Jak měníte zvyky při nakupování v době korony?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
EmilyG.
1694 příspěvků 23.5.20 20:56

@giuliettka no jo, ale ne kazdy chlap vari jako Buh, tedy jako tvuj manzel!

EmilyG.
1694 příspěvků 23.5.20 21:11

@Femur O.K. U nas mam zasoby, pradlo a vse co se tyka domu na starost ja, i zasoby na dobu kdy tu nejsem. Muž nevaří, sporák je pro něj dabluv vynalez a lednička zařízení které mu otevřením způsobuje deprese. Když ho někdy vezmu s sebou na nákup přes hranice, má tendenci koupit si dvacet deodorantů a deset gelů na vlasy ( co kdyby to nebylo!), o deseti kilovkách kávy ani nemluvím.
Jak jsme byli mladí v době, kdy Člověk musel koupit když bylo, protože pak nebylo, má to pořád pod kůží.
Já zas musím mít pořád plnou nádrž v každém autě a dostatek spodního prádla, jsme praštění staříci oba.

giuliettka
6734 příspěvků 23.5.20 22:12
@EmilyG. píše:
@Femur Já zas musím mít pořád plnou nádrž v každém autě a dostatek spodního prádla, jsme praštění staříci oba.

Ja musím mať jedlo ak idem niekam na dlhší výlet. Stačí mi fakt suchý rohlík. Skončila som raz na jednom mieste na 12 hodín síce s peniazmi a platobnou kartou v kapse, ale nebolo kde kúpiť. A myslela na to, že som odmietla rezne od švagra, čo mi chcel nabaliť a zúfala z toho. A celý čas som si opakovala, mamka mala pred rokmi pravdu, do bankovky nezahryzneš. Vezmi si sebou na cestu vždy chleba. Zjesť ho nemusíš, ale maj ho pri sebe. Je to už 12 rokov, ale odvtedy som na dlhú cestu bez jedla nevyrazila. Najem sa v motoreste, alebo si niečo po ceste kúpim, ale ten chlieb tam mám jak železnú zásobu. Každý máme dajakú úchylku. :-D

Lizbeth
1320 příspěvků 24.5.20 00:09

Já musím mít v lednici a v každém nákupu smetanu do kávy..bez ní mě opouští vůle žít. Jsem tak rozcapená, že s mlékem už mi káva nejede.

EmilyG.
1694 příspěvků 24.5.20 00:24

@Lizbeth jezisi ja mam tech uchylek vic. V kazde mistnosti ( krom wc) papirove kapesniky. Ctyrbaleni z Metra K doplneni v komore. Ja totiz nesnasim lidi co prskaji do ruky, jsem schopna potahujicimu cloveku ( obzvlast Rusove a Arabove to maji ve zvyku) nabidnout mlcky kapesnik.

EmilyG.
1694 příspěvků 24.5.20 00:33

My jsme tedy v dobe koronaviru spis utratili vic, neusetrili. Oblibene restarace varily, tak jsem je hooodne podporovala. Mela otevrena zahradnictvi, tak nekup ten dvoumetrovy jalovec, kdyz mas otroka ktery to zasadi. Objednavala jsem obleceni vcetne muzovych tricek, protoze jsem konecne mela cas sedet Na netu. Pohonne hmoty jsem neusetrila vubec, protoze zviratum byl cely koronavirus
ScheissWurstPeepEgal. Vlastne me korona virus prisel hodne draho!

Femur
292 příspěvků 24.5.20 10:00

@giuliettka Já si vozím Knekebrot, ten mi neztvrdne, protože tvrdý už je. Jako železnou zásobu. Jednou jsme byli na dovolené v Albánii, normálně s polopenzí a ubytovaní v hotelech po cestě. Ale na jeden přesun nezapomenu. Svérázný průvodce nám řekl, že kvůli plavbě po Drinu, budeme vstávat ve 4 ráno, tedy snídaně bude formou kompenzace, nikoli v hotelu. Kompenzace byla, že nám rozdal albánský koňak, láhev na dvojici. Plavba byla krásná, ale na trajektu se nedalo nic koupit a pak jsme pokračovali údolím Drinu autobusem, bylo dopoledne, já hryzala svůj knekáč a ostatní cestující buď taky nějakou železnou zásobu nebo si při fotopauze sbírali ostružiny u cesty. :-) Další jídlo byla až večeře ve Skadaru, tam si ale lidi odpoledne rychle vyměnili peníze a došli do restaurace.

Paris1789
4379 příspěvků 24.5.20 13:12

Během nouzového stavu jsem hodně uštřila, ovšem po jeho konci jsem bohužel opět najela na starý režim. Jelikož chodím pořád do práce, ušetřila jsem hodně na jídle, protože nebylo na ně kam zajít. Musím s přiznat, že mi teplé jídlo začalo opravdu hodně chybět a cítila jsem, že strádám.
Tudíž jsem v posledním týdnu začala objednávat přes DameJidlo a dost mě překvapilo, jak dobrá dokáže asijská kuchyně být. Podle všeho se zdá, že má oblíbená restaurace u nás v ulici opět otevře, takže tam hned zajdu, pokud tedy budou ještě něco mít.

lorens
2446 příspěvků 24.5.20 15:43

My ušetříme masivně. Nic jiného než potraviny skoro nekupujeme. Nakupuje převážně muž, já jen delikatesy hlavně pro sebe. Asi to bude dělat už napořád, žádnou újmu nepozoruju a utratí míň než já. Restaurace, do kterých chodíme, zavřely. Jedna teď otevřela pro take out, tu jsme už několikrát podpořili. :)

Nepojedeme do ČR, ušetříme za letenky a výlety po Evropě. Tady jsou opatření nekoordinovaná, každý stát podle sebe, tak přemýšlím, že letní byt, pokud budou otevřené pláže, bude muset stačit. My si tam od sebe sedáme co nejdál i bez korony. Město na turistech dost vydělává, nemyslím, že to budou příliš komplikovat.

EmilyG.
1694 příspěvků 24.5.20 19:13

@lorens pokud muzete, prozradite v kterem state USA jste? Trosku jsem projela jeste kdyz tam syn studoval a pracoval, bylo to pro me hezke obdobi.

lorens
2446 příspěvků 24.5.20 21:59

@EmilyG. D.C. Metro. Kde studoval syn?

EmilyG.
1694 příspěvků 24.5.20 22:49

Boston. Tedy ne ze by studoval a pritom pracoval, to neslo, napred studoval potom pracoval a pak delal dalsi doktorat na jinem kontinentu.
Boston byl fajn, i kdyz me se nejvic libilo v Arizone, takova trochu provinc, vsichni kratasy a sandaly a nadherna hriste.
Synovi se nejvic libilo ve Vancouver, CAN.

lorens
2446 příspěvků 24.5.20 23:22

@EmilyG. Boston je jedno z asi pěti míst, které u mně přicházejí v úvahu pro život. Akorát by mohl být jižněji. :)

Příspěvek upraven 25.05.20 v 02:12

EmilyG.
1694 příspěvků 25.5.20 00:10

@lorens tak on nikdy ve meste primo nebydlel. Napred v arealu University a kdyz ptacoval pronajal si dum u jezera kousek od mesta, holt venkovan.
Massatchutsses se mi libilo, drazsi nez treba Arizona ale skvele a do NY se dalo dojet.
Priznam ze Washington me nijak neuchvatil, ale tak jato mam zkreslene z pozice turisty.

lorens
2446 příspěvků 25.5.20 02:43

@EmilyG. Člověk si musí zvyknout. :) Nevím, kudy jste se pohybovala, ale jsou tady hezká místa. Mně předměstský život úplně nevyhovuje, i když podle zdejších měřítek bydlím super - klid, želeň a mám to do centra blízko. Márně vysvětluju, že já potřebuji vyjít z baráku do hluku a smradu a dojít všude pěšky.

EmilyG.
1694 příspěvků 25.5.20 12:26

@lorens jen jsme se byli podivat na White House a pryc.
Syn bylel u jezera, na nem mel malou lod, do prace do centra 45 minut autem.
Je super ze dnesni mladi lide maji tyhle moznosti.
Uz aby to zase zacalo litat!

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek