Horka joga

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
bram
601 příspěvků 18.10.14 21:13

Chodila jsem na bikram jógu asi půl roku, mám vyzkoušena obě studia Terezy Šenkové (www.bikramyoga.cz) a můžu doporučit. Jsou tedy v Praze asi nejdražší, ale jsou to jediná certifikovaná studia a lektoři jezdí přímo k Bikramovi do Ameriky. Takže lekce jsou opravdu profi, lektoři se nováčkům věnují, všechno vysvětlují, opravují případné chyby a celkově i to prostředí je dobré. Díky hot józe jsem se dostala rychle do kondice a myslím si, že je to dobrý způsob, jak se v krátké době výkonnostně posunout o kus dál. Po nějaké době mi začal vadit ten stereotyp, jak jsou lekce pořád stejné a vrátila jsem se ke standardní józe. Respektive chodila jsem na aštanga jógu, která mi přijde co do náročnosti a dynamiky skoro stejná. Jednou jsem taky zavítala na necertifikovanou hot jógu a bylo to strašné. :) Lektor byl odhadem tak dvakrát na bikram józe a pak se snažil prodat to ve svém studiu a bylo to fakt pekelné. Měla jsem chuť v půlce odejít, ale statečně jsem vydržela do konce. Ale celou dobu jsem se musela hodně přemáhat, abych nevyprskla smíchy. Byl to fakt trapas. Nejvtipnější bylo, že v mistnosti nebylo teplo, spíš kosa a lektor nám oznámil, že hot je to proto, že se u toho hodně zahřejeme. :)

@0zero7 downward dog je v Česku jednoduše střecha :)

cinnnamon
220 příspěvků 18.10.14 21:25

Na Slovensku " pes pozerajuci dolu"

radkama
3 příspěvky 25.10.14 14:09
hot joga

Ahoj, ja njedrive chodila na klasickou jogu (cvicila jsem i doma), zkusila jsem letajici jogu ale ta mi moc nesedla. Kourim a blbe se mi nekdy dycha, kamoska mi doporucila tu hot jogu, chodim v Brně sem hotcityyoga.cz. Ono zalezi kolik by jsi chtela do te permice vrazit, mas to bud na vstupy nebo na čas..

lajbusa
2 příspěvky 15.12.14 12:01

Já přesedlala z power jogy taky na tu hot jogu a jsem maximálně spokojena.

Entyka
163 příspěvků 15.12.14 13:55

Přes 10 let cvičím klasickou jógu, která mi maximálně vyhovuje. Poslední dobou mi ale nevyhovuje jak daleko musím dojíždět a je těžké pro mě skloubit práci, hlídání dětí a vše dohromady, tak jsem chtěla začít s bikram jogou, kterou mám kousek od domu, navíc teplo miluji, ale můj bývalý učitel jógy, který je zároveň primář na ortopedii mi to rozmluvil. Tím jak se cvičí v horku, se tělo uvolní a povolí a člověk snadno zacvičí i pozice, které by normálně nezvládl a to prý není pro tělo dobré.

Tebah
4257 příspěvků 15.12.14 14:27

@Entyka Proč to není dobré? Zvlášť když mě u cvičení ani po cvičení nic nebolí.

0zero7
4458 příspěvků 16.12.14 02:44

@Entyka zalezi jakou mate mobilitu. Oblecne pokud je clovek rozumny a telu nasloucha tak je to v pohode. Nesmi se to prehanet a tacit. Ja bikram jogu cvicim skoro 4 roky a zadny spatny ucinky jsem nezaznamenala. Naopak.
S plavanim a behanim nej kombinace.
Vsadim se ze primar nikdy nebyl co? ;)

Entyka
163 příspěvků 16.12.14 08:52

@Tebah, @0zero7 - jen předávám dál, co jsem slyšela. On to samozřejmě vysvětloval podrobně proč to dobré není, ale to předat dál nedokážu, to bylo na mě dost odborné. A zda horkou jógu cvičil či ne, nevím, mohu se ho příště zeptat, ale vídám ho teď už velmi málo.
Myslím, že je hlavní, že Vám cvičení vyhovuje. Já se tedy přiznám, že jsem schopná si i na té klasické józe po 10 letech cvičení natáhnout svaly, hlavně nohou…

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek