Jak chodit rovně?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Danielle.Warheit
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.13 08:57

Posilování na břicho a na záda. Vhodné je pilates a jóga. Doporučí vám to i ten ortoped a většina cviků provozovaných na rehabilitačních cvičeních jsou právě vzaty z pilates a jógy (chodila jsem na rehabilitační cvičení pět let kvůli skolióze). Vhodný je prý také tanec, vyhnout byste se měla zumbě a jumpingu (pokud vás ty záda i bolí).

isko
1855 příspěvků 30.8.13 09:09
@kayav
@cibetka 1 píše:
Pro @kayav, prohýbání v zádech si ničíte záda zrovna tak, je to opačný extrém a do budoucna bolesti skutečně hrozí a svědčí to také o uvolněném svalstvu břicha i zad.

Tak kayav - prohýbáte se v těch bedrech nebo ne? Já jsem se Vás ptala a uvedla SVŮJ OSOBNÍ příklad, a teď to vypadá, že máte stejný problém jako já, a dávají Vám rady, což bych nerada, pokud to není Váš problém!

Příspěvek upraven 30.08.13 v 09:17

isko
1855 příspěvků 30.8.13 09:16

Pro upřesnění, jak jsem to myslela - spousta lidí se hrbí a když se jim řekne, aby se narovnali, tak se narovnají, ale v oblasti beder, popř. se v této oblasti až prohnou (což je taky problém). Ale málokdo si uvědomuje, že to hrbení většinou nevychází z beder, ale z oblasti mezi lopatkami. Takže se potřebujeme narovnat spíš v horní části zad. Tedy to, jak se říká, že máme stáhnout lopatky dozadu apod.

Je v tom vývoj. Kdysi se říkalo, že se musí posilovat záda (no to je přeci jasný, když jsou povolený záda, ne?) Pak se začalo mluvit o tom, že i břišní svaly. Teď se začíná objevovat core/jádro/vnitřní svaly, jak píše cibetka.

Nugat
176 příspěvků 30.8.13 09:20

A taky nosit podpatky, mně to pomáhá.

Barbuchaa
219 příspěvků 30.8.13 09:34

Mně osobně pomohlo tančení - irské tance, orient nebo třeba standard člověka správné držení naučí, dřív nebo později. Jako dítě jsem měla skoliózu a díky tanci se mi srovnala tak, že dnes nikdo nepozná, že jsem měla s páteří potíže. Co na tanci pomáhá konkrétně krom posílení vnitřních svalů je i to, že na většině sálů máte zrcadla, takže si to postavení celý trénink prostě hlídat musíte. A ono se to časem zafixuje natolik, že člověk začne chodit srovnaný i v běžném provozu.

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.13 10:29

@isko myslím, že ne. Prohýbám se tak nějak všude, asi se - jak bych to řekla - prsím? Asi si vyrovnávám mindrák z malých prsou:-)) Ale zase že bych se prohýbala tak, aby mě z toho něco bolelo, to zas ne.

elleela
526 příspěvků 30.8.13 10:41

Když si ráno zacvičím, mám pak tendenci aspoň chvíli se rovnat. Snažím se dávat ramena dolů, stahuju lopatky dozadu, ale zapomínám. A u stolu používám buď míč, nebo takovou nafukovací podložku na židli, která mě má donutit se nehrbit, jak to sezení na ní musím vyrovnávat. Bohužel hrbení se je můj dlouhodobý problém, někdy se snažím víc, někdy míň, ale ideální už to nebylo dlouho.

v2e2rka
477 příspěvků 30.8.13 11:31

Jednoznačně cvičit. A je jedno, jestli je to jóga, pilates nebo tanec, na záda jsou skvělé např. cviky dle Mojžíšové, nejsou vůbec náročné na provedení a opravdu pomáhají. Já třeba už 4 roky tančím orient a 2 roku dělám jógu a jak ortoped, tak gynekolog mě pochválili, že v 8.měsíci těhotenství mám bezvadné držení těla a krásnou chůzi. Ale je pravda, že tomu napomáhá aspoň malý podpatek nebo klínek, v balerínách se kolébám jako kachna…
A základ už máte-kdykoliv si vzpomenete, narovnat se.

MP Malenka
16 příspěvků 30.8.13 12:13

S těma podpatkama se mi to moc nezdá, jak by to mělo nositelce pomoct k rovným zádů? Od rána se dívám po lidech s podpatky, jaké mají držení těla, a až na jednoho transexuála a naši japonskou kolegyni to není žádná sláva. Úplně shrbená záda jsem viděla sice jen na pár ženách s nižšími podpatky, ale nejčastěji vídám špatné držení krční páteře a nahrbení u ramen (popřípadě obojí zároveň). Při bedlivějším pozorování jsem si taky všimla, že se některé ženy naklání na jednu stranu (jedno rameno mají výš než druhé), a to nezávisle na věku nebo na tom, zda mají v danou chvíli tašku přes rameno.

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.13 12:15

@MP Malenka Tak to máte pravdu. Myslím si, že stojím rovně a pak se vidím třeba ve výloze nebo v okně autubusu a jedno rameno je výš než to druhé. A nahrbenou krční páteř mám taky:-(

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.13 12:38

To vystrkování hlavy už máme skoro všichni díky tomu, že pořád do něčeho čučíme /PC/.
Správný postoj je takový, jakoby člověk visel za provázek uprostřed hlavy. Nepředklánět, nezaklánět, ramena od uší a tlačit sice dolů, ale do šířky. Chůze vychází z pánve a chodidlo přejde od paty až po palec přes podložku. Což samozřejmě nelze splnit v lodičkách na šteklích.
A právě správná chůze, kdy krok vychází z pánce a valivý moment chodidla, kdy prsty zabírají a palec opouští podložku poslední, nejvíce procvičuje ten proklatý střed těla. Bohužel nejen díky botám, ale i způsobu života, už lidé chodit neumí, nebo chodí málo, proto je potřeba core posilovat a učit se chodit. Ona ta správná chůze je docela věda. A hlavně, není to chůze modelek na mole.
Omlouvám se, jestli jsem poučováním někoho urazila, ale nemyslím to zle, jen vidím na ulicích většinu s hrozným držením těla.

v2e2rka
477 příspěvků 30.8.13 12:57

@MP Malenka ty ramena každé jinde už jsou bohužel důsledek nošení těžkých kabelek, je to jeden z projevů skoliózy páteře.
Jak napsala @cibetka 1, správná chůze vychází z pánve, proto například afričanky mohou nosit náklad na hlavě, protože od pánve nahoru se prostě tělo nehýbá. Jak už tu někdo psal, chůze s knihou na hlavě je dobrý trénink.

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.13 13:12

Kde se dá sehnat ten „pás“ na narovnávání zad?

Tebah
4257 příspěvků 30.8.13 13:31

Můžu doporučit jógu, skvěle si u ní uvědomíte, jak se hrbíte a jak má vypadat správný postoj. Teď se na to snažím mysleti přes den a vždycky se alespoň na chvilku srovnat. Taky vždycky když někde stojím, třeba ve frontě nebo na eskalátotech, tak se snažím srovnat do správného postoje.

isko
1855 příspěvků 30.8.13 13:34
@MP Malenka píše:
S těma podpatkama se mi to moc nezdá, jak by to mělo nositelce pomoct k rovným zádů? Od rána se dívám po lidech s podpatky, jaké mají držení těla, a až na jednoho transexuála a naši japonskou kolegyni to není žádná sláva. Úplně shrbená záda jsem viděla sice jen na pár ženách s nižšími podpatky, ale nejčastěji vídám špatné držení krční páteře a nahrbení u ramen (popřípadě obojí zároveň).

Souhlasím s Vámi.

S rameny je to tak: člověk lehce nahrbí ramena, ale pokud by chtěl zachovat správnou křivku v oblasti krku (jsem laik, nevím, jak to lépe popsat), tak by se díval do země. Takže zvedne bradu - a je to tady. Hezky se to popisuje v tomto článku pod názvem „horní zkřížený syndrom“: http://kulturistika.ronnie.cz/…syndrom.html

Jsou tam i rady, jak správně to tělo držet.

Jinak myslím, že problémem u těch, kteří mají vadné držení těla, je porušený polohocit (opět někde vyčteno). Jednoduše ten člověk si od malička zvykne, že je normální se hrbit, takže i když si řekne, že se narovná, tak bez korekce zvnějšku (zrcadlo, fyzioterapeut) to je těžké.

isko
1855 příspěvků 30.8.13 13:34

@kayav
Paráda!
Mrzí mě, že můj dotaz z Vás udělal skoro Quasimoda, omlouvám se…

DanielaS
5253 příspěvků 30.8.13 13:35

Me zas v tanecnich hodinach horko tezko naucili se nahrbit tak, abych byla aspon rovne. Taky se „prsim“. Myslim na to v praci, kdyz chodim po dlouhe chodbe. I hlavu mam, navzdory cuceni do pocitace, moc zaklonenou („nos nahoru“).
Tanec uz nedelam, ale i pri lukostrelbe si musite dobre uvedomit polohu tela a zejmena ty zadove svaly, o kterych jste ani nevedela, ze je mate. Au.
Na rehabilitaci me kdysi naucili trik, jak zjistit, ktera svalova skupina ma nejvetsi problem: lehnout si na zem, bedra trochu podlozit rucnikem, uvolnit se a soustredit se, kde me to „tahne“. Tam jsou svaly zkracene a tam je potreba zapracovat.

DanielaS
5253 příspěvků 30.8.13 13:39
@isko píše:
Jinak myslím, že problémem u těch, kteří mají vadné držení těla, je porušený polohocit (opět někde vyčteno). Jednoduše ten člověk si od malička zvykne, že je normální se hrbit, takže i když si řekne, že se narovná, tak bez korekce zvnějšku (zrcadlo, fyzioterapeut) to je těžké.

Ja si musela pred zrcadle fixovat, jak spravne chodit. Taky me dvacet let nenapadlo, ze chodim blbe. Proste jdu a dojdu tam, kam potrebuju, ze? Mela jsem problem v kyclich a v dospelosti se pak korekce provadi spatne, je to proste na leta letouci. Nejen se to naucit, ale zautomatizovat. Bylo to ve dvou fazich, prvne to vedome trenovat a pak stridat s necim, co zamestna pohybove centrum v mozku a odvede pozornost v prvni rade od cviku. Myslim, ze na to byla takova skolka s tenisakem. Clovek se v tu chvili soustredil na to a idea byla, ze mezitim automaticky pokracuje ve spravne chuzi.

Mohučanka
243 příspěvků 30.8.13 13:40

Mně pomohlo pilates, po pár měsících cvičení jsem se od několika lidí dozvěděla, že jsem „vyšší“. Taky mi to dost pomohlo na bolesti zad.

isko
1855 příspěvků 30.8.13 13:42

@DanielaS
No a podařilo se to?

DanielaS
5253 příspěvků 30.8.13 13:58
@isko píše:
@DanielaS
No a podařilo se to?

Po deseti letech vidim castecne zlepseni. To vite, staryho psa…

isko
1855 příspěvků 30.8.13 14:14

@DanielaS
Aha… tak teď moc nevím, co na to říct, těšila jsem se, že mi řeknete, že jste rovná jak svíčka a že na to stačilo půl roku:-) (chápu, že za měsíc se to nedá).
Pořekadlo o starým psu platí i o mě. Bojuju s tím léta, mám právě shrbená ramena.
Přeju Vám to zlepšení, byť je jenom částečné, vlastně i tak je to velký úspěch.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.8.13 14:17

@isko Ja vraj chodím krásne rovno a dávajú ma za príklad peknej chodze, ale už od detstva. Keď som to ešte chcela dopilovať v puberte, tak som chodila po dome s knihou na hlave. :-D

Moir
2531 příspěvků 30.8.13 14:19

Na vzpřímený a hrdý postoj mi nejvíce pomohly roky soutěžního společenského tance

isko
1855 příspěvků 30.8.13 14:19

@Giulietta
No jo, ale to jste dopilovávala, a to je asi něco jiného, než když musíte překopat všechny stereotypy… Já si právě taky myslím, že je hrozně důležitý, aby se na to dbalo už od dětství.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek