Inspirativní děti

Fotoalbum tématu (15) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
continuity
5853 příspěvků 29.3.13 19:45

@Bara06 nechala bych tomu cas. za a) nikde neni psano, ze bude jinak oblecena jedina. v nasi skolce se na obleceni moc nehraji a to jsme z Prahy.
b) uvidite jak to bude zvladat.

od jiste doby neresim problemy, ktere jeste nenastaly. a tento je zrovna resitelny na MMB za par dni a par stovek kdykoliv.

Bara06
2039 příspěvků 29.3.13 19:50

@continuity Tak to je nakonec taky fakt :c)

mikita.miki
1935 příspěvků 29.3.13 19:50

@Bara06 nehrotila bych to, v klidu :-) syn měl do města tvídový kabát. jediný, kdo se nad tím pozastavoval byla tchýně a dokonce mu koupila 2 klasické lyžařské zimní bundy od vjentamců, protože v tom divným hnědým přeci nebude chodit… plýtvání penězi
dcerka si případně řekne, pokud ji to okouzlí na obdivované spolužačce

Lachenauerin
544 příspěvků 29.3.13 20:10

@Bara06
Jo, taky bych řekla, že klídek. Dcera je už ve druhé škole, předtím samozřejmě byla školka, a nikde děti oblečení zatím neřešily. Až na takové to: Jé, ty máš pěkný tričko! Ale negativně, že by se někomu smály, to se zatím nikde nestalo.

malakaja
349 příspěvků 29.3.13 20:41

Presne tak, styl se nema potlacovat, lze ho operativne resit, s ruznymi financnimi kompromisy a to vyhradne na vysloveni touhy, prani, potreby ditete. Pokud je to diteti putna muze se moudre vyradit roduc podle vlastniho uvazeni- s prihlednitim ke konickum ditete (rodiny), povahy ditete a spolecnosti (druhu skoly)kam dochazi,(jak zvlada reakce kolektivu na pripadnou svou odlisnost. Nelze hodit dite do vody-nepujdes s davem, a nechat je davem rozcupovat. Zkratka, je treba nad tim premyslet daleko nad nenavist obrazku kocicky a ruzove barvy a to zvlaste ve chvili a v dobe, kdy nemate prehled, kdo chodi s ditetem do tridy, jdo jsou jejich rodice…Odlisnost od davu se pestuje nezavislosti na tridnim kolektivu jako jedinych vrstevnicich, tedy konicky, krouzky, rozhledem. Rozhodne ne odlisnym satnikem na rozkaz. -z toho lze taky castecne vyvodit, pokud dite potrebuje obleceni z duvodu fungovani ve tride, zda je trida, dany kolektiv pro vyvoj meho ditete vhodny - ten prokazatelne formuje dite vice nez rodice-a take zda nema az nezdrave uzky okruh znamych).

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.13 21:17

Zřítelnice oka mého, moje zlatá vnučka, má již v poměrně útlém věku velmi vyhraněný vkus: nikdy nenosí nic jinýho než šaty, a zásadně preferuje fialovou/lila barvu. No tak jsme se podle toho zařídili :-) i když mám někdy honičku sehnat adekvátní model…
Jen jsem byla (dospělými) poučena, že Hello Kitty není vítána, neboť v tom údajně choděj jen socky… no, asi jo, protože žije v domovské zemi HM, kterýžto řetězec patří mezi nejlevnější a Kitty používá na úplně všechno. Jen jsem se zrovna včera dost rozveselila, když mi na Skypu to moje zlatíčko hrdě ukazovalo, jak měli ve škole „den malování obličejů“ - a z monitoru na mě mávala živoucí Hello Kitty :-)

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 30.3.13 02:10

Hmmm, mám doma dítě (to prostřední, 5 leté), které je ujeté na Bleska McQueena. Má s ním trenky, pyžama, trička, lahev na pití, puzzle, deku na spaní, povlečení. No a jako co si říkám. Až mu bude 7 tak to samovolně odloží, stejně jako brácha dinosaury. A také má oblek spidermana, celotělový s vycpanýma svalama. Stejně vypadá permanentně jako kdyby právě vylezl z popelnice, a to i 5 minut poté co mu vše čisté upravím. Zavrtí sebou, poskočí, třikrát se ohne a tu vyleze podolek, tu se vyhrne nohavice a shrne ponožka, tričko se povážlivě nahne k jednomu rameni a dítě je maximálně spokojené.

Šli jsme na procházku a závodili jsme. Potkali jsme maminku s chlapečkem ve stejném věku. Chlapeček vypadal výborně, měl šedý kabát ke kolenům, béžové (tuším) manšestráky, polobotky, baretku. šel spořádaně s maminkou za ručičku. Načež jsem nechtěně vyslechla rozhovor.
„Ale on běží“
„Oni můžou, do kopce je to něco jiného“
Maminka na mě vrhla třicetikarátový pohled. Je to otázka priorit a moje jsou dost jasné. Stejně jako té maminky.

Až moje děti projeví zájem, klidně jim budu budovat zajímavý šatník. Do té doby ať klidně lítají v čem chtějí, dokud mohou.

malakaja
349 příspěvků 30.3.13 02:26

@Beruska bez tecek rekla jste to krasne.(byt souhlasim, ze do kopce je to jine, nez z kopce;) ) U nas ma trilety ted rad Buraka, kdyz ho vidi, je nadseny, ale ze by si vydupaval, to se mi nestalo. Kdyz je Burak nekde v sekaci na tricku, na litani udela velkou radost, v krame kdyz je drazsi nez bezlicencni, rikame tomu s detmi lapacky.na kacky a maji velkou radost, ze fikane obchodniky odhalili:) Temi tricky na behani se da ta touha naplnit, casto jak vyrostou z tricka, tak i z posedlosti( proto se vyhybam licencovanym doplnkum v pokoji, - lozni pradlo, koberce, nabytek, tam je Ta investice na krátke časové období trochu nesmyslná.)

Barbyl
1472 příspěvků 30.3.13 02:51

@Lamicka @malakaja @DonChichot @Lachenauerin docela s Vami souhlasim, hlavni je, aby se v tom dite citilo dobre, pohodlne a nechat je byt deti. Ja mam syna 26mesicu a pulrocni dcerku, syn ma nejradsi plataky a tricka s letadly ci zviratky, ale ma rad i prouzky, takze u nas jede styl namornik:)a kdyz je opravdu horko (az 40 stupnu) sam uzna ze nejlepsi bude platena kosile s limeckem a vytahuje ji z supliku i s plavkama:) na dcerce se vyradim ja, siju a neni barva, co by ji v satniku chybela, od bile, pres vsechny ruzove, cervene, fialove, modre, tyrkys, sedou az po cernou. Jen v hnede se mi nelibi ani v bezove…dzinove ma saticky, ale je to spis platno nez dzinovina. Uvidime, co bude az se bude chtit oblekat po svem:) Myslim si ale, ze ji/je necham oblekat tak jak budou chtit a budu jen usmernovat a vystylizovavat " jen na vetsi udalosti, ale na doma a hriste jim necham svobodu a fantazii, mela jsem to taky tak a skoncila jako bohemka umelkyne na umelecke VS, takze si myslim, ze ty pokusy a omyly maji nekdy smysl.

Barbyl
1472 příspěvků 30.3.13 02:55

@malakaja k doplnkum v pokoji, u nas se osvedcily ramy s obrazky, menit dle potreby, ted momentalne mame tema big auto (syn mota anj a cj) tj. karavan a k tomu pripichujem obrazky ci nalepky, co jako k tomu jeste muze patrit. Jinak taky delam obrazky primo na zed tim ze pres projektor prenesu obrazek a ten na zed nastrikam v obrysech- byl krtek a bob a bobek…jo jinak ja si hraju s detmi jako mala:) a manzel snad jeste vic…

Garfie
4456 příspěvků 2.4.13 16:20

Já nevím, s dcerou (4) se na oblečení většinou domluvím, nijak si nevymýšlí…a pár věcí s Kitty máme-ale ujíždím na nich spíš já než ona… Jsou pro mě milou vzpomínkou na čas, kdy jsem žila v Japonsku (a zásobovala dnes už téměř dospělou neteř věcmi s HK-v době kdy ji tady pomalu nikdo neznal :-)

eveK
334 příspěvků 2.4.13 21:10

Nae dítě naštěstí zatm nemá žádné módní požadavky, jen nesmí mít nic co se zapíná vpředu, jako košile nebo mikina na zip, protože to ihned rozepne a sundá. A dneska mu to velmi slušelo. na cestu k babičce jsme měli dvě hezké varianty: Pruhovaný svetřík a jednobarevné kalhoty(počuráno) a kostkované kalhoty a jednobarevný svetřík (zaděláno obědem), takže odpoledne už byl zase za klauna.

gabous
196 příspěvků 4.4.13 11:27

Zatím vlastní děti nemám, ale obecně se mi na nich líbí barevné věci a veselé potisky (květy, puntíky, zvířátka, dinosauři, klidně i ta Hello kitty).
Teta navléká svého tříletého syna do hnědých manžestráků, šedých triček a tmavomodrých svetříků. Sice vypadá stylově, ale smutně.

JazzmineTea
468 příspěvků 4.4.13 23:12

@eveK To znám!!

Milli115
83 příspěvků 28.10.13 08:48
@Sekhmet píše:
Hello Kitty máme zrovna období u neteře. Jsou jí tři roky a kočičku chce NA VŠEM. Takže kalhotky, košilka, ponožky, punčošky, sukýnka i tričko má na sobě Hello Kitty, také sponky do vlasů, kabelčička, hrneček na pití, pastelky, omalovánky, úplně všechno až oči přecházejí. A vzít ji do krámu neznamená nic jiného, než další a další Hello Kitty. Jak vidí Hello Kitty, tak nic jiného nechce. A je velmi tvrdohlavá.

Jo pokud jsou holčičce tři roky, je to v pořádku, průšvih bude, až jí bude deset, patnáct dvacet…
Anebo ji to taky nepřejde nikdy. Mojí tchyni je 50 doma má všechno, ale fakt všechno s touhle vygumovanou kočkou. Naší dvouletý holce kupuje všechno jenom s HK, takže já z toho šílím. Přitom mě se líbí zástěrky, pastelový barvy, drobný kytičky atd. Prostě sice dětské, ale ne dementní…

kamaradvladimir
448 příspěvků 28.10.13 09:22

Zrovna u dětského oblečení bych se zvlášt řídil rozumem a né modou. Dětské oblečení má být hlavně zdravotně nezávadné. Před pár lety jsem koukal na dokument, kde paní, která ve skladu pouze vybalovala oblečení, onemocněla závažnou neurologickou poruchou… začalo se šetřit z čeho a nakonce se zjistilo, že dodávané oblečení je z Indie, kde stejný problém postihuje prakticky všechny co s oblečením pracují. Od dělníků co stříkají pole bavlny toxickou látkou, po ty co pak tuto látku barví nebo naopak bělí. Bylo tam zmíněno hodně známých značek včetně třeba HM a obzvlášt dětské oblečení. Já pak trpěl fobií a jak na něčem bylo, že to je z Indie tak jsem si to nekoupil :) sice existuje nějaká dohoda, že výrobci nesmí používat takový materiál, ale dneska se nedá věřit ničemu… nám maminka oblečení šila celkem hodně sama :) od kalhot až po pletení svetrů a co jsme chtěli jsme si na tričko namalovali sami :) já si třeba namaloval pěkně nepovedeného Mickey Mouse :)

Milli115
83 příspěvků 28.10.13 10:00

@kamaradvladimir Těch svetrů co já měla napletených od babičky, a kalhot ušitých podle Burdy… Máma má všechny střihy ještě doma, ale přiznám se, že na to, abych něco spíchla sama jsem lenoch.

BOJJ
2 příspěvky 28.10.13 10:49

Líbí se mi, když jsou děti pěkně a elegantně oblečené, ta šedá je sice elegantní, ale mám dceru 2,5 roku a ta by určitě protestovala. Hello Kitty mít nemusí, ale „holčičí barvy“ jak říká růžové, fialové, lila, cyklámen… ty jo!
U kluků je to asi lepší, syn 4 roky je v pohodě, většinou si obleče co mu připravím. Jen máme teď období rytířů a mušketýrů, takže dost často chodí v kostýmu. Naštěstí jen doma a ke kamarádům :-)

kamaradvladimir
448 příspěvků 28.10.13 10:49

http://dokumentarni.tv/…nsuming-kids

Consuming Kids, není to zrovna nejlepší zpracování toho o čem by se mělo diskutovat, ale spousta z nás si jistě uvědomuje, jak je tohle „reklamní“ chování nebezpečné… já se dětem ani nedivím, že chtějí to a to, pustíte jim pohádku v tv, která je milionkrát přerušena reklamou. Když nezblbnou z ní, zblbnou pak ve školce ze spolužáků, protože každé dítě chce patřit do kolektivu. Vyjímky potvrzují pravidlo.
Jen se podívejte co vládne dětskému světu…
a kam to přivedlo drsného motorkáře :)

kamaradvladimir
448 příspěvků 28.10.13 12:19

Ale líbí se mi, když je někdo tvůrčí (v mezích :D ), tady asi bude rodič i akvarista… :)

CandyKendall
1177 příspěvků 28.10.13 14:06

Kdysi už jsem do jiné diskuze dávala odkaz na love taza , tak snad tady ještě nepadnul. Jelikož nemám děti, tak je tam pro mě inspirativní především maminka, ale moc se mi líbí i to, jak obléká děti. Jinak já věřím, že děti by se měly oblékat jako děti - malé módní ikony a sexbomby jsou pro mě něco naprosto nepochopitelného :) http://lovetaza.wpengine.netdna-cdn.com/…10/wkdn7.jpg

Milli115
83 příspěvků 3.11.13 10:30

Narazila jsem na toto:
toto
Nějak nevím, co si o tom myslet. Panebože, ochraňuj nás.

mikita.miki
1935 příspěvků 3.11.13 14:10

@Milli115 víteco mi to připomíná? besídku - jednu dobu se hlavně na tržnicích prodávaly šatečky pro holčičky buď květované s kanýrem a šněrováním zepředu, nebo vyloženě kanýr a krajka na krajce a chodívaly v tom spolužačky na prvním stupni vesnický základky na besídky. tehdá sem se děsně styděla za to svoje oblečení a teď jsem hrozně moc ráda, že mámě to přišlo ulítlý a dávala mi kostkovanou skládanou sukénku, bílou košili a sametku, případně podobné modely tohoto ražení a ne tohle. i když tohle je ještě vééélni střízlivé proti tomu, čím se čančaly spolužačky. jo a ještě taková monstrózní gumička do vlasů se k tomu nosila

Josefka
558 příspěvků 6.11.13 21:23

@kamaradvladimir to je hezké!

A teď novinky z našeho města: Dcera oblečená do kombinace barev zelená, černá s červeno/oranžovými akcenty. Paní v prodejně mi nutila růžovou čepičky se slovy, abych to trochu voživila. :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek