Jak chodit na jehlách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
lucisko
86 příspěvků 12.5.12 17:55

s chodzou na opatkoch problem nemam,no neskutocne ma po kratkej dobe zacnu boliet nohy zospodu,tie bruska za palcami,chapem,ze je to normalne,kedze je na nich cela vaha,no i tak,nemate na to nejaku vychytavku,trik,ay to bolelo co najmenej,resp. aby som co najdlhsie vydrzala?

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.5.12 18:05

Na tohle jsou dobré gelové vložky určené právě pod bříška prstů. Já mám zkušenost se značkou Scholl a Balea(z DM) a hlavně u bot s tenčí podrážkou mi to výrazně pomohlo.
http://www.scholl.cz/…d_briska.jpg

lucisko
86 příspěvků 12.5.12 18:10

a ako casto ich treba menit? nezosliapu sa po nejakom case?

Ema_SN
148 příspěvků 12.5.12 18:22

@lucisko Do zatvorených topánok sa hodia aj obyčajné polovložky, tie mne osobne prídu pohodlnejšie než gélové. http://www.lekarna.cz/…e-vel-37-38/ Ja som podobné kúpila v obyčajnej obuvi.

Trenér2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.12 17:54

Jestli se chcete některá naučit chodit na jehlách, tak zkuste napsat na jan.dvorsky@centrum.cz
Učil jsem modelky catwalk, tak když mám čas, tak pomůžu (bezplatně a bez nároku na cokoliv). Stačí tak 2-3 lekce. Na vyzkoušení a trenink mohu půjčit i nějaké boty z focení. Od docela pohodlných, až po opravdu náročné s volnou patou a 15 cm podpatkem. V Praze.
Hodně pomůže i posilování lýtkových svalů. Chůze je pak snažší a navíc to dobře vypadá.

LaalaB
787 příspěvků 30.5.12 21:40
@lucisko píše:
s chodzou na opatkoch problem nemam,no neskutocne ma po kratkej dobe zacnu boliet nohy zospodu,tie bruska za palcami,chapem,ze je to normalne,kedze je na nich cela vaha,no i tak,nemate na to nejaku vychytavku,trik,ay to bolelo co najmenej,resp. aby som co najdlhsie vydrzala?

Gelové vložky jsou řešení, ale pak potřebuješ do každých bot jedny a to už se dost prodraží. Scholl dělával takový molitanovotextilní polštářek, který mel očko, které se natáhlo na palec, punčocha na to a hurá do bot. Sice to vypadalo trochu divně, když se človek někde zul a mel pod punčochou polštářek, ale ohromně mi to pomáhalo. Časem se ten molitan sice vydrolí, ale nestálo to majlant, takže jednou za čas jsem si koupila nové a bylo to. Nevím, jestli se to ještě prodává. Už 3 roky jsem na mateřské, polštářky potřebuju zřídka, takže nevím. I tehdy to býval trochu problém je sehnat. Zkusila bych lékárny a drogerie, možná obuv. Pro pražské - mívali je v lékárně na Senovážném náměstí mezi Jindřišskou bránou a vstupem do zahrady Slovanského domu.

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.12 19:20

Dámy, řídíte ve vysokých podpadcích a cítite se při tom bezpečně? (VP myšleno 10+). Já ne, zkoušela jsem to jednou a bála jsem se, takže volím věčně to (otravné) přezouvání. Vzpomněla jsem si na to dnes, když jsem vyšla v černém sukňovém kostýmku, červeným kloboukem a svých „autobotkách“, co vypadají jako cvičky Jarmilky, protože moje boty na podpatku zůstaly na botníku.
Ale zase radši cvičky ke klobouku, než Lama ve stromě, to jo.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.12 20:14

ve vysokych podpatkach neridim, prijde mi to nebezpecne a podpatky jdou taky rychle do haje. Dokonce bych rekla, ze zakladni deleni mych bot je na ridici a neridici, protoze nektere se proste v aute odrou na patach a to uz po prvni jizde. Takze predevsim v lete se do auta prezouvam docela casto.

RoyalistGirl
75 příspěvků 6.6.12 20:40

Já jsem teda zkoušela řídit ve všech typech bot vč. pantoflí a v lodičkách se středním podpatkem (tzn. ne v 12 cm šteklích :D) mi to přišlo nejlepší. Opřela jsem si ten podpatek akorát o podlahu a měla jsem nohu na pedálu v idálním úhlu :D
Ale je fakt, že řidičák mám rok a nikdy jsem neřídila nějakou dlouhou trasu, tak to pak nevím. Ale myslím, že speciální boty na řízení bych nepotřebovala.
Vím, že lidi na to mívají boty s tenkou podrážkou, ale v těch mě to právě docela unavuje (tenisky, balerínky). Otec mi jednou říkal, že prý to je proto, že si kdysi zvykl „cítit“ motor přes pedály, když byly auta bez otáčkoměru…

ooola
129 příspěvků 6.6.12 22:26

mě se řídí s podpatkama mnohem pohohodlněji, noha je v takovém přirozenějším úhlu:-) akorát teda nosím jenom boty na klínku a tak max do 8 cm

Eirean
244 příspěvků 7.6.12 13:23

Podpatek určitě ne. Mám lodičky, které ani nejsou moc vysoké (cca 5-6 cm) a i když je noha v pohodlnější poloze, už se mi párkrát stalo, že se mi podpatek zasekl pod pedál (zatím jen pod spojku), ale neumím si představit, kdyby se to stalo s plynem. Proto se přezouvám nebo když na to zapomenu, tak řídím naboso - nic moc pohodlí, ale pořád lepší, než zaseklý podpatek. A to, že se boty ničí, snad ani nemusím zmiňovat ;)

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.6.12 14:40

Já řídím ve všech botách a nemám s tím problém, právě naopak v podpatku kolikrát pžíjemněji než v placatých botách. I bosa řídím, když jedu od vody nebo v létě, a děsně mě baví ty pohledy, když vylezu bosá z auta:D

Kity
39 příspěvků 8.6.12 17:02

Já se do auta zásadně přezouvám do bot, které jsem určila „na zničení“ :-) Většinou staré skoro roztrhané balerínky. Mám totiž jako odstrašující příklad svoji mamku, která v autě zničila spoustu krásných bot, úplně si je na patách odřela, srdce mi krvácelo, když jsem to viděla :-)

Robena
1257 příspěvků 9.6.12 10:42

Sla jsem ulici a uhla stranou, protoze jsem za sebou slysela jizdni policii, ktera obcas brazdi stred Prahy. Byly to ale dve mlade slecny, na vysokych podpatcich. Sly cele utrmacene, ve stejnem pomalem rytmu, takze znely jako mimochodnik. A vlastne i kracely mimo chodnik.

TinkaH
920 příspěvků 4.9.12 19:40
@Lama_z_Lana píše:
Dámy, řídíte ve vysokých podpadcích a cítite se při tom bezpečně? (VP myšleno 10+). Já ne, zkoušela jsem to jednou a bála jsem se, takže volím věčně to (otravné) přezouvání. Vzpomněla jsem si na to dnes, když jsem vyšla v černém sukňovém kostýmku, červeným kloboukem a svých „autobotkách“, co vypadají jako cvičky Jarmilky, protože moje boty na podpatku zůstaly na botníku.
Ale zase radši cvičky ke klobouku, než Lama ve stromě, to jo.
Řídím v nich pouze když fakt musí, ale musí to být takříkajíc pouze za roh. Necítím se bezpečně a navíc to ničí podpadky. Nevím jestli to tak máte i vy ostatní, možná jesm jen jelito, že si je u řízení odřu.
Akitaken
4960 příspěvků 4.9.12 20:43
Řízení auta

Zkusila jsem to a podpatky okamžitě letěly dolů a řídila jsem naboso. Sice teda taky nic moc pocit, ale v jehlách jsem se cítila o dost hůř..

amwyka
11 příspěvků 20.1.13 14:10
Řízení auta

V podpatcích (normální výšky) řídím bez problémů. V autoškole ze mne měl na první lekci instruktor málem infarkt v čem jsem tam přišla (přecejen na střední jsem je už nosila běžně) a po dobu autoškoly a pak zkoušek jsem se musela přezouvat do tenisek.

Když jsem už papíry dostala a začala skoro denně řídit, vrátila jsem se k nim a nemám s tím problémy. Samozřejmě v nějakých večírkových extrémech či platformách to neriskuji, na to mám v kufru nějaké starší nízké ve kterých bych už na ulici parádu neudělala - i pro případ nenadálého zastavování na cestě, procházky k benzínce atd.

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.13 14:41

No, na platformách bych se řídit neodvážila, ale jinak s vyššími podpatky nemám problém. Ale mít manuální převodovku, tak nevím, zda byh to zvládla:-))

La Belette
271 příspěvků 20.1.13 14:53

@kayav jde to i s manuální převodovkou (možná je to taky tím, že jsem automat nikdy neřídila a nemám možnost porovnání =)), já spíš zjistila, že záleží, jak jsou v konkrétním autě udělané pedály. normálně řídím citroen xsaru, kde s podpatky nemám nejmenší problém, a třeba v půjčené octavii mi to nešlo vůbec, musela jsem je sundat.

TinkaH
920 příspěvků 20.1.13 14:58

@La Belette Ono je to o zvyku. Ze začátku jsem taky řídila jen svého Pegueota, ale dnes už neřeším jestli jedu ve Fábii, Octávie nebo řídím Froda. Nejhorší je první jízda. Spíš než typ auta mě ovlivňují boty, mám pár takový co ač nemají vysoký podpatek, nemůžu v nic jezdit, necítím se bezpečně

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.1.13 15:07

@La Belette Asi máte pravdu, kdysi jsem měla starou Vectru a tam mi to šlo taky celkem v pohodě, ale to jsem ještě příliš vysoké podpatky nenosila (tak 8cm max). Byla tam už tak hezky „vykvedlaná“ spojka:-) ale donedávna jsme měli Focuse a tam mi to právě moc nešlo, spojka šla ztuha i v nepodpatkových botách. Teď už můžu řídit klidně bosa, bez spojky to je slast:-)

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek