Jak nosit vintage trenčkot?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
nolita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.14 10:59

@mielle no pokud budou zásahy opravdu velké, jako že asi budou, tak to on už nebude…

yourcandy
477 příspěvků 15.2.14 11:13

@nolita vy tomu nějak rozumíte. Já sama si zužuji a předělávám všelicos a výsledek super, nikdo by to nepoznal.Ale je s tím práce samozřejmě. Musí najít krejčovství, kde to udělají citlivě. Ne to dát tetě z horní dolní, aby se ušetřilo.

bara.ballerina
2 příspěvky 15.2.14 11:33

Já bych to řekla asi takhle - od přepásání nahoru to nechte, ohrňte rukávy, pásek vyměňte za kontrastní široký a hlavně kabát od pásku dolů nepřekládejte přes sebe, nechte ty dvě strany vodorovně splývat dolů (něco jako na druhé fotce od Jiná Realita). K tomu slimky a možná bych dala hodně vysoké jehly. Ale nezaručuju, že to tak půjde, jenom bych to tak zkusila, než ho dáte upravit :)

yourcandy
477 příspěvků 15.2.14 11:51

@bara.ballerina podle mě je kabát tak velký, že se slečna efektu strašák do zelí nevyhne, i kdyby si k tomu vzala kdoví jaké doplňky. Nebude se v něm prostě cítit dobře. Většina lidí stejně ani neví co Burberry je a budou vidět jen holku v ohromném baloňáku. Kabát super, ale upravit v krejčovství nebo prodat.

katango
1356 příspěvků 15.2.14 17:52

Moje nabídka stále platí.

benyka
9115 příspěvků 15.2.14 18:04

Jak nosit vintage trenčkot? Sebevědomě. Soudě podle fotek, které vložila @Jiná Realita, nic jiného potřeba není.

Alzbeta
197 příspěvků 15.2.14 18:12

Nějak nerozumím tomu, proč nosit kabát, ve kterém budu vypadat jak strašák, jen proto, že to je Burberry.

Go-lightly
3429 příspěvků 15.2.14 18:46

@Alzbeta Protože on má šmrnc, to je stovka malých detailů, které vypadají nenápadně, ale dohromady vytvoří kabát se stylem. Strašák… @mielle v něm opravdu vypadá rozpačitě, otázka je, jestli její osobnost dokáže udělat z nedostatku (oversized) přednost, nebo jestli je skutečně příliš oversized. Souhlasím s @benyka, že je potřeba drzé čelo a slušná dávka sebevědomí - no a pak jakési ponětí o oblékání, aby si člověk dokázal obléct nepadnoucí oděv tak, že vypadá prostě jako nekonvenční hvězda. To musí @mielle posoudit sama, my ji neznáme: vyzkoušet způsoby nošení a doplňky, zvážit případné zmenšení, případně prodej. Kdyby byl můj a kdybych ho v této velikosti nosit nemohla, šla bych do poposazení rukávů, burberry za to stojí, a jeho originalitu to nezmění - člověk si přece zabírá nepadnoucí věci, a pořád to jsou rifle (můj případ z dětství).

Alzbeta
197 příspěvků 15.2.14 18:54

@Go-lightly Když já si myslím, že kabát by měl nejprve perfektně padnout a pak je trochu jedno, zda je to Burberry. :-)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.14 18:57
@Alzbeta píše:
Nějak nerozumím tomu, proč nosit kabát, ve kterém budu vypadat jak strašák, jen proto, že to je Burberry.

Lebo…Burberry. :-D Vy ste určite nebola vo vlákne úlovky zo sekáča, čo tam po tom, že je to o 4 čísla väčšie, žmolkovaté, vyblednutá farba, vyťahaná handra, hlavne, že je to značka! :-D

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.14 18:59

Jestli někdo bude nosit kabát, který je mu o tolik větší, jen kvůli značce… Tak je to fakt chudák. Tu značku stejně nikdo neuvidí. Jediné co lidé uvidí, je holka hrající si na to, že je jí kabát veliký schválně.

Elinor.S
258 příspěvků 15.2.14 19:12

@Go-lightly
dejte aspoň padesát z té stovky malých detailů, ať vím, proč si koupit kabát o tři čísla větší, ale se stylem.
@jumbeee souhlas

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.2.14 19:16

@Jiná Realita Ty příklady mi stejně připadají… já nevím, kdyby ta v tom červeném měla kabát své velikosti, slušelo by jí to víc. A zajímavá by byla pořád. Naproti tomu ta druhá vypadá naprosto děsně, kabát a ty brýle…

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 15.2.14 19:47

Já bych ho zkusila dát švadleně - mám zkušenost s jednou dobou v Liberci a viděla bych…sama trenč Burberry mám a miluju ho právě proto, že mi sedí, rozhodně bych ho nenosila, kdybych v něm vypadala jako že je půjčený po 150 kilovým dědovi :-D

Go-lightly
3429 příspěvků 15.2.14 20:36

@Elinor.S Já Burberry konkrétně neznám, ale u kabátu obecně je to třeba střih límce, vsazení kapes, rukávů, kombinace knoflíků, druh pásků, a samozřejmě materiál a zpracování. Ale právě na těch detailech, jestli je límec o dva centimetry delší, jestli je úhel klop ostřejší a tak, je vidět styl, a ten opravdu špičkové kabáty mají. Tohle všechno postrádal ten Adin bleděmodrý kabát z nedávného článku - člověk se na něj díval a říkal si: to je ale nudný kabát, tolik práce a co z toho? Jestli někdo pozná, jakou značku na sobě mám, jestli uvidí cedulku, je mi šumák, důležité je, že první dojem bude: elegantní věc. Ano, souhlasím, že na fotkách to tak nepůsobí, teď jde o to, co s tím.

nolita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.2.14 08:59

@yourcandy no to ze to nikdo nepozna, jeste neznamena, ze je to porad burberry… To proste neni, protoze se do toho zasahne neoriginalnimi prvky.

catherinne
13517 příspěvků 16.2.14 10:14

@nolita a taky nitě nebudou origoš.

mielle
16 příspěvků 16.2.14 11:23

Abych to uvedla na pravou míru: nezáleží mi na tom, že je něco značkové (naopak, nikdy bych si nekoupila věc, ze které křičí značka, od Adidasu po LV). Jde mi o to, že ten kabát je za prvé kvalitní - tak, že nový bych si koupit nemohla, ale starší má stále tu stejnou kvalitu (a je to na něm opravdu vidět), s jinými kabáty a plášti z běžné konfekce, které mám doma, je ta kvalita absolutně neporovntelná. Pořídila jsem jej za stejný peníz jako nový kabát ze Zary a nedá se to srovnat.

Především jsem ale nostalgický staromilec Pro tu patinu, příběh a neopakovatelnou jedinečnost těchto věcí mi žádný nový kabát tenhle vintage kousek nenahradí. To nemá nic společného se snobismem, myslím, že je to právě naopak. Je to pro mě investice (nejen citová) do kousku, který mi pravdpodobně vydrží léta a je to osobitý kus s příběhem, žádný hadr…

A fotky od Jiná Reality mě potěšily. Díky!

catherinne
13517 příspěvků 16.2.14 12:20

@mielle ale já myslím, že vám i rozumíme a asi i chápeme, proč jste ho chtěla mít, ale k čemu mi je ten naprosto senzační superkousek, když je mi tak děsně velký…to je, oč tu běží…
přeju, ať ho vynosíte, ať už se do zmenšování pustíte nebo najdete zpusob, jak ho unosit tak, jak je. A když se nám pak pochlubíte fotkou, třeba vám budem ten megakábát urputně závidět.

mielle
16 příspěvků 16.2.14 13:46

@catherinne Děkuju vám, já jen že někteří hateři si prostě to anonymní kousnutí neodpustí:) Co píšete vy, je fér.
V tuhle chvíli je na řadě konzultace se zkušeným krejčím, uvidíme, co z toho bude.

Alzbeta
197 příspěvků 16.2.14 17:55

@mielle Pokud můj příspěvek vyzněl kousavě, omlouvám se. Věc od dražší značky si kupuji hlavně proto, že je hezčí, lépe vypracovaná, zajímavější než od ostatních. U oblečení i hlavně pro střih, díky kterému věc perfektně sedí. Už několikrát jsem si nekoupila právě např. Burberry kabát, protože mi neseděl. ( jejich 8 je mi někdy malá přes prsa a 10 zase velká v ramenou). Když najdete šikovného krejčího, který vám kabát dobře upraví, bude to určitě pěkný kousek. Nechápu, proč někdo píše, že už to nebude Burberry. Já si běžně nechávám upravit oblečení, aby mi perfektně padlo, už přímo u dané značky (někdy mi je 36 malá přes prsa). Např. poslední sako mi u Diora úplně rozebrali v ramenou. Pořád to zůstal Dior. Tak ať se Vám to podaří.

mielle
16 příspěvků 17.2.14 10:55

@Alzbeta Děkuju, tomu rozumím. A díky za zkušenosti, to je nejlepší rada:) Myslím, že se mi podařilo najít šikovného krejčího má skvělá doporučení a tu správnou maloměstskou tradici. Tak uvidíme.

Flash_Gordon
93 příspěvků 6.2.15 12:16

Pro inspiraci zasílám dnešní nový článek o trenčkotu, se vším všudy..

http://ajlaffesn.blogspot.cz/…opodzim.html

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek