Jak dlouho nosíte koupené oblečení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Wiolla
586 příspěvků 05.07.12 08:30

@cibetka 1 Tak ano, toto je zásadní překážka… :-) Škoda. ;-)

hana.alexandra
48 příspěvků 05.07.12 17:19

Ale jo, já vás vlastně docela chápu. mám osobní motto, že cesta je cíl, nezáleží mi tolik na tom konkrétním cíli, ale spíše na tom, jaký vývoj jsem díky tomu putování za tím svým cílem prodělala. trochu to mám i v oblečení, ačkoli se zbavuju jenom opravdu nevzhledného pekelného oblečení (holt období, kdy jsem chtěla být za každou cenu normální šedá myš). jinak oblečení, co mě přestane bavit nevyhazuju, i kvůli tomu, že nebylo koupené za mé (jsem už nevychovatelný puberťák) a nepřijde mi to správné.
ale mám díky tomu strategii „nech být, za měsíc to třeba samo prokoukne“. a fakt jo. když to odložím a mezitím si bez souvislosti pořídím něco, co se k tomu náhodou bezvadně hodí, mám radost nejen z toho, že se mi povedlo koupit něco, co je zkombinovatelné s mým stávajícím šatníkem, ale i z nově nalezené k životu přivedené věci.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.07.12 17:38

@hana.alexandra
Díky, vy jste to nazvala moc hezky „cesta je cíl“. Ano, mne asi nejvíc uspokojí ta cesta k jakés takés dokonalosti a jakmile ji dosáhnu, přestává mě to zajímat a hledám další uplatnění. Nedokážu si libovat v dokončených věcech, stále musím být na cestě. V oblečení je to nejmarkantnější, neboť je rychle dosaženo výsledku.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.12 11:42

@hana.alexandra @cibetka 1
Jo, to je přesné, mě taky nejvíc baví ten proces a ne výsledný stav. Je to asi tím, že jsem povahy neklidné až hyperaktivní.

Bugatti
4086 příspěvků 06.07.12 11:54

Větší investice (saka, kabáty, kostýmy, boty a kožené kabelky) si dobře rozmýšlím a často i nechávám šít, dnes už výhradně klasiku. Pak chvíli trvá, než doladím a vychytám doplňky. Tyto „dražší“ věci pak kombinuji s „levnějšími“ tričky, košilemi, svetříky apod. Nejraději mám naprosto minimalistické kousky, které mohu pomocí doplňků vyladit podle potřeby. Kupříkladu antracitový kalhotový kostým, který nosím jak na jednání, tak do divadla a doladím jen výběrem bot/kabelky/brože/šály nebo minimalistické hedvábné pouzdrové malé černé, které doladím barevným sakem/háčkovanou krajkovou šálou/hedvábným šátkem/broží a pokaždé jdu v „něčem jiném“. Tyto věci nosím, dokud nejsou poškozené a obměňuji pouze doplňky. Když se poškodí (ošoupá) sukně nebo kalhoty, většinou ještě vršek/sako kombinuji s něčím dalším, co už v šatníku mám.

Bugatti
4086 příspěvků 06.07.12 15:20

@seznam.mih Taky mne strašně baví dávat starým věcem nový život… tak vznikl z krémového háčkovaného límečku po babičce buretový top s krajkovým sedlem, starý (a potrhaný) hedvábný šátek jsem zaplstila do společenské taštičky, ze stařičkého náhrdelníkového zapínání vzniklo zapínání na jinou společenskou kabelku a z granátových korálků efektní brož na baret. Je mi líto vyhodit kvalitní materiál, hedvábí a vlnu, na druhé straně s klidným svědomím vyhodím zánovní tričko, u kterého jsem podcenila složení a zjistila, že mne „kouše“. Většinu takto zpracovaných věcí stejně rozdám, sama bych to všechno neunosila, baví mne ten proces tvoření a když se to někomu líbí, ráda mu to věnuji.

stéblo
58 příspěvků 06.07.12 16:10

Oblečení „na hezko“ se časem stává oblečením „na domácí práce“ nebo „na zahradu“.
Pokud cokoli vyhazuji, odstříhávám knoflíky a podobně. Pak mne něco „rafne“ a upotřebím to jinak.
A miluju šibování s nábytkem - je to jako prostorová skládanka…

Majdallena
8 příspěvků 07.07.12 22:49

Mám kusy oblečení, které mě uchvátí v obchodě a pak si jej vezmu třikrát a další 2 roky mi leží ve skříni. Z toho mám takové, co nosím už třeba deset let a nevzdám se ho dokud se na mě nerozpadne. V domácnosti neustále něco vylepšuji a obměňuji postupně. Nerada se vzdávám věcí, se kterými žiju.

Dorenika
464 příspěvků 06.01.13 11:36

No u vacsiny veci na obleceniesa mi to stava ale ja ich nerozdam, skreckujem ich do aleluja ale tak ono je to mozno lebo som hamizna a chcem stalenove oblecenie neviem, su ale veci ktore sa mi nikdy neomrzia, puzdrova cierna sukna alebo cierne sako, ide asi o to ci kupim nadcasovu vec alebo hit sezony, a ja rada oboje

Mylady2
12413 příspěvků 06.01.13 11:37

Tak dlouho dokud se mi líbí:-)

Linie
2020 příspěvků 06.01.13 11:51

Můj známý byl šokován na návštěvě, kde viděl paní domu vytírat podlahu ve večerních šatech. Paní je měla někde potrhané a nechtěla je hned vyhodit, na doma byly dobré.

real.blond
6688 příspěvků 06.01.13 11:56

@Linie tak to by me zajimalo, jakou mely vecerni saty saci schopnost:))

Jinak taky nosim koupene veci dokud se mi libi a citim se v nich dobre

Lennita
145 příspěvků 06.01.13 12:23

Mam kamaratku, ktora ma podobny problem. Casto nakupuje oblecenie, vacsinou uplne bez rozmyslu, iba preto ze sa jej to v tej chvili v obchode paci. Kedze ma minimalne ostatne zivotne naklady (nema este rodinu ktoru treba tiez zivit) ma pomerne velke mnozstvo „volnych“ prostriedkov na takuto formu zabavy. Horsie je ze po tom, co si danu vec oblecie prvykrat, pride plakat ze nema vobec co k tomu, alebo ze sa jej to uz vlastne nepaci, ma to blby material/strih a pod. Tak to hodi na dno skrine a uz nikdy nevytiahne. Myslim ze jedine, co sa da poradit v tomto pripade je, pred nakupovanim premyslat, nekupovat iba posledne trendy, najst svoj vlastny styl, kupovat skutocne kvalitne a nadcasove kusky.

Lennita
145 příspěvků 06.01.13 12:25

Este som chcela doplnit ze ja takyto problem nemam. Snazim sa nakupovat maximalne premyslene aby som mala novu vec moznost kombinovat s co najvacsim poctom veci ktore uz v skrini mam. Vacsinou si potom niektore kusky oblubim tak ze ich znosim pomerne rychlo a potom mi je to luto a dlho neviem objavit v obchodoch nic podobne. Kazdopadne vacsinu veci nosim tak dlho ako sa da, kym su este pekne. Potom ostanu na doma alebo ked je to velmi zle tak idu do kosa.

Dorenika
464 příspěvků 06.01.13 12:42

@Lennita som ako ta tvoja kamaratka. hlavne boty mamniekolko parov co som NIKDY nemala obute :(

Lennita
145 příspěvků 06.01.13 13:00

@Dorenika Viem je to tazke ovladnut sa ked clovek vidi tie krasne topanky v obchode, a ma pocit ze bez nich proste nemoze odist. A potom pride domov a zisti, ze nie len ze ich vobec nepotrebuje ale ani ich nema k comu obut alebo su hrozne neprakticke a noha v nich vyzera divne :) Nastastie sa mi ju uz parkrat podarilo presvedcit nech ich ide vratit skor ako ich vzala von ale bohuzial miesto nich si vacsinou priniesla ine, ktorych osud bol po prvom obuti specateny tiez :D Bohuzial pri nakupovani da malokedy na moju radu, ale par uspechov uz bolo takze este asi nebude uplne strateny pripad. Vzhladom na jej vek (21) ma este sancu tento zlozvyk vykynozit.:)

Borag
140 příspěvků 06.01.13 13:08

Dokud se v tom cítím „nově“.
Ted jsem vytáhl po asi šesti letech péřovou bundu, která vypadá jak nová, protože jsem ji měl na sobě asi pětkrát. No a začal jsem ji nosit a pohoda.

Matmys
2314 příspěvků 06.01.13 13:52

@cibetka 1
Vypadá to, že jste moje (mladší) dvojče. Zjistila jsem, že si radši si koupím dva levnější svetry než jeden dražší, protože ten jeden mně brzo omrzí. A ty levnější mi pak není líto recyklovat (odvézt do sběrného kontejneru). Loni jsem 3× přemalovala ložnici a 2×chatu.

Takže to může být takto:
a) něco podstatného Vám v životě chybí anebo něco ve Vašem životě nejde změnit
b) jste natolik silná a ukotvená osobnost, že nepotřebujete stálost, ale změnu

Já jsem za a), kdyby Vás to zajímalo…

P. S. Zjistila jsem, že nejlepší způsob, jak nic nového nekupovat, je nemít peníze :)

rice
352 příspěvků 06.01.13 15:04

Tenhle stav neustálého dokupování oblečení jsem měla před pár lety. Pořád jsem střídala svršky, které mě po pár nošeních přestaly bavit. Časem to ale začalo být únavné a navíc jsem přestala mít z oblečení úplně radost. Vyřešila jsem to tak, že jsem nové kousky úplně přestala nakupovat a do obchodů chodím jenom cíleně, když něco sháním.

Vytvořila jsem si funkční šatník s pár kousky, takže nemusím každé ráno porovnávat pět halenek a navíc jsem ušetřila spoustu peněz :-)

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.13 15:37

Já si občas dokážu i oblíbené kousky zošklivit. Stačí si něco přečíst na Pekle, projít galerii, nebo i jen získat nový pohled na věc a už to cestou s mužem do obchodu jede: Nevypadá to moc usedle? Není mi to velké? Nevadí, že se to tady krčí? Nevypadá to moc levně? Fakt se k sobě ty barvy hodí? atd.
A nakonec jsem tak znejistělá, že odložím i něco, co se mi líbí. Na jednu stranu mám hodně svůj vkus a názory, na druhou stranu na sebe stále pohlížím skrz optiku druhých a nejsem schopná se toho zbavit.
Aby to bylo jasnější, ono se mi to furt líbí, i když si vsugeruju pocit, že se to nelíbí nikomu jinému. Ale přestanu se v tom cítit a dostanu pocit, že se na mě všichni dívají a nechápou mě (a pak spadnu do spirály sebelítosti, jak mě nikdo nechápe, ale to už je jiné téma).

Dorenika
464 příspěvků 06.01.13 15:40

@Lennita no ono noha vyzera pekne vo vsetkych akurat sa v nich neda chodit noo:(
tak ja mam 19 tak snad dostanem este rozum

Lennita
145 příspěvků 06.01.13 15:52

@Dorenika Divila by si sa ale aj to som uz od nej pocula, citujem: „v tych topankach moje nohy vyzeraju obrovske“ :D a to nosi vel. 38 a od obrovskych teda mali ozaj daleko aj v tych botach :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 06.01.13 15:56

Já mám to samé, ale s chlapama… Je to těžké ;-)

Lennita
145 příspěvků 06.01.13 17:23

@MP Barbucha zavidim :D

MP Barbucha
3716 příspěvků 06.01.13 17:27

@Lennita
No jo, jsem takový Barney Stinson v sukních :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek