Jak bojujete se stresem?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Zebra33
2038 příspěvků 22.5.13 13:03

Nemyslim si, ze by se mel nekdo menit kvuli tomu, aby ho nekdo chtel. Ale je podle me dulezite tomu druhemu prokazovat urcite uznani a respekt (prece jen v tom vztahu nejsem sama, ze). Mozna je to proto, ze mam vcelku negativni priklad z domova, ale co jsem slysela od kamaradek, tak asi moji rodice nebudou vyjimka. Moje mama je dominantni (presne ten typ, ktery vi naprosto presne CO, KDY a JAK se ma udelat a jeji zpusob je ten jediny spravny) a otce neustale peskuje. Mne to vadi a dokonce i pritel mi rekl, ze se mu nelibi, jak moje mama tatu neustale stira pokazde, kdyz on prijde s nejakym napadem. Vzdycky si rikam, jaky by byl klid, kdyby ona dokazala uznat, ze on nedela vzdycky vsechno spatne a ze se da zit napr. i kdyz ponozky neschnou na susaku povesene za spicky, ale za paty (ok, nemusi ho chvalit, ale aspon ocenit, ze to pradlo vubec povesil).

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.5.13 13:06
@Zebra33 píše:
(ok, nemusi ho chvalit, ale aspon ocenit, ze to pradlo vubec povesil).

To si tak představuju, jak dám na stůl spálený a přesolený jídlo - však snaha se cení, ne? Tak to koukejte sežrat a buďte rádi, že jste vůbec něco dostali…

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.5.13 13:14

Nas tatinek dokonce i prebaluje a koupa! Tak se z toho vsichni po…

MP Barbucha
3716 příspěvků 22.5.13 13:23

@Lachenauerin
já Tě žeru :-) Skvělé komentáře :-)

lelahi
9 příspěvků 22.5.13 13:45
co na nervy

Popravdě jsem na tom byla stejně, pomohlo mi prostě dýchat zhluboka. Na chvíli se před zkouškou zastavit na nic nemyslet, hluboký nádech a a počítat do 10 a pak výdech skvěle tě to uklidní. Je to taková nouzovka těsně před testem, kdy už stejně nic jiného nestihneš. Zvykla jsem si na to tak, že když to teď zopakuji 4× za sebou tak jsem opravdu hodně klidnější.

Dřív jsem stres řešila sladkým, ale když jsi ve stresu tak si to stejně nevychutnáš a kdybych měla jist před každou stresovou situaci v zápočtovém týdnu tak je ze mě chodící knedlíček :D A po testu zmírním napětí ve fitku - hodina běhání/cvičení skvěle pročistí hlavu.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.5.13 13:52

Přiznám se, že já jsem z těch žen, co jsou rády, když muž doma něco udělá a klidně i po svém, hlavně že to nemusím dělat já. U nás to dopadlo tak, že já prádlo pověsím a muž mi je pak převěsí…někdy, občas. Vlastně mne nepadlo přemýšlet nad tím, proč to dělá? A že uvaří jsem vysloveně ráda.
Pravda ale je, že náš domov není jako z katalogu.

Zebra33
2038 příspěvků 22.5.13 14:12

@DonChichot - muj pritel se tuhle nabidl, ze slozi vyprane ponozky. Vysledek byl ten, ze jsem nekolik dni po sobe vytahla vzdycky par, kde byla kazda ponozka jina (vzdy obe cerne, ale jiny „model“). Mne to tedy narozdil od vas nedalo a zeptala jsem se, co ho k tomu vedlo, a on na to, presne jak jsem predpokladala, ze to vubec neresil, ze proste sparoval ty kratke cerne. Tak jsem si rekla vem to cert, on mi svou praci usetril cas a kdyz to vezmu kolem a kolem, tak ty ponozky fakt vypadaji vsechny v podstate stejne, takze pokud se mi nikdo nebude divat na nohy ze vzdalenosti 20 cm, tak rozdil nepozna.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.5.13 14:44

@Zebra33
Mám dva syny, už je jim přes dvacet. S mužem jsme je chtěli už kdysi dávno postupně zvykat na to, že se mají o své věci starat sami, v případě ponožek si je mají vzít z prádelního koše, spárovat a uložit do šuplíku. Dopadlo to tak, že můj muž vytřídí z té obrovské hromady ponožek ty své a ten zbytek jim strčí do šuplíku. Kluci pak nosí vždy ponožky, které náhodně vytáhnou a že je každá jiná (ano, i barva) je vůbec netankuje. Už jsem si zvykla nad nimi nelomit rukama, ale trvalo mi to dlouho.
Dokud vám sedí aspoň barvy, je to dobré.

ofeliet
429 příspěvků 22.5.13 18:48
@kiwi píše:
Tohle je zajímavá úvaha… ovšem pro mě, tetinu 21. století, poněkud nesrozumitelná :-)
Potřebujeme se skutečně pověsit někomu na krk ještě dneska? Proč by si nemohla Sekhmet (a jiné) pořídit chlapa jen tak, pro zábavu?!

Kiwi, vy jste za svůj dlouhý život nepochopila, že všichni lidé a muž obzvlášť, chtějí být v životě důležití, užiteční a nepostradatelní? Pokud si budete hledat někoho pro zábavu, nalepí se na Vás leda hejsek, kterému se nechce makat.

Esmee
4418 příspěvků 22.5.13 19:32

@lelahi To hluboké dýchání na uklidnění se musím naučit, nikdy jsem si na to před testem, nebo zkouškou nevzpomněla.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.13 12:55
@ofeliet píše:
Kiwi, vy jste za svůj dlouhý život nepochopila, že všichni lidé a muž obzvlášť, chtějí být v životě důležití, užiteční a nepostradatelní? Pokud si budete hledat někoho pro zábavu, nalepí se na Vás leda hejsek, kterému se nechce makat.

Já jsem jenom ráda, když je chlap užitečnej a (v něčem dokonce) nepostradatelnej. Jen to musí bejt skutečnost, a ne aby si tu důležitost suploval věšením blbejch ponožek, proboha. On je teda pověsí, automaticky (já to nesnáším), ale za takovou samozřejmost přece nebudu nikoho chválit, sorry. Navíc si věší i svoje, že ano :-) Taky by se neodvážil nadšeně jásat, jak jsem krásně umyla zrcadlo… ví, že by večera nedožil! :-)

A že zábavnej může bejt jen hejsek… mno, s takovou zkušeností tě musím jen litovat… :-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 23.5.13 13:41

@kiwi
Vyjadřuji Ti podporu :-)
Připadá mi smutné, kolik žen si myslí, že se musí kvůli chlapům měnit a dělat ze sebe něžné květinky, které nic nezvládají.
Věřím, že ženy, které mají podobné názory na věc, jako @ofeliet mají skvělé chlapy a jsou šťastné, protože takový vztah oběma vyhovuje. To ale neznamená, že někdo jiný nemůže mít spokojený vztah a být na tom úplně jinak. Prostě si najde jiný typ partnera, kterému třeba stylem života a povahou vyhovuje soběstačná žena.

MP Barbucha
3716 příspěvků 23.5.13 13:42

Jo a já svého muže k přežití nepotřebuju a přesto je pro mě důležitý a nepostradatelný :-)

Pirek
7062 příspěvků 23.5.13 14:00

@MP Barbucha
No vždyť partnera už dnes nemáš mít k přežití, ale k prožití života.

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.13 14:09

@Esmee Ale pri dýchaní zase pozor, aby ste sa do toho moc neoprela a nehyperventilovala :)

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.13 14:57

@MP Barbucha
Děkuji mnohokrát :-)
Já mám pocit, že nejen by mi huba upadla, kdybych se musela pitvořit kvůli milostpánově důležitosti (t. j. chválit za naprosto samozřejmý kraviny) - ale toho, kterej by mi na to skočil, bych musela považovat za kašpara - nemohla bych si ho ani vážit.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.13 15:09

No ženy, přiznám se, že já svého muže k přežití potřebuju.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.13 15:17

@DonChichot
Nebezpečná lokalita… :-) :-)

Gatita
302 příspěvků 23.5.13 15:35

@Esmee
Naprosto blahodárné účinky na mě před zkouškou mělo, když jsem se sešla s jednou kamarádkou nad seznamem zkušebních otázek a prošly jsme si je. Prostě jsme si ke každé otázce řekly, co do ní patří a tak nějak shrnuly to nejdůležitější, abychom měly pocit, že nám nic neuniklo a že to pěkně umíme:) Po takovéhle seanci jsem vždycky šla na zkoušku úplně vyrovnaná. Ale pozor, tohle funguje jenom za předpokladu, že kamarádka není ještě větší stresor než Vy, a že to umíte tak nějak nastejno. Jde v podstatě o navození sebedůvěry a uklidnění se a člověk měl navíc pocit, že „pro to ještě něco udělal.“

Jinak já bych spíš potřebovala poradit, jak na pracovní stres, kdy je potřeba něco nepředvídaného řešit teď hned okamžitě, precizně a ještě u toho vypadat jako profesionál :-/

Dammy
1672 příspěvků 23.5.13 18:32

.

Příspěvek upraven 23.12.16 v 16:43

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.13 18:53

@kiwi Souhlasim s vama. Takove povrchnosti jako veseni ponozek. Tohle mi hlava nebere ale zas beru ze jsme kazdy jinej. Ale " cupitalku" ( typ zeny co cupyta obdivne za svym muzem) odmitam hrat. A ze jich par i zde na pekle je.

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.13 18:58

@gudrun Když cupitalka, tak cupitá.
A jinak máte naprostou pravdu.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.13 18:59

@gudrun
Za věšení ponožek si dosaď jakoukoliv votravnou domácí práci :-) Já hlavně a zásadně nechápu spíš ten názor, že zejména chlap potřebuje/musí bejt důležitej a chválenej. My tetiny jsme co - prvoci?!

Lalita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.13 19:16

Já jsem to „strategické chválení“ od jedné mé kamarádky zažila na vlastní kůži - byla jsem chválena za to, že jsem byla nakoupit, upekla koláč, udělala jsem čaj (sama sobě!), vyprala jsem si prádlo… - a moc příjemné mi to nebylo. Na jednu stranu jsem čekala, kdy mě podrbe za uchem, a na druhou jsem přemýšlela, jestli si ze mě nedělá náhodou srandu.

BEZDOMOVEC
1704 příspěvků 23.5.13 19:48

A na co myslí muži v průběhu života?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek