Jak moc resite z jakeho materialu co je?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
stric
762 příspěvků 31.1.13 17:42

@modra_kocka Co se týče těch bot, taky to bude individuální. Mám dvoje kožené a dobrý, a jedny umělé a taky dobrý. Já s tím problém nemám.

Dragowlin
262 příspěvků 31.1.13 18:15

Na materiál se dívám. Ale jak kdy. Při výběru kabátu jsem chtěla s větším podílem vlny (a jde to znát), u bot jsem hledala kůži. U kabelek (tedy moc na ně zatím nejsem, vlastním 3 a jen jedna je kožená) zas až toliko ne. U normálního oblečení vcelku ne. Výdy mne potěší, že je tam více bavlny, více vlny… ale při mých omezených prostředcích nemůžu myslet na bůhvíco. Ke kašmíru: Nikdy jsem nevlastnila kašmírový svetr, až jsem narazila na jeden pěkný, fialový a heboučký svetr v SH. Musela jsem ho mít protože se mi prostě líbil. Až doma jsem zjistila že je kašmírový. Hřeje příjemně a mám ho moc ráda (můj nejnošenější svetr :) ).

Dalmitka
1801 příspěvků 31.1.13 18:29

@stric - pripomenula ste mi indiánsky sveter z Peru - mám jeden, tiež z lamej vlny, ručne pletený andskými Indiánmi a je jednoducho úžasný. Doniesol ho mojej dcére pred asi 10 rokmi jeden jej kamarát - cestovateľ, spolu s čiapkou a rukavicami. Tie sa bohužiaľ niekde stratili, ale sveter - to je terno! Je veľmi príjemný na dotyk, úžasne hreje /nosím pod ním len tenké bavlnené tričko a v pohode zvládam tatranské zimy/, mňa teda vôbec nehryzie a ešte aj pekne vyzerá /myslím žensky, nie ako pre horolezca napr./. Ináč má aj jednu veľkú prednosť /o ktorej som predtým čítala a môžem potvrdiť - vôbec nepohlcuje pachy, takže teoreticky sa dá nosiť dosť dlho bez nutnosti prania/. A čo sa týka kašmíru - tu sa s Vami nezhodnem, mám pár kúskov a keď si raz človek zvykne na tú jemnosť a hebkosť, tažko sa potom uspokojí s niečím „obyčajnejším“. A áno - niekoľko tých svetrov mám aj zo sekáča, ale rozhodne by som ich nezaradila ku handrám, beriem len na pohľad nové a nepoškodené veci, takže ja z nich radosť mám.

stric
762 příspěvků 31.1.13 18:34

@Dalmitka Tak kdo ví, z jaké kousavé lamy byl ten můj. Smůla :-)
Jinak obecně k těm svetrům, je to kus oděvu, která já osobně považuju za nutné zlo, a v podstatě nenávidím jakýkoliv svetr, co si musím vzít na sebe. Mívala jsem i nějaké takové měkké, ale abych pravdu řekla, mně jsou na dotyk víc nepříjemné než ty hrubé. Můj nejoblíbenější - nebo spíš nejméně neoblíbený - byl pletený z nějakých takových jako provázků, čert ví, co to bylo, byl dlouhý, tmavorůžový, nebyl vůbec ani trochu chlupatý a zima v něm nebyla. Nebýt toho, že se po patnácti letech intenzivního nošení vytahal nad únosnou míru, nosila bych ho dodnes.

Khajka
506 příspěvků 31.1.13 18:51

@modra_kocka Maminka mi také vždy říkala, že viskóza je přírodní. Tak jsem se na semináři zeptala paní Kalců a i ona jí řadí mezi přírodní. Jak dodala, je získávána z přírodního materiálu umělou cestou :)

Canavi
227 příspěvků 31.1.13 20:14

Jakožto alergik to řeším neustále. V látce mi vadí příměsi polyesteru, naštěstí nitě většinou snesu. Naopak akryl snesu skoro všechen, pokud ho nemám přímo na těle. Vlněné věci mohu mít jen z vláken o malém průměru. O viskózových věcech moje pokožka tvrdí, že je to přírodní vlákno ;-)
V koženkových botech dojdu maximálně do auta. Fascinují mne výrobci bot, kteří dělají boty zvenku kožené, uvnitř koženkové :-O

chinin
2788 příspěvků 31.1.13 20:24

Kvalitni material je pro me hodne dulezity, je pro me krome vhodneho strihu a barvy + vkusnosti absolutnim zakladem. Dost si potrpim na kvalitni materialy - vzdycky kupuji co nejlesi kvalitu, jakou si mohu dovolit. :-)

Mam rada materialy prijemne na noseni a na udrzbu. Proto obecne netrvam na 100% prirodnich materialech a mam rada i kvalitni smesovky. Napr. vlnene smesovky na zimni obleceni - je pro me dulezite, aby se „bezne obleceni“ (tedy ne napr. plesovky nebo kabat) dalo prat, protoze nemam cas, litat po cistirnach; lnene smesovky na leto - mene se mackaji a vytahuji; hedvabne smesovky na halenky - jak psala @real.blond, na 100% hedvabi jdou videt skvrny od potu; atd. Pokud se bezne obleceni da prat v pracce, je to to pro me plus, a pokud se k tomu nemusi zehlit, je to pro me „classa A+“.:-)

Doplnky mam taky rada co nejkvalitnejsi. Takze miluji kasmirove a hedvabne saly (ani nevim, jestli jsem zde chvalila sveho skveleho Jeziska:-)), kozene kabelky - ale uz jsem tady psala, ze mam i par skvelych kabelek z kvalitni kozenky (ovsem myslim, ze jejich cena byla srovnatelna s kabelkou z kuze), apod. Boty kupuji zasadne celokozene a zimni kabaty 100% vlna + kasmir - cim vic kasmiru, tim lip.:-)

real.blond
6688 příspěvků 19.6.13 21:53

Co nosite ted, kdyz je venku 30 a vic stupnu ve stinu, aby na sobe clovek nemel hned mokre fleky od potu?

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.13 22:17

Šaty bez rukávů nebo s volánovými rukávky, pokud možno s většími průstřihy v podpaží. Stejně tam ty fleky za nějaký čas jsou…ale ne hned.

real.blond
6688 příspěvků 19.6.13 22:19

@ještěřička ja treba osobne pozoruju velky rozdil - treba hedvabi a napr nejaka umelina z HMka.. Obecne mi prijde, ze prirodni materialy lepe dychaji, ale o to vic saji pot a ten je pak videt..

Veselý Puntík
223 příspěvků 19.6.13 22:40

Já jsem chodící bavlna s pár procenty elastanu od svršků po spodky.

andreama
228 příspěvků 20.6.13 23:23

Nejvíc nesnáším ty ponožky, co se tvářej jako bavlana a když je člověk otočí naruby, je to samá umělina.

Caralina
916 příspěvků 21.6.13 11:06

Sáhnu na to a rozhodnu se příjemné / nepříjemné. Když se chci hodně zahloubat tak mačkavé / nemačkavé. Toť vše.

real.blond
6688 příspěvků 10.12.13 00:58

Nastava zima.. Co vas fakt zahreje?

Mylady2
12413 příspěvků 10.12.13 00:59
real.blond
6688 příspěvků 10.12.13 01:03

@Mylady2 mas tisic bludistaku :D

Mylady2
12413 příspěvků 10.12.13 01:03

@real.blond tak jo! Teď už můžu jít do pelechu :-D

top topic
967 příspěvků 10.12.13 07:23

Jste tak povrchni. Co laska k bliznimu, co?;-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 10.12.13 08:31

@real.blond
hned po rumu hlasuju pro vlněný kabát s 10% kašmíru a svetr vlna, mohér. jenže obé ze sekáče, obé určitě hodně staré - nic podobného jsem zatím v obchodech neviděla, ty materiály jsou bezkonkurenční.
jo a dokonce mám svetr 50% jehněčí vlna, 40% angora…a nepouští chlupy! takže odvolávám svá dřívější tvrzení, že angora hnus a nikdy ji nechci, protože ono to dřív šlo udělat i dobře a nemám teplejšího a měkčího svetru. nemá smysl kupovat angoru dneska, blbě se dělá bohužel vše :/

LorelaiH.
3384 příspěvků 10.12.13 08:37

@Jiná Realita Ono záleží, v jakých obchodech se po svetrech z vlny díváte. V těch (pro někoho hodně) drahých obchodech (Gant ad.) takové najdete.

Jiná Realita
13791 příspěvků 10.12.13 08:46

@LorelaiH.
do gantu pravda nechodím, byla jsem jen nakouknout do bennettonu a třeba do peeku. loni. a ty svetry tam byly hrozné. gant už je dost mimo můj rozpočet.

Anijsha
248 příspěvků 10.12.13 09:22

@real.blond Mě spolehlivě zahřeje pohyb. Chodím hodně pěšky a prvních pět minut je mi trochu nebo i více zima, ale za chvíli je mi teplo. A taky mám dlouhý kabát s nějakým podílem vlny, který jsem si kdysi na střední ušila z tvídu. Jen je u něj problém, že ho lehce profoukne silnější vítr :-/.

Loňskou zimu jsem s velké většiny strávila venku na archeologickém výzkumu. Měla jsem na sobě hooooodně vrstev. Mezitím i nějaké termo mikiny (dvě na sobě :-D) a vlněné ponožky. Ale prd to pomohlo, stejně mi nakonec byla zima od noh, jekikož jsem se moc nehýbala, protože jsem hodně dokumentovala. To jsem záviděla kopáčům, že i když jen hází lopatou, tak je jim daleko větší teplo. Takže když jsem se chtěla zahřát, tak jsem někomu sebrala lopatu a zaházela si :-D

Jiná Realita
13791 příspěvků 10.12.13 09:55

@Anijsha
tichá závist.
já v zimě nemůžu skoro vycházet ven, protože do 5 minut pobytu (i když se neustále hýbu/jdu, třeba když venčím psa) mi začnou umrzat prsty na nohou, na rukou, pak nos a nakonec tváře. do 15 minut nejsem schopná mluvit. ruce si udržím bez bolesti jedině tak, že si prsty obou rukou vzájemně propletu a něčím obalím. rukavice nemá vůbec smysl si brát.

Kalanka
707 příspěvků 10.12.13 09:57

@Jiná Realita??? Teda, to bych asi premyslela o presidleni nekam jizneji.

Anijsha
248 příspěvků 10.12.13 10:02

@Jiná Realita Pravda je, že já nechodím, já letím. Chodím strašně rychle :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek