Jak dlouho nosíte koupené oblečení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
modra_kocka
903 příspěvků 06.01.13 20:25

@MP Barbucha a pořizuješ si raději jednoho dražšího, nebo víc levnějších? :D

Lennita
145 příspěvků 08.01.13 02:10

@modra_kocka tak dobre som sa uz dlho nezasmiala :D :D :D

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.13 08:25
@Matmys píše:
@cibetka 1
Vypadá to, že jste moje (mladší) dvojče. Zjistila jsem, že si radši si koupím dva levnější svetry než jeden dražší, protože ten jeden mně brzo omrzí. A ty levnější mi pak není líto recyklovat (odvézt do sběrného kontejneru). Loni jsem 3× přemalovala ložnici a 2×chatu.

Takže to může být takto:
a) něco podstatného Vám v životě chybí anebo něco ve Vašem životě nejde změnit
b) jste natolik silná a ukotvená osobnost, že nepotřebujete stálost, ale změnu

Já jsem za a), kdyby Vás to zajímalo…

P. S. Zjistila jsem, že nejlepší způsob, jak nic nového nekupovat, je nemít peníze :)

Obávám se, že „mladší“ asi ne, jsem 55+.
A zdá se, že mi nechybí nic, ukotvená jsem hodně /spíš bych podřebovala rozvolnit, ale mě se ukotvení líbí/ a se svým životem jsem maximálně spokojená.
Nedostatek peněz není řešení, jsem dost zručná, okamžitě začnu vymýšlet, jak vyrobit z ničeho NĚCO.
Ne že by mi to vše nějak trápilo, jen jsem chtěla vědět, jestli má někdo také podobnou „potřebu“. Moc se s tím totiž nesetkávám.

MP Barbucha
3716 příspěvků 08.01.13 08:57

@cibetka 1
já jsem na tom podobně, ne tedy s oblečením (to bych byla ráda) ani s těma chlapama (to byl humor :-) ale takovou tu neustálou potřebu něco budovat mám. Vybijim si to hlavně na firmě, to je nekonečna cesta, a tím, že finance neomezené nemáme, tak i velmi pomalu zarizuju byt a vymýšlím co a jak udělat nejlépe.
Dovedu si představit, že ve věku 55 už člověk opravdu ‚má spoustu věcí hotových‘ ale potřeba něco budovat a tvořit nezmizí :-)

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.13 09:08

@MP Barbucha
No, říkám si, že alespoň zůstanu dlouho mladá, nemám tím pádem čas na blbosti, jako je stárnutí.:)
S firmou vím o čem mluvíte, my jich několik vybudovali ale už nás to zmáhá, asi půjdou do světa. Ale vzhledem k tomu, že muž nedokáže nevymyslet zase nějaký nový projekt, asi má nějaký podobný „gen“, jenomže ten se týká jen a jen práce, doma ho nepopohání fakt nic. /díkybohu, jinak by mi do toho „kecal“/

Matmys
2314 příspěvků 08.01.13 13:02

@cibetka 1
Tak to jste mně dostala, já myslela, že se to s věkem zlepší :)
Ale ne, to byl žert. Také mám radši změnu a na svůj „způsob relaxace“ nedám dopustit.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.13 13:29

@Matmys
Obávám se, že nezlepší.
Já teď po letech začala znova šít. A to nemám proč, šatna je plná. Barák je zařízený, zahrada hotová, obrazy už nemám kam dávat, ani komu dávat, už jsem dokonce namalovala další barák, abych mohla začít znova kdyby se náhodou poštěstilo, ať jsem připravená, všechno bych začala od nuly, to by se mi líbilo.
Zatím tedy jen šiju, za svátky troje šaty. A další látka připravená. Vím, že je to naprostá krávovina, ale mě to tak baví. Ještě že nejsem chlap, dělala bych obrovské skulptury, to už vůbec nevím, kam bych je dávala :).

Matmys
2314 příspěvků 08.01.13 14:01

@cibetka 1
Vy chcete, abych Vám záviděla :)
Závidím, tolik toho neumím a tolik jsem toho nepředělala…
A jak se staví okolí k Vaší „úchylce“? Já to většinou schytám, že si zase vymýšlím.

Bugatti
4086 příspěvků 08.01.13 14:18

@cibetka 1 Jejda, tak v tomhle bych si s vámi též rozuměla. Po létech jsem se opět vrhla na šití a k mému úžasu se ta přetržka nijak moc neprojevila. Vždy mne to bavilo, jen času bylo míň. Zatím rozšiřuji sukňový park, ale už se chystám i na šaty. Malování (bytu) mne tedy nebaví, ale zato pletu, plstím, paličkuju, barvím hedvábí, korálkuju a též vyrábím keramiku. Bez tvoření nemůžu existovat, kompenzuji si tím svou práci, která mne sice velmi baví, ale níkde nevidím reálný výsledek. Problém je trošku v tom, že ač se mi blíží důchodový věk, mám v úmyslu dále pracovat… a k tomu mám spoustu plánů, do čeho se vrhnu, až bude čas…

MP Barbucha
3716 příspěvků 08.01.13 14:23

Já z toho mám pocit, že je to spíš pozitivní vlastnost, která nás udrží svěží a nadšené z každého dalšího projektu :-)

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.13 14:57
@Matmys píše:
@cibetka 1
Vy chcete, abych Vám záviděla :)
Závidím, tolik toho neumím a tolik jsem toho nepředělala…
A jak se staví okolí k Vaší „úchylce“? Já to většinou schytám, že si zase vymýšlím.

Muž je na mojí úchylku zvyklý, naopak mne podporuje a chválí. Ovšem za předpokladu, že si změny všimne, což bývá pomálu, tudíž mu ani změny nemohou vadit. Samozřejmě předpoklad je, aby se v rámci mých výmyslů nemusel o nic starat, včetně těch baráků. Děti v tom vyrostly, okolí občas nechápe, ale kamarádka začala na stará kolena malovat a moc dobře.
Má to jeden háček. Když něco chci a není to dosažitelné, všichni mi řeknou TAK SI TO UDĚLEJ SAMA. Což je ovšem na zabití, protože to fakt myslí vážně. Naposledy šlo o velkou skleněnou plastiku, po které již leta toužím.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.13 15:03

@Bugatti
Já zas nejsem moc na piplačky, to mě pak bere nerv. Ale klidně vymaluju barák, obrazy jen velkoformátové, asi si tím kompenzuju svojí malou postavu. Ale ty piplačky obdivuju, já raději ušiju kabát, než titěrnou zdobenou halenku, i když když jí moc chci, překonám se, ale těch sprostých slov…

Bugatti
4086 příspěvků 08.01.13 15:14

@cibetka 1 Já jsem spíš na ty piplačky, objednám si pravou shetlandskou vlnu z Shetlandských ostrovů, upletu mnohobarevné rukavice s „fair isle“ vzorem pro všechny ženy v rodině k vánocům. Plstění je taky pěkná piplačka, i když to vyžaduje i vytrvalost a do určité míry i sílu. Většinou se každý rok naučím nějakou novou techniku a v té se pak vyřádím a dále ji kombinuji. Zhruba za měsíc jdu do kurzu výroby klobouků. Strašně mne to láká, nějaké jsem již vytvořila metodou mokrého plstění, ale zde se jedná o profesionální modistický kurs.

AnetaP
6 příspěvků 08.01.13 15:40

Věci, co mám ráda nosím často, ale jelikož nakupuji nerozvážně, některá věc mě omrzí po třeba pěti nošeních. na druhou stranu si nekupuji nic drahého a když ano, opravdu to utahám. :) paradoxem je, že nejčastěji nosím věci mamky, které jsem jí kritizovala, když si je zrovna kupovala. a pak najednou ejhle..

chinin
2788 příspěvků 08.01.13 16:44

Pokud jde o oblečení, mám ráda kvalitu ve zpracování i v materiálech, část oblečení si nechávám šít podle svých návrhů, mám ráda nápaditost, ale při zachování nadčasovosti jednotlivých kousků… Oblečení se mi proto moc „neokouká“. Ráda ale kombinuji a hraji si s doplňky a občas se mi stává, že když „vyladím outfit k dokonalosti“, mám z toho radost poprvé, podruhé, a pak se mi nějak omrzí… Sice mě baví pořád vymýšlet něco nového, ale zároveň mě mrzí, že už mě netěší ta „vyladěná kombinace“, která navíc měla typicky u okolí úspěch….

Pokud jde o zařízení bytu, také ráda kombinuji a hraji si s doplňky. A když vše zařídím, ke své spokojenosti, občas se také dostaví pocit „omrzení“…

@Matmys „…Takže to může být takto:
a) něco podstatného Vám v životě chybí anebo něco ve Vašem životě nejde změnit
b) jste natolik silná a ukotvená osobnost, že nepotřebujete stálost, ale změnu.“

V mém případě jde asi o kombinaci:
c) potřeba rozptýlit se nějakou kreativní činností a
d) jistý druh koníčku. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek