Hubnoucí vlákno

Fotoalbum tématu (126) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
KláraCH
11 příspěvků 08.04.17 15:39

@Itisone já se snažím chodit 2 x týdně do posilovny a běhám na začátku asi čtvrt hodiny na pásu, jinak běhat chodím taky ven. Do posilovny chodím kvůli posilování. Ale viděla jsem u nás v posilovně na pásu chodit mladou slečnu asi 100 kg odhadem, chodila rychlostí tak 3 km v hodině, prostě velmi pomalu a četla si u toho knížku. Když jí trenérka řekla, že takovým stylem prostě nezhubne, tak odpověděla, že nemůže jít rychleji, protože by si nezvládala u toho číst. A přitom venku bylo nádherné počasí jako stvořené na nějakou vycházku.

KláraCH
11 příspěvků 08.04.17 15:40

@bustik určitě je lepší běhat na čas než na kilometry. Raději pomaleji a déle.

KláraCH
11 příspěvků 08.04.17 15:44

@KoraKora můžu se zeptat, jak se vám běhá v -10 stupních? Já jsem běžela zatím maximálně v -3 stupních. Mám strach, aby to neskončilo bolestí v krku, jak člověk dýchá ten ledový vzduch. Nebo používáte v mrazu nějaký šátek přes pusu?

julie74
2921 příspěvků 08.04.17 16:40

@KoraKora vzhledem k tomu jak vypadáte, tak asi dobře :))))
ono taky každý potřebuje jiný režim, třeba moje sestra má strašně malou sílu, ale obrovskou vytrvalost, má lékařsky potvrzeno mnohem rychlejší okysličování krve - nevím podrobně jak

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.17 17:39

@KláraCH Celkem v pohodě. Pro mě je lepší zima než vedro. Přes pusu nepoužívám nic a zdraví to neodneslo. Hlavně doběhnout až k domu a okamžitě osprchovat a převléct. Jen si z té zimy pak doma připadám taková lehce hybernovaná, chvíli musím rozmrzat. :-D

risulka75
17 příspěvků 08.04.17 18:12

Jeste chvili tu basnete o behani venku a ja to snad taky vyzkousim, teda az to natrenuju. Chtela bych poprosit o radu ohledne bot, ja mam jen obycejne tenisky ve kterych chodim do cviceni kde mame koberec a ty take pouzivam doma na pas, ale hadam ze na behani po venku uz by to chtelo neco specialnejsiho.

KláraCH
11 příspěvků 08.04.17 18:30

@KoraKora děkuji za odpověď, tak uvidíme v zimě :-)

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.17 19:02

@risulka75 Určitě, do bot fakt investujte, vyplatí se to.

Pitelka
133 příspěvků 08.04.17 20:25

@risulka75 Já vám můžu doporučit tento tréninkový plán. https://gallery.mailchimp.com/…beh28dni.pdf

Pitelka
133 příspěvků 08.04.17 20:28
@KláraCH píše:
@KoraKora můžu se zeptat, jak se vám běhá v -10 stupních? Já jsem běžela zatím maximálně v -3 stupních. Mám strach, aby to neskončilo bolestí v krku, jak člověk dýchá ten ledový vzduch. Nebo používáte v mrazu nějaký šátek přes pusu?

Sice nejsem Kora, ale napíšu svou zkušenost. V -10 se běhá dobře. Zkoušela jsem šátek přes pusu, ale neumím přes to dýchat… takže bez ničeho. a co jsem letos běhala i v zimě, tak se mi jakékoliv nachlazení vyhnulo. dokonce, když to vypadalo, že na mě jde rýmička, tak jsem si šla zaběhat - buď mě to skolí nebo přejde… a vždy to přešlo…

julie74
2921 příspěvků 08.04.17 20:37

@risulka75 no, koupila jsem si v Decathlonu boty, za pár peněz a perfektní pokud běhám v přírodě. Předpokládám že na asfalt by to chtělo o jeden až dva řády kvalitnější. Předtím jsem taky běhala v obyčejných sportovních ne běžeckých a žádné štěstí to není.

risulka75
17 příspěvků 08.04.17 20:43

@julie74
Ja bych prave behala vetsinou po asfaltu, tak si rikam ze by to asi chtelo neco lepsiho, mam totiz nemocna zada tak nechci neco pokazit, uvidim co na to reknou, to byl taky jeden z duvodu proc jsem vzdycky provozovala pouze rychlochuzi do mirneho kopce, otresu jsem se bala.

risulka75
17 příspěvků 08.04.17 20:48

@Pitelka
Diky, koukam ze jsem zacala na 6. dnu. Toto je ovsem trenink na kazdy den a to uz nedam kdyz mam jeste cviceni a prochody s kamaradkou. Rozhodla jsem se, ze na cas omezim cviceni a pres leto se budu venovat behu, telo si zada zmenu.

Itisone
632 příspěvků 08.04.17 22:28

@KláraCH já teda používám šátek, takovou jakoby „rouru“, když byla fakt kosa, tak jsem si ho přetáhla přes pusu i nos :) No a nadechovat se nosem, ne pusou, v nose se ten vzduch trošku ohřeje

Itisone
632 příspěvků 08.04.17 22:31

@risulka75 pokud máte nějaké potíže s pohybovým aparátem, tak na botech určitě nešetřete, radši bych zašla do nějaké speciálky, kde vám třeba udělají i diagnostiku došlapu a poradí

KláraCH
11 příspěvků 09.04.17 08:17

@Itisone to jsem právě taky zkoušela, ale trošku mi u toho vadí, že ten šátek je mokrý od dýchání, je mi to trošku nepříjemné

zwedavka
1005 příspěvků 09.04.17 09:08

Na běh si netroufám, mám pořád ještě hodně kilo navíc, zkusím to až se přehoupnu z obezity do nadváhy. Začala jsem jezdit na kole i v zimě, pokud není sníh, stačí se pořádně obléct. Ani na běžkách mráz nevadí. Fajn sportovní oblečení za dobré ceny má Lidl.

Pýthia
227 příspěvků 09.04.17 09:15

@krťouch Prosím vás, kdybyste zkrátila čas strávený tady na polovinu (neříkám, ať ho tady netrávíte vůbec-zjevně si potřebujete promluvit), tak vám na cvičení zbyde spousta času!!

julie74
2921 příspěvků 09.04.17 13:14

@risulka75 mě kdysi řekli že mám špatná záda a běh mi zakázali. Ovšem pan doktor byl trochu ťululum, zakázal i chůzi, hod, nošení čehokoliv blabla. Kdybych je tehdy poslechla, kde bych byla… ale je pravda, že po běhu po asfaltu mě bolí záda, a trochu kyčle. Třeba bych si zvykla, ale přijde mi to zbytečné. to by asi chtělo opravdu dobré boty, jak píšete

Itisone
632 příspěvků 09.04.17 15:04

@KláraCH jo,šátek zvlhne, ale když se mi nechtělo dýchat ten mrazivý vzduch, tak se to dalo vydržet, v zimě jsem chodila běhat stejně jenom na půl hodiny…

risulka75
17 příspěvků 09.04.17 16:36

@julie74
Jo presne, to znam s tema doktorama, ja mam bechtereva a moje revmatolozka a i doktorka v laznich mi urcite sporty nedoporucovaly napr. prave beh, podilovnu, aerobic…vladtne by mi zbylo jen cviceni na zada a to je nuda pekelna. Kdyz jsem priznala, ze hraju golf zhrozila se primarka, ze at pocitam s tim ze me jednou v tom naprahu povezou do nemocnice no a za ty leta se nestalo vubec nic, takze zaver jsem si z toho udelala ten, ze neni treba nic prehanet ani tu peci o sebe a sportovat podle sveho pocitu. Ale ty kycle me z toho vcerejsiho behu taky bolej a nevim proc, mozna beham blbe.

benyka
7010 příspěvků 09.04.17 17:15

Nezkoušeli jste někdo nordic walking? Možná je to vůči kyčlím a páteři šetrnější a zapojí to víc partií než běh nebo rychlá chůze. Já jsem si ty hole pořídila spíš kvůli zdolávání horších terénů (třeba v Českém ráji), protože mám tendenci při každé příležitosti si zvrtnout kotník, a na „pochod“ jsem s nimi vyrazila jenom jednou. Pocity celkem žádné, snad kromě toho, že jsem si mezi těmi pejskaři na procházce připadala jako idiot. :-)

catherinne
13482 příspěvků 09.04.17 17:55

@benyka když u rychle chůze zapojíte ruce a budete je zvedat jako s holemi, tak zapojíte celá záda. Zvedne se tepovka a dáte si víc do těla. Možná si budete připadat jako idiot. (Já někdy jo)

Příspěvek upraven 09.04.17 v 17:59

Bossana
131 příspěvků 09.04.17 17:58

@benyka hole na nordic walking slouží spíš na fitness chůzi, pro balanc a stabilitu slouží ty normální hole. A taky technika držení při chůzi se liší.

KláraCH
11 příspěvků 09.04.17 18:12

@benyka já s hůlkami chodím, mě to dokonce doporučoval doktor. Je to šetrnější než běh a současně energetický výkonnější než obyčejná chůze a posilujete horní část těla.
Když je obstojné počasí a zvládnu vyrazit za světla, tak chodím běhat (spíše do přírody) a v horším počasí chodím s hůlkami (někam po okraji města) po chodníku.

Stránka:  « Předchozí 1 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek