Jak čtenářky pekla volí?

Fotoalbum tématu (22) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
yako
3225 příspěvků 24.5.14 22:07

@valery Měla jsem a mám tu čest poznat spoustu lidí v komunální politice osobně, vzhledem k prolínání jsou někteří i v parlamentu. Nemám možnost ty lidi poznávat příliš do hloubky, nicméně vím, že někteří z nich jednají tak a jiní onak, docela na lidech poznám co od nich můžu čekat a můžu vám zcela zodpovědně říct, že jsou to lidé jako my. Ono rochnit se vypadá vzdáleně jako idylka, ale když si představíte, s čím se jakými příjmy - v podnikatelské sféře - se mohou ti lidé srovnávat, tak se zase tak skvěle nemají a když si na něco přijdou tak jaksi stranou, mohou mít zase stále pěkně staženu prdélku. Takže já jsem vysloveně proti démonizaci politiků a politiky jako takové. Najdou se tam pěkné svině i slušní lidé, se kterými když se domluvíte, tak to platí. Jiní s vámi podepíšou smlouvu, se kterou si můžete tak vytřít pr… Obojí se mi stalo.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.5.14 22:09

@valery Já obecně nesouhlasím s nihilismem ohledně politiků a stavu politiky, ale svoje výhrady k EU (zásadní výhrady) bych dokázala naformulovat velmi přesně.
Přesto, nebo možná právě proto, k volbám chodím. Asi je to kvůli podvědomému pocitu, že vše ještě není ztraceno :)

Fuflík
251 příspěvků 24.5.14 22:23

Bude to nesouvislé. Bude to jen takový shluk myšlenek. Omlouvám se.

Volit nemůžu. Nevím, co je správné, nebo aspoň lepší.
Jedna část lidí vnímá jako spravedlivé, když se mají všichni stejně, nebo mají minimálně v životě stejné startovací podmínky. Jiná část věří, že je správné a spravedlivé, když se jedni mají mnohem líp než druzí, protože si to podle nich zasluhují.
Toho prvního ale mnoho lidí zneužívá a v tom druhém se zas mají často dobře i ti, co si to zasluhují dost pofidérně a jiní mají jen malou šanci na to se prosadit, když se narodí uprostřed prekariátu.

Slovům politiků se nedá věřit, mohou něco hlásat, ale ve výsledku se zdržet hlasování, aby se volič nažral a koza zůstala celá. Nikdo je za to nepotrestá.
Je jich tolik, že ani není v silách voličů sledovat, kdo pro co nakonec skutečně hlasuje, dokonce ani to, jestli chodí do práce, nebo jestli se nepřišel jen vyspat a zkouknout novinky na XHamsteru. Ani za podobné chovaní jim nic moc nehrozí. Lustrovat je po internetu nemá imho valný význam ve světě plném mediálních obrazů a profíků, co je tvoří. Program stran se vytváří často jen účelově, je to trh a volič konzument.

Politiků a jejich úředníků je moc. Vláda je v rozhodování pomalá (ta pomalost by nevadila, pokud by odpovídaly výsledky, ale neodpovídají) a finančně nákladná (nejen platy, ale i budovy, doprava… i volby jsou také drahá legrace v podstatě se možná i dá říct, že si tu vydržujeme dvůr Ludvíka XIV, možná i několik). Peníze přitom nejsou. Většina států je prý zadlužená. Nedluží ale státy jiným státům, státy dluží soukromým institucím a dluh se stále zvyšuje. To svádí k přemýšlení o tom, jestli politici skutečně ještě pracují pro lid a jeho blaho.

Peníze EU nespadly z nebe, ale státy se k nim tak chovají, přitom se jedná zase jen o přerozdělené peníze daňových poplatníků z členských zemí, tedy i „naše peníze“, které se, mám ten pocit, ovšem jako dotace EU snáz utrácejí a lidé tolik neremcají.

Ale to jsou všechno jen mé dojmy, volte si, nebo nevolte, jak chcete. :)

yako
3225 příspěvků 24.5.14 22:33

@Fuflík jenom k tomu prvnímu odstavci - ideální by bylo, kdyby všichni měli stejnou startovací čáru a stejné možnosti. Jenže bez ohledu na názor těch. nebo tamtěch, svět ideální není, nebyl a nebude. A jedni to přijímají jako neoddiskutovatelný fakt a druzí se s tím nechtějí smířit a chtějí nás všechny pěkně srovnat do lajny.

Tajtrliková
190 příspěvků 24.5.14 23:38
@alter ego píše:
Nevíte někdo, jak je možné, ze volila dvakrát? I když jednou neplatně. Pokud se nepletu, kníže tuším v prezidentských volbách taky volil neplatně, ale znovu volit už nemohl.

pokud vím, předseda volební komise prý neviděl přes novináře, co se děje u plenty. Docela tomu věřím, když jsem volila před pár lety, střihla jsem si to souběžně s budoucím a ted již minulým primátorem Svobodou. Panstvo, to byl takovej šrumec, novináři, fotografové, hlasté cvakání blesků, že kdybych tam v tu chvíli odložila handgranát, mě by si nevšim naprossto nikdo a odpálení by nebylo slyšet..

gummybee
4596 příspěvků 25.5.14 00:25

@Fuflík jen k tomu druhému odstavci - činnost politiků můžete kontroloval poměrně snadno, jak v českém, tak v evropském parlamentu má každý svoji stránku s přehledem činnosti, hlavně v tom europarlu je to dost propracované, co překládal, koho interpeloval, kolikrát mluvil na plénu (tam se to navíc hlídá víc než u nás, takže je na plénu nenechají číst tisíc a jednu noc)..
kromě toho jsou různé neziskovky které se zabývají tím, že činnost politiků analyzují, novináři porovnávají sliby s realitou, a podobně..
jinak je to opravdu jen shluk myšlenek, těžko na něco reagovat.

když se tu zmiňovaly platy - jsem pro aby politici byli pořádně zaplacení, lidi, co navrhují, že by to politici měli dělat zadarmo, jsou hrozně naivní; takových lidí, co by dělali politiku z čirého altruismu je pramálo, navíc jsou to vesměs lidi kteří s politikou nechtějí mít nic společného, protože být politik je u nás v dnešní době vnímáno hůř než být hajzlbába.
navíc pokud bude politika placená mizerně, nebude nikdy lákat ty opravdu schopné lidi protože je to neuživí, vizte učitelství

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 25.5.14 00:38

@teetee @gummybee Souhlas. Já se teda přiznám, že chodím volit i z takového trochu pocitu vděčnosti, že volit můžu a že můžu svobodně volit, koho chci. Zní to asi trochu moc idealisticky a jako klišé, ale já si toho fakt strašně vážím, i když jsem komunismus zažila jen v dětství. Je to právo, kterého se nehodlám vzdát.
Kromě toho si tedy taky myslím, že ten kdo nevolí, trochu ztrácí nárok krafat o tom, jak to stojí všechno za houby.

yako
3225 příspěvků 25.5.14 08:19

@Potrefenáhusa zase je fajn, že volit nemusíte :).

Akitaken
4960 příspěvků 25.5.14 08:26
@gummybee píše:
když se tu zmiňovaly platy - jsem pro aby politici byli pořádně zaplacení, lidi, co navrhují, že by to politici měli dělat zadarmo, jsou hrozně naivní; takových lidí, co by dělali politiku z čirého altruismu je pramálo, navíc jsou to vesměs lidi kteří s politikou nechtějí mít nic společného, protože být politik je u nás v dnešní době vnímáno hůř než být hajzlbába.
navíc pokud bude politika placená mizerně, nebude nikdy lákat ty opravdu schopné lidi protože je to neuživí, vizte učitelství
??? Vy máte pocit, že politici jsou špatně placení???
Nemám nic proti odpovídající odměně, ale neměla by taky odpovídat výkonu? Neměli by být v politice profesionálové, kteří se tím zabývají, mají třeba vystudováno, školí se, apod.? Opravte mě, jestli se mýlím, ale co tam teda dělají studenti, novináři a herci?? Takové lidi opravdu nevnímám jako schopné a profesionály, kteří jsou hodni královských platů a benefitů..

PS: Momentálně je jedním z členů naší vlády můj spolužák. Ještě mě nepřesvědčil, že umí taky něco jiného než populisticky kecat..

bára.brněnská
610 příspěvků 25.5.14 10:16

Odhad volební účasti na Slovensku: 12-13%. Tohle už není zastupitelská demokracie, bez ohledu na argumenty.

Denyna
4105 příspěvků 25.5.14 10:18

@bára.brněnská demokracie holt nemá vymáhací nástroje. A holt pojem občanská povinnost mnohým stále nic neříká (myslím ted obecně všechny volby), neb sankce za její porušení jsou moc vzdálené

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 25.5.14 10:22

@gummybee @teetee Vaše názory mne potěšily.

Alayne
45 příspěvků 25.5.14 10:29

@Jiná Realita Ono je jednoduché shodit vinu na abstraktní EU, ale v tomhle případě si za nesmysly můžeme sami. Nefunkční operační programy napsali čeští úředníci a schválili čeští politici, peníze projektům přidělovali čeští úředníci a celé to kontrolovali opět čeští úředníci. Kontrola projektů na úrovni EU byla až poslední fází procesu, a tam se taky na různé nepravosti přišlo. Takže vina EU není v tom, že by toužila podporovat golfová hřiště a wellness hotely, ale že se řídila slavnou zásadou subsidiarity, tzn. že lokální záležitosti se mají řešit na co nejnižší úrovni státní správy, protože tam tomu nejlíp rozumí. Kdyby dotace rozdělovali eurokrati, tak Vám garantuji, že by byly vynaloženy mnohem účelněji. Jenže to by zase lidi nadávali na bruselský diktát.

edit: překlep

Příspěvek upraven 25.05.14 v 10:30

SagaN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.14 10:29
@gummybee píše:když se tu zmiňovaly platy - jsem pro aby politici byli pořádně zaplacení, lidi, co navrhují, že by to politici měli dělat zadarmo, jsou hrozně naivní; takových lidí, co by dělali politiku z čirého altruismu je pramálo, navíc jsou to vesměs lidi kteří s politikou nechtějí mít nic společného, protože být politik je u nás v dnešní době vnímáno hůř než být hajzlbába.

Ve starém Římě se člověk mohl ucházet o politickou funkci, jen když prokázal odpovídajíci výši majetku :-) A i v pozdějších dobách bývalo dobrým zvykem, že nejdříve si člověk vybudoval určité (i hmotné) postavení, a teprve potom, když už neměl co víc dokázat, se vrhnul z dlouhé chvíle do politiky :-)
No a pak bohužel povstala skupina frustrátů, kteří si vydělali sotva na slanou vodu, a svoji neschopnost hodlali řešit na úkor těch prvních zmíněných. Ty nejchudší vrstvy, kterými se zaštiťovali, jim sice daly podporu, ale nezískaly stejně nic… No a dneska se, až na pár výjimek, do naší politiky hlásí úplně stejní tvorové, jen s tím rozdílem, že mají uvázanou kravatu - ale sláma jim kouká z bot a hlad z očí úplně stejně.

teetee
499 příspěvků 25.5.14 10:47

@Akitaken

V Parlamentu jsou ti, které jsme si zvolili. Oni tam „prostě nepřijdou“, vyberou je tam lidi. Aby byl někdo ve sněmovně či senátu, musí mu nemalý počet lidí odevzdat svůj hlas.

To je demokracie. Že s lidmi, kteří tam sedí, nesouhlasíte, je samozřejmě také v pořádku, ale proto jsou volby - abyste jim to mohla sečíst.

Chápu, že vám politika třeba vadí, nezajímá, nebo je pro vás nepřehledná. Ale říkat, že všichni, kteří se jí věnují jsou přeplácení korytáři (což naznačujete) je opravdu laciný výkřik.

@Alayne Přesně tak. Jen je těžké to vysvětlit… @Ikeya-Seki děkuji.

@gummybee díky za ten post s platy! :)

gummybee
4596 příspěvků 25.5.14 11:20

@Akitaken takže myslíte, že by bylo lepší aby v politice byli jen politologové? nebo jaké školy?
platy českých politků nejsou bůhvíco, skutečně schopný ekonom, právník nebo manažer do politiky nepůjde, protože si v soukromém sektoru vydělá víc a navíc bez toho pohrdání okolo
@SagaN to je sice hezké, ale to byla doba, kdy si politiků vážili a ne že si před nima uplivnuli na chodník
@teetee díky že si tu nepřipadám s podobným názorem sama jako exot :D

yako
3225 příspěvků 25.5.14 11:34

@gummybee já si připadám jako exot pořád.

Akitaken
4960 příspěvků 25.5.14 11:46
@gummybee píše:
@Akitaken takže myslíte, že by bylo lepší aby v politice byli jen politologové? nebo jaké školy?
platy českých politků nejsou bůhvíco, skutečně schopný ekonom, právník nebo manažer do politiky nepůjde, protože si v soukromém sektoru vydělá víc a navíc bez toho pohrdání okolo

Já Vám nepopulárně odpovím otázkou: Kdybyste musela na operaci do nemocnice, chtěla byste, aby Vás operoval lékař nebo zahradník?
Pokud je politik profese, očekávala bych, že ji lze jako profesi studovat, vzdělávat se. Nejenom tím, jak velkohubě kecat, ale rozumět problematice, ekonomii, apod.

yako
3225 příspěvků 25.5.14 11:53

@Akitaken upřímně si neumím představit co by měl takový politik studovat? Ekonomii, sociologii, využití veřejného prostoru, hereckou školu, média, dopravní infrastrukturu - to jen namátkou a jak dlouho po škole by byl ještě použitelný?

teetee
499 příspěvků 25.5.14 12:02

@yako Ono to tu začíná být celý zmatený. Sice tu mezi řádky plyne, že jsou politici „nadlidi“, ale zároveň se navrhuje, aby byla zřízena továrna (škola) na nadlidi…

@Akitaken já se budu pořád držet toho, co tu opakuju: tedy obecných informací o parlamentní demokracii. V té zastupuje LIDI parlament a kandidaturu do parlamentu omezuje jen minimální věk. Pokud chcete možnost kandidovat omezit (například vzděláním), zavání to už jiným státním zřízením… Třeba stejně, jako byste na druhé straně chtěla omezit právo volit. To už je cokoliv, ale ne tak uplně demokracie…

Akitaken
4960 příspěvků 25.5.14 12:09
@teetee píše:@Akitaken já se budu pořád držet toho, co tu opakuju: tedy obecných informací o parlamentní demokracii. V té zastupuje LIDI parlament a kandidaturu do parlamentu omezuje jen minimální věk. Pokud chcete možnost kandidovat omezit (například vzděláním), zavání to už jiným státním zřízením… Třeba stejně, jako byste na druhé straně chtěla omezit právo volit. To už je cokoliv, ale ne tak uplně demokracie…

Asi už nemám co dodat. Já bych radši odborníky. Ale holt když máme tu demokracii.. tak mi ale prosím nezazlívejte, že nechodím volit. I to je moje demokratické právo..

gummybee
4596 příspěvků 25.5.14 12:09

@yako skvěle řečeno :)
@Akitaken právě že té problematiky, které by měl takhle politik rozumět je opravdu hodně a není v lidských silách obsáhnout to celé martyrium jako jednotlivce.. tak je asi dobře když v tom parlamentu sedí lidi z různých oborů, přinášejí tam různé pohledy na věc.. samozřejmě nejsem šťastná z toho, že kandidují studenti nebo lidi hned po škole, v tom úplně přínos nevidím a asi bych klidně byla pro zvýšení věku pro volitelnost, ale pořád máte možnost se rozhodnout že takové lidi tam nechcete.
mimochodem, thatcherová byla chemička, reagan herec, a tak dále

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.14 15:57

@Alayne Upřímně řečeno, já si nepřeji, aby nám zde EU stavěla cyklostezky, kanalizace a protipovodňové rybníčky. Myslím, že je to dokonce v přímém rozporu s principem subsidiarity.
Od EU čekám zejména společnou obrannou a energetickou politiku, protože to by pro mě byla záruka, že mě proti mé vůli nepřijede zachraňovat ten Asiat z Kremlu. Bohužel, to je přesně to, co se neděje. Co se obrany týče, všichni mají akorát spoustu keců, protože podvědomě tuší, že i když se Americe do toho moc chtít nebude, stejně ve vlastním zájmu (opět) přijde Evropu vytáhnout z bryndy (zatímco jim ještě budeme házet klacky pod nohy stupidními bláboly o výměně ruské okupace za americkou). O separátních jednáních Německa s Ruskem o plynu a pohřbení společného evropského plynovodu Nabucco je škoda mluvit.
Geniálně to vystihnul jeden komentátor, který přirovnal EU k dámě, která si vybírá nejhezčí kachličky do koupelny, ale ignoruje fakt, že střecha má díry a zdivo je vlhké.
@gummybee Naprosto souhlasím, chemička a herec byli poslední západní politici, kteří měli nějakou vizi, a snesou označení „státník“. Ještě bych k nim přidala dramatika Havla.

gummybee
4596 příspěvků 25.5.14 16:40

@Lola ja jsem tam prave havla schvalne nepsala, protoze s tou jeho politikou mam problem, ackoliv si ho moc vazim jako cloveka.. ale to by bylo na delsi povidani, ja ty priklady ani nemyslela nejak stranicky, jen mi jako prvni prisli na mysl :) (a samozrejme k jijich nazorum mam celkem blizko, proto me jako prvni napadli)

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.5.14 16:50

@gummybee K Havlovi jsem byla dost kritická, ale všechno jsem mu odpustila poté, co nastoupil na Hrad Zeman a Klausovi definitivně hráblo.

Stránka:  « Předchozí 1 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek