Jak se cítit fajn když jste XXL

Fotoalbum tématu (17) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
Bara06
2039 příspěvků 10.10.15 16:19

.

Příspěvek upraven 11.04.16 v 14:52

hell-no
192 příspěvků 10.10.15 17:08
@Chardonnay píše:
@Ghost B.C. Já znám samé paradoxní případy - dvě kamarádky v pásmu obezity - neosladí si čaj, vzorně popíjejí vodu, vyhýbají se cukrům, netláskají se klobásou ani dortem - a nic. Jsou stejné třeba 5 let, co si vzpomínám. Jedna necvičí, druhá sice taky ne, ale má dost chození, pečuje o nemocného a nadře se fyzicky, ve volném čase pořád někde poletuje… Občas si vezmou někde na návštěvě koláč, ale hlídají se a nehubnou.
V práci vídám kolegyně s nadváhou s obědem - salát, nebo maso se zeleninou… taky nehubnou.
Jiná moje kolegyně jí sice málo, ale neváhá si dát čokoládovou tyčinku nebo bigmaca a hranolky a je štíhlá. Nikdy ale nepije limonády, jen vodu.
Vážně je mi záhadou, jak to funguje.

No, řekla bych, že rozdíly v tom, jak kdo jí a následně vypadá, má několik důvodů:

1. Pokud má někdo celý život stabilní váhu a nesnaží se hubnout, může toho sníst opravdu hodně, i kalorického/nezdravého, a jen tak přibírat nezačne, protože tělo si svou ideální/stabilní váhu pamatuje a udržuje. (proto ta štíhlá kolegyně, co se cpe čokoládami a bigmacem).

2. Bod 1 platí i obráceně, takže pokud někdo se stabilně vyšší váhou začne méně nebo zdravěji jíst, tělo se své stabilní váhy drží a má tendenci se tam navracet.

3. Spousta lidí, co vypadá, že jí zdravě, jí hodně nevyváženě. Zvlášť ženy, co přežívají jen na salátech, mase a semínkách. Na první pohled zdravě, přitom jim chybí sacharidy, a naopak přebývají tuky. A z tuků se tloustne snadněji než ze sacharidů. Navíc se pak často jednorázově přežerou doma něčím sladkým (protože jim chybí ty sacharidy), což nikdo z nás už samozřejmě nevidí. A váha jde nahoru.

4. Jí zdravě, ale málo, a tělo si všechno ukládá. Několik dílů Jste to, co jíte, se věnovalo ženám, které jedly třeba jen polovinu toho, co za den sníst měly, a přesto přibíraly. Když jim byl upraven jídelníček, musely začít jíst dvakrát víc a paradoxně začaly hubnout.

Občas je to vážně věda:)

Chardonnay
327 příspěvků 10.10.15 17:54

@hell-no Věda to je. Dvě kamarádky chodily k obezitologovi a nepomohlo to.
Největší záhadou je mi bod 4. Jak to někdo může dlouhodobě vydržet, nechápu. Snadno jde přestřelit kJ a nemít žádné živiny - strava typu kafe, rohlíky, něco instantního atd. Ale jíst zdravě a moc málo…
Spousta lidí nehubne kvůli stresu. Stačí mi týden dovolené a kila mi letí dolů, nezaslouženě.

Dammy
1672 příspěvků 10.10.15 21:50

.

Příspěvek upraven 24.12.16 v 14:32

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.15 10:40

@xmlal Toto by som si na seba nedala ani s mierami supermodelky a veľkosťou 32.

SarikaN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.15 17:40

@xmlal
Brrr. Ani ta modelka v tom moc nevypadá, natož normální člověk.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.15 08:49
@hell-no píše:

3. A z tuků se tloustne snadněji než ze sacharidů.

To máte nějak vědecky podloženo? Tak jednoznačně bych to teda neviděla. Mám to přesně naopak.

lucindaSK
977 příspěvků 12.10.15 09:45

@andy266 lichotivými myslíte tie ošuntelé handry z linku? to radšej vrece na zemiaky.

hell-no
192 příspěvků 12.10.15 20:32
@Pinot Noir píše:
To máte nějak vědecky podloženo? Tak jednoznačně bych to teda neviděla. Mám to přesně naopak.

Tedy, nemyslím to tak, že nějakým zázrakem se z jednoho pneumatika udělá a z druhého ne. Vycházím z toho, že sacharidů člověk potřebuje více (dle Světové zdravotnické organizace cca 55-70 % denního příjmu, zatímco tuků 15-30 % - samozřejmě záleží od člověka, potomci zemědělců budou budou spíš na horní hranici sacharidů a potomci eskymáků´ naopak spíše tuků). Navíc 1 gram sacharidů má asi poloviční energetickou hodnotu co 1 gram tuků. U tuků se prostě ta hranice, která vede k přibírání, přesáhne „snadněji“ - při nižším množství jídla. Takové nic jako pár oříšků a kousek sýra navíc už dokáže udělat rozdíl.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 12.10.15 20:35

@hell-no že má tuk vyšší energetickou hodnotu je sice pravda, ale je mnohem snazší přecpávat se sacharidy, stačí i sladké pití a přitom budete mít pořád hlad. když se naládujete sýrem a ořechy, budete hodně dlouho sytá.

continuity
5853 příspěvků 12.10.15 20:38

@viktorka_od splavu to zavisi, ja jsem o vikendu ke svacine stlaskala misku snidanovych cereali (meli jsme vanilkove a kakakove v jedne krabici a deti nechteli jist ty vanilkove) a nemela jsem hlad jeste v deset vecer.

hell-no
192 příspěvků 12.10.15 21:00

@viktorka_od splavu No, když vypijete litr coly, tak nejste „ani“ na polovině denní dávky sacharidů, zatímco se stogramovým pytlíčkem mandlí jste snědla celý svůj příděl tuků. A hlad budete mít po obou variantách… Sacharidové věci bývají větší v objemu (přílohy, ovoce), tedy kromě samotného rozpuštěného cukru, to máte pravdu:)

Stránka:  « Předchozí 1 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek