Jak přesvědčit rodiče, aby mi dovolili obarvit vlasy?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
barvinok
655 příspěvků 5.12.17 16:34

.

Příspěvek upraven 17.10.18 v 14:10

Bossygirl
619 příspěvků 5.12.17 16:36

@Jordaan A být z rodiny, kde si nikdo nebarví vlasy na nepřirozený odstín a nenosí kroužky v nose zase neznamená, že nemá přátele.

Bacteria
436 příspěvků 5.12.17 16:48

Vidíte, mě ani nenapadlo se kdysi ptát, jestli si smím obarvit hlavu, prostě jsem to s úplně čistým svědomím udělala. V 14 jsme si s kamarádkou obarvily navzájem hlavu na fialovo. Doma měl pak můj taťka málem infarkt a dostala jsem pár facek. Mamka jen kroutila hlavou. Kamarádka navíc doma ještě dostala navíc za zaprasenou koupelnu. No, nijak spokojené jsme nebyly… vypadaly jsem fakt strašně „originálně“ jak jsme pak seděly vedle sebe v lavici obě se stejně fialovým škopkem. Ta barva se mi naštěstí asi za dva měsíce úplně vymyla, kamarádce to bohužel nepustilo a chodila s tím, dokud jí to neodrostlo. Ale byla to sranda, žádné následky to na mě nezanechalo, vyzkoušela jsem pak ještě oranžovou, červenou, růžovou, černou, blonďatou, pak nějaké psycho melíry a posledních pár let mám vlastní nebarvené vlasy a jsem spokojená. Už jen čekám na šediny, až se zase pustím do nějakých změn. Charakter mi to nepokazilo, nezvrhla jsem se k nějakým dalším drsnějším tělesným proměnám. Jen jsem pár let vypadala jako blbec, ale to k dospívání patří.

Lakerol
149 příspěvků 5.12.17 17:56

@kobylkalucni Mě připadá, že chtít něco dovolit, znamená přenést kus zodpovědnosti na rodiče. Pokud bych jako rodič dala povolení k něčemu a ono se to nepovedlo, tak mě to bude mrzet dvojnásob, protože já jsem měla mít rozum… Osobně bych radši viděla, kdyby mě můj potomek informoval/a a ne ptal/a se na dovolení, hlavně pokud se jedná o vratnou záležitost. Samozřejmě bych projevila zájem, zodpověděla na případné dotazy a připravila se na to, že se to může nepovést a bude potřeba pomoci.

Mentálně zralý člověk (nezávisle na tom, kolik mu/jí je let) promyslí, jestli něco opravdu chce, jak to udělá a poté, co to udělá, tak je za to zodpovědný. Tj. umyje koupelnu, nastuduje si péči o barvené vlasy, dá si pozor na ručníky a povlečení, vybere tu správnou modrou, na youtube se podívá, jak se to dělá (což je projekt na delší dobu a v češtině těch informací moc není). Pokud se to povede, tak si pořídí modrou barvu do zásoby, aby se co nejvíc oddálilo nevzhledné vyšisování a má v záloze plán, jak se toho zbavit. Rodiče stačí jemně informovat a případně projevit elementární zodpovědnost a dlouhodobý zájem, což už slečna asi udělala.

xSx
846 příspěvků 5.12.17 19:56

@Lakerol No anebo si důkladnou rešerši neudělá a obarví to tak, jak si usmyslí. Nehledala bych fakt za tím vědu :D Za mě, jdi do toho, pak se sama sobě budeš třeba smát, ale co, to k osobnímu růstu patří :)

Jordaan
8916 příspěvků 5.12.17 22:44

@Bossygirl

Na vzornem zivote neni nic spatneho, divne mi pripada spis to, jak z Vas trochu kape opovrzeni tema, kdo neziji vzorny zivot podle Vaseho gusta. Vsadim boty, ze spouste lidi se „dostalo dobreho vzdelani a vychovy“ a presto si obarvili hlavu, nechali se pokerovat nebo chodili v nejakych desnych hadrech, protoze na to proste meli chut. U Vas to zni tak, jako by jedno obarveni na zeleno melo mit za nasledek exkomunikaci dotycneho a hovory pribuzenstva s psychologem na tema „kde jsme udelali chybu“.

Jordaan
8916 příspěvků 5.12.17 22:52

Ja se kdysi obarvila na cerveno, nikoho jsem se neptala, nasi nehli brvou, odrustani trvalo dlouho a nic zvlastniho se nestalo. Proste jsem to vyzkousela, nezabranily mi v tom ani hodiny baletu a vyuka cizich jazyku, kterych se mi dostalo v detstvi. A taky ziju a dokonce nejsem ani asocial.

Bossygirl
619 příspěvků 5.12.17 23:29

@Jordaan Nikde jsem o žádném pohrdání ani exkomunikaci nic nepsala. Naopak Vy sama jste začala útočit v osobním tónu. O výchově své dcery jsem se zmínila jen ve spojitosti s tím, jak jste se o ní vyjádřila Vy, a to, že není dle mého ani tak vzorná, jako jen dobře vychovaná. Nic o tom, že obarvené vlasy znamenají opak. To je demagogická argumentace. Já sama jsem jen přispěla tím, že jsem podobné výstřelky s dcerou řešit nemusela a jsem za to ráda. To je vše, co lze z mého příspěvku vyčíst. Zbytek jsou jen a jen Vaše dohady.

Bacteria
436 příspěvků 6.12.17 00:03

No, já děkuju za své rodiče, že jsem doma měla takovou výchovu, že jsem nebyla natolik úzkostná, abych měla pocit, že se jich musím ptát na to, jak smím vypadat…i když taťkova reakce tehdy stála za to. I tak jsem se ho na další pokusy neměla potřebu ptát a on už stejně neprudil. Na našem vztahu to šrámy nezanechalo.
Jinak já měla na palici kdeco, vzorná ani dokonalá jsem nebyla a myslím, že naši to stejně nějak intenzivně neřešili. Jinak divná jsem byla vždycky a vždycky budu, to není o vlasech. Vzdělání se mi na české poměry dostalo uspokojující, medicínu jsem dostudovala i s mrkvovým přelivem na palici, v kopě batikovaných hadrů a ponožkách v sandálech. Teď už vzhledově vypadám příčetně, což je asi výsledek toho, že jsem si to mohla vyzkoušet už dřív. Ale byly to zajímavé časy :-D. Ještě že jsem je nemusela prožít vzorně a spořádaně, určitě bych tak daleko nedotáhla, protože bych byla v napětí, co si o mně kdo pomyslí a nemohla bych se s radostí věnovat pro mě důležitým věcem.

kobylkalucni
349 příspěvků 7.12.17 22:58
@Lakerol píše:
Mě připadá, že chtít něco dovolit, znamená přenést kus zodpovědnosti na rodiče.

Zase je otázkou, zda je to nutně špatná věc… Já jen za mě osobně můžu tvrdit, že by mě to minimálně potěšilo. Ať už jde o blbé vlasy nebo cokoliv jiného. Stejně jsem myslím dostatečně liberální, takže pokud by to nebyla vyloženě konina, tak bych přikývla. Píšete o informování místo žádání o dovolení - asi máme na mysli víceméně to samé, prostě jen dát vědět předem, beru to jako slušnost. Plus by mi to dalo alespoň drobný manipulační prostor, kde bych případný průser mohla zmírnit. Kdyby za mnou například jeden z kluků přišel, že by chtěl propíchnout ucho, tak ho třeba můžu hodit autem do nějakého slušného, klidně vzdáleného studia, nebo mu aspoň doporučím ať si koupí desinfekci a sterilní jehlu. Aby nedopadl jako jeho máma, která si píchala před zrcadlem ucho tupým spínacím špendlíkem - a ještě šejdrem, ehm… Zatím tedy teoretizuji, mé dětičky jsou věku čerstvě školního + pozdně batolecího, ale snad je dostatečně znát o co mi vlastně jde, kam chci směřovat. Jak se říká, teď můžu ještě vychovávat, pak už se můžu jen modlit…

xKIKIx
14 příspěvků 8.12.17 14:49

@Bossygirl Sorry, ale fakt nemyslím, že by mi Vaše příspěvky pomohly, jestli se chcete s někým hádat, tak s tím fakt nemusíte prudit jiný lidi…

xKIKIx
14 příspěvků 8.12.17 15:00

@Bacteria Když si tady čtu podobné příspěvky, tak mi přijde, že rodiče ze mě chtějí udělat sebe a to je podle mě fakt k pláči. Nedovolí mi být sama sebou a přijde mi, že jim jde jen o sebe, ABY SE NA NĚ OSTATNÍ DIVNĚ NEKOUKALI. A nechápu, jak mě ohrozí na zdraví mít barevné vlasy. Asi mi pak začnou odpadávat končetiny či co. Jednou svolí, pak zas ne…

Bossygirl
619 příspěvků 8.12.17 15:39

@xKIKIx Je mi líto, jestli jsem kohokoliv „prudila“, jak píšete, ale pak je nejjednodušší moje příspěvky nečíst. A máte jistě pravdu, že jsem Vám nepomohla, psala jsem spíš komentáře.

vias
532 příspěvků 8.12.17 18:02

@Lakerol Chtít něco dovolit neznamená přenést kus odpovědnosti. KIKI ví, že se chystá udělat něco, co se asi rodičům nebude zamlouvat, tak je na to připravuje. Rodiče ji prostě můžou upozornit na případná rizika (pokud je světlý typ - nebude jí to slušet, zničí si vlasy, riziko alergie - nevynechat test, o kterém se píše v každém návodu na použití) a říct jí, že konečné rozhodnutí je na ní. Žádná zodpovědnost na nich nezůstane.

vias
532 příspěvků 8.12.17 18:11
@xKIKIx
@xKIKIx píše:
@Bacteria Když si tady čtu podobné příspěvky, tak mi přijde, že rodiče ze mě chtějí udělat sebe a to je podle mě fakt k pláči. Nedovolí mi být sama sebou a přijde mi, že jim jde jen o sebe, ABY SE NA NĚ OSTATNÍ DIVNĚ NEKOUKALI. A nechápu, jak mě ohrozí na zdraví mít barevné vlasy. Asi mi pak začnou odpadávat končetiny či co. Jednou svolí, pak zas ne…

Rodiče podle mě jen nechtějí, aby se ostatní dívali divně na Tebe (ale může to být i jinak, neznám je). Co se týče ohrožení zdraví, asi měli na mysli to, co píšu výše - tedy zničené vlasy nebo riziko alergie. Spíš mi připadá, že si chceš obarvit vlasy, aby ses proti nim vymezila. To k pubertě taky patří. Tak to klidně udělej, ale počkala bych na jejich svolení (leda by se s nimi nedalo hnout). Je fajn, že rodiče o tom informuješ a čekáš na jejich souhlas. Kdybys jim to udělala „natruc“, podle mě bys tím svému dospívání nepřispěla. Spíš by se mezi vámi narušila komunikace, dospělejší mi právě přijde se o tom s nimi bavit, protože je to těžší.

Lakerol
149 příspěvků 8.12.17 18:32

@vias ten efekt je v tom, že pokud nemáte krytá záda explicitní souhlasem, tak si dáte víc záležet na tom, aby všechno dobře dopadlo. To, co @xKIKIx popisuje, může vypadat velice hezky, i z mainstreamového pohledu. Možná by to byla cesta, ukázat jim pár fotek, vzorník barev, atd. Prostě že se o to zajímáš a něco o tom víš.

giuliettka
6756 příspěvků 8.12.17 18:57
@Lakerol píše:
To, co @xKIKIx popisuje, může vypadat velice hezky, i z mainstreamového pohledu. Možná by to byla cesta, ukázat jim pár fotek, vzorník barev, atd. Prostě že se o to zajímáš a něco o tom víš.

To čo popisuje @xKIKIx mne pripadá ako parodia na vlasy. Keby mala vybraté nejaké fotky, vzorky, prípadne kadeřníka, tak by rodičov dávno presvedčila. Celé si to predstavujem nejak takto, ale aj tak si myslím, že by do toho mala ísť. Potrebuje sa zhovadiť a zistiť, že rodičia nechceli, aby na nich divne nepozerali, ale išlo im o to, aby na ňu divne nepozerali. Myslím, že jej představa je presne tá, kúpim farbu v drogerke za pár šupov a nalejem to doma v kúpelni na vlasy a budem vyzerať ako modelka. :-D
No nebude, ale skúsiť si to musí. :-D

Lakerol
149 příspěvků 8.12.17 19:03

@giuliettka vyhledejte si obrázky split dye :-)

giuliettka
6756 příspěvků 8.12.17 19:11

@Lakerol Realita je vačšinou iná jak retušovné fotky. A myslím, že presne k tou @xKIKIx speje. :-)

vlm
5134 příspěvků 8.12.17 19:14

@giuliettka kdo chce kam :)

Hayele
69 příspěvků 8.12.17 21:09

Kolik je tazatelce let? Pokud ještě chodí na základní školu, měla by s barvením vlasů proti vůli rodičů počkat, na většině barev stejně stojí, že je nemají používat mladší 16 let. Pokud je plnoletá, může si vlasy obarvit bez jakéhokoli dovolování se.

Jinak já osobně zastávám názor, že mladé dívky kolem 20 let si mohou dovolit různé experimenty s barvením vlasů, protože později už tu možnost nemusí mít. Na rozdíl od tetování a piercingů to není trvalá modifikace. Já bych si dnes také chtěla vyzkoušet nějakou pestřejší barvu, ale mám práci, kvůli které si to dovolit nemůžu.

vlm
5134 příspěvků 8.12.17 21:26

@Hayele typuju dvanáct

Bossygirl
619 příspěvků 8.12.17 21:32

@vlm Mnohé vypovídá i informace v profilu.

vlm
5134 příspěvků 8.12.17 22:08

@Bossygirl je to tak

catherinne
13514 příspěvků 8.12.17 22:13

@giuliettka
Ty hele, kdyb ta vlevo mèla ty vlasy vyžehlený, aby uhladila jejich strukturu a přestříkaný leskem na vlasy, moc by se to nelišilio.
Obličej prijet filtrem. A úsměv. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek