Jak poznat, která barva mi sluší?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Viktorie H.
664 příspěvků 17.8.12 15:07

Nevíte někdo jaký je rozdíl mezi teplým jarem a teplým podzimem?

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 17.8.12 15:33
@Viktorie H. píše:
Nevíte někdo jaký je rozdíl mezi teplým jarem a teplým podzimem?
řekla bych, že jaro je jemnější světlejší, kdežto podzim sytě teple barevný, myslím tyhle dva odkazy to pěkně ukazují
teplá jar. supervizaz. net/blog/farebn-typol-gia-tepl-jar#
teplá jeseň
Viktorie H.
664 příspěvků 17.8.12 15:56

@viktorka_od splavu Jo, děkuju. Já už jsem si myslela, že vím, jaký jsem typ, ale začetla jsem se do toho webu a jsem v háji :D

Nyxx
512 příspěvků 17.8.12 18:44

Zkuste si najít někoho, kdo je Vám typově podobný, třeba herečku, zpěvačku, blogerku, kamarádku. Někoho, u koho najdete hodně fotek nebo koho často potkáváte, a koukněte se, jaké bavy nosí. Já si takhle hledám účesy pro kulatý obličej. S barvami problém nemám, jsem sněhurka.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.8.12 16:24

Tak jsem si dneska dala tu práci a vyfotila se ze stejného místa z podobného úhlu (až na jednu, která je focena v jinej den :D) se staženými vlasy (vypadám tam jak blbec) a v neutrálním triku a postupně k obličeji přikládala šátky a šály, které mám doma. Ke konci jsem pak na sebe vzala věci, které jsem v té barvě jako šátek neměla. Na fotkách není účelem, abych vypadala krásně (na většině fotkách vypadám jak blbec a tak bych většinou ven nevylezla) ale dávala jsem k obličeji nějakým způsobemm ty šátky kvůli barvám. Pak jsem si zkusila jeden jedinej klobouček, co tam mám. Nelíbí se mi na mě připadám si v něm jak kripl. Nebo byste měli jinej názor? U některých šátků jsem si na hlavu vázala tak, aby byli u obličeje vidět moje vlasy. Když mám všechny vlasy stažený úplně dozadu, že vepředu není vidět žádnej vlas, co by mi padal do obličeje, tak mi to nesluší.
Jinak z fotek si myslím, že mi sluší ta Červená, Světlá s motýlkama, Hořčicová (je to tak ta barva? nevím, jak bych ji jinak identifikovala), Meruňková, Oranžová a Šedivý pulovr (psáno s velkýma písmenama jako názvy fotek v albu). U ostatních fotek si nejsem jistá.
A malovat se nebudu. Už takhle jsem flekatá a s experimentováním líčidel, abych zjistila, co mi sedne, nehodlám mít obličej posytej ekzémem.

http://seznammih.rajce.idnes.cz/nastenka/

EDIT: že se na fotkách tak divně křením je tím, že jsem za prvé neměla brýle a za druhé je venku nepříjemné sluníčko. Budu doufat, že mi po tom nebude bolet hlava :D

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.8.12 17:48

@seznam.mih Moc oceňuji, jakou jste si dala práci! Fotky dobrý, jenom - nedávají se ty barevné šátky pod bradu stylem bryndák, aby se to dalo lépe posoudit? Já takhle nic nepoznám, ale to je v pořádku, nejsem školená. Věřím, že dostanete rady, kterými se posunete. Máte výrazný obličej, myslím, že je to velmi nadějné:-)

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.8.12 17:52

@Šošana No já taky nevím, jestli se to dávána nějaký konkrétní místo, tak jsem to dávala různě. Na krku se mi to většinou nelíbí. Zmohutňuje mi to hrudník :D

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.8.12 17:57

@seznam.mih Jasně, chápu. Tam jde jenom o tu chvíli, kdy se zkoumá ten barevný typ. Že se přikládá barva k obličeji v podobě velkého šátku přiloženého někam do oblasti pod bradou. Nebo by to klidně asi mohl být velký barevný papír nebo látka v metráži. Tak vyčkáme, až budou online nějaké odbornice. Sama jsem na to zvědavá.

Eirean
244 příspěvků 19.8.12 18:30

@seznam.mih Taky si myslím, že by to bylo lepší to dát na tělo. Ale k samotným barvám - zcela laicky říkám, že Vám sluší zářivé barvy - ta hořčicová, žlutá, červená..naopak šedý pulovr, světlí motýlci a jiné nezáživné barvy z Vás dělají mrtvolu, aspoň to tak vypadá na těch fotkách.
Nebála bych se možná ani královsky modré, zelené, je to na Vás :)

EDIT: Když tak na to koukám, tak možná modrá a zelená ne, ty teplejší odstíny jsou lepší.

Jana
70 příspěvků 20.8.12 10:48

Jako naprostý laik bych Vás zařadila jako tmavou zimu, podle barvy vlasů, ale podle hořčicového svetru možná budete tmavý podzim (oba barevné typy spolu sousedí). Takže vše mdlé, nevýrazné, zapudrované pryč nebo nedávat ke tváři.
Béžové tričko, šedý svetřík nenosit samostatně, je možné jen ve variantě s výrazným šátkem či šálou i krku. Syté barvy bych volila jako základ šatníku a nezapomínat na rozjasnění - zelené šála, hořčicový svetřík, černobílý šál i červený klobouček Vám sluší. Bílá košile je hezká, oživila bych ji výraznými korálky.

Judith11
1171 příspěvků 20.8.12 10:51

Jako zimu vás rozhodně nevidím, na to byste musela být víc výrazná.
Myslím, že byste se mohla řadit k tlumenému podzimnímu typu.
Každopádně vám víc sluší teplé barvy, ale nejsem žádný odborník, je to jen můj laický názor.

JarkaJar
432 příspěvků 20.8.12 11:16

Taky jsem naprostý laik - připadá mi, že by Vám slušely výrazné barvy a výrazné kontrasty. Osobně se mi nejvíc líbí černobílý šál (?) nahoře uprostřed a oranžové tričko. Možná zimní kontrastní typ? A máte velmi hezký obličej.

MUDr.Lant
389 příspěvků 20.8.12 11:25

Sluší Vám hořčicová a ta oranžová (ale jsem laik), dovedla bych si vás představit i v fuchsiové a tak.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.8.12 18:05

Zajímavé to hořčicové tričko jsem koupila v sekáči za 30,– s tím, že když mi nebude slušet, tak to „nějak vymyslím“ ale ta barva se mi strašně líbí a nakonec to není tak špatný, jak jsem si původně myslela :) Je vidět, že jiní mě vidí úplně jinak, než já sama sebe :) JE to rozdíl dívat se na sebe takhle v sérii fotek, než denně v zrcadle, kde v zrcadle vypadám trošku jinak, než na denním světle a to mám v pokoji dost světla. V zrcadle si nepřipadám tak strašně bledá. Aspoň chápu, proč se mě lidi ptají, jestli mi není blbě. Na slunci se nespálím, ale ani se nijak extra neopálím. Spíš se vždycky opálím do žluta, než do hněda :)
@JarkaJar Děkuju za kompliment :) to černobílý je veliký pareo dovezené z chorvatska od mamky.

Nyxx
512 příspěvků 20.8.12 18:38

Jsem taky laik :-). Nejvíc se mi líbíte ve výrazných teplých barvách. Pak se mi taky líbí ten růžový šátek, i když ho vidím spíš jako růžovomeruňkový. Možná by stálo zato udělat pár fotek s nějakými výraznými studenými barvami, s modrou fuchsiovou, fialovou. Naopak to černobílé pareo se mi na Vás moc nelíbí.

chinin
2788 příspěvků 22.8.12 17:21

@seznam.mih, jak už uvedly dámy přede mnou, barevné šátky se skutečně mají přikládat pod obličej:-), ale i takto je něco vidět.

Z fotek se barevný typ určuje špatně, navíc jsme zde všichni víceméně laici.. Je zajímavé číst, jak Vás barevně vidí ostatní - ta škála je skutečně hodně pestrá – kontrastní vs. tlumený typ, teplý vs. studený typ, tmavý typ… Zdá se, že jsme se všechny shodly jenom na tom, že nejste typ světlý.:-)

Osobně se i po prohlédnutí nových fotek domnívám, že Vaše primární barevná charakteristika je tlumenost, že jste tedy tlumený typ. Vaši sekundární barevnou charakteristiku však z fotek i nadále nejsem schopna moc odhadnout, přijdete mi teplotně poměrně neutrální. Myslím tedy, že byste mohla být buď tlumený typ letní, nebo tlumený typ podzimní. Stojím si proto za tím, co jsem už psala dříve, tedy, že bych osobně vyloučila všechny typy světlé, tmavé, výrazné (kontrastní), studené a teplé.

Pokud jde o barvy, na Vašem místě bych se zaměřila na méně výrazné, tlumenější barvy, střední tmavosti (ne výrazně světlé nebo tmavé), vyloučila bych i výrazně studené a teplé barvy.

Na Vašich fotkách Vám podle mého názoru lichotí barvy (řazení je nahodilé, ne od the best): Světlá s motýly, Fialová s kytkami, Zelená s bílými puntíky, Tmavě hnědá halenka; jde o barvy tlumené, nekontrastní, ani moc světlé, ani moc tmavé, ani teplé ani studené. Naopak Vám podle mě moc nelichotí výrazné a hodně teplé barvy: Hořčicová, Oranžová; kontrastní barvy/kombinace: Černobílá; a hodně studené barvy: Modrofialovozelená.

Tolik můj názor. Určitě mě ale zajímá, jak s určováním svého barevného typu pokračujete, k čemu se nakonec přikloníte, jak se vidíte vy…

Bezzinka
8 příspěvků 26.8.12 18:25

Petrolejovou, čokoládově hnědou, některé odstíny červené, tmavě zelenou, tmavě modrou, fialovou skoro všechny odstíny, sytě růžovou, sytou šedou rozhodně ne pastelové barvy, oranžovou a neonové barvy. Klidně i černou, pokud ji doplníte barevným šperkem nebo šálou. Jsem podobný ty(pleť naprosto stejné barvy, vlasy prosvětlené blond melírem)a má rada zní žádnou červenou do vlasů, nikdy, jinak skončíte napořád u černé, šedé a v nejlepším případě hnědé, neb nic jiného se hodit nebude(prožila jsem rok s červenými vlasy). A rozhodně se musíte trochu malovat stačí trocha tužky na obočí, hnědá řasenka a lesk na rty, je to minutka po ránu a hned budete vypadat výrazněji. Pokud máte více času radím BB(ale pravý ne ten šunt od Garnieru), broskvové nebo růžovo-hnědé stíny a zajít ke kadeřnici, aby A) vlasy sladila do jednotného odstínu, na kterém nebudou příliš vidět odrosty B) promelírovat(lehounce a s vkusem) divila by jste se, co taková správná barva vlasů udělá s barvou pleti.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.12 21:00

@Bezzinka Vy mě naprosto nečtete s tím malováním. Musím musím musím akorát umřít. Ke kadeřnici plánuju jít po výplatě, ale jen ostříhat, nikoliv barvit. Mívala jsem blond melír, ale neslušelo mi to a obecně nemám ke mně ráda blonďatou, nebo melír. Zatím zůstanu u svojí přírodní barvy.

Tippi
19 příspěvků 26.8.12 21:41

Taky přispěju se svou troškou… Podle mně (a mého monitoru) jste jednoznačně tmavý typ - vidím tmavé vlasy a čokoládově hnědé oči, které výrazně kontrastují se světlým bělmem. (Zkuste se podívat opravdu zblízka na barvu svých očí, jestli to sedí.) Takhle fakt nevypadá tlumený typ. A kontrastní typy mají „zářivé“ světlé oči, což tady taky nevidím. Doporučuju prostudovat blog paní Oravcové (supervizaz. net). Jestli je vaše doplňková barevnost teplá nebo studená, to si říct netroufám, kloním se spíš ke studené (tj. byla byste tmavá zima). Čeho si všímat - v barvách, které vám sluší, máte jednolitější jemnější pleť a nejvýraznější jsou na vás oči. Ve „špatných“ barvách se zvýrazní všechny pupínky, žilky, kruhy pod očima, rysy ztvrdnou, tvář vypadá unavenější, anebo je barva šatů výraznější než vaše tvář. Šátky se při určování typu dávají pod bradu proto, že jejich vliv na obličej je určován světlem, které na látku dopadne a odrazí se od ní do obličeje - takže třeba na fotce „červená“ vám ten výrazný šátek ve vlasech sluší moc, ale zespodu vám škodí barva trička (pudrové odstíny nejsou nic pro vás, viz první neutrální, tam vypadáte skoro nemocně). Zkuste si takhle víc fotek na denním světle a doporučuju přikrýt něčím neutrálním i vlasy - jak je máte výrazné tmavé, tak vám tvář hezky podtrhují a sluší vám samy o sobě :-) Myslím, že hodně lidí tady zmátlo to, že nejste nalíčená - to se pak na webu mezi celebritami těžko hledá podobná tvář. :-) Na rozdíl od ostatních si myslím, že se líčit vůbec nemusíte, máte od přírody krásné výrazné oči i vlasy. Kdybyste chtěla něco malovat, doporučila bych obočí, to krásně orámuje a zvýrazní celý obličej - na rozdíl od někoho výše vidím tmavé, akorát ho nemáte moc husté. V případě jednorázové potřeby stačí pusu promnout v zubech a budete nesnesitelná kočka. :-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 26.8.12 23:19

@seznam.mih
Já bych docela souhlasila s bezzinkou :) ale jsem opravdu totální laik, protože neumím určit ani sama sebe.
myslím, že jste podobný typ, jako já - hnědé tmavé oči, tmavé vlasy bez sytých odstínů a odlesků, hodně moc světlá pleť. vím 100%, že mi nesluší světlešedá, béžová, „divně“ zelená, stejně jako vám.
i když se tu hodně lidem líbíte v oranžové, mně ne. připadá mi, že vás přebíjí, místo aby podrthovala, stejně tak hořcicová - mám to stejně.

Sama ráda nosím červenou (ale bez oranžových podtónů), temně zelenou, petrolejovou, semtam jasnou tmavší zelenou, jako máte na jednom ze šátků, určité odstíny tmavší růžové. vím, že mi sluší fialová, ale nenosím ji ráda, nějak k ní nemám vztah. vypadám podle mého mínění divně v meruňkové, mint…a jiných bledých odstínech…a zdá se mi, že jste na tom podobně.

alter ego
906 příspěvků 27.8.12 00:17

@seznam.mih
Souhlasim s Chinin, take myslim, ze jste tlumeny typ. Jestli tlumene leto nebo tlumeny podzim, nedokazu z fotek odhadnout.

K vhodnym barvam - doporucuji se ridit radami Chinin, ta uz tady v nekolika diskuzich ukazala, ze barvam a barevne typologii skutecne rozumi.

chinin
2788 příspěvků 27.8.12 00:38

@alter ego
Dekuji, to me tesi. Barvy me proste bavi..:-)

Sépia
426 příspěvků 27.8.12 18:15
@Rahja píše:
Nemáte někdo tip na opravdu dobrou vizážistku v Praze? Když čtu, že někomu vizážistky určily pokaždý jiný typ, chce se mi zajet za paní Beatou, ale přece jen do Žiliny je to 5 hodin cesty.
Sama prostě nedokážu poznat, jestli jsem teplý nebo studený typ. Vůbec to na sobě nevidím.

V Prahe skůste Top image, pracujů s 12 dielnou farebnou typológiou Sci/Art. P. Beata má tu na Pekle veľkú popularitu vďaka blogu, ale v Čechách sú odborníčky s dlhoročnou praxou - len nepíšu svoje know how na web preto nie sú tak prevárané v diskusiách.

Rahja
164 příspěvků 27.8.12 20:12

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:31

Sépia
426 příspěvků 27.8.12 22:24
farebna typologia v Prahe

V Top Image sú skúsené vizážistky a stylistky, Hanka Králiková a Jana Zacharová, budete spokojná.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek