Jak nás ovlivňuje oblečení aneb dva týdny pouze ve sportovním...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MP Barbucha
3716 příspěvků 3.2.12 15:01

Snad se příliš nevzdaluji od tématu tohoto blogu. Jedu dnes poprvé v životě na dva týdny na hory. Od doby, co máme děti, jsme v podstatě neměli dovolenou delší než pár dní, takže jsme s mužem rozhodli, že když už, tak už.
Narvat do našeho auta (nemáme kombíka) bez zahrádky dvoje lyže a lyžáky, kočárek, oblečení pro dvě děti a dva dospělé je fakt oříšek. Místa je opravdu málo, tak beru jen to nejnutnější. Budeme v penzionu v alpách, takže žádné městské oblečení ani nepotřebuju. Ale už teď se bojím, jak budu snášet dva týdny jen v lyžařských kalhotách. Aspoň na cestu si beru kozačky a trochu lepší kalhoty, ale kabát nechám doma.
Pokud máte chuť mi napsat, ať si nestěžuju, že byste jely hned, tak nemusíte, to si otloukám o hlavu sama:-) Jen prostě dva týdny života alá horal je dost, v lyžařském si připadám tlustá a nemotorná, sama jsem zvědavá, jak to budu snášet.
Nejsem žádná umělá skleníková květinka, za studentských let jsem sama s baťohem projela Asii a spala po těch nejlevnějších hostelech. Jen by mě zajímalo, jestli jsem s těmito pocity sama.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Olinka
2582 příspěvků 3.2.12 15:13

To jsou starosti, marjapano:-))
Na horách se na vás nikdo nebude ošklivě koukat, že jste v oteplovačkách a sněhulích. Adini nohsledi s fotoaparátem v pohotovosti taky nejsou pravděpodobní, takže se ani nemusíte bát, že po návratu do vlasti a otevření MP se kvůli té haně budete bát chodit mezi lidi:-)
Berte to naopak, jako možnosti chodit oblékaná uvolněně a nestarat se, jak (blbě) vypadáte. Ono v těch oteplovačkách snad ani dobře vypadat nejde a nemotorně si připadají všichni. Já když byla vloni na horách, taky jsem měla jen rifle na cestu a lyžařskou bundu, s sebou teda fén, ale to jen jako prevenci prochladnutí od mokré hlavy. Namalovat bych se byla bývala sice mohla, ale stejně by mi teklo z očí a tím se odplavovala i řasenka, takže jsem na to kašlala.
Je to vybočení z všedního dne (s dvěma dětmi se bojím použít to slovo dovolená), proč tedy nevybočit i tím oblečením, změnit návyky, oddáchnout si…

pixie
232 příspěvků 3.2.12 15:24

Hory mi nic neříkají, ale když jsem byla v létě na vodě, tak jsem to taky neřešila, ale chápu, jak to asi myslíte. Je to prostě nezvyk najednou chodit jen v oblečení, které člověk normálně nenosí. Člověk se tak nějak necítí sám sebou. A je jedno, že to oblečení bylo pohodlnější než to, co obvykle nosím (tím nechci říct, že trpím v nepohodlném oblečení na úkor vzhledu, ale tak co si budeme nalhávat, kvalitní botasky jsou prostě pohodlnější než třeba oxfordky). Takže neboj, nejsi sama, to je jako bys nacpala na dva týdny džínobundařku do kostýmku a lodiček;)

MP Barbucha
3716 příspěvků 3.2.12 15:29

Pixie, my si přece tykáme:-)

pixie
232 příspěvků 3.2.12 15:37

Já ti vykam? No jo. Na začátku. Jsem to trubka, na konci už ti tykam. Já normálně tykam všem, tak nevim co mě to popadlo. Teď jsem totiž psala vedoucí bakalářky, tak jsem z toho asi trochu zblblá:)

MP Barbucha
3716 příspěvků 3.2.12 15:45

Olinko, ale já se nebojím, že by mě někdo vyfotil do módního pela, jak jdu na sjezdovku v oteplovačkách:-) Ani toho, že by na mě nějak koukali´ ostatní. Mě jde o můj pocit. Když se cítím, že mi to nesluší a jsem neforemná, tak mě to prostě ovlivní náladu.
Ale třeba to nakonec bude fajn, neřešit vůbec to, co si mám obléct a být v klidu… Jinak díky za pochopení, s dvěma dětma to dovolená moc není :-) A v těchto mrazech jsem zvědavá, jestli vůbec vylezem ven s dětma. Naštěstí tam máme blízko bazén, tak budem aspoň chodit plavat a já tiše doufám, že se tím děti unaví a zabaví:-)
Takže budu střídat lyžařskou kombinézu a plavky - to je opravdu ta nej nej kombinace na snížení sebevědomí na bod mrazu:-)

MP Elsa
1 příspěvek 3.2.12 16:11

Barbucho, a co si pořídit takové lyžařské oblečení, v kterém se nebudeš cítit neforemně, a naopak se budeš těšit, že si ho oblečeš na sjezdovku. Akorát, že většinou ty střihově lichotící věci jsou většinou ve vyšší cenové relaci, ale za ten pocit to stojí.
Jinak my taky vždy celá rodina jezdíme už rovnou v lyžařských bundách, a to právě taky z důvodu, aby se nám do auta vše vešlo. Ono veškeré vybavení a zimní oblečení opravdu zabere dost místa. Taky je rozdíl, když máme ubytování v hotelu nebo penzionu, tak je potřeba víc oblečení na večeře, snídaně, na rozdíl od ubytování v apartmánu, kde toho moc nepotřebujeme.

Dahllie
2222 příspěvků 3.2.12 16:19

No a co třeba vzít si něco hezkého na pobyt v penzionu. Když se půjde na jídlo, nebo tak. Vysvléct se z navhlé moiry, učesat se a mít dobrý pocit ;-)

Olinka
2582 příspěvků 3.2.12 16:46
Barbucha ha detto : Takže budu střídat lyžařskou kombinézu a plavky - to je opravdu ta nej nej kombinace na snížení sebevědomí na bod mrazu:-)
Brutální postřeh:-)
My měli snídaně a večeře taky společné - na snídani v oteplovačkách, abychom mohli hned na svah, na večeře jsem tuším chodila v těch džínách, tepláky jsem snad s sebou ani neměla… Beztak po příchodu ze svahu jsme se převlíkli a většinou na tu hodinku dvě zalomili:-)
MP Barbucha
3716 příspěvků 3.2.12 19:06

No asi bych to měla ještě trochu upřesnit. Pěknější oblečení na lyže je jistě cesta, ale pořád jsou to lyžařské kalhoty a bunda, zas tolik se s tím čarovat nedá. Děti jsou velmi malé (2 a 9 měsíců a 9 měsíců) takže se budem muset u nich střídat, přijít ze sjezdovky a převzít si děti je mimochodem dost brutál:-), člověk by to nejradši zalomil a místo toho se nadře možná víc, než na té sjezdovce:-)
I něco lepšího na doma bych si vzít mohla, ale ve skutečnosti tam žádnou velkou eleganci neuplatním a chodit po pokoji v lodičkách by bylo i na mě trochu moc dekadentní.
Takže jsem se rozhodla, že prostě zkusím vydržet ty dva týdny ve sportovním a uvidím, co to s mojí psychikou udělá.. Když sport, tak sport!

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.2.12 20:40
Chápu Tvůj stav mysli.
Já to mám takhle každé zkouškové. To se pak už na zkoušku těším aspoň pro to, že s konečně hezky obléknu, učešu a namaluju.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.2.12 21:31

Barbu - chápu stav mysli také - jen to mám jinak. Na hory jezdím za Prahu do Chotouně, v lyžařském mi to docela sluší :-) takže tohle není můj problém. Hlavně miluju lyžování. Ale být tebou bych to brala jako dovolenou od vší módy a hlavně si nepřidělávat starosti, když budete mít dva mrňousky, což dá zabrat až až. Já jezdím k moři sama s malým od jeho 2,5 let a je to úžasný relax. Se dvěma malýma by to byl očistec.
Když pár dní běhám jen mezi bytem, dílničkou, poštou a školkou, nepromluvím s lidmi, nevylezu z kabátu a klobouku, uhoněná, připadám si otahaná jako onuce - tak pak mám potřebu se pěkně obléknout, namalovat, načesat a jít někam mezi lidi. . Ale teda musím říct, že pod vlivem MP jsem si udělala alespoň malý posun: nosím leginy a sukně i do dílny - teda jen flízové, lepší bych zničila, z kašmírových svetříku jsem od začátku zimy nevylezla (byly z druhé ruky za pár stovek, tak mi to není až tak líto) ale připadám si jako ženská a o něco lépe. Řeknu si - jdu do práce - a obleču se, někdy trochu namaluju a jedu do suterénu :-) To už je takový pud sebezáchovy, ze zoufalství. Když jdu do centra, jsem blažená, že si mohu vzít elegantní kalhoty a luxusní sáčko, dnes jsem jela na Homolku a taky jsem se vyfešákovala. Člověk se fakt cítí úplně jinak.
To oblečení má opravdu silný vliv na pocit, jaký ze sebe máme.
Vida, ty na hoy, já za tři týdny poletím do Říma v rámci povýšení našeho kardinála Duky a už se těším, jak tam tři celé dlouhé dny budu za krásnou dámu - žádné starosti, jen zábava, luxusní hotel a Řím. uhahahahá.
Slaďuji outfit, dokupuji doplňky, přesně ladící novou kabelku…bože, člověk potřebuje krásu - na sobě, v sobě i kolem sebe - hodlám to naplnit během těch tří dnů vrchovatě.....

MP Barbucha
3716 příspěvků 3.2.12 22:04

Lilip, to je super, že Ti to v lyžařském sluší. Já taky lyžování miluju a na sjezdovce je mi celkem jedno, co mám na sobě a zda jsem bachratá. Bohužel nebudu jen lyžovat. Ale i tak, bude mi to parádění chybět, protože je to pro mě taky tak trochu spojením s „normálním světem“. Taky pendluju mezi dětma, provozovnou, občas nějaká ta akce…Myslím, že máme tolik společného, že netřeba řešit, zda se někdy potkáme, ale spíš kdy:-)
Znám ten pocit utahanosti, mladší syn je v tom období, kdy ještě nechodí, ale už je těžkej:-) Užij si Řím a snad někdy na kafi:-)

MP Motyka
29 příspěvků 3.2.12 23:26

Jsem na tom stejně. A možná z toho pramení i moje nechuť k jiným fyzickým aktivitám než je plavání a tanec. Ještě tak zvládnu běžky, ale už na ně nemám výbavu a nová se mi pořizovat nechce. Všechno to vypadá tak divně a jinak než jsem zvyklá. Snažím se přinutit ke kolečkovým bruslím ale to taky není výhra. Gatě si kvůli tomu budu muset pořídit (se sukní jsem viděla pár žen a vypadá to blbě) a ty chrániče k tomu, to je fakt směšný.

hedvika
275 příspěvků 4.2.12 06:42

Ano, když jedem na hory, tak vždycky přemýšlím, jaké oblečení si vzít (na nošení po penzionu), aby mi bylo teplo a při tom si připadala hezká (tohle je pro mě vážně důležité, proto mě podle fóra-oblečení na doma- překvapilo, kolik žen chodí doma třeba v tričku a teplákach, ja k tomu mam odpor z detstvi, ale mam kamaradku, co kdyz k ni prijdu na navstevu, jako bych se vratila do 9O. let, tepláková souprava s prouzky adidas, vytahane seprane triko backstreet boys, ale ciste! Na jednu stranu si rikam, ze bych v tom nevydrzela ani 5 minut, jak bych si pripadala neforemne a zaroven obdivuju, ze neni tak povrchni a neresi to.) Takže to obvykle jistí teplé punčocháče a hezké podkolenky, co přes to nosím, nějaké teplé papučky, teplá sukně, nejlépe fleecova, kterou jsem si usila vylozene na doma do zimy, tricko s dlouhým rukávem a nějaký pěkný svetřík. A tak chodím po penzionu, na jednu stranu si připadám pohodlně a zároven pomerne hezky oblečená. Oblečení na svahu ze mě dělá kluka(malého, když mám helmu, tak to zmeni pomer hlavy vuci telu), takže mě to oblečení svadí se tak i trochu chovat, sportovni obleceni me ovlivnuje hodne, takze víc blbnu a dělám srandičky, jak když jsem byla v puberte. Barbucho moc, ti to přeju, určitě si to užiješ! Ačkoli já osobně, ač bez dětí, vždycky na svahu přemýšlím, když vidím ty minilyžare, jak bych se o ně porád bála. Vím to sama, jedeme se s bráchou projet na kole a ja se o nej porad bojim, a je tezke to neresit, proste mám o lidi ve svém okolí strach, jsou li v protředí, kde hrozí úraz, zvláště jsou-li mladší a tedy vyžadují jakousi sesterskou, či mateřskou ochranu. To se ještě musím naučit zvládnout!

hedvika
275 příspěvků 4.2.12 06:46
Motyko: ono to bruslení se sukní spíš vyžaduje už bruslit bez chrániču, alespon na kolena. Já bruslím normálně v sukni, ale v takové, ve které nehrozí, že se někde něco nadzvedne, odhalí, nebo rovnou vyhrne, ale zároveň aby měly nohy volné ruce :D
Na brusle jsou podle mě stejně nejdůlezitejsi chránice na dlaně a zápěstí, pokud už clovek umi trochu padat, tak vzdycky hlavne na ně, ale aby to oblečení na brusle vypadalo dobře i se sukní, musí to být perfektně sladěné(nejlépe i s bruslemi). Alespon to je můj názor ;)
lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.12 09:30

Barbuško - jsem za, myslím, že bychom si to kafe mohli klidně dát a trochu oživit ty mrazy. POhybuji se na Andělu nebo v Metropoli Zličín, ale jsem schopná dojet kamkoliv. Na Andělu mají teď nový hrací prostor pro děti s polštáři, asi jsi tam už taky byla - Marián se tam docela vyřádil a matky mohou sedět okolo s hrnkem kafe. Já miminka zbožňuju a Mariánek je velmi milý a společenský,
Motyku - to je srandovní - já taky kromě plavání a tance sport nemusím. Lyžuju a leda tak na kolo, ale s kvůli malému jsem teď pět let nejezdila. A na plavání jsem si pořídila do bazénu plavkové šaty - sice kolem mne v bazénu plavou, ale manželovi se to moc líbí a já si nepřijdu při tom přecházení taková nahá a neukazuju špeky. K moři je to ale nepraktická záležitost.
Hedviko - taky jsem si ušila flízovou sukni, přesně jak píšeš, na doma, do dílny - s flízem pracuju, mám ho mraky, takže já mám sukni, malý čepici a overal na spaní. Akorát, že je všechno modré
Fakt jsem zjistila, jak leginy se sukní jsou neskonale pohodlnější pro pohyb než jakékoliv kalhoty - i manžestráky s elastanem , které jsem teď teda už vytáhla ten pohyb omezují , táhnou - moc hmoty kolem nohou. Ale punčocháče nemám ráda, takže když jsem objevila loni v létě leginy, nevylezla jsem z nich. Zima mi vůbec není.
K bruslím in line se chystám už několik let - ještě na ně nedošlo, ale jako malá jsem bruslila na ledě moc ráda.
Sportovní oblečení na mne působí pozitivně zvláštně: ihned si přijdu pružnější a štíhlejší :-))) zbožné přání.

MP Barbucha
3716 příspěvků 4.2.12 09:52

Já vím Lilip, že se pohybuješ na Andělu, já tam totiž nedaleko bydlím:-) Máme společné fakt úplně všechno:-)
Je tady spousta lidí, se kterými bych to kafe ráda někdy podnikla.
Já chodím i do fitka, normáně v leginách na sport Adidas, je to sice trochu investice, stály okolo 1000,– ale cvičí se v nich skvěle. Obecně mám ráda běhání a in line brusle, tanec miluju, plavání v bazénu zase moc nemusím. Nevadí mi se obléct sportovně na sport, ale pak zase hned šup do sukně. No, dám vám vědět až se vrátím, jestli je ze mě jiný člověk:-)

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.12 10:26

Barbuško já Vám přeju skvělé vybočení ze stereotypu a pořádně si to užijte. Stejně tam budete nejhezčí:-).

continuity
5853 příspěvků 4.2.12 10:40
hezke tema.

ja jsem se vcera s podobne malymi detmi vratila (2r+7 a 6m) ze Spindlu. jezdime pravidelne nekolikrat za zimu, povetsinou na horske chaty a ubytovny, nebo do apartmanu, kde me bud nevidi nikdo nebo jen podobne postizeni (jedna chalupa je situovana na sjezdovce a VSECHNO, vcetne jidla, se tam musi vyvlacet na hrbu). by me muz asi zabil, kdybych si tam vlekla hodobozove obleceni, ktere navic ani neunosim vzhledem k tomu, ze bud lyzuji, nebo jsem venku s detma nebo varim nebo koupu a uspavam. kdyz vecer padnu do kresla ve spolocenske mistnosti, tak neresim jake mam kalhoty, ale se akorat modlim, aby starsi moc nekaslala a nevzbudila tim mladsi, kterou pak budu pul hodiny uspavat.

v tech mrazech jsem byla docela rada, ze nemrznu a uz jsem tolik neresila, ze vypadam jak panacek Bibendum. v duchu jsem si slibila, ze pristi rok rozhodne te starsi poridim perovou bundu, protoze dite ve ctyrech vrstvach + zimni bunda… no nemohla obcas dat ruce k telu. ale nikdo nema omrzliny a byly jsme s detma denne tak 2*2 hodky venku. + my dva na lyzich

takze ja v horach paradni obleceni neresim, ale ja mam hrozne rada vlnene svetry, takze mam krasny vlneny bezovy rolak a to mne ke stesti staci. a jsem rada, kdyz me deti neumatlaji tak, ze nemam na konci jedine ciste triko.
jinak vas obdivuji, ze se vejdete do auta, co neni kombik bez zahradky na dva tydny. to bych nemela sanci a to jsem zvykla diky te chalupe na sjezdovce balit fakt usporne - na konci mam tak akorat jednu dve ciste pliny na cestu.

ale uzit se to da, ted par tydnu orazime a valime nekam zas.
lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.2.12 14:43

Barbu - no fajn, tak až se vrátíme z cest, můžeme se srazit - a co vy Rena Lange - ráda poznám šarmantní „stařenku“ (jak o sobě vtipně píšete) :-) co mě tady vždycky rozesměje?

Emily.V
67 příspěvků 4.2.12 18:00

Tohle dilema znám, ale trápí mě jenom v situacích, když vím, že bych to hezčí oblečení i využila, třeba když se nečekaně oteplí. (Ve chvílích, kdy jsem ráda, že neomrzám i v těch oteplovačkách a péřovce, na eleganci opravdu nemyslím =) Ale pokud je to možné, pro ty nečekané situace s sebou vozím aspoň nějaký univerzálně použitelný slušnější kus oblečení (obvykle teplá úpletová sukně), který mě z té módní depky vytáhne. Zkrátka něco v podobném duchu, jako tady píše hedvika.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.2.12 19:47

Lilip díly za pozvání setkám se ráda. Zrovna si říkám jak tady čtu o henně že jsem si kdysi dala na hlavu něco na " ozlacení " a byla jsem jak rezavej hřebík ještě k tomu starej.

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.2.12 13:50
RenaLange ha detto : Lilip díly za pozvání setkám se ráda. Zrovna si říkám jak tady čtu o henně že jsem si kdysi dala na hlavu něco na " ozlacení " a byla jsem jak rezavej hřebík ještě k tomu starej.
Tak hřebík jsem byla taky - henna barví prostě všelijak - hlavně mi svítily ty šediny jako rezavá svatozář.
No tak to byste mě potěšila, jestli nejste proti kávě a seznámení. Zrovna jsem četla vaši reakci na ten můj překlep. Dneska mám fakt blbej den - teda včerejší byl blbej, te´d se z toho jen snažím zmetabolizovat. :-(
Jinak já jsem na volné noze, tudíž čas si udělám kdy potřebuju, takže záleží na čase u vás. Nabyla jsem dojmu, že ještě pracujete nebo se pletu? soukromý kontakt mám na svých stránkám www.lilinka.com - abychom se nedomlouvaly takhle veřejně.
RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.2.12 16:54

lilipů to uskutečníme, už dobrý? Já se lekla když jsem čela o Vašich trablech na blogu,jenže jsem svou účast s Vámi mrskla někam úplně jinam. Holt stáří.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek