Jak na ploché břicho

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kitti1
22 příspěvků 31.8.12 23:31
Jak na ploché břicho

Milé pekelnice,
obracím se na vás s prosbou o radu, jak dosáhnout plochého břicha. Nemusí se jednat o sixpack, ale prostě o normálně ploché břicho.
S břichem zápasím již hodně let a stále se mi nedaří dosáhnout jeho plochosti. Jsem hubená (45kg na 153 cm), takže nadváhu nemám, hodně sportuji a tancuji, řekla bych, že se až na vyjímky hýbu denně, fyzičku si troufám říci, že slušnou mám a na břicho mimojiné posiluji doma pravidelně. Přesto mám vyvalené a nafouklé břicho a když si sednu a nedržím svaly, tak se mi ten špíček taky vyloupne. Přitom mě jednou zastavila taková ta paní na měření hmoty v těle a podle toho přístroje bych měla mít v těle 10 % tuku, což jako žena bych prý měla mít okolo 20 %. Takže si myslím, že to ani není tím, že bych nebyla osvalená a třásl se na mě jen tuk jako na některých modelkách. Břicho se mi nejvíce zvětšuje k večeru a tehdy mě trápí i nadýmání (užívám psyllium a teď jsem zkusila i nějaké trávicí enzymy, jím hodně ovoce), takže hodně to vystouplé bříško je způsobeno i tímto, ale i po ránu tam při sednutí ten špíček přes kalhoty prostě je a už nevím, jak se ho zbavit. Přijde mi jakoby břišní svaly na cvičení vůbec nereagovaly (dělám různé druhy sklapovaček a zatínání svalů třeba v tramvaji, chvíli jsem zkoušela i Jilinu), na těch svalech nevidím jediný pokrok, což třeba o rukách či stehnech a lýtkách říct nemohu, tam jsem viděla rozdíl už po 2 týdnech posilování. Nevíte někdo čím by to mohlo být způsobeno a jak toho přirozeně plochého břicha dosáhnout? Protože pokud mám něco těsnějšího na sobě, tak se musím pořád hlídat, abych držela zatáhlé břicho a stála narovnaná a nevypadala jako ve 4. měsíci.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
continuity
5853 příspěvků 31.8.12 23:36

Tak po prve: tuku mas opravdu malo a pro zenskou to zdrave neni a nebude.

po druhe: spicek na brichu (takova ta kozni rasa) je zcela normalni. ten ma uplne kazdy.

po treti: jestli je bricho vystouple, nemuzes mit treba diastazu? ono se to obykle stava zenam az po detech, ale take to muzou mit i kulturisti se sixpackem, kteri nespravne posiluji. to se pak posilovanim primych svalu jenom zhorsi.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.12 23:41

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:39

kitti1
22 příspěvků 1.9.12 09:32

Že tuku mám podle tabulek málo vím, ale nikdy jsem více neměla a ani mi není jasné, jak že se toho správného poměru dosahuje. Pro upřesnění, jediná kost, která je mi vidět je klíční a jím naprosto normálně.

S tou diastázou mě to už také kdysi napadlo, ale to se mi úplně nezdá, protože v lehu tam ten výstupek nemám, jak bývá u diastázy.

UUU: Dělám klasické sklapovačky, poté sklapovačky do stran, pak držet nohy ve výšce a přitahovat se k nim, pak taková ta vanička, kdy máte trup i nohy ve vzduchu a v tom dáváte nohy výš a do stran, dělám to zhruba obden na 2 písničky, takže odhad je zhruba nějakých 20,30 opakování na každou sestavu.

Robena
1257 příspěvků 1.9.12 10:20

Podle mne je tohle na odbornou pomoc. Jen si nejsem jista, ke kteremu odbornikovi zajit. Nic ve zlem!

veveru
401 příspěvků 1.9.12 10:39

@kitti1 Je důležité ty cviky obměňovat, protože zrovna břišní svaly se na zátěž rychle adaptují.

Kity
39 příspěvků 1.9.12 12:07

A zkoušela jste třeba zajít do nějaké posilovny a poradit se s trenérem - odborníkem? Popřípadě by Vám s tím určitě pomohl sportovní lékař.

Akitaken
4960 příspěvků 1.9.12 12:18

Já si myslím, že kdyby nám tu kitti1 ukázala fotku toho „špíčku“, půlka Pekla by zbledla závistí a povzdechla si.. bože, takové „špeky“ bych chtěla mít :-)

A je to fakt špek? Není to prostě jenom podkožní tkáň?

kitti1
22 příspěvků 1.9.12 12:58

O tom sportovním lékaři zauvažuji, to mě nenapadlo.

Akitaken: To přesně nevím, jaký je rozdíl mezi podkožní tkání a tukem? Prostě když oblast břicha vezmu do prstů, tak v ní mám tak 3 cm, ale po ránu to není tak vidět (když stojím rovně), hlavně se to zvýrazní poté večer tím nafouknutím, ale s tím se mi také nic nedaří dělat.

Já vím, že možná řeším malichernosti a také mi je vždycky kamarádkami odpovězeno, že žádné břicho nemám a že neví, co řeším. Dobře, ve srovnání s některými silnějšími tam nic není, ale vzhledem k mé postavě tam to větší bříško je a také většina přítelů a chlapů si toho všimla (z toho tedy soudím, že netrpím halucinacemi). A to bříško je jedna z mála věcí, která mě trápí, nejde mi s ní nic moc udělat a zrovna to bych si přála mít fakt pěkný, abych se nemusela v čemkoli upnutějším a odhalenějším pořád hlídat a držet to břicho zaťaté.

stará
68 příspěvků 1.9.12 13:03

Tak jestli není trávení a vylučování ok, zkonzultovala bych s výživovým poradcem.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.12 13:11

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:39

teetee
499 příspěvků 1.9.12 13:17

Na to náhodou mam skvělej recept. Přestat se pozorovat. Řešit při 45 kilech „špek“ na břiše totiž už zavání diagnózou. Pokud je to opravdu doočíbijící, bude to zdravotní problém, jinak psychický. Omlouvám se, nemyslím to zle.

Chany
932 příspěvků 1.9.12 13:54

A těhotenství- bylo? Mnoho žen po porodu už nikdy plochého břicha nedosáhlo.

Rahja
164 příspěvků 1.9.12 14:51

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:31

Akitaken
4960 příspěvků 1.9.12 15:39

Měnící se břicho v průběhu dne pozoruju i na sobě - nejsem nějak extra štíhlá, spíš normální, břicho by nějaký úbytek ještě sneslo, ale všimla jsem si, že mi víc „vykukuje“ - po jídle, večer, před menstruací. Zrovna nedávno jsem na sebe koukla do zrcadla a ejhle, jako bych spolkla kopačák (no, to trochu přeháním). Tak jsem honem vlítla na váhu (že bych se tak zakulatila po návštěvě doma? Docela jsem se tam zase „rozežrala“) a zjistila jsem, že mám o další kilo míň. Pak jsem se mrkla na kalendář a řekla si: no jo, vždyť už je skoro čas. Břicho mi nejde zatáhnout, respektive to ten objem nezmenší. Takže nezbývá než počkat, až to přejde :-)

Já bych to skutečně na Vašem místě neřešila, protože to tipuju na podkožní tkáň a ne na špek. A skutečně bych zkontrolovala, jestli je trávení OK. Pokud ano, hodila bych to za hlavu.. chlapi si všimnou ledačehos, oni umí být celkem nemilosrdní. Ale to, že mají kolikrát sami ne až tak super postavu, to samozřejmě velkoryse přehlížejí… :)

Merida
56 příspěvků 1.9.12 15:40
cvičení a chia

Dokonale ploché vykouzlí jen photoshop, nicméně cvičením lze taky dosáhnout bezva výsledků si myslím. Já nejsem odborník, ale někde jsem četla, že je hodně důležité posilovat zádové svaly, aby všechno nedrželo v poloze vzpřímené na svalech břišních, které pak v důsledku toho ochabují a „klenou se“. Také je prý důležité zvlášť a výrazněji posilovat spodní část břicha, která prý právě většinou dělá to vystouplé bříško, tak možná děláte sice hodně sklapovaček, které jsou dobré na střední a boční část, ale spodní části to stačit nemusí a chce to speciální cviky, i když to už tady bylo i zmíněno. Bříško se navíc do formy dostává u ženského těla až na posledním místě, takže možná to chce ještě prostě vydržet. A svaly se navíc hrozně rychle přizpůsobují, takže třeba je na místě i změnit zatížení a rozhodně dbát na provádění cviku - nehrbit záda, neprohýbat se a pod… A já osobně bych možná zkusila dobrého trenéra v nějaké dobré posilovně. Ti většinou přesně ví, které cviky jsou nejúčelnějí a pomůžou vám zdokonalit přesně tu partii, kterou chcete. A na nadýmání zkuste chiu. Pár lidem v mém okolí chia velmi pomohla. Obvykle ji nechají přes noc ve vodě, ráno to vypijí. Mně osobně to ve vodě nechutná, tak to chroupu jen tak po lžičkách.

oskarina
266 příspěvků 1.9.12 16:02

Ráda bych Vám, Kitti1 připomněla to, co se tu i jinde objevilo v mnoha podobách - ideál ženské krásy dnes v médiích a na přehlídkách nutí veřejnosti muži se čtyřprocentní orientací, takže ženy se podle jejich představ mají podobat spíš efébům (mladým, nezralým chlapcům). A tedy mít také chlapecké břicho. Žena měla vždy určitý tvar bříška, bylo to pro muže lákavé a podle mne na to tak muži hledí dodnes - kdo stojí o to, aby jeho přítelkyně měla místo břicha vyrýsovaný sval?
Podívejte se na krásu Venuše, nořící se z vln, tak jak ji namaloval sám velký Botticelli.
Nemluvím o barokních oblinách, mluvím o umírněnosti renesance - krásné, štíhlé ženské tělo, které přitom působí měkce, žensky - ne jako mladý hoch. V tom je rozdíl.
Takže se uklidněte, berte malé bříško jako svou přednost, pokud se budete chtít této malé oblinky zbavit, budete muset hubnout a začnete vypadat jako anorektička. Každý se nějak narodíme, někdo má od mládí podbradek, jiná má zase knírek pod nosem, ta řidší vlasy, jiná zase to či ono, nemůžeme být stejné a dokonalé, to existuje jen ve Photoshopu.
Uvidíte, že po dětech budete na své dnešní bříško teskně vzpomínat…

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.9.12 16:17

To může být i tvarem páteře, pokud jste třeba hodně prohnutá v kříži, bříško víc vystupuje, a pak stačí polknout hrášek a člověk si připadá jak balón. Lepší je přizpůsobit oblečení, než si kvůli tomu lámat hlavu.

Coraline
1980 příspěvků 1.9.12 19:29

Někde jsem slyšela, že taková ta spodní část břicha mezi pupíkem a rozkrokem bývá zvětšená následkem braní hormonální antikoncepce, takže i kdyby se žena na hlavu postavila, neudělá s tím nic. Ale opravdu netuším, zda je to pravda :)

Jetthro
1132 příspěvků 2.9.12 16:15

Jestli je to fakt tuk a ne treba povolena kuze, tak jednak necekat vysledky hned, protoze tuk na brise mizi jako posledni a pomalu, druhak provozovat nejakou aerobni aktivitu - idealne beh protoze u toho se zapoji i ty zadovy a brisni svaly - a kombinovat to s posilovanim. Takze si treba na pul hodky zabehat na pasu nebo venku (ale abyste se u toho zapotila, zadny courani) a pak posilovat. Nezamerovat se jen na bricho ale posilovat i zadove svaly. No a pak taky upravit jidelnicek, protoze sixpack se aspon zpulky dela i v kuchyni a nejen v posilovne ;)

FoxInTheBox
278 příspěvků 2.9.12 16:56

Za prvé - souhlasím se vším, co tady padlo o nadbytečném pozorování se a o tom, že jde spíš o nadýmání kvůli trávení nebo o normální rolování kůže, které má fakt každý…

Za druhé, někdy mi přijde zvláštní, jaké diskuse se tu objevují :) Tady jsou holt odbornice na módu, ale ne na ladění výbavy na koně nebo na hubnutí. Pro rady o cvičení bych šla spíš na Ronnie .

(Hubnutí je totiž jako politika, s obojím vám poradí každý chlap v hospodě/každý ženská v kavárně, ale jsou to prostě názory laiků. Případným trenérkám, sportovním lékařkám a nutričním specialistkám se omlouvám :-) )

DanielaS
5346 příspěvků 2.9.12 20:58

Pockejte, ona tam ma TRI CENTIMETRY.
Prostě když oblast břicha vezmu do prstů, tak v ní mám tak 3 cm.
Na brichu neni stejna kuze jako na na rukach, ty tri centimetry jsou 2× pokozka + 2 x podkozi a tuk v tom fakt neni.

Moir
2693 příspěvků 2.9.12 21:26

Poznámka - ty „volanty“ na měření tuku jsou na dvě věci a použitelnost a věrohodnost mezi nimi nejsou. 10 % tělesného tuku mají vrcholové sportovkyně a ještě ne rozhodně všechny. Mně onehdy takový volantek naměřil 8 %, zatímco u táty v práci, na oddělení sportovní medicíny pořádný přístroj kolem 18 % (v době, kdy mi bylo nějakých 19 let a poměrně intenzivně jsem sportovala a měla na 170 cm 54 kg).

bestia
2300 příspěvků 2.9.12 21:41

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:09

FoxInTheBox
278 příspěvků 2.9.12 21:44

@DanielaS Sakra, až teď jsem si všimla! Máte pravdu :-D

Tloušťka pokožky je v průměru 50 – 200 μm (0,005 - 0,02 cm) Škára(dermis): nachází se pod pokožkou, její tloušťka je v průměru 1,5 – 3 mm
Tloušťka podkožního vaziva (vrstva volného vaziva a pružných vláken) kolísá mezi 0,5 až 10 cm
(různé zdroje)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek