jiný kus sebe.

šedivá myš
24 příspěvků 27.12.12 19:19

@Jiná Realita
Nedá se říct, že bych Vám úplně nevěřila, ale stává se zcela běžně, že chloupky nad rtem či jiné „vousy“ na obličeji sílí a houstnou s věkem. Prostě to nemusí být tím, že jste je nechala vytrhat, ale může jít o přirozený proces stárnutí (či lépe dospívání :-)).

Fae
71 příspěvků 27.12.12 19:24

Ano, někdy.

Mám jemné a světlé, ale docela hodně. Někdy mi to vadí. A pak je oholím. Naštěstí dorustání není tak strašné jak jsem se prvně bála, fakt nejde o strniště. Jinak takto holím asi dva roky a žádná změna co se týče hustoty, tloušťky či barvy.

Pinx
220 příspěvků 27.12.12 20:51

Mně oholené ruce přijdou hrozně divný a nepřirozený, a když odrůstají, tak je to snad ještě horší… Takže ty svoje vždycky odbarvuju spolu s vlasy :) jsou pak takové nenápadnější a jemnější.

Jiná Realita
13791 příspěvků 27.12.12 20:51

@šedivá myš
a kruci, jak potom budu vypadat třeba v 50? :-/ (něco jako vtip :-)

ne, vážně, jasně, že je to i věkem, ale tehdy to byl jasně viditelný zlom, který jsem obrečela :-( bylo mi myslím tak 18, takže to na věk snad ještě „házet“ nešlo a pubertální výkyvy už jsem taky měla docela za sebou.

taky je mi jasné, že u spousty lidí skutečně jde o to, že po oholení není chloupek nahoře ztenčený a proto vypadá silnější. ale existuje malé procento lidí, kteří to mají nahouby. mně třeba rostou i řasy v několika nepravidelných řadách s velkou mezerou (jsem asi jedna z tisíce, co si čas od času trhá i řasy, aby tvořily nějakou ucelenou linii) - je to prostě celková dysfunkce něčeho, nebo spíš všeho. pořád doufám, že z toho vyrostu :-)

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 27.12.12 21:31

@Huhn když už, tak depiluju strojkem. sice trochu bolí, ale strniště nevzniká, jak píšou dámy výše. a stačí to párkrát za léto (sluncem mi chloupky nesvětlají), případně v zimě před nějakou společenskou akcí. jinak jsem tedy ve svém okolí žádnou ženu s výrazným ochlupením paží nezaregistrovala - buď je nemají, nebo odstraňují (?) - zatím jsem se neptala:-)
@Jiná Realita věkem by to opravdu mělo ustupovat, snad to tak bude. Jedna známá usilovným odstraňováním chloupků pod nosem získala echtovního kníra z pigmentových skvrn:-( já mívala jen pravidelně po každé depilaci opar, tak jsem se na to vykašlala, zejména když jsem zjistila, že „knírek“ na mě vidí pouze kosmetička.

Guinea Pig
1190 příspěvků 27.12.12 21:41

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 00:25

misial
1396 příspěvků 27.12.12 22:04

Holím. Strniště nemívám - jen prostě krátké chlupy. Akorát to vezmu tak, jak si vzpomenu, takže ne moc často. Tmavé dlouhé chlupy na rukou mi nepřipadají hezké.

valery
1587 příspěvků 27.12.12 22:18

A co takhle jednou týdně naplnit vanu po okraj depilačním roztokem, skočit „šíbru“ a vynořit se jak holátko neviňátko? Ráno žádný fénování, kulmování, žádný nepolušný vrkoče, o mužných knírcích pod jemným dívčím nosánkem nemluvě…a batistové šátečky by neslyšně a lehce jako vánek klouzaly k zemi po končetinách hladkých jako alabastr…ach…

indyka
625 příspěvků 27.12.12 22:26

Neholím. Na rukách mám jemné, světlé chloupky, nejdou ani vidět a nejsem taková puntičkářka, abych je holila jenom z principu :-D Ale chápu, že ne každý to má stejně a pokud má někdo chlupy výrazné či ho prostě štvou, ať si ty ruce oholí, než aby se tím trápil.

Vaja1988
6 příspěvků 27.12.12 22:29

Vzhledem k tomu, že jsem hustovlasá brunetka a chloupky na rukách mám celkem viditelné, tak je neholím. Ačkoliv ostatního porostu se zbavuji (samozřejmě vyjma vlasů, řas a obočí), tak na rukách mě to nijak neirituje.

Anofeles
327 příspěvků 27.12.12 22:45

Na rukách chloupky vůbec nemám, nikdy jsem tedy neměla potřebu je holit, ačkoli když mi bylo tak patnáct, dvacet, pár světlých by se našlo. Dokonce ani nad horním rtem nemusím nic depilovat, ale měla jsem spolužačku, které snad rostl plnovous z brady a nohy měla tak chlupaté, že chlupy lezly i přes punčochy. Vypadalo to podivně, ale k ní to nějak patřilo. Roky spolu nejsme v kontaktu, ale myslím, že depilace takového porostu (i na rukách srst měla) už je asi společenskou nutností.

valery
1587 příspěvků 27.12.12 23:02
@Pavlena píše:
@razorblade :D Mám to taky tak. Škubu se strojkem, au.
…a proč ne žiletkou, razorblade?
viktorka_od splavu
7777 příspěvků 27.12.12 23:45

@valery pokud mohu odpovědět na otázku, která nebyla určena mně, ale znám na ni odpověď: žiletka produkuje právě to strniště - tu bych musela používat tak obden, aby to nebylo nepříjemné a nehezké. strojek vytrhá, a co dorůstá je krátké a slabé, tudíž po nějaký delší čas akceptovatelné.

Ems
1482 příspěvků 27.12.12 23:58

@viktorka_od splavu já myslím že to byl vtip…:D

valery
1587 příspěvků 28.12.12 00:15
@Ems píše:
@viktorka_od splavu já myslím že to byl vtip…:D

tak tak, slovní hrátky :-)

pehot
713 příspěvků 28.12.12 00:17

Chloupky na rukou mám skoro průhledné, zato celkem dlouhé, takže je párkrát do roka oškubu cukrovou pastou a jinak to nehrotím. Ale třeba pro mojí sestru je epilace dvakrát do měsíce téměř nutností - pokud nechce vypadat jako opice.

Jiná Realita
13791 příspěvků 28.12.12 01:13

@valery
bože, tohle je můj sen :-D asi tak dvakrát do týdne. ale hlavu bych nechala tedy koukat :-)
já teda ruce moc neřeším, to bych se fakt musela zbláznit, takže budu trochu OT…ale i přes fakt, že si říkám, že se dokonalá hladkost poslední dobou moc řeší, tak prostě stejně nejvíc miluju právě ten pocit, když jsou třeba nohy hladké a všechno oblečení po nich tak krásně klouže, hlavně v létě ty ovíjející se dlouhé sukně/šaty…(doufám, že to není nějaká psychoúchylka :-D ) a do „přirozenosti“ se mi tedy vůbec vracet nechce, módní diktát módní nediktát…

PartyLover
153 příspěvků 28.12.12 02:46

No…já si ruce holím, ale pouze pro můj osobní „dobrý pocit“. Rozhodně to nepovažuji za nutné, pokud nemáte vyloženě tmavý hustý „kožich“ ( představte si takový kožich třeba ke svatebním šatům :o) )…a někým tu bylo zmíněno, že by bylo špatné, kdyby z toho byl nucený trend ( jako je tomu u noh a podpaží ) s tím souhlasím…ruce si holím proto, že „zrovna teď“ chci vypadat a cítit se „dokonale“ a ne proto abych nebyla zavržena a zesměšněna hned prvním člověkem, kterého potkám tzn. milimetrové znovurašící chloupky vážně neřeším.

Pavlena
841 příspěvků 28.12.12 15:20
@valery píše: …a proč ne žiletkou, razorblade?

To jsem psala ja. Ziletkou ne, protoze oskubano vydrzi dele a dorusta postupne, tj. netvori strniste..

Mylady2
12413 příspěvků 28.12.12 15:22

Neholím, ale pokud by bylo potřeba tak bych holila;-) není důvod být chlupatá:-)

Cheeky
181 příspěvků 28.12.12 16:05

Ruce si neholím, jsem plavovlasá, tudíž ikdyž mám ruce chlupaté, nepřipadám si jak šimpanz (chloupky jsou světlé). Bohatě mi stačí hlídat hladkost na ostatních běžně holených částech těla, natož ještě na rukách… U takových těch vlčích rukou to chápu (tmavé dloué husté chlupy), jinak mi to přijde praštěné.

Sekhmet
1918 příspěvků 28.12.12 16:55

Naštěstí mám chloupky na rukou světlé. Při mém tempu růstu veškerého porostu bych holila denně a ani to by nestačilo. Nohy oholím večer a ráno mám slušné strniště. Při použití depilátoru si užívám dvou až tří dnů téměř hladkých nohou. Díky bohu za to, že holení rukou není „povinné“.
To, že mi vlasy rostou tempem zběsilým je sice předmětem závisti, ale málokdo si uvědomí, že se to vztahuje i na ostatní tělesné porosty :)

rice
356 příspěvků 28.12.12 23:08

Názory na holení rukou jsou pěkná ukázka toho, jak za nás nastavené společenské zvyklosti vytvářejí názory. V generaci našich maminek bylo „moc“ i holit si nohy a podpaží, dneska jsou neoholené ženy pro spoustu ostatních žen divné, nebo dokonce čuňata. Čili dnešní době je prase někdo, kdo si neoholí intimní partie, ale oholit si předloktí je divný? A to jenom proto, že to není tak zprofanované. Přitom je to prašť jako uhoď, lidi se dnes holí porůznu naprosto všude, tak jako nechápu jedinej důvod, proč by mělo mít předloktí výjimku.
To ukázka zkostnatělosti live. Mějte mysl otevřenou ;)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek