Jak přesvědčit rodiče, aby mi dovolili obarvit vlasy?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xKIKIx
14 příspěvků 30.11.17 19:04
Jak přesvědčit rodiče, aby mi dovolili obarvit vlasy?

Jak mám přesvědčit rodiče, aby mi dovolili obarvit si vlasy? Chci si je totiž obarvit na černo a modro (půl a půl), mám vlasy docela tmavé, takže by to nebyl problém, ale spíš jim vadí ta modrá >:-( Mámu už jsem skoro překecala, ale u taťky to je trochu těžší.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
kobylkalucni
525 příspěvků 30.11.17 19:26

Tak zkus prodiskutovat kompromis - černá na celou hlavu a modrou vytvořit vlasovými křídami. Nebo připínací barevné prameny. Jak přesně půl napůl to chceš, modré konce, černá u hlavy či rozdělit hlavu na dvě poloviny a levá černá, pravá modrá? Akorát nevím, zda víš jednu věc - ta barevná část vydrží skutečně barevná jen chvíli, pak docela vybledne a chytne do vyblité modrozelené - jak vodník. A naopak černé se budeš horkotěžko zbavovat. Rodičům můžeš navrhnout, že kdykoliv můžeš modrou přebarvit na černou, že to na rozdíl od tetování nebo piercingu není nic trvalého. A dám ti radu - mluv s nimi ve slušnosti, žádné vztekání, žádné dupání, žádné urážení. Oni jsou rodiče, ty jsi dítě, tak to měj pořád na paměti. Dokud žiješ pod jejich střechou… znáš to, ale je to pravda.

Gorilka
1507 příspěvků 30.11.17 19:26

Počkej, až ti bude osmnáct.

Ready
292 příspěvků 30.11.17 20:44

Něco za něco - mně rodiče dovolili si v 15 obarvit hlavu na jasně modrou, když udělám přijímačky na gympl. Jo a ještě jsem si to musela zacvakat.

Agraynel
81 příspěvků 1.12.17 10:18
...

Krom toho, že tohle patří vážně na jiný forum, tak co ti brání v tom jít, koupit barvy, zajít ke kámošce a přijít s barevnou hlavou domů?? To tě jako rodiče vykopnou na ulici nebo co?? BTW. modrá ti na hlavě vydrží tak 3 umytí, pak je z toho odporná zelenomodrá s prosvítajícími pruhy - vím to moc dobře, barvím ségře vlasy na modro už několik let ;)

Lakerol
329 příspěvků 1.12.17 12:04

Pokud potřebuješ povolení od rodičů, tak na to asi ještě nejsi mentálně zralá :-). Prostě se na to připrav, všechno si zjisti a pak do toho jdi. Hlavně je pak důležitá péče a odrůstání. Pak se může stát, že se k tomu budeš muset i jinak namalovat a obléct, aby to vypadalo opravdu dobře.
Split dye nebo ombré (nepíšeš jak to chceš) je už vyšší dívčí a než to promyslíš, a případně zrealizuješ, tak budeš trošku starší a o dost zběhlejší v angličtině.

kalivrata
657 příspěvků 1.12.17 12:13

@Gorilka Udělat s úderem narozenin něco, co by si člověk do té doby nedovolil, je cesta do pekla (nebo do Opavy).

Wolviecat
74 příspěvků 1.12.17 15:07

Nevím kolik ti je, ale je to tvoje hlava. Já bych se prostě obarvila. Jinak dopadneš jako já a budeš poslouchat kecy, že v 27 jsi na růžovou hlavu stará. (naštěstí je mi to jedno)

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.12.17 15:14

@xKIKIx kolik ti je 12?

Alí Aziz
53 příspěvků 1.12.17 16:06

Já bych to na tvém místě ještě promyslela. Ve třinácti jsem taky hrozně toužila po černých vlasech a dneska jsem ráda, že mi to rodiče (i kadeřnice) rozmluvili - pak se toho horko těžko zbavuje, stahovat černou barvu není sranda a vlasy to hodně odnesou. A pravděpodobnost, že u té barvy člověk už zůstane, je statisticky dost nízká, přece jenom úplně černá barva sedne opravdu málokomu. Navíc, pokud máš přirozeně tmavou barvu vlasů, tak aby ti na ně chytla zářivě modrá, bude potřeba je nejdřív odbarvit peroxidem, což je taky docela soda. (Sama jsem měla jeden bílý pruh a ty odbarvené vlasy se postupem času více méně ulámaly, to zničené místo bylo znát, i když jsem vlasy měla už zase přebarvené zpátky na hnědou.)

Ready
292 příspěvků 1.12.17 16:16

Pro jedno obarvení se nic nestane, vlasy to odnesou, ale narostou nové. Většina z nás si prošla tím obdobím rebelie, kdy chtěla piercing, barvu, tetování… Je to normální.
Nevím kolik je slečně let, tipuju 14-16. Rozhodně nedoporučuju udělat to a neptat se. Ano, z domu jí nevyhodí, ale zjevně mají dobré vztahy, když se tady ptá, tak proč zbytečně narušovat důvěru?

Já tomuhle fandím. Vůbec bych neřešila, že k tomu jiný makeup, oblečení, prostě mladý lidi se hledají, mají experimentovat, mají projevit vzdor a názor třeba přes jinou barvu vlasů (ačkoliv teď je to běžné, za nás byly ve škole řeči).

Lakerol
329 příspěvků 1.12.17 18:35

Možná ještě chvíli počkej a pak jim dej přečíst názory z této diskuze.

Karin
3950 příspěvků 3.12.17 11:24

Mám dceru, z domova bych ji nevyhodila, mít ráda bych ji nepřestala. Akorát svůj názor bych jí řekla, možná by se mi holt nelíbila… Ale sama jsem taky s barvou vlasů experimentovala (černá, červená, blond), to je snad nezbytná část estetického zrání ženy :D To se musí zažít. Jedině tak přijdeš na to, v čem se cítíš nejlíp. Já přišla na to, že nejlepší je to, s čím jsem se narodila, ale potkávám tady holku s modrýma vlasama a líbí se mi.

kobylkalucni
525 příspěvků 4.12.17 14:15
@Lakerol píše:
Pokud potřebuješ povolení od rodičů, tak na to asi ještě nejsi mentálně zralá :-). Prostě se na to připrav, všechno si zjisti a pak do toho jdi. Hlavně je pak důležitá péče a odrůstání. Pak se může stát, že se k tomu budeš muset i jinak namalovat a obléct, aby to vypadalo opravdu dobře.
Split dye nebo ombré (nepíšeš jak to chceš) je už vyšší dívčí a než to promyslíš, a případně zrealizuješ, tak budeš trošku starší a o dost zběhlejší v angličtině.

Já bych řekla, že právě naopak - zadavatelka má dostatek mentální zralosti na to, aby nejednala za zády rodičů. Já, jakožto máma dvou dětí bych byla jedině ráda, pokud by mi v budoucnu o jakýchkoliv zamýšlených modifikací těla řekli předem a neměli „dostatek mentální zralosti“ na to, aby domů přišli třeba s vytetovaným drakem na zadku…

Alterations
753 příspěvků 5.12.17 15:19

Počkejte až budete plnoletá.

xSx
1267 příspěvků 5.12.17 15:28

Už druhý příspěvek - počkej až budeš plnoletá? Modifikace těla? To jako fakt? Chápu třeba u tetování, ale barva na vlasy? Šmarjá.

Bossygirl
619 příspěvků 5.12.17 15:43

Když čtu některé příspěvky, jsem šťastná, že mou dceru takové nápady minuly. Je mi vždycky trochu líto, když vidím, jak se některé mladé a hezké dívky dokáží zřídit. Dceři to navíc zapovídal i školní řád, ale neměla s tím problém.

Jordaan
9707 příspěvků 5.12.17 15:50

@Bossygirl

Vase dcera pro me zacina byt prototypem jedne holky ze skoly, ktera byla tak desne vzorna a vsichni ucitele ji tak davali za vzor, az se s ni nikdo nebavil

Bossygirl
619 příspěvků 5.12.17 15:56

@Jordaan No, já bych řekla, že je to naprosto normální mladá dáma, které se dostalo dobrého vzdělání i vychování. Přátel má asi dostatek, protože je často v jejich společnosti. Možná je opravdu vzorná, koneckonců na tom není nic špatného, ne?

Bossygirl
619 příspěvků 5.12.17 16:23

@Jordaan Vlastně, když o tom teď přemýšlím, tak jsme asi vzorňácká rodina. Mám čtyři neteře a ani jedna z nich neměla podobné nápady. A všechny mají kolem sebe dost přátel ze školy, ze sportu i ze zaměstnání. Tak asi žiju v nějakém vzorném světě. A líbí se mi v něm.

Jordaan
9707 příspěvků 5.12.17 16:24

@Bossygirl

Asi ne. Doufam, ze nepodedila Vasi samolibost, ta je totiz priserna.

giuliettka
9943 příspěvků 5.12.17 16:25

@xKIKIx Pokračujte v ukecávaní mamky a ona už taťku spracuje, uvidíte Prípadne jako rada dole, prefarbite sa za vlastné a postavte rodičov před hotovú věc, hlavu vám neutrhnú :-D
Lebo dopadnete jak tu niekto písal, že budete chodiť prefarbená na ružovo před tridsiatkou.
Ja som sa v 8 ročníku zš prefarbila, z blond na čierno. Tajne. Dlhé vlasy pod lopatky. Dva dni som sa mamke úspešne vyhýbala, oco mal nočnú a ona poobednú a babička s dedkom, ktorí s nami žili v jednej domácnosti mali z toho druhé vianoce, ale nenaprášili ma. :-) Potm naneštastie niektorá dobrosrdečná suseda mamke povedala, že vyzerám jak Morticia Addams a prišiel víkend a nebolo vyhnutia a mamka nedostala infarkt len preto, že mala tuhý korienok. :-) Navyše som to prefarbila farbou, ktorú vyrobili sudruhovia v socialistickom podnihu a tak držala jak helvetska viera a ja som celý rok chodila jak mrtvola, lebo som strašne svetlá v tvári. Vlasov som sa zbavila až o rok na silvestra o polnoci, kde som sa sama ostrihala na ježka. Lebo som bola pre chorobu sama doma, naši niekde slavili a strašne som sa nudila a chcela som si s niekým pripiť, tak som sa ostrihla a pripila si s cuzím odrazom v zrkadle.
Takže hurá do toho, kým nebudete na blbosti stará. :-D Držím vám palce.

xSx
1267 příspěvků 5.12.17 16:25

Revolta k pubertě prostě patří a vůbec se to nevylučuje s tím být vzorný. Nosila jsem domů dobré známky i přes to, že jsem konila a barvila si vlasy a nechala si udělat piercing. Někdo asi tu potřebu rebelovat tolik nemá, ale když je jen o vlasy, tak rada počkej do 18 mi přijde totálně mimo.

Jordaan
9707 příspěvků 5.12.17 16:28

@Bossygirl

To, ze si nekdo obarvi vlasy na modro neznamena, ze je ze spatne rodiny. Diky bohu za mou liberalni matku, ta Vase moudra by me nejspis vyhnala z domova.

Bossygirl
619 příspěvků 5.12.17 16:31

@Jordaan Jsem v každém případě spokojená sama se sebou a se svým životem. Takže jsem možná i samolibá, i když mi to nikdo neříká. Asi to lidem kolem mě tak nepřijde, možná jsou podobní.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek