Jak podnikat a uživit se v oboru módy a šití

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
real.blond
6688 příspěvků 24.2.14 10:58

@Lola tak tak! Kdyz to nekoho bavi, at se tim bavi.. Ale kdyz ne a je ta moznost, proc si neulehcit zivot

Karakas
343 příspěvků 24.2.14 11:01

@Lola me to nepohorsuje, me to fascinuje:-)

Ja bych prave prisiti knofliku ocekavala v cistirne. Tam na to casto narazi a tam bych tu sluzbu hledala. Teda u nas v cistirne pry zehli pres 200 kosil denne. Ale tady to nenabizi.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.14 11:01
@Morže
@Morže píše:
Teda myslela jsem si, že přišít knoflík je to nejjednoduší, co člověk může dělat s jehlou a nití. Přišít všechny knoflíky u kabátu mi trvá tak zhruba půl hodina a teda koukám, že někteří fakt nemají co dělat s penězi…

Je myslím fajn, že ti lidé dají svoje peníze oné švadleně, která si za ně koupí něco, co sama nemá/neumí/nechce dělat, a tím dá práci dalším lidem, namísto aby seděla doma na podpoře a skučela, že je nezaměstnaná.

Jiná Realita
13791 příspěvků 24.2.14 11:03

@Lola
já myslím, že tohle je prostě to komunistické myšlení.

strach ze závisti sousedů, že si budou ukazovat, zvyk všecko si ukutit doma sám, škudlení na nesprávných místech. dřív nikdo nikam nemohl, většina v práci nic moc nedělala a hlavně se tam moc nestresovala, tak doma kutili. dnes je mnoho lidí sice hodně úspěšných, ale taky pracovně vytížených, vystresovaných, nesoucích obrovskou odpovědnost a poslední, na co mají nervy, chuť a čas, je doma si malovat, žehlit nebo uklízet.

taky jme měli doma super malíře, dokonce si přinesli i vlastní hrnky na čaj, což mě naprosto fascinovalo :-) zůstalo po nich na zemi pár kapek a jinak skoro nic. jen krásné zdi.

Jiná Realita
13791 příspěvků 24.2.14 11:04

@Karakas
mně v čistírně naopak všechny knoflíky odpárali a dodali s kabátem v pytlíku :/ super.

Karakas
343 příspěvků 24.2.14 11:11

@Jiná Realita a k tomu aby po sobe uklidili, je dokopoal kapitalismus:-))
Starsi rocniky si asi vzpomenou, jak to byvalo driv s remeslnikem. Mladsi si vzpomenou na film Na samote u lesa.

To mate pravdu, ze driv knofliky odparali, teda co si pamatuju (no bratru aspon pred 25ti lety naposledy). Desne me to stvalo. Ted se s tim uz nesetkavam.

porjk
3274 příspěvků 24.2.14 11:27

Nechat přišít knofliky, proč ne, pokud jsou spokojené obě strany…Když to přijde někomu moc, udělá to sám. A kdo ty peníze chce vydat, je to jeho volba! Taky si umím udělat pedikuru a radši si na ni dojdu.

DanielaS
5290 příspěvků 24.2.14 11:59

Myslim, ze miva dost uspech aktivita spojena s objizdenim zakazniku. Lidi jsou zpovykani, zvykli resit vsechno online. Takze si zakaznik naklika, jakou presne kosili chce, zamestnanec za nim operativne dojede do kancelare - domu - na WC ve Starbucks, zmeri ho, tamtez zaveze kus na zkousku a hotove dilo. Platba online.

Allania
493 příspěvků 24.2.14 12:31

Nechci nikomu dělat reklamu, ale podle mě tkví kouzlo v tom, objevit tu díru na trhu. Jako příklad dám asi právě Lazy Eye. Z šití modelů pouze pro svoji potřebu, to nakonec rozjela na slušný byznys. Ač švadlena není, dokázala perfektně odhadnout, že lidé opět shání různé retro modely. Navíc asi bude i zdatná obchodnice a dokáže svoji práci slušně prodat. Modely z její dílny nejsou nejlevnější, ale stále se najde dost velká klientela. Prostě za tenhle nápad a rozjetí z ničeho, před ní musím smeknout. Ano obdivuji ji, proto to zní jako hodně nejapná reklama, ale nemůžu si pomoct.

defilenaiguille
2824 příspěvků 24.2.14 12:41

@DanielaS
Kamarád automechanik začínal tak, že jezdil opravovat auta k lidem domů a šlo mu to tak dobře, že má velkou dílnu, dokonce si přibral i vedlejší, aby mohli jeho zaměstnanci dělat na více zakázkách. Dojíždět za lidmi už nemá zapotřebí, ale v začátcích si na tom udělal jméno.

Ve Francii mě nejdřív překvapilo, že šít drobnosti jako menší díru ve švu, upadlý knoflík, neumí ani moc žen střední generace, ale chápu, že k tomu nebyly tlačené okolnostmi. Cena 5 euro za přišití knoflíku je nejspíš min. cena za úkon, takhle to má více řemeslníků. I počítačový technik si za opravu PC řekne cenu za úkon a ne za skutečný čas (zjednodušeně: něco naťuká do počítač a pak už to běží samo, pak to jen zkontroluje, skutečný čas jeho práce se počítá na minuty).

Go-lightly
3429 příspěvků 24.2.14 12:44

@Allania Což, pěkné jsou, ale má opravdu velkou klientelu? Nevím, ale různé autorské butiky chcípají jeden po druhém. Přála bych jí úspěch.
@defilenaiguille Když opravu auta člověk prostě potřebuje! Kdežto na šaty je tolik pokušení, krásné, barevné výkladní skříně, a na těch figurínách to vypadá svůdně, stačí vejít…

Karakas
343 příspěvků 24.2.14 12:49

Ja bych videla mezeru na trhu: saty, sukne vel. 42-44-46 a na vysku 175 s delkou do puli kolen, ci pod kolena. Prece jenom damy nad 40 s delkou nad kolena ci do puli stehen, neni to prave orechove:-((. Myslim prave ze nespravna delka na nosivych a peknych vecech vede k tomu, ze se zasedne k sicim strojum. Ci?

Alterations
753 příspěvků 24.2.14 13:27

Strašně jsem si oddechla, že se alespoň začínají objevovat příspěvky lidí, kteří si předem přečetli, čeho se vlastně tahle diskuse týká. Těm ostatním bych ráda doporučila, atˇsi udělají svou vlastní diskusi na své vlastní téma - není to nic těžkého.

Těm malověrným posílám překlad z latiny, který byl nalezen na sloupku, někde v nevýznamné části říše římské : " je třeba se naučit usilovat, i když nelze doufat a vytrvat, i když úspěch nepřichází…"

No a docela mne pobavil nápad paní Laštovičkové. Podívejte se na něj na www.atelier-jana.eu

Alterations
753 příspěvků 24.2.14 13:32

Moc se omlouvám. V dnešní Ona Dnes paní Laškovičková uvádí, jak vymyslela využívání zbytků ze starých oděvů… Ovšem na internetu má velkoobchod s provázky…

defilenaiguille
2824 příspěvků 24.2.14 13:32

@Go-lightly
Příměr k automechanikovi byl myšlen jako ukázka možnosti, jak proniknout na trh. Na malém území byly už dvě zavedené autodílny, obě s kvalitní prací, takže nezbývalo nic jiného než vymyslet něco navíc, co klienti ocení. U dílny má velkou plochu, kam může auta na opravu umístit (hodně klientů chce auto nechat na místě, i když se na náhradní díl třeba týden musí čekat a auto je jinak pojízdné). Tuto možnost ostatní dílny nemají. Toto je vlastně ukázka průzkumu trhu, zjištění, co nabízí konkurence a co navíc můžu nabídnout já.

@Karakas píše:
Ja bych videla mezeru na trhu: saty, sukne vel. 42-44-46 a na vysku 175 s delkou do puli kolen, ci pod kolena. Prece jenom damy nad 40 s delkou nad kolena ci do puli stehen, neni to prave orechove:-((. Myslim prave ze nespravna delka na nosivych a peknych vecech vede k tomu, ze se zasedne k sicim strojum. Ci?

Něco podobného mě napadlo - sukně klasických střihů, které budou moderní i po pár letech, budou nositelce dobře sedět. Známá si nechala před pár lety v ČR ušít několik takových sukní najednou, v různých barvách, každá měla trochu odlišný střih, případně nějaký detail, který je odlišoval od ostatních. Švadlena si za ně neřekla ani moc peněz a známá byla více než spokojená. Byla to taková o něco dražší alternativa butikových sukní, které ovšem ne každému sedí, nejsou vypodšívkované atd.

Karakas
343 příspěvků 24.2.14 13:49

Ja nevim jak bych to specifikovala, proste konfekce v prodlouzene delce. V obchodech mi padne tolik veci do oka, ale jsou kratky. Anebo mi prijdou, ze jsou kratke pres zada a predek, ze pas je o par centimetru vys, nez by mel spravne byt. To je chyba, kterou bych mohla vytknout kazdym druhym prezentovanym satum zde:-(

Treba je to krasne videt na konfekcnich satech, ktere nosi princezna Kate. Jsou aspon 3 cm nad prizozeny pas. Je holt vyssi postavy. Pokud ma ale model primo tvoreny na ni, ten problem tam neni (viz svatebni saty, krasne ukotvene na pas).

Karakas
343 příspěvků 24.2.14 14:00

@Alterations jeste by to ale chtelo doplnit ci specifikovat. Co znamena uzivit se, zamestnat se. Pro kazdeho to bude mit jiny vyznam. A k siti jako takovemu, je docela potreba pocatecni investice.

Kdyz si vemete treba Lazy Eye, vychytaly momentalni diru na trhu. Retro je zrovna trendy. Ale za jak dlouho se tato poptavka nasyti, zejmena na ceskem trhu. Doufam, ze sleduji co se deje okolo a maji predstavu jak dal, treba se pak proste vydaji smerem konfekcni saty a sukne ve spravne delce. Ne jen retro. A taky pokud maji srovnano v hlave co pro ne znamena uzivit se, jak az moc se rozvijet, nerozvijet, maji sanci na dlouhodoby uspech.

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.14 14:25

@Karakas mohla byste najít nějaký konkrétní obrázek šatů Kate, kde má podle vás pas výš? Zajímá mě to, nikdy jsem si toho nevšimla. Zajímá mě to hlavně z toho důvodu, že lidi často ani neví, kde že je ten pas a pokládají to za místo kolem pupíku či níže. Děkuji.

alter ego
906 příspěvků 24.2.14 15:16
@Karakas píše:
Ja bych videla mezeru na trhu: saty, sukne vel. 42-44-46 a na vysku 175 s delkou do puli kolen, ci pod kolena. Prece jenom damy nad 40 s delkou nad kolena ci do puli stehen, neni to prave orechove:-((. Myslim prave ze nespravna delka na nosivych a peknych vecech vede k tomu, ze se zasedne k sicim strojum. Ci?

To mě taky napadlo. A ještě třeba šaty s rukávy - sehnat hlavně letní šaty s krátkým rukávem je docela problém. Pokud se nepletu tak si tady hodně žen „ve strednim a vyšším věku“ stěžovalo prave na nedostatek šatů a sukni s délkou aspoň po kolena a šatů se rukávy.

alter ego
906 příspěvků 24.2.14 15:17
@DanielaS píše:
Myslim, ze miva dost uspech aktivita spojena s objizdenim zakazniku. Lidi jsou zpovykani, zvykli resit vsechno online. Takze si zakaznik naklika, jakou presne kosili chce, zamestnanec za nim operativne dojede do kancelare - domu - na WC ve Starbucks, zmeri ho, tamtez zaveze kus na zkousku a hotove dilo. Platba online.

To je super napad!!!

Karakas
343 příspěvků 24.2.14 16:58

@kayav tak hned tady kabatek, pas ke mimo pas

kayav
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.14 17:52

@Karakas no tak tam toho moc vidět není, je fakt, že to vypadá trochu disproporčně, ale to bude spíš celým tím modelem, který jí příliš nesedí, ani sako, ani sukně.. nahoďte něco šatovějšího, kde to bude lépe vidět :-) díky!

Bugatti
4086 příspěvků 24.2.14 17:55

@Lola Já docela chápu vaše příbuzné. Oni nejspíš pamatují totalitního pana malíře, který pracoval s tlakovou lahví či jak se to jmenuje, byl sice rychle hotov, ale zanechal po sobě neskutečný binec a několikamilimetrové nánosy barvy všude. Po tomto zážitku jsme si také několikrát malovali sami. Dnes k nám chodí pan XY, který si sám vše zakryje a zalepí, vymaluje štětkou, odstraní igelity a odveze si je, po jeho odchodu místnost prakticky nevyžaduje zvláštní úklid.

continuity
5853 příspěvků 24.2.14 21:12

@Bugatti jo takhle nam kdysi vymalovali intrak. kdyz tam clovek prisel po malovani, stezi nasel okna.

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.14 21:25

Já bych zase v obchodech ráda nacházela minimalistické oblečení z kvalitních materiálů. Jednoduché jednobarevné šaty/svetry/halenky/trička s lodičkovým výstřihem, kabáty s vysokým podílem vlny/kašmíru, nepřeplácané kožené kabelky…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek