Jak se elegantně obléct ve věku 30-40 let?

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Elegantní styl

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Alizon
1235 příspěvků 9.11.12 11:36
@Curlygirl píše:
Pocit sama ze sebe považuju za naprosto elementární věc. K čemu bude, když bude působit o pár let mladší, ale nebude se cítit ve své kůži?! Výsledný efekt bude horší.

Podepisuji - mam podobne experimenty vyzkousene (snaha nepusobit tak klasicky ale spis vice „trendy“) - nebylo to ono.

Jen me ted po precteni dalsich prispevku napadla jedna vec - opravdu prisne na me Pehot pusobi v brylych, hodne lidi opravdu delaji starsimi.

Alizon
1235 příspěvků 9.11.12 11:39

@Kokoska1
Me je az nekdy lito ze neziju nekdy ve 30 letech - tedy pouze z pohledu mody - jinak bych tehdejsi dobu nechtela - a vlastne ani tu modu bych si moc neuzila - nase rodina byla tehdy chuda jak kostelni mysi - to bych si uzila tak pracovni obleceni na poli:)

Garfie
4456 příspěvků 9.11.12 11:55

@Kokoska1 Naprostý souhlas, něco je špatně-a Pehot to není…

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.12 12:08
@pehot píše:
  • denní psaníčka: tak teď jste mě překvapila! Co je na nich povýšeného? Vždyť je prostě jen "zavazadlo " na nezbytnosti. Já je tedy vnímám jako jakoukoliv jinou kabelku s tou výhodou, že tam nacpu akorát notebook, peníze, doklady, klíče a žádné jiné nesmysly jako do velké tašky.

Ne že bych považovala Dicka Francise za módního guru, ale ve dvou knížkách má dva postřehy, co mi připadají zajímavé:
1: hezká, schopná a vždycky upravená manažerka, která se hlavnímu hrdinovi líbí, ale netroufá si začít ji na rovinu balit, protože ona pořád nosí hranatou složku s papíry šikmo před tělem a on to vnímá jako závoru a signál, že si má dát zpátečku.
2: nějaká finanční poradkyně, která řeší insolventnost a takové věci, je jí nějak 40-50, už nevím. Zásadně nosí romantické šaty, jemné květinové vzory, delší měkce splývavé sukně. A někde říká, že to je schválně, protože nechce, aby se jí klienti báli. Mám dojem, že na tom něco je

Garfie
4456 příspěvků 9.11.12 12:49

@pehot Ale tak vy v podstatě víte, kde je problém. Ale cítíte se dobře, tak to neřešte. V podstatě i z těch reakcí na MP musíte mít dojem, že je to v pořádku-že ostatní jen nemají tu schopnosti, nebo odvahu.
Co se těch psaníček týká-když to takhle napíšete, musím vám dát zapravdu, ale já to tak prostě cítím-možná je to jen nějaký můj osobní pocit, psaníčko je pro mě slavnostnější záležitost. Ale taky musím podotknout, že mám spíš bohémské zaměstnání, které nikdy nevyžadovalo dress code-spíš naopak. Teď navíc pracuju z domu, takže se prakticky s nikým nestýkám. Ta hranice je pak pochopitelně posunutá.
Jinak když odhlédnu od vašeho problému, taky začínám řešit, že by se můj šatník měl někam posunout (od mladických nerozvážností k eleganci)-ale je to těžké…zvlášť když za chvíli budu muset přeskočit na téma „oblékání nad 40“ :-)

baltik
1706 příspěvků 9.11.12 13:25

@kokoska Nevim, jak by ten uces mel vypadat, ale nejlepe se mi Pehot libi, kdyz ma vlasy sepnute a jen par pramenu do cela, ani husta ofinka, ani vlny od obliceje, ani do obliceje, ma velmi huste vlasy, takze to casto pusobi jako az helma

yako
3225 příspěvků 9.11.12 14:00

@pehot - Myslím si, že Vy nevypadáte starší, Vy pouze působíte dospěleji a to proto, že taková jste.

baltik
1706 příspěvků 9.11.12 14:27

Jeste k tomu ucesu me napadlo (vim, je to mimo tema ohledne oblekani), ze mam znamou se stejnym tvarem obliceje a stejne hustymi vlasy a ta si je po umyti zehli a potom nosi jedine sepnute dozadu, je to asi nudne, ale vypada velmi dobre

pehot
713 příspěvků 9.11.12 14:36
@yako píše:
@pehot - Myslím si, že Vy nevypadáte starší, Vy pouze působíte dospěleji a to proto, že taková jste.
á, to bude ono. Děkuji
@Garfie píše:

Jinak když odhlédnu od vašeho problému, taky začínám řešit, že by se můj šatník měl někam posunout (od mladických nerozvážností k eleganci)-ale je to těžké…zvlášť když za chvíli budu muset přeskočit na téma „oblékání nad 40“ :-)
no vidíte, Vy tam budete muset přeskočit, zatímco já už tam dávno přeskočila, přestože na 40 si ještě chvilku počkám.
jo, a speciálně pro Vás :) školková.
Garfie
4456 příspěvků 9.11.12 15:59

@pehot ano, ano-tak nějak jsem si tu vaši školku představovala :-) Máte to prostě v krvi, tak s tím nebojujte a basta.

A mohly bychom tu debatu posunout obecně pro všechny-co už ano a co už ne, to by se mohlo zajímavě vyvinout…

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.12 16:41

Když jsem začala číst MP, líbilo se mi, že se tu kritizuje nošení džín a trik a mikin pro každou příležitost… prostě kritika uniformity. Teď se nestačím divit, jak se neuniformní oblečení označuje za „dámičkovské“, příliš dokonalé, ladící až do kýčovitosti.
@pehot vykašlete se na to, stejně vám tu poradíme každá něco jiného. Vaše kombinace jsou někdy stylově upjatější, jindy rozvernější, není to úplně pořád to samé, takže OK. A s dcerou na výlety určitě nejdete „za dámu“, ale pohodlně a účelně, fakt nevidím problém. Myslím, že nevypadáte starší, ony fotky taky dost klamou tím, že stojíte v nějakém postoji, aby oblečení vyniklo. V reálu, když se pohybujete, smějete, prostě jste živá, to určitě působí dost odlišně.

RenataRen
512 příspěvků 9.11.12 19:26

Možná by stačilo nebýt tak dokonalá, ten vybroušený styl, který preferujete, si lidé opravdu spojují s vyšším věkem:-) Jestli Vám ale lidi hádali vždycky víc, tak to jenom oblečením nebude.
Mě osobně se zdá, že vypadáte starší v klobouku, hlavně v takovém tom se širokou krempou. Rozpuštěné vlasy na Vás vypadají moc dobře, připadáte mi v nich mladší.
Možná občas trochu výraznější líčení, trochu tmavší rtěnka? Připadámi z fotografií, že jste hodně tlumený typ, a navíc jste světlovláska. Trochu to na mě působí, jako by Váš obličej byl celý v jedné barvě.
Na druhou stranu - aspoň se k Vám lidi chovají uctivě a s respektem:-)

ni2ka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.12 19:59
"školkový"

Model za mě teda jo. líbí, super čepice. mně na vás vadí jedna věc: že jste psala, tuším, že se oblékáte do školky jinak, aby se na vás ženský
divně nedívaly. jak chodíte oblékaná je jen a jen vaše věc a ženský, když budou
chtít, vás pomluví stejně. psala jste, že s dítětem chodíte ležérněji, tak to
je v pořádku, ne? starší vypadáte, ale vy jste typ, který bude vypadat hodně dlouho dobře. mně se líbí, jak jste upravená, vždy, za každých okolností. kolik času to zabere? já mám na sprchu, krém, vyfoukání vlasů a lehké nalíčení čas od
5.45 do 6.30. tedy nejdřív si ještě chystám snídani, takže od 6.00. oblečení si připravuji den předem. chodím sice v džínách a triku, ale všechno musí barevně ladit, včetně prádla //.to je skoro na téma: kolik času trvá „výprava“ vám.
naštěstí nemusím chystat dítě do školky, manžel pracuje doma, takže to obstará. to mě určitě ženský pomluvěj../
/

pehot
713 příspěvků 9.11.12 23:26

@ni2ka s tou školkou: já jsem to tenkrát napsala poněkud nešťastně, takže to vyznělo dost..prostě blbě. Samozřejmě se převlékám především z praktických důvodů (holka jede na kole, já za ní v poklusu; cestou se ještě stavíme na hřišti…), ale to, že v šatně nechci vyčnívat s kloboukem na hlavě, je taky pravda.
A ranní výprava: no, to by bylo na samostatné téma :) takže: 6-6:30 trávím v koupelně, 6:30-7 poklidím binec, co se záhadně vytvořil přes noc a chystám snídani, 7-7:30 snídáme, 7:30-8 výprava do školky (my jsme oblečený hned, ale děcko se neuvěřitelně loudá). Odvedeme holku do školky, vrátíme se domů, dáme si ještě kafe, já se převléknu do „městského“ a kolem 9. odjíždíme do firmy. Oblečení si předem nechystám, ale tak nějak už mám vymyšleno, co si asi vezmu. Problém nastává, když se náhle změní předpověď počasí, utrhne se mi knoflík, či dojde k jiné „katastrofě“ :) To pak poskakuju před skříní a panikařím, že nemám co na sebe.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.12 23:55

@pehot To už jsem se kolikrát chtěla zeptat, jak máte velkou skříň - šatnu ;)

pehot
713 příspěvků 10.11.12 00:25

@Kokoska1 jó pořádná šatna, to je můj sen. Bohužel se moje oblečení musí tísnit ve skříni 3 X 2,5m + mám ještě skříň ve sklepě, kam dávám mimosezónní věci, jinak už by tady nebylo k hnutí. Horší je, že z dcery se stává taky pořádná fintilka a shopaholička (ještě že nemá žádný peníze, hned by je utratila za sukně a korále :)) a kam tu její garderobu budem dávat…

Sépia
426 příspěvků 10.11.12 00:54

Pehot, máte štýl a vkus, vyzeráte skvele. Prečo by ste sa mala prispôsobovať väčšine, ktorá chodí nedbalo a fádne? Ja si nemyslím, že vyzeráte staršie, vyzeráte pekne.

Garfie
4456 příspěvků 10.11.12 08:26

@pehot @ni2ka Já jsem to s tou školkou ale tehdy docela pochopila. Když jsme bydleli v centru města, tak to bylo v pohodě, ale teď jsme na vesnici a musím říct, že hezky oblečenou maminku aby pohledal-a to tím myslím, že nijak nevyčnívá z davu-jen nemá sportovní bundu, džíny a botasky…a stalo se mi, že jsem se potkala s cizí maminkou a šly kus spolu-a ona se mi normálně omlouvala (!)-aspoň to tak vyznělo -že vyběhla jen tak ze zahrady a neměla čas se nějak upravit…a to outfitům pehot nesahám ani po kotníky!! I tak si tam připadám občas mimo…

Maravelo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.12 11:01

Šmarjá pehot, jste krásná a já Vás zbožňuji! Je naprosto JEDNO, na kolik Vás lidi odhadují, protože vypadáte neskutečně skvěle a neznám nikoho, kdo by byl víc chic.
TEČKA!

tak ne-tečka… vzpomněl jsem si, že bych měl asi zmínit, že vypadáte mladě, krásně a elegantně, aby to z toho bylo jasné:-) Nevím kolik Vám je, nikdy mi to nezajímalo, vždycky jen koukám s očima dokořán, otevřenou pusou. Chybí tu rubrika „Co dnes měla pehot na sobě“ :D

Garfie
4456 příspěvků 12.11.12 17:26

@pehot Myslím že ten úžasný model s červenou pelerínou je přesně ta cesta k mladistvějšímu vzhledu. Elegance zůstává :-) Nechtěla jsem to rozebírat bez souvislostí na „co jsem dnes měla na sobě“, tak jsem jen hodila zelené a píšu to sem.

chinin
2788 příspěvků 13.11.12 12:22
ELEGANTNÍ OBLEČENÍ, KTERÉ JE ZÁROVEŇ CHIC

Nechci zakládat novou diskuzi (myslím, že je momentálně aktivních nesmyslně mnoho diskuzí, jejichž témata se překrývají) na téma elegantního chic oblečení, tak využiji této a budu doufat, že to nebude @pehot vadit. Ostatně ona sama v úvodním příspěvku vyslovila otázku: „jak se v mém (a podobném) věku oblékat, aby to bylo elegantní a přitom ne „jako do hrobu“?“ Dostalo se jí však mimo jiné rad, změnit styl.:-(

Takže: Jak by se podle vás mohla oblékat mladá žena (jsme v tématu 30 - 40), která se musí/chce oblékat elegantně, ale nechce působit usedle? Co byste jí poradili (při zachoání elegantního stylu oblečení)? Čím má standardní elegantní oblečení „oživit“/pozvednout? Jak dodat klasickým elegantním outfitům šmrnc? Jak podle vás vypadá elegantní oblečení, které je chic? Znáte nějaké „tipy - triky“, které s tím souvisí?

Foto-příklady jsou vítány.

P. S. Tímto se snažím nalákat do tohoto tématu jmenovitě @gulietta, @GreatSusan, @La_Crime:-)

pehot
713 příspěvků 13.11.12 12:51
@chinin píše:
Nechci zakládat novou diskuzi (myslím, že je momentálně aktivních nesmyslně mnoho diskuzí, jejichž témata se překrývají) na téma elegantního chic oblečení, tak využiji této a budu doufat, že to nebude @pehot vadit.

vzhledem k tomu, že mým přáním bylo vést diskusi spíše v té obecné rovině, mi to vadit rozhodně nebude, právě naopak.
Také bych se ráda dozvěděla něco nového.

Garfie
4456 příspěvků 13.11.12 13:02

Přesně, taky jsem tu už psala, že bych tu diskusi víc zobecnila. Tohle téma mě vážně zajímá.
Jinak tedy ale nemám dojem, že @pehot dostala radu změnit styl, ostatně i kdyby-pochybuji, že by to vyslyšela (naštěstí).

pehot
713 příspěvků 13.11.12 13:15

@Garfie no, a teď kdo nám poradí? :)
To se na tomto fóru nenajdou žádné manažerky, sekretářky, úřednice…zkrátka kancelářské krysy, které dress code ( ať už jakkoliv přísný, či naopak uvolněný) dodržovat musí a přitom ho dokážou pozdvihnout do té chic roviny, dát tomu š'távu?

Diankenstein
1895 příspěvků 13.11.12 13:35

Noo, já nevím, kde jsem to viděla, ale líbí se mi, když si žena veme „usedlé“ oblečení, ael dá ho do barev.
takže třeba místo šedého/černého kostýmku světle modrý… ale asi spíš jemnější barvy, na ty výrazně je třeba odvahu

Něco takového, ale klidně i mnohem „upjatější“ střihy.(Teda, vím, že se tady stále mluví o barvičkách, až je to otravné:D… ale tohle mi připadá jako docela jednoduchý způsob k omlazení)
http://www.fashion.ie/…eparates.jpg

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek