Inspirativní děti

Fotoalbum tématu (15) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
yamama
185 příspěvků 28.3.13 19:43

@bára.brněnská naprosto souhlasim… vsichni si zaslouzime byt deti se vsim vsudy

Elke
6 příspěvků 28.3.13 20:27
@Lamicka píše:na co jsem vylozene alergicka jsou dziny na miminkach…

Je mi jasné, že jdu s kůží na trh, ale džíny na miminko (velikost 3-6 měsíců) mám a nemůžu si je vynachválit. Jsou uvnitř podšité fleecem a třeba do autosedačky, kterou se chystám během cesty vytáhnout třeba na nákupy, jsou naprosto ideální. Rozhodně teplejší, než třeba pletené kalhoty s mikroplyšovou podšívkou, ale přitom akorát na to, aby mimču v autě nebylo vedro, jako třeba v kombinéze nebo fusaku.

JazzmineTea
468 příspěvků 28.3.13 21:05

@Elke Nejsou džíny jako džíny :) Já jsem měla na mimino jedny úplně skvělé, pohodlné a měkké (s růží na zadku jako bonus…), a pak asi dvoje, které se zas vůbec nedaly nosit.
Kdyby už tak přišlo jaro a člověk by mohl přestat rvát prcky do kombinéz a do kabátů :(

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.3.13 21:26

Na hello kitty mi nesahejte, od narozeni az do smrti muze byt s vami:-)

rivka
87 příspěvků 29.3.13 08:28

@malakaja Víte, já sice neříkám dítěti, že jenom blbečci nosí to, co mají všichni, ale taky nehodlám respektovat tuhle „přirozenou potřebu zařadit se“. Rodič je ten, kdo rozhoduje - a můžu vyjít vstříc přání dítěte, ale rozhodně nebudu pořizovat všechno jen proto, že to má někdo jiný, nebo proto, že to dítě chce. Protože dítě chce opravdu VŠECHNO. Hello Kitty, novej autobus, tři nový auta, kinder vejce, jé, hele, támhlety modrý bonbónky, a přibal mi k tomu modrý z nebe. A rodič holt musí třídit (vnucovat měřítka). Mně naši říkali (a já je za to nesnášela:c) ) - a kdyby všichni skákali po hlavě do prázdného bazénu, ty budeš taky? A stejně tak, jako jsem je za to dřív nesnášela, jsem jim dneska hluboce vděčná a pocit, že nemůžou mít všechno, hodlám dopřát (ano, DOPŘÁT) i svým dětem. Protože dneska díky tomu umím zacházet s penězma a nepotřebuju nutně všechno, co vidím na ostatních. Mine mě dovolená v Karibiku, ale taky mě minou dluhy, protože mi rodiče vnutili měřítko, že je lepší nemít všechno, ale nemít ani ty dluhy.

Ono totiž u Hello Kitty to zdaleka nekončí. Báječný příklad mě potkal zrovna předevčírem - v místním Albertu došli „gougouni“, nebo jak se ta pitomost jmenuje. Vsadím boty, že někde existuje kolektiv, kde se to sbírá a řeší a mají to všichni. A moje dítě, ačkoliv velmi usedavě plakalo, když zjistilo, že reklamní panáčci z Alberta došli, nikdy nebude patřit mezi sběratele, protože to znamená (a v jeho třech letech jsem mu to vysvětlila), že je to reklama, a že sice chápu, že jsou pro něj nesmírně krásní, ale jsou tam právě proto, abych tam chodila nakupovat, a to já nechci. Takže když se tam ocitnu a náhodou nakoupím za víc než dvě stovky, tak gougouna dítěti ráda dodám, ale nebudu tam utrácet proto, aby mělo sbírku, i kdyby se hoch měl stát alfa samečkem skupiny na příští dva roky. Prostě nebudu. Kuba, Petr, Roman a Alenka a jejich rodiče ať si dělají, co chtějí, já nebudu. Kasta nekasta.

rivka
87 příspěvků 29.3.13 08:34

(Jenom pro pořádek dodávám, že kdyby dítko chtělo jít za Spidermanna na maškarní, tak proti tomu nic nemám, klidně mu to pořídím. I doma nechť se pak převléká za pavoučího muže a oplétá mě pavučinama a zachraňuje svět. Ale za běžně nositelný oděv do školky to nepovažuju, tak to běžně do školky nosit nebude.)

mikita.miki
1935 příspěvků 29.3.13 08:39

@rivka ježiš, touhu nosit kostým do školky mě teprve čeká :-D
souhlasím, že je hloupost pořizovat všechno co dítě chce, ovšem jsem svolná ve výběru toho, co je povoleno. takže když sme šli kupovat spodní prádlo pro syna, vybral si - mimochodem velmi vtipné a vesele barevné bubáky. éra spider - bat- a jiných manů nás zatím míjí :-)

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.13 09:29

@rivka Takze vam jde ve finale o to " co na to ostatni". Prima cesta jak z detatka vychovat dalsi stadoidni Vovci. Reakce na toho spidermana

rivka
87 příspěvků 29.3.13 11:22
@gudrun píše:
@rivka Takze vam jde ve finale o to " co na to ostatni". Prima cesta jak z detatka vychovat dalsi stadoidni Vovci. Reakce na toho spidermana

Zkusím to tedy ještě jednou: když přijde dítko s tím, že potřebuje obleček Spidermanna, protože ho do školky nosí spolužák, má dítko peška, protože to nepovažuju za vhodný oděv do školky. Když přijde dítko s tím, že chce jít na maškarní za Spidermanna, tak může za Spidermanna, protože nevidím důvod ho nutit, aby šlo za berušku, za kterou nechce. Kde tam vidíte ohledy na cizí lidi, je mi záhadou. Nemám ráda děti převlečené za superhrdiny v běžném provozu, co si o těchto oblečcích myslí ostatní a jak se jejich děti oblékají, jest mi tam, kde končí záda.

To pro případ, že bychom se nepochopily. Pokud jste můj původní text pochopila správně, ale přesto za tím chcete vidět výchovu ve stádoidní Vovci, vaše věc. Záleží mi na tom zhruba stejně jako na postoji společnosti k oblečkům superhrdinů.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.13 11:23

@lioncity
No ty vole :-)

zuzaroza
729 příspěvků 29.3.13 11:34
@malakaja píše:
Smutne, hodne smutne manipulovat s ditetem. Pokud dite vpustite do kolektivu, kde vladne Hellou Kitty a je. povahy a touhy se zaradit, coz je naprosto prirozena potreba vetsiny deti, je treba respektovatbzrcite principy, ktere nejdou za moralni, financni hranice. Zamyslet se, co vase pusobeni- vymyvani mozku ditete - zanecha je jen na jeho povaze. Introvert bude jeste vic odstrizen, extrovert se muze povysovat nad ostatni a jejich volbu. Kazdopadne rikat diteti, ze ostatni deti jsou hloupe, kvuli jakemukoliv trendu je stejne hloupe jako pred nimi znevazovat neci kresni jmeno, rodinu…Deti takove kastovani berou velmi vazne a krivi to charakter utocniku i obeti. Je bohuzel pravdou, ze za sikanu, vnuvovani meritek, kastovani a ponizovani jsou v prvni rade zodpovedni rodice, kteri dite nevedou ke svobode nazoru a toleranci odlisnosti.

Svatá pravda. Podepisuju.

continuity
5853 příspěvků 29.3.13 12:49
@rivka píše:
Protože dítě chce opravdu VŠECHNO.

ktere dite? protoze moje ne.

a rekla bych, ze jako ve vsem je i ve vychove potrebna mira a hlavne dite rodice napodobuje. ve vsem. kdyz maminka doma obden resi novou kabelku nebo ruz, tezko cekat, ze ditko bude jine.

a dite se opravdu potrebuje zaradit (je to zcela normalni a hlavne pro nas hierarchicky a inteligentni cloveci druh nevyhnutelne - tato vlastnost je evolucne nejenom vyhodna, ale je primo nutnou podminkou toho, abychom se tady nevymlatili do tla, co by se bez socialniho citeni zcela jiste stalo). je to ale velice individualni, proto jsou diskuze na tema, jak vychovat z meho cloveka samostatneho osobitneho jedince zcela irelevantni.

rivka
87 příspěvků 29.3.13 13:09

@continuity Kterékoliv tříleté dítě, které jsem zatím potkala. Pokud vaše ne, gratulujte si, máte doma vzácný exemplář. S výchovou to nemá mnoho společného, svět je prostě příliš krásný a barevný, a cena peněz zatím neznámá. V deseti letech je to špatná výchova, ve třech považuju jeho touhy za přirozené. Já bych si taky dala ještě jednu čokoládku, a kdybych se nebála, že to pode mnou praskne, taky bych se pokaždé svezla na tom báječném autíčku, co ho mají v supermarketu. Ale jsme silně OT.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.13 13:13
@kiwi píše:
@lioncity
No ty vole :-)

To jsem si taky rikala…:-)ja jsem v Asii videla HK na tolika mistech, ze uz me v tomhle ohledu fakt nic neprekvapi. Treba kolegyne v kancelari to mela vsude, proste VSUDE a to nebyla jen HK, ale tam frci ruzne druhy takovych priserek…plysove, plastove, na obrazcich, privesky, na miskach a na hrniccich a v tasce a na pocitaci a parapetu…dokonale se v tom ztracela a to byla pravnicka :-)

mikita.miki
1935 příspěvků 29.3.13 13:15

@continuity copak tříleťák chápe, jaká je cena peněz? co znamená potřeba X střídmost? ne, on vidí jen spoustu věcí, které se mu líbí a sice vám rozumně kývne bradičkou, že jako chápe, že nebudeme brát x-tou věc stejného ražení co už má doma, ale oni to v těch regálech v obchodě tááák rkásně naskládali… čímž mě tuhle naštvalo tesco, neb nešlo jinak, než při nákupu potravin projít kolem regálů výprodejových hraček :-( ukecala sem to na hračku do vody za 30 káčé, hrdá na to nejsem, ale nešlo jinak

continuity
5853 příspěvků 29.3.13 13:31

@rivka k vanocum to nebohe dite chtelo dve veci: fialovou kouli na stromecek a nove hrabe, aby mohlo hrabat s dedeckem listi na zahrade. tatinek se ji i snazil ukecat, at tomu jeziskovi jeste neco namaluji, tak se prosim povedl vanocni stromecek :D

v samosce chce koupit lipanka a kdyz maji bonbonky ve tvaru zmrzliny, tak jeste ty. ale zas od vanoc mluvi o tom, jak pojedeme v lete k mori a od navratu z dovolene u more o lyzich a lanovkach. je spis na ty zazitky, co je fajn, protoze rodice taky.

continuity
5853 příspěvků 29.3.13 13:59
@mikita.miki píše:
ukecala sem to na hračku do vody za 30 káčé, hrdá na to nejsem, ale nešlo jinak

a co je na tom spatne? vy jste si jako vubec nic v tom krame pro radost nekoupila? dospely si vetsinou neco koupi, akorat to zaobali do potreby. jedno jestli je to lahev vina nebo susenka nebo dobry syr. proc by dite nemohlo dostat hracku do vody za 30 korun?

ale ja jsem matka, ktere srdce zaplesa, kdyz dite projevi nejake prani, mozna bych se na to divala jinak, kdyby chtela vykoupit pulku kramu.

mikita.miki
1935 příspěvků 29.3.13 14:36

@continuity ano, chce vykoupit půlku krámu :-D jinak pro radost si toho kupuji opravdu málo a dítko má díky babičkám takovou sbírku… VŠEHO… že kupuju jen takhle z donucení, nebo hračky prospěšné, tudíž knihy, skládanky a podobně. ne ptákoviny do vody, kterých má bambilion. a když se takhle oklikou vrátím k oblečení, tak díky přísunu od mojí mamky, která má možnost brát přes svůj koníček doslova pytle, kupuju mu jen,,lepší,, věci nebo funkční věci z drahých funkčních materiálům, předevšm na zimu. jo a drahé boty, takže není neobvyklé že moje dítko vyběhně z domu na pískoviště v teplákách a triku zcela standardního ražení, tudíž žádná módní přehlídka a boty na noze za tisícovku, pokud se mi nepodaří vypátrat akce. jenže seprané tepláky mu nepoškodí vývoj nohy do dospělosti
jo a jak popisujete synka a jeho přání, tak u nás nákup vypadá tak, že ho buď nutím sedět ve vozíku, nebo pobíhá okolo vozíku a vzkřikuje : tohle… jé a tohle taky… co to je? tak to taky… v roce a půl se naučil vcelku obstojně házet obloukem do vozíčku co mu pod ruku padlo. je to dítko konzumní, achich ouvej :-D

Ems
1482 příspěvků 29.3.13 14:40

Jen k těm superhrdinským oblečkům v denním provozu

Karin
3948 příspěvků 29.3.13 15:29

Moje dítě taky miluje heloukitový věci (takhle tomu začala říkat ve čtyřech letech), má kočku na několika tričkách, na spodních kalhotkách a na pár blbinkách (hračky)… Nechci ji sama nějak násilím vydělovat z davu, sama jsem jako malá špatně nesla, když jsem příliš čněla :D… Ale my si z toho doma spíš děláme legraci (taky jsme ji dobírali, že by mohla mít i heloukitovou rakvičku, jak píše @lioncity), holčička se tomu taky směje a myslím, že vnímá, že módní trend je něco, co se nemá brát příliš vážně…

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.13 15:40

Hergot kontkretne vam vadi na obrazku kocky co ma vase dite na ponozkach, spodarech, sponkach. Keci o tom ze jde s davem si nechte, spis mi reknete proc to tak hrotite? Neni to nahodou tak ze vy sami jste vyrustali ve stadu komunistickyho diktatu nadsene nosili rude pionyrske satky a zalovali na E mu ze jeji tatik posloucha plastic people? ve skutecnosti zavideli tu vnitrni svobodu ktere dodnes nejste schopne? Tak radite na svejch dcerunkach aby nahodou nesli s davem jako vy tenkrat a neustale… Nechte je napokoji a nehazejte na ne svoje strachy a komplexy.

yanulla
767 příspěvků 29.3.13 15:47

Rivka, naprostý souhlas! Mám to nasavené podobně a jakožto maminka dvou dětí (3 a půl a skoro 2 roky) si hodlám i nadále zachovat takto zdravý rozum. Doufám, že vydržím! Neb tlak dětí a okolí se, zdá se, stupňuje :-)

edit: nebylo jsné s kým souhlasím…zapomněla jsem oslovení

Příspěvek upraven 29.03.13 v 16:47

malakaja
349 příspěvků 29.3.13 15:56

@rivka Tak mam asi vyjimecne dite( coz je samozrejme blbost, deti v nasem okoli jsou stejneho vychovani) kdy ve trech letech pichopila cenu penez a hlavne princip reklamy, kdy za rakosnicka na caji se plati vic, ale tim ten caj neni lepsi, ze chteji nachytat deti na krasne obrazky. Chapala ze za jedny satecky v tescu koupime troje jinde.Deti vubec nehsou hloupe, hloupi(pohodlni) jsou dospeli, kteri si nedaji praci vysvetlit jim veci. pomoci slov, principu a prirovnani. Snazit se aby chapalo principy sveta, brat ho jako partaka, ktery jen mel mene casu na uceni, ne jako hlupaka.Je velmi snadne vysvetlit hodnotu penez a kolik co stoji. Horsi je vysvetlit proc nejit za spajdrmena do kramu, kdyz mu nebude zima, oblek je cisty. Budoz se na tebe divat divne, je nedostatecny argunent.Na me se u nas divaji divne, protoze nosim lodicky,.kabaty a ne rifle a bundu.Tady zacina ta smutna stadnost…

Jen dodam, ze u nas heloukittina nejede, deti zatim nejsou veskole a skolce.Az budou, v ramci spor a recyklace, pokud ta japonska potvora bude treba, nakoupim z druhe ruky bednu kocky a bude pokoj.Cim se zatezuju ja, aby dite neublizovalo, nenechalo si ublizovat, pomahalo, umelo se chovat, ovladat, spravne mluvilo, zvladalo prace a veci adekvatni veku + co ho bavi a dobre se ucilo. Pokud pri tolika ukolech bude.mit na hlave “ruzova tykadla a na nohach ploutve“ a je to jeho touha, je mi jedno.

malakaja
349 příspěvků 29.3.13 15:59
@Ems píše:
Jen k těm superhrdinským oblečkům v denním provozu

Ted nevim, jestli zavidim jako dite, nebo jako zena :D

Bara06
2039 příspěvků 29.3.13 19:40

Příspěvek upraven 06.11.13 v 21:13

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek