Hra: věta v rozečtené knize

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Femur
635 příspěvků 24.11.20 18:47

@sirena007 A abych nebyla off topic.
„Pohodlně usazen v rohu kupé první třídy, soudce Wargrave, nedávno penzionovaný, potahoval ze své cigarety a se zájmem procházel politické novinky v Timesech.“

A. Christie, Deset malých černoušků

Prosím o třetí větu na straně deset.

Vinca_minor
2277 příspěvků 24.11.20 19:27

@Femur Tak tuhle větu si vždycky představím čtenou Vladimírem Čechem. Mmm… Audioknihy bohužel stránky nemají, asi kvůli tomuto tématu zase vytáhnu nějakou papírovou:)
Edit: Pan Čech očividně/ušoslyšně čte z jiného překladu, zdálo se mi, že to není doslovně, tak jsem si to pustila.

Příspěvek upraven 24.11.20 v 21:25

Puffin
360 příspěvků 24.11.20 19:31

@Femur „V jednom z případů Dr. Lindner spěchá do domu ženy, která jistě musela být jednou z průkopnic bulimie.“
Robert M. Lindner: Padesát minut. Pět příběhů z terapeutické praxe.

Prosím o první větu z předposlední strany.

sirena007
1190 příspěvků 24.11.20 21:08
@Femur píše:
@sirena007 Jsem zatím na začátku. Je to takové odborné.

Díky, jsem na to zvědavá, četla jsem pár ukázek a zdálo se mi to zajímavé. Když tak to proložím nějakou oddechovkou :-)

radmila.k
154 příspěvků 25.11.20 17:16

„Čte latinská slova, ale zároveň mu probíhají hlavou myšlenky v aramejštině:Teď se smět zastavit, obrátit.“
Lion Feuchtwanger, Synové

Poprosím o větu se jménem nějaké osoby na aktuální stránce( nebo poblíž).

Pohlednice
44 příspěvků 30.11.20 13:09

„Když během případu Vampyrista, který vyšetřovali před půldruhým rokem, musela Ráchel do nemocnice a Harry se ztřískal, Katrine mu pomohla a vzala ho k sobě.“
Jo Nesbo - Nůž

Prosím o třetí větu od začátku knihy.

Lakerol
191 příspěvků 30.11.20 17:12

Na trhu je tolik krásného ovoce!
Papoušek Pája. Lorella Flamini.
Prosím první větu ze strany 4.

DanielaS
5220 příspěvků 1.12.20 14:10

Z písmen a štočků sestavili celé stránky a korektoři na kontrolním otisku opravili chyby.

Helena a Eduard Škodovi: Už vím proč

Je to sranda, jak se během jedné generace změnily technologie. Třeba kapitola, jak se dělá animovaný film, je těžké retro.

Na straně 56 první větu s pomlčkou.

benyka
9065 příspěvků 2.12.20 10:13

Říkala jsem si, že se to tady musí zaseknout. Ale zvědavost a náhoda zvítězily:

„To pokračuje až do té doby, než si stárnoucí kníže Přemysl - jenž to po nějakou dobu určitě pokládal za Bohem seslanou příležitost, která nutí zpohodlnělé a zlenivělé mužské obyvatelstvo k vojenskému výcviku naostro - uvědomí, že jestliže tento způsob tréninku nezatrhne, mohl by národ brzy vymřít po meči a neměl by koho cvičit.“

Benjamin Kuras Češi na vlásku.

Prosila bych na straně 87 předposlední větu.

radmila.k
154 příspěvků 2.12.20 15:46

„Knězovy oči zaplály přidušeným ohněm a jeho umrlčí obličej se zkřivil v příšerném úsměvu.“
Robert E. Howard- Zpátky do temnot
Prosím o první souvětí z rozečtené strany.

005veronika
1 příspěvek 3.12.20 08:45

„Slovo ‚liberární‘ se užívá už od 14. století, mělo však širokou škálu výynamů.“
Andrew Heywood - Politické ideologie
Prosím o 5. větu, strana 71

Pohlednice
44 příspěvků 16.12.20 18:04

„Zaťukala jsem.“
Viktorie Hanišová - Rekonstrukce
Prosím o poslední celou větu na straně 23.

chitrá alex
362 příspěvků 20.12.20 14:28

Kdo tu by chtěl rozvracet, zasluhuje, aby žernov osličí byl uvázán na hrdlo jeho.
Aleš Palán Spánek rozumu plodí příšery
Prosím 7. větu ze strany 77

bao-baba
1425 příspěvků 20.12.20 14:54

Těsně před odjezdem do Los Alamos se mně podařilo doktorát obhájit, takže jsem vlastně nebyl taková úplná nula, jak jsem vám původně namlouval.
Richard P. Feynman - To snad nemyslíte vážně!

I když je R. P.F. teoretický fyzik, a knížka je o převážně o fyzice, je vtipná. Možná si vzpomenete, že ho občas zmiňoval Sheldon Cooper v Teorii velkého třesku.

Prosím stranu 32, větu na konci stránky.

Birdonawire
622 příspěvků 20.12.20 18:56

@bao-baba Nepridam se do hry, ale potvrzuji, ze Feynmanova kniha je moc zajimava a zabavna i pro lidi, kterym je kvantova fyzika zcela vzdalena.

V3S
58 příspěvků 1.1.21 22:55

@bao-baba Šéfka Národní fronty Marine Le Pen po atentátu na policistu v Paříži v dubnu 2017 pateticky prohlašuje: „Vyzývám k probuzení tisíciletou duši našeho lidu, která je schopná se postavit krvavému barbarství s rozhodností, kterou nic nezastraší.“

Oetsch W., Horaczek N.: Populismus pro začátečníky

Prosím strana 139, druhá věta čtvrtého odstavce.

sirena007
1190 příspěvků 3.1.21 13:18

„Odpovídala jsem vystrašeně, hlavně proto, že se na mě díval se zájmem, který do té doby vůči nikomu z nás neprojevil.“

Elena Ferrante:Geniální přítelkyně

Prosím poslední celou větu na straně 99

Ophelie
1049 příspěvků 3.1.21 13:47

Koupelna Mademoiselle se nacházela na konci dvakrát lomené chodby, nějakých dvacet úderů srdce od mé postele, a mně, kolísajícímu mezi strachem, že se Mademoiselle předčasně vrátí z koupelny, a závistí k bratrovu netečnému chrápání, se nikdy nepodařilo využít ten čas, co jsem měl navíc, a hbitě usnout, dokud světelná štěrbina v temnotě zůstávala důkazem byť jen tečky mého já v nicotě.

Vladimir Nabokov Promluv, paměti

Prosím větu ze strany 260 se zvýrazněním slova, které se vám v textu nejvíc líbí.

Stránka:  « Předchozí 1 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek