Jak chodit rovně?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Karoleenah
2322 příspěvků 3.9.13 14:02

@Brunhilde Balet, ó ano, já teď chodím necelý rok a velice mi to prospívá, je to skvělé snad na všechno - držení těla, koordinace, fyzička, zpevnění svalů… A náš baletní mistr je taky trochu sadista, to mají zřejmě všichni baleťáci v krvi. Pamatuju si, že po první lekci jsem málem neslezla schody.

smeki
220 příspěvků 4.9.13 00:43
pilates

Pridavam sa k rade, ze treba cvicit a posilovat brusne svaly, v takom zmysle, ako uci pilates. sustredit sa na stred tela, zatiahnut brusne svaly sposobom „pupok tahat ku chrbtici“ - toto je ten hlavny trik, ktory posiluje brusne svaly. Sama tancujem, a pilates a posilnene brusne svaly vyrazne pomahaju. a trochu tanecnej techniky do chodze - chodit v dvoch rovnobeznych liniach, kazda noha po svojej linii (nie predkrizovat, ako niekedy urputne vidno na modelkach na mole), pekne koleno popri kolene. a niekolkokrat denne (hoci aj v MHD) si pripominat „pupok ku chrbtici“.
(odkedy tancujem, mam profesionalnu deformaciu pozerat na ludi, aky maju postoj, niekedy by som ich bila, ako su strasne zhrbeni :-)

Zuza279
36 příspěvků 4.9.13 14:02

Zkuste si najít cvičební lekce, které by Vás bavily. Rozhodně můžu doporučit z vlastní zkušenosti pilates, cvičení na BOSU a jógu či cvičení na velkých míčích. Pokud Vám padají ramena, tak posilovat mezilopatkové svaly, kdysi mi obvodní doktor doporučil dámské kliky.

Ness
84 příspěvků 4.9.13 15:37

Já právě z důvodu slabých zádových svalů a toho, že jsem tak jednou do roka po probuzení zjistila, že mám bloklé svaly a nevstanu ani z postele, začala chodit na pole dance - nemám ráda takové to tupé opakování cviku do zblbnutí ani optimistické výkřiky, u kterých netuším, co znamenají (takové to Samba! apod. u aerobiku), tohle funguje, posílí se tím svaly celého těla (a ty zádové a na břiše fest) a i když je to makačka, tak je to mnohem zábavnější než cokoliv, co jsem do té doby zkusila.

Hanee11
14 příspěvků 8.9.13 08:37

@MP Luci: Ke komu chodím zveřejňovat nechci, protože na své pozici je tenhle pán jediný v ČR a veřejnost se k němu běžně nedostane (pracuje jen s určitým typem sportovců). Snad chápete, že ho nechci jmenovat;) Asi jsem měla upřesnit, že u mě je problém v tom, že všechno držím a na sílu táhnu horní půlkou těla. Pan doktor mi říkal, že mám úplně povolenou partii zadku a stehen, protože je vůbec nepoužívám k pohybu. Svaly na břiše mám jak z betonu, nikdy jsem nepochopila ženské fňuky nad rosolem (a v genech to opravdu nemám). Teď mi břicho trochu povolilo (vypadám jako ženská:), zpevnila se krizová stehna a hlavně se mi uvolnila záda - ve smyslu bolesti, ale nejen jí, protože mám tak trochu pocit, že mnou ta energie líp „protejká“, když jsem objevila na svém těle nohy:) Na závěr bych tedy dodala, že držení těla je velmi spojené s náturou, životním pocitem a energiemi.

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.9.13 18:07

Začala jsem chodit na SM systém. Je to výborné. Rehabilitační sestra se věnuje každému zvlášť a snaží se odbourat špatné držení těla a vůbec celkově špatné návyky při chůzi, sezení atd. Pracuje se s provazy připevněnými k topení. Myslím, že to bude účinné. Ne v tom, že by se mi najednou zázrakem narovnala páteř, ale třeba v oddalování či předcházení bolestí, které špatné držení těla většinou doprovází. Tady vysvětlují, co to SM sytém je:
SM systém je rehabilitační metoda a systém cvičení se speciálním elastickým lanem (lano se specifickým odporem), které v sobě zahrnuje prvky :

posilovací – posiluje ochablé svaly
protahovací – protahuje napjaté a zkrácené
mobilizační – obnovuje kloubní pohyblivost
stabilizační – dává tělu pevnost, zajišťuje stabilitu v době klidu a v pohybu
koordinační
optimalizuje řízení pohybu – procvičuje pohybové stereotypy jako je chůze, běh, práce, sport, které používáme během dne a života

Nejdůležitější na cvičení SM systému je, že pomocí svalových spirálních řetězců vytváří v těle sílu vzhůru, která odlehčuje tlak na meziobratlové ploténky a klouby. Tím umožňuje jejich výživu, regeneraci a léčbu.

Vipera
225 příspěvků 17.9.13 18:12
@ještěřička píše:
Začala jsem chodit na SM systém. Je to výborné. Rehabilitační sestra se věnuje každému zvlášť a snaží se odbourat špatné držení těla a vůbec celkově špatné návyky při chůzi, sezení atd.

Ano, byla jsem na (bohužel jen) jedné ukázkové hodině ve škole a objevila jsem na svém těle spoustu svalů, o kterých jsem neměla ani tušení :)

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.13 08:34

@ještěřička
Ano, to je výborné cvičení, ale je potřeba ho provádět skutečně denně, jinak je nanic. Cvičím ho už přes rok. Ale je také potřeba ho doplnit ještě nějakým jiným cvičením, vím z vlastní zkušenosti, že některé svaly, a to právě vnitřní stabilizační systém zrovna moc neposílí, jen ho pošolíchá. A to s gumama cvičím skoro hodinu denně. Teprve po zahájení dalších cvičebních aktivit jsem zjistila, že mám ještě další potřebné svalstvo. Není možné aby jen jedna metoda zapojila vše, co je potřeba. Ale je to úžasný systém pro nepohyblivé a nemocné, to zase jo.

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.9.13 15:40

@cibetka 1 Souhlas. Třeba kombinací s pilates.Ale denně se k tomu nepřinutím :-(

catherinne
13518 příspěvků 19.9.13 20:06

Já vás tady obdivuju, vážně, moje záda by to potřebovala jako sůl, ale kdy?
To bych si musela jeden den v týdnu vymezit třeba odpoledne nebo večer protože jít se po cvičení hrbit zase do práce asi moc cenu nemá a nevím, jednou týdně, furt lepší než nic, ale jestli to má vůbec smysl. Víckrát týdnu si to vážně nemůžu dovolit, nebýt odpoledne v práci.
Kde myslíte, že jsem? Paní má na hlavě barvu, tak mám čas tu žvanit. Ale domů půjdu tak o půl desáté.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.9.13 08:11

@catherinne
Já doháním, co jsem ve vašem věku nestíhala. Teda popravdě asi bych stíhala, kdybych byla uvědomělejší a tušila, co přijde s dalšími roky. Dnes vím, že čas se vždy najde. Vynechám prostě jiné aktivity, které jsou sice příjemné, ale nedůležité. Odměnou jsou menší bolesti a slušná postava, takže mi zájem o módu snad déle vydrží a nebudu se muset starat, kde mi co z oblečení leze, neb jsem přesvědčená, že postava a držení těla je alfa a omega dobrého oblékání. Což vy moc dobře víte asi také.

viera666
967 příspěvků 20.9.13 08:29
da sa vsetko,

Cely zivot som sa hrbila, behala po ortopedoch, nosila zdravotne korzety… Nakoniec som sa naucila zatiahnut brucho a vypnut prsia, presne ako tu popisujete. Ovela sa to zlepsilo. Ale to prave drzanie tela prislo az s posilovanim, pricom som si to ani neuvedomila. Len minule mi svagor hovori - ty mas tak nadherne rovne drzanie tela, tak sa nesies po tom nakupaku :-D. Jednoducho telo musi nieco drzat rovno. A ked nie su svaly na chrbte, tak smola…

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.13 17:00

Mám koženú bundu na zips a nie uplne malé prsia. Dnes som si uvedomila ako hrozne sa hrbím, aby sa mi „pod tlakom“ vypnutých pŕs neotváral ten zip..To isté pri vrškoch kratších než som zvyknutá-hrbím sa, aby dolný okraj nevyliezal moc hore, prípadne sa neodchlipoval od tela..takže aj vhodnosť odevu hrá úlohu :)

Sára
34 příspěvků 26.9.13 18:02

Každý si snad všimne jak mají tanečníci krásné držení těla. Začala jsem asi před 4 lety tančit orientální tance, nejdřív jen tak z legrace ale chytilo mne to a jelikož už jsem byla ve věku přes 40 a celý život jsem se žádnému extra pohybu nevěnovala tak jsem záhy pochopila, že jestli to myslím vážně a chci se zlepšovat tak musím přidat další pohyb, jak aerobní tak protahovací, tak posílení hlavně vnitřních svalů. Dnes dělám orient, chodím na Zumbu a na Bikram jógu a když se mě někdo zeptá jakou změnu se mnou tanec a pohyb provedl tak říkám, že nejvíc se mi změnilo držení těla a že jsem se naučila se „nosit“. Jsem ve svém věku nejvíc pružná za celý svůj život, most jsem pomalu neudělala ani v dětství. Pokud bych ale musela doporučit jen jednu aktivitu pro někoho kdo chce zlepšit držení těla tak bych doporučila určitě jógu, nejlépe hatha z nichž vychází právě Bikram ale ta vzhledem k teplu v jakém se cvičí není zase pro každého ale zase uspíší výsledky neuvěřitelným tempem. Každopádně před jakýmkoliv protahováním nejdřív doporučuji nechat se někde srovnat nejlépe Dornovou metodou, neboť protahování na vychýleném těle může přinést víc škody než užitku.

Nixe Lulu
344 příspěvků 26.9.13 19:22

Vzpomínám, jak mi kdysi ortoped doporučoval „uši nahoru“ - představovat si, že vám z uší vedou provázky a tahají vás za ně… ale není to jen tak - opravdu na to myslet během dne a udělat si z toho zvyk.
Několik let jsem dělala balet klasický i moderní a kalanetiku, pevné svaly jsem měla (teď už asi moc ne, protože už pravidelně necvičím), ale přesto jsem nikdy neměla správné držení jako trvalý návyk, který by mi zůstal i mimo ten taneční sál… Pokud se na to vědomě nesoustředím, mám často svěšená ramena dopředu a vystrčenou hlavu, hrůza, když se tak náhodou někde vidím ve výloze apod.

Karja
4837 příspěvků 26.9.13 20:51

@ještěřička Ta lana jsou skvělá. Přítel měl docela velké problémy se zády a krční páteří, oběhal všechny možné i nemožné rehabilitace a tohle mu konečně pomohlo. Takže potvrzuji dlouhodobé příznivé výsledky. Teď po „zaučení“ cvičí normálně sám doma.
Já si o ta lana asi napíšu Ježíškovi:).

DanielaS
5252 příspěvků 26.9.13 21:26
@Lenka M. píše:
Mám koženú bundu na zips a nie uplne malé prsia. Dnes som si uvedomila ako hrozne sa hrbím, aby sa mi „pod tlakom“ vypnutých pŕs neotváral ten zip..To isté pri vrškoch kratších než som zvyknutá-hrbím sa, aby dolný okraj nevyliezal moc hore, prípadne sa neodchlipoval od tela..takže aj vhodnosť odevu hrá úlohu :)

Moje rehabilitacni sestra uz leta pane 1999 nemohla prijit na jmeno tem „nemozne uzkym, v sedu kratkym modernim kalhotum“. Jasne, kdyz vam uz ve stoje skoro leze zadek, kdyz si sednete, budete podvedome podsazovat panev.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek