Jak nás ovlivňuje oblečení aneb dva týdny pouze ve sportovním...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.2.12 18:05

Rena - můžeme - já jsem tam mrskla reakci taky blbě a pod vás. Holt když je někdo sjetý :-) Ale s kiwi se už nehodlám bavit. Dryáčnické chování nemusím.
Jsem v pohodě, už mám čistou hlavu. Kde se pohybujete po Praze? Já obývám Anděl - dá se tam dobře sedět, Metropoli - jak jsem psala výše - ale dojedu kamkoliv.

MP Barbucha
3716 příspěvků 20.2.12 08:25

Milé dámy, jsem zpět. Nebudu rozvádět, jaká byla dovolená. Jen ve zkratce: celá rodina jsme ulehli s chřipkou, což s dvěma malinkejma dětma na prostoru 4 metry čtvereční …co dodat, snad jen ´tento způsob lyžování zdá se mi být poněkud nešťastný:-)´
Moje pocity ohledně hadrů: snažila jsem se přežít a urvat každou minutu spánku, kterou jsem mohla, protože starat se o nemocné děti a sama mít horečku 39 je fakt lahůdka. Paralen první 2 dny vůbec nezabíral. Takže tím byly ovlivněny moje pocity z toho, chodit 2 týdny jen v lyžařském nebo v pyžamu:-). Měla jsem s sebou jedny šaty a přes ně dlouhý svetr na knoflíky s páskem, jako že kdybychom nějak slavili toho Valentýna:-) no a nakonec jsem takto vymóděná jela domů, protože vše ostatní bylo už stokrát propocené a vyprané a na topení sušené.
Jediný postřeh z doby, než mě ta chřipka skolila, byl tento: Vůbec mi nevadilo chodit v lyžařské bundě, sněhulích, kulichu a vypadat jako puberťák na lyžáku. Nechyběly mi žádné hadříky, užívala jsem si lyže a co mám na sobě mi bylo buřt. A musím říct, že mi bylo po dlouhé době doopravdy teplo, i když bylo třeba -15. Větší teplo, než v kabátě:-) Všichni ti lyžaři, které potkáváme tak rádi ve městech mají pravdu. opravdu je v tom tepleji. Ale stačí je vlézt do obchodu/autobusu/oteplí se na -5 a z člověka doslova leje pot. Takže stále platí, že absolutně nechápu, že někdo takto oblečený chodí kdekoliv jinde, než na horách nebo ve vánici. Když jsem před odjezdem vyhrabávala auto ze sněhu (muž dostal chřipku později než já a byl indisponován:-) tak jsem se svlékla z bundy a ze svetru skoro hned, tekl mi pot po zádech po cca 5ti minutách.

MP Barbucha
3716 příspěvků 20.2.12 09:00

Jediné, co mi fakt vadilo, byl batoh. S batohem na zádech jsem chodila na nákup, připadala jsem si fakt blbě. Nejsem na batoh zvyklá, na výletě je to něco jiného, ale během nákupů jsem pořád narážela batohem do lidí, shazovala věci z regálů, uvízla ve dveřích…batoh kamkoliv jinam než na čundr do přírody je prostě totálně nepraktický.
Dva týdny bez internetu byla spíš volba než nutnost, teď mě čeká několik dnů galejí nad emaily, ale stálo to za to. Moc jsem se těšila sem na Módní Peklo, říkala jsem si, co asi dělají všechny ty super ženský, které už beru jako kamarádky:Hedvika, fiesta, gulietta, lilip, Great Susan, uu, RenaLange, Lama z Lana, katango, kiwi… a spousta ostatních, které mají hůře zapamatovatelné nicky:-) Doufám, že jste tepaly do nevkusu, co to šlo!

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.12 10:16

Ahoooj - navrátilče , to jste si teda užili chorobu - já včera přiletěla z Říma, kde bylo naopak slunečno a teplo a božsky.
S tou lyžařskou bundou máš pravdu - ale i v tenčím prošívaném péřovém kabátě není vedro ani vevnitř - jak je to přírodní, tak hřeje jen tak, jak je potřeba. To v lyžařské mi taky tekl pot po zádech a nesnáším to.
Nijak jsme ani netepaly, byla to tu spíš taková nakyslá všehochuť - Ada nám hodila velmi vágní škodolibou návnadu Zamyslete a klovejte a tak jsme to některé opravdu pojaly veeeelmi ze široka, což se zase některým nelíbilo - no snaha o legraci se nějak nesetkala s úspěchem. Ale zato jsme se dozvěděly spoustu informací z nejrůznějších oborů - což někteří neocenili.
Nějak nevím, když někde začne převažovat snobárna, tak mám chuť provokovat - když se lidé nedovedou uvolnit a třeba si dělat srandu a nebrat ten život tak vážně.
Tak až se s dětmi posbíráte, můžeme realizovat kafe u Anděla :-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.12 12:15

lilip a co sixtínska kaple a „burka“ v kostele? Kde jsou čerstvý správy z kostelní módy? :-)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.12 12:38

Barbucha: zdravim zpet v pekle! doufam, ze i pres chripku atd. to bylo fajn, uz jsem Vas postradala :-)
btw. vsechny pekelnice by se v mem meste maji dneska volno - mame totiz karneval a cele mesto (plus asi milion navstevniku) se prevleklo do kostymu, pomalovalo si oblicej silenyma barvama, pije uz od rana alkohol a zpiva prisprostle pisnicky… prodavacky v jednom z mala otevrenych obchodu byly prestrojene za ovoce a zeleninu a ja byla jeden z mala zakazniku, ktery nemel na hlave vesely kloboucek :-)

fiesta
104 příspěvků 20.2.12 13:18
gulietta ha detto : lilip a co sixtínska kaple a „burka“ v kostele? Kde jsou čerstvý správy z kostelní módy? :-) Presne to som aj chcela napisat! Lilip, ake mate z dojmy z „mody“ v Rime?:-)
Barbucha - uf, to je neprijemne byt chory na dovolenke:-( ale aspon ste trochu mali zmenu, vzduchu aj miesta aj toho oblecenia:-) Detom sa pacilo? Aj oni uz lyzovali?
Inak aj mna nie raz napadlo ako ludia v bunach mozu vydrzat to prestupovanie a zmeny teplot, asi otazka zvyku.
GreatSusan - tak toto by sa mi pacilo…
lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.12 14:15

Aha - tak do kostelů především zahalená ramena a nohy, všude jsou piktogramy,– o klobouku, ani zmínka. Do sixtínské kaple jsem se nedostala, protože díky tomu, že bylo jmenováno 22 nových kardinálů z celého světa, bylo tam půl světa poutníků a neuvěřitelné fronty i do Sv. Petra. Já jsem se vyhýbala všem frontám a šla si po svých tam, kde byl celkem klid - Forum Romanum, všechny rozvaliny, antika, Coloseum, zapadlé uličky, takový ten běžný kolorit - to je moje. V Petrovi jsem byla a už vím, že je lepší jet do Říma mimo plánované ceremonie. Navíc kolem náměstí samé zábradlí, hrazení, kudy se smí a nesmí, prochází se bezpečnostními rámy - no, než proleze tisíce lidí, děs. Na jmenování jsme stejně všichni seděli venku na židlích a sledovali akci na velkoplošných obrazovkách - ale krásně se tak dívalo na baziliku - bylo teplo a slunečno.. A poutníci byli vážně velmi slavnostně oblečení (teda český zájezd znatelně pokulhával) - obleky, kravaty, luxusní kabáty, dámy kostýmky, šaty, klobouky - žádný turista s batohem a pohorách. Na to, že jsem byli všichni bílí od těch sedaček a pak se houfně pucovali jsme si vážili ceremoniálu víc než pořadatelé s těmi opršenými plastovými sedátky… Já jsem měla vlněnou černou sukni a červený vlněný kabátek, měla jsem co dělat se pak vyprášit.
Jinak: pekelně oblečené jsem taky potkala, ale obecně mají italové lepší vkus i v běžném oblékání. Džínů je znatelně méně než tady na ulicích - ale ty obchody - to je žranice. Obchod s rukavičkami v těch nejneuvěřitelnějších odstínech - klobouky to samé. Taky jsem si zakoupila jeden pevný, vlněný jasně červený.
Kožené kabelky - nádhera. Měla jsem velké cukání, uronila slzu. Výlohy plné kašmírových a vlněných svetrů - pro dámy i pány, koukala jsem na to jako na zjevení. Prostě žádné háemko, Céáčko, tak zajímavé, barevné!! nápadité oblečení co do střihů i materiálů jsem tady neviděla. Tam bych se oblékla - ale taky finančně vykrvácela.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.12 14:40

fiesta: je to takova celomestska party, vsechny banky, obchody atd. jsou zavrene a vsichni jsou jak utrzeni ze retezu. Muj postarsi a velice seriozni soused byl napriklad prevlecen za kropici konev. Videla jsem taky nekolik kanibalu, vcelek Maja, Pipi, ob tampon, vsemozne predmety denni potreby, oblozeny chleba, zvirata, pohadkove postavy, kompletni Star Treck sestavu, slovnik cizich slov, Cher, M. Jacksona, ruzny hmyz, zahradni trpasliky, vazu s tulipanama, retezovou pilu a spoustu dalsich, na prvni pohled neurcitelnych prevleku. Mezi tim taky ztracene vyhlizejici italske turisty s kuframa - ty se nejak zapomeli informovat, co se tu deje. 99% obyvatel ma minimalne barevnou paruku nebo tykadla :-))

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.12 14:57

Susan - ale musí se jim nechat, že mají teda obří fantazii - kropicí konev OB tampon, zajímal by mě obložený chleba?? - to by mě ve snu nenapadlo.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.12 15:52

lilip: karneval je nejvetsi udalost roku a ma velmi dlouhou tradici, karnevalove spolky jsou jedna z nejvlivnejsich „mocnosti“ ve meste a prijedou jsem minimalne statisice navstevniku, takze je to i ohromny kseft. Jsou tu dokonce obchody, ktere vedou jen veci na karneval. Cely den je zivy prenos v televizi a kdo ma nejakou funkci, tak se musi nechat videt. A kdo je dulezity, pozna to podle toho, ze dostane misto na tribune. Takze to je proste vec, na kterou se treba spolky pripravuji cely rok. No a spousta mistnich to s tou pripravou taky bere velice vazne, takze to na tech kostymech je videt. Cim neuveritelnejsi a originalnejsi, tim lepsi. Dneska je Rosenmontag, to je vrchol karnevalovych oslav a nejvetsi party roku. Byva to dokonce i v ceskych televiznich zpravach, pravidelne mi pak nekdo z Cech zavola, jestli jsem v poradku :-))

hedvika
275 příspěvků 20.2.12 21:19
Ahoj Barbucho! Přiznám se, že jsem sem poslední dny chodila koukat, jestli už jsi se vrátila, nebo ne. Tvékomentáře mi chyběly!
Tvoje povídání mi okamžitě připomnělo, jak to na horách bývá, člověk ty detaily, jako třeba-jak je ke konci pobytu nedostatkové nepoužité oblečení, rychle zapomíná.
Tak vítej zpět v civilizaci ;)

MP Barbucha
3716 příspěvků 21.2.12 16:12

Díky Hedviko, už jsem se na Tebe taky těšila. Doufám, že brzy bude zase nějaký pěkný pekelný článek. Vůbec mi nevadí, že jsem propásla klování o tom příspěvku toho pána, to by mě asi nezajímalo,ale stejně bych si diskusi přečetla a zbytečně bych se rozčílila:-) Zato články o knihách super, i Chlupatý míč mě pobavil:-)

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.12 18:24
Ach jo.Barbuško po přečtení o Vaší " dovolené" mi to bylo tak líto že jsem raději nic nepsala(.
Ještě že jste se vrátli v pořádku, nikde jste v horečkách nebourali atd.
Tak se z těch útrap zotavte,chyběla jste nejen mně.
MP Barbucha
3716 příspěvků 22.2.12 13:39

Díky RenoLange, ale máte pravdu, hlavně že jsme už všichni v pořádku doma:-)

Staniela
75 příspěvků 18.3.13 23:17

@MP Barbucha mám úplně stejný „problém“.Nerada někde cestuji, víkendové pobyty přetrpím ale delší si nedokážu představit. Nesnáším balení, nevím co si ze své ohromné skříně vybrat, musím nějak kombinovat, ano, chci být krásná a elegantní i v lese, v rámci možností. A to ještě sbalit pro dvě děti(5 let, rok a 3 měs)HOROR! Muž si naštěstí sbalí sám. V létě jsme měli jet někam na Šumavu na cca 5 dní, tak jsem z toho byla na nervy a OPRAVDU jsem si nedokázala představit balení a cestu, a stal se mi menší úraz a nikam se nejelo!!!V létě máme jet do Švýcarska za manž. dětmi, nooo..asi se mi taky stane úraz..:) joo a samozdejmě, že všechny kamarádky mi říkají, že jsem blbá a že ony by jely hned.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek