Jak čtenářky pekla volí?

Fotoalbum tématu (22) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Jiná Realita
13791 příspěvků 24.5.14 16:01

…a to jsem ani neuvedla, že ty úžasné dotační programy z EU jsou jen dalším nástrojem rozvoje extrémní korupce a machinací. měla jsme možnost mluvit s někým, kdo se v tom vyzná, protože se tím živí a podle něho jsou dotace: a. obří pračka, b. obří ráj pro korupci, c. korýtko, ze kterého vždy něco kápne na úplně jiné účely.

takže těch 80 miliard, které údajně dostaneme navíc, než do EU odvedeme, je na to možná i málo…

Majka22
332 příspěvků 24.5.14 16:43
@Akitaken píše:
No a to Švýcarsko k tomu přišlo jak? Malá zemička, jenom hory a krávy Milka…
EU by nám mohla být ukradená v případě, že jsme na opuštěném ostrově odříznutém od zbytku světa, ale ani tak by to nebylo dost dobře možné.
Jiná otázka ovšem je, jestli jsme mohli mít dneska úplně jiný status než „východní plebs“, nebýt našeho čecháčkovství. Ti politici jsou jen odrazem zbytku.

Nemohli. Celé je to důsledek pokračující studené války, která nikdy neskončila, ačkoli spousta lidí tomu věří. Ale zeptejte se někoho z žoldnéřů z české armády, min. ti s vyšší hodností to vědí velice dobře. A my jsme byli dříve součást východní říše, která byla dobyta a rozebrána Západem, ze států dříve patřících pod vlajku Sovětského svazu si Západ vytvořil kolonie (netýká se to jen ČR). Ani američtí vysocí vojenští představitelé se tím moc netají, že ČR je kolonie. Dokonce byla taková prohlášení už v minulosti zveřejněná v zahraničních médiích, kdo chce, ať si dohledá na internetu. My jsme zkrátka občané, resp. národ druhé kategorie a toto bylo předurčeno. To nebyla otázka naší volby. Bylo dávno rozhodnuto jinde. Ale je mi zřejmě, že místní mě tu teď rudě uramínkují :)

K volbám jsem poprvé v životě nešla, protože iluzi, že EU je samostatný a nezávislý celek, jsem už definitivně ztratila. Jejím představitelům nejde o podporu a vytvoření silné Evropy, proto jít k EU volbám postrádá smysl.

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.14 17:01

Díky aktuálnímu dílu Oprásků jsem obohacena o nový termín: Euroseptik. Důstojnej protipól Eurohujera řekla bych :-)

alter ego
906 příspěvků 24.5.14 17:12
@gummybee píše:
@alter ego no, třeba monice babišové se to podařilo :D

Nevíte někdo, jak je možné, ze volila dvakrát? I když jednou neplatně. Pokud se nepletu, kníže tuším v prezidentských volbách taky volil neplatně, ale znovu volit už nemohl.

Betty J.
2031 příspěvků 24.5.14 17:27

@Majka22: můžete prosím dát odkazy na nějaké relevantní zdroje, které by informace z Vašeho příspěvku podpořily?

Majka22
332 příspěvků 24.5.14 18:07
@Betty J. píše:
@Majka22: můžete prosím dát odkazy na nějaké relevantní zdroje, které by informace z Vašeho příspěvku podpořily?

Např. zde, výjimečně i v našem oficiálním médiu:
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3122900
http://www.novarepublika.cz/…mi-jsme.html

Popř. se podobnými tématy zabývá i tento bývalý člen Reaganovy administrativy, jako kolonii USA nás zmiňovali ale i jiní, a to mnohem tvrdším způsobem (nemám čas to teď všechno dohledávat, na youtube bylo taky něco k vidění, často jen mezi řečí, když se vyjadřují ke globálnějším problémům)
http://www.paulcraigroberts.org
Některé Robertsovy příspěvky nebo rozhovory najdete přeložené i do češtiny. Pokud máte čas, můžete si dohledat, je toho celkem dost. Problém je i v tom, že většina lidí naslouchá pouze oficiální propagandě, která s lidmi umí pořádně cvičit. Ale zřejmě i kdyby nenaslouchala, na situaci se nic nemění, obávám se.

gummybee
4596 příspěvků 24.5.14 18:21

@alter ego komise jí to dovolila, prý se to ve výjimečných případech smí. karel byl tehdy vůl že se nezeptal jestli to může zkusit znova :)
@Brunhilde euroseptik.cz je taky web kteří provozují svobodní, ten běží už tak pět let, hážou tam hlavně otitulkovaná videa svého milovaného farage a hannana; vřele doporučuji :D

alter ego
906 příspěvků 24.5.14 18:31

@gummybee
Dekuji, to jsem netušila, tak mě to ve zprávách zaskočilo.

teetee
499 příspěvků 24.5.14 19:01
@Akitaken píše:
Mě se líbí, jak pokaždé, když někdo řekne, že volit nejde, hned dostane na hlavu věci typu:
  • tak si potom nestěžuj
  • podporuješ tím současný stav
  • nahráváš lidem, co škodí.

(…)

Takže se znova (řečnicky) ptám: koho mám podle vás volit?

Chápu, že to, co jste popsala v odrážkách, se vám „líbí“. Protoze to je ve své podstatě pravda.

Nejít k volbám není revolta, je to jen přenechání svého práva někomu dalšímu. Vy jste nevolila, já ano. V miniměřítku bych tak rozhodla bez vas a vybrala všech 21 europoslanců já. Pokud se s tim někdo smíří, ok, ale já za sebe dobrovolně nikoho rozhodovat nenechám.

Takže koho volit? Někoho, o kom si myslím, že má stejné nebo velmi podobné názory.

Ke komentářům o korytech se nevyjadřuju, protože vychází z předpokladu politik=zlo, se kterym nesouhlasim.

llolla
2102 příspěvků 24.5.14 19:09

@teetee
Moc hezky jste to napsala =)

gummybee
4596 příspěvků 24.5.14 19:11

@teetee vy jste můj človek :)
já už k účasti ve volbám nikoho nenutím, kromě svých rodičů a i tam už pomalu rezignuju.
je to sice klišé, ale neúčastí ve volbách nahráváte komunistům (a v těchto volbách ještě malým stranám) protože snižujete kvórum. to je tak jako politici co při hlasování o důvěře vlády odejdou ze sálu aby snížili kvórum a pak alibisticky říkají že „my jsme přece vládu nepodpořili“

llolla
2102 příspěvků 24.5.14 19:22

@gummybee
Jsem ráda, že jsou lidi, co na to maj podobnej názor jako já. U nás v rodině choděj volit všichni včetně skoro devadesátiletýho dědy a vůbec nikdo neuvažuje o tom, že by nešel. U některých známých jsem se ale setkala s názorama, že volit nechoděj, protože to stejně nemá cenu… Speciálně s velmi dobrým kamarádem se o politice nesmíme bavit vůbec, zapomínáme, proč se máme rádi =)

bára.brněnská
610 příspěvků 24.5.14 19:25

Ty poučky o účasti ve volbách platí v případě rozumně reprezentativních hlasování. Ale pokud se konají volby, kam dojde zřejmě tak 17-19% voličů, je to už signál o nerespektování instituce, svým způsobem i o její nelegitimnosti. Na zamyšlení se o demokratickém deficitu v EU je už několik let pět minut po dvanácté.

Akitaken
4960 příspěvků 24.5.14 19:36
@teetee píše:
Chápu, že to, co jste popsala v odrážkách, se vám „líbí“. Protoze to je ve své podstatě pravda.

Nejít k volbám není revolta, je to jen přenechání svého práva někomu dalšímu. Vy jste nevolila, já ano. V miniměřítku bych tak rozhodla bez vas a vybrala všech 21 europoslanců já. Pokud se s tim někdo smíří, ok, ale já za sebe dobrovolně nikoho rozhodovat nenechám.

Takže koho volit? Někoho, o kom si myslím, že má stejné nebo velmi podobné názory.

Ke komentářům o korytech se nevyjadřuju, protože vychází z předpokladu politik=zlo, se kterym nesouhlasim.

K volbám jsem nešla, protože žiju v zahraničí, nemám volební průkaz, a vyhazovat padesát eur za cestu do Haagu nebudu.
Na moji otázku Vaše vysvětlení ale neodpovídá. Vy tvrdíte, že volíte někoho, kdo má stejné nebo podobné názory. A pokud ty lidi neznáte, tak se řídíte čím? Volebními šoty?
Napsala jsem již dříve, že z těch všech kandidátek mi něco říká pouze jedno jméno. Zbytek lidí neznám, neviděla jsem a asi je ani v životě nepotkám.

Já to neberu tak, že za sebe nechám rozhodovat jiné. Kdyby to nebylo prašť jak uhoď, tak by to bylo jiné kafe.

A co se korytářství týče, nemám pocit, že by (minimálně ta naše) politika byla o něčem jiném. A jak ráda bych se v tomto případě mýlila! To mi můžete věřit.

alter ego
906 příspěvků 24.5.14 19:56

@llolla
Taky jsem rada,„že jsou lidi, co na to maj podobnej názor jako já“. Moc rada! V podstatě ve všem souhlasím s tím, co tu napsala @gummybee, nemá smysl to opakovat.

alter ego
906 příspěvků 24.5.14 19:58

@Akitaken
Podle mě má smysl v situaci kdy pro mě žádná varianta (tu politická strana) nepředstavuje „dobro“, má smysl volit aspoň tzv. „nejmenší zlo“. Tím se ridim v zivote i při volbách.

gummybee
4596 příspěvků 24.5.14 20:05

@Akitaken vy nejste zapsaná ve stálém seznamu? to byste pak volila v místě bydliště, ale z holandských kandidátů, v těchto volbách se vůbec nehlasovalo na ambasádách..
@llolla u mě to hraničí až s nemocí, ale snažím se to nedávat moc najevo, politická témata v běžných diskusích pokud možno sama nevytahuju. ale beru to jako samozřejmost, člověk by se měl zajímat o to, co se děje minimálně v jeho obci, ale i v jeho zemi a potažmo v evropě
@bára.brněnská v těch „nových“ zemích je tradičně nižší účast než v těch „starých“, přitom většina z nich si odhlasovala vstup v referendu, tak proč to tak je? sama nejvíc viním média, jejich informování o dění v „bruselu“ je prostě mizérie

bára.brněnská
610 příspěvků 24.5.14 20:11

@gummybee Uvidíme v neděli, ale myslím, že v tom sestupném trendu účasti u eurovoleb se nachází celá Evropa. To nebude jen nějaký místní faktor.

Akitaken
4960 příspěvků 24.5.14 20:14
@alter ego píše:
@Akitaken
Podle mě má smysl v situaci kdy pro mě žádná varianta (tu politická strana) nepředstavuje „dobro“, má smysl volit aspoň tzv. „nejmenší zlo“. Tím se ridim v zivote i při volbách.

S tím souhlasím, ale jelikož nevím, co je nejmenší zlo, tak..

@gummybee píše:
@Akitaken vy nejste zapsaná ve stálém seznamu? to byste pak volila v místě bydliště, ale z holandských kandidátů, v těchto volbách se vůbec nehlasovalo na ambasádách..

Myslíte jestli jsem v NL registrovaná? To jsem, musím, když tu pracuji. Jestli nějaká kandidátka přišla, si nevzpomínám. Volit bych ale nešla stejně, holanďanům se do toho míchat nebudu.

gummybee
4596 příspěvků 24.5.14 20:15

@bára.brněnská sestupný určitě, ale oni klesají z 80-50 procent http://www.europarl.europa.eu/…d9d4/Turnout-(1979-2009).html

gummybee
4596 příspěvků 24.5.14 20:18

@Akitaken když žijete v zahraničí dlouhodobě, máte možnost registrovat se do stálého seznamu, to je mimo registraci k pobytu, vede ho ambasáda a pak tam můžete volit i bez voličského průkazu (naopak pak nemůžete volit zpátky doma dokud se nenecháte vyškrtnout, jen s voličským průkazem)
edit: http://www.mzv.cz/…_volicu.html

Příspěvek upraven 24.05.14 v 20:24

teetee
499 příspěvků 24.5.14 20:22

@Akitaken tak v první řadě je rozdíl nechtít volit nebo nemoci volit.
K výběru kandidátů: jistě, že je osobně neznám a samozřejmě, že se nerozhoduji podle spotů.
Nicméně existují volební programy, kde si uděláte obraz o rámcovém myšlení dané strany, s jednotlivými kandidáty se pak dá co do názorů seznámit v médiích, případně kdekoli jinde na internetu. To, že jsou na kandidátkách lidi, které neznám, me fakt neodrazuje, nevolím podle obličejů. To, že někoho neznám ještě neznamená, že tam jde kvůli korytu, jak nepřímo naznačujete.

Messalinna
94 příspěvků 24.5.14 20:23

Já jsem volit nebyla, protože jsem opravdu nevěděla koho…seděla jsem včera odpoledne nad hlasovacími lístky a nenašla jsem tam nikoho, komu bych opravdu chtěla svůj hlas věnovat.
Nicméně souhlasím s názorem, že jsme pouhou „kolonií“
Nejhorší je, že prostě mám pocit, že ti europoslanci nebo i poslanci v ČR doopravdy nic nedělají pro naši zemi, že si jedou to svoje „hlavně že já se mám dobře“ a lidi jako takoví ho nezajímají. Kdybych prostě viděla, že se snaží, že se u nás zavádí reformy, které k něčemu vedou…ale takhle? Prachy se tu hážou do kanálu, však nevadí, kdyžtak zas zvýšíme daně, reformy jsou mnohdy proti zdravému rozumu a vlastně to nikam nevede.
A mám strach, že zachvilku tu bude Putin klepat na dveře a to bude úplný konec.

gummybee
4596 příspěvků 24.5.14 20:30

@teetee přesně, dneska není problém si ty lidi progooglovat a zjistíte o nich kde co, navíc každá strana dostane pár křesel, takže tohle jsou ideální volby na kroužkování - najít si jednoho dva lidi z té kandidátky, co jsou mi sympatičtí, dosáhnout na 5 % hlasů se dá jako nic

valery
1580 příspěvků 24.5.14 21:08

Se zájmem si čtu vaše názory a argumenty koho nebo co volit, jít k volbám nebo je ignorovat- je to opravdu bez ironie zajímavé čtení, a to se přitom osobně momentálně nacházím ve fázi, kdy mě politika maximálně odpuzuje :-(

A tak snad právě proto si dovolím sem vsunout pár vět, které, zdá se mi, docela pěkně vystihují podstatu většiny politiků, bez ohledu na to, zda jsou to jen malí kapříci rochnící se v našich kalných českých vodách či už pořádní rybí predátoři brázdící vody evropské politiky…

„V říjnu 2003 přirovnali reportéři pořadu České televize Fakta poslance k agresívním termitům, kteří v centru Prahy postupně pohlcují další a další kusy veřejného prostoru. Entomolog Vladimír Vrabec v pořadu o termitech řekl: "Jejich tělo není uzpůsobené k práci, oni pracují prakticky výhradně ústy. Tělíčko je slabé a vůbec není sklerotizované. Jenom mohutná kusadla svědčí o tom, jakou práci vykonávají. Vytváří si velmi pevné hnízdo, které je viditelné, ale jejich činnosti, té si navenek nevšimnete. Z takového sídla vycházejí tajné chodbičky, výpadové brány a sloje na všechny strany a jimi ta mlčenlivá, nespočetná armáda loupežníků vychází na noční toulky a výpravy. Najdou-li objekt svého zájmu, je navždycky ztracen…“

asi vás nepřekvapí, že u voleb jsem nebyla- po 20 letech pilného docházení k volebním urnám mi letos z ničehož nic už došly argumenty, proč se k nim vydat. prostě totální deziluze…

Stránka:  « Předchozí 1 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek