Jak se elegantně obléct ve věku 30-40 let?

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Najdete v encyklopedii: Elegantní styl

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
scarlete
404 příspěvků 10.01.13 17:27

@pehot vy to ze sebe nedostanete, jste dáma i v tom školkovém. takže taková zůstaňte. určitě vám to dlouho vydrží :-)

scarlete
404 příspěvků 10.01.13 17:42

A teč obecně k tématu.. protože už do této kategorie také patřím, přidávám nějaké postřehy..
takže s blížící 30 a po ní jsem zatím:

• vyradila upletove nekvalitni materialy, co se zariznou do vsech zahybu na tele
  • poridila si 2 sukne na miru
  • koupila si nekolik paru kvalitnich bot (kozacky, lodicky)
  • zacala nosit pouzdrove saty - silnejsi pruzne materialy, ruzne barvy
  • poridila si spoustu barevnych dennich psanicek, ktere rozzari klasicky outfit + kvalitni kozenou kabelku
  • nakoupila barevne satky a saly, ktere pak ladim s psanicky a botami

nevím jak bych svůj styl vlastně popsala - je to ženské, žádná romantika, spíš taková klasika, hravě pojatá. není to nic upjatého, protože to se ke mě nehodí)
mám ráda šaty, sukně, podpatky, ráda si hraju s barvami…pokud mám klasiku, většinou mám k tomu nějaký výrazný doplněk, nebo něco barevného, nebo zajímavého materiálově - například krajkové punčochy, výrazné boty..atd.
někdy se to i nepovede, což mi ale téměř vůbec nevadí, nějak se o sladěnost nesnažím, oblékám se intuitivně

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.13 18:07

Ach ženský, já mám 55+ a vůbec se necítím nějak zvlášť omezovaná v oblékaní. A vy tady skuhráte nad věkem. Je pravda, že mám stále postavu jako ve 20, akorát mám trochu větší prsa /hurá/ a nosím naprosto všechno. Jediné, co si nepovolím jsou minisukně, ale mírně nad kolena klidně, ovšem ne s holýma nohama. Nosím jak sportovní věci, džín mám asi 20, všechny možné barvy, žádné faldíky nelezou, ale cvičím denně hoďku. Miluju pouzdrovky, úzké i rozevláté sukně, saka, kvalitní kabáty a vzhledem k tomu, že jsem kontrastní typ, hodně využívám barvy, které mne rozsvítí. Jediné, na co si opravdu dávám pozor, je prádlo, dokonce i pod některé šaty použiju stahovací prádlo, neb nechci nikde varhánky od podprsenky a pod. Přeci jen už nejsem tak pevná jak v 15. Mám kamarádku 62+, to je taková kočka, že strčí do kapsy mladou holčinu. Nosí vše, dokonce si myslím, že si právě teď nejvíc užíváme, máme na to čas a prostředky. A vy tady myšlenky, že ve 30 se člověk musí oblékat jinak. Kdo chodil oblékaný při hlavě v mládí, nevím, proč by se to změlo moc měnit. Stačí jen soudnost. Jo a dodržuji pravidlo, že skutečně kvalitní a šik šaty mají být přesně všude 1mm od těla. Nic nesmí moc obepínat, to je dle mého názoru špatně i na mladších. Můj muž je sakra kritický k oblékání a skutečně jen chválí a je rád, jak experimentuji. Tak se holčiny nebojte!!!

Elinor.S
258 příspěvků 21.01.13 13:05
Barevné punčocháče a věk

Dobrý den, nechci zakládat další diskusi, zkusím to tady. Ráda teď v zimě nosím barevné punčocháče, zatím zůstávám u tmavších - tm. zelená, modrá, šedá, černá, tm. fialová. Moc se mi líbí ale taky horčicové a červené(ne vínové, prostě jasně červené). Myslíte, že v mém věku (39) si to ještě můžu dovolit? Jsem štíhlá, nohy taky - naopak tam bych klidně brala víc cm, páč koupit kozačky, abych v nich neměla lýtko jak smeták v kýblu je těžké :-) Vše samozřejmě za předpokladu, že zbytek bude sladěný a umírněný :-) Jde mi zkrátka o to, abych v mém věku nepůsobila už trapně nebo jak to říct :-) Díky všem za případné názory.

janiiiv
781 příspěvků 21.01.13 13:19

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 02:09

scarlete
404 příspěvků 21.01.13 13:36

@Elinor.S Zdravím Vás. Myslím, že obecně to žádný problém nebude. Samozřejmě těžko se nad tím polemizuje bez fotek, takže to bude dost o subjektivním pocitu. Pokud se v tom cítíte dobře, tak není důvod to tak nenosit. Pokud nerada nosíte barvy na celé ploše šatů/saka/svetru apod., máte klasicky střižené šaty, sukně v tlumených nebo neutrálních barvách, tak jeden barevný akcent (případně zkombinovaný s nějakým doplňkem podle mě určitě nepůsobí nijak diblíkovsky nebo nepatřičně na ženu ve středních letech. Já mám třeba ráda takové ty podzimní nebo jiné teplé nebo tmavé barvy na punčochách (smaragdově zelená, petrolejová, vínová), které si jinak moc dovolit nemůžu, tak je přes podzim a zimu nosím.
mám i pár křiklavých kousků a ty teda vezmu jednou za čas převážně k jednobarevnému nebo oblečení (nebo kohoutí stopě v černo-bílé) a myslím, že to tak ještě nějakou dobu nosit budu (je mi teda zatím ještě 30) :-)

jarkaneu
258 příspěvků 21.01.13 15:32
@cibetka 1 píše:
Ach ženský, já mám 55+ a vůbec se necítím nějak zvlášť omezovaná v oblékaní. A vy tady skuhráte nad věkem. Je pravda, že mám stále postavu jako ve 20, akorát mám trochu větší prsa /hurá/ a nosím naprosto všechno. Jediné, co si nepovolím jsou minisukně, ale mírně nad kolena klidně, ovšem ne s holýma nohama. Nosím jak sportovní věci, džín mám asi 20, všechny možné barvy, žádné faldíky nelezou, ale cvičím denně hoďku. Miluju pouzdrovky, úzké i rozevláté sukně, saka, kvalitní kabáty a vzhledem k tomu, že jsem kontrastní typ, hodně využívám barvy, které mne rozsvítí. Jediné, na co si opravdu dávám pozor, je prádlo, dokonce i pod některé šaty použiju stahovací prádlo, neb nechci nikde varhánky od podprsenky a pod. Přeci jen už nejsem tak pevná jak v 15. Mám kamarádku 62+, to je taková kočka, že strčí do kapsy mladou holčinu. Nosí vše, dokonce si myslím, že si právě teď nejvíc užíváme, máme na to čas a prostředky. A vy tady myšlenky, že ve 30 se člověk musí oblékat jinak. Kdo chodil oblékaný při hlavě v mládí, nevím, proč by se to změlo moc měnit. Stačí jen soudnost. Jo a dodržuji pravidlo, že skutečně kvalitní a šik šaty mají být přesně všude 1mm od těla. Nic nesmí moc obepínat, to je dle mého názoru špatně i na mladších. Můj muž je sakra kritický k oblékání a skutečně jen chválí a je rád, jak experimentuji. Tak se holčiny nebojte!!!

Díky, díky, díky.
Je 41 a začínala jsem mít tady deprese :-))

jarkaneu
258 příspěvků 21.01.13 15:42
@janiiiv píše:
@Elinor.S Na otázku „můžu si to ve svém věku dovolit“ mám jedinou odpověď: Advanced Style. :P

Jó, tak to se mi taky líbí :-))

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.13 17:25

@jarkaneu Taky mám deprese, je mi 45 a když vidím někde něco hezkého, napadne mě jenom, ach jo, škoda že mi není o 15 míň

Elinor.S
258 příspěvků 21.01.13 17:42

@scarlete díky..chápu, že je to bez fotek na houby, na ty ale zatím nemám dost odvahy :-) Šlo mi o to spíš obecně, ale je to fakt individuální. Barev se nebojím, která se k sobě hodí snad zvládám, hodně jsem se taky přiučila tady. A na sebe je vybírám hlavně pocitově, žádná barevná typologie. Teda néé nic proti ní, ani náhodou..jen se mi to zdá složité a nebavilo by mě to. Ale to je už jiné téma :-) Díky.
PS: @janiiiv mažu se převléct, od rána mám na sobě theplááky :-)

jarkaneu
258 příspěvků 21.01.13 20:00
@ionicera píše:
@jarkaneu Taky mám deprese, je mi 45 a když vidím někde něco hezkého, napadne mě jenom, ach jo, škoda že mi není o 15 míň

Hm, tak to já mám deprese z toho, že řeší co si ve svém věku mohou obléknout.
Já mám sice 41 let, porodila jsem 4 děti, ale velikost stále 38 a postavu souměrnou, věci pro náctileté bych si nevzala :-)), ale jinak se neomezuji slovy: nemůžu si to ve svém věku dovolit.

Elinor.S
258 příspěvků 21.01.13 21:30

@jarkaneu tak se tedy omlouvám, že jsem svým dotazem přispěla k vaší depresi

jarkaneu
258 příspěvků 21.01.13 21:36
@Elinor.S píše:
@jarkaneu tak se tedy omlouvám, že jsem svým dotazem přispěla k vaší depresi

No, ono jde spíš o to, když se omezujete v oblékání mezi 30-40, co budete nosit 50-60.
Nic ve zlém.
Myslím, že věk 30-40 je krásný a stále mladý, ani já se stále necítím stará a dlouho ještě asi cítit nebudu.

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 21.01.13 23:28

@Elinor.S o barvu punčoch nejde. rudé unese i sedmdesátiletá dáma, pokud budou celkově ladit s jejím stylem oblékání, bude adekvátně učesaná, nalíčená atd. rozhodně to jde v každém věku, ale jen, obzvlášť u štíhlých dam, to může svádět k „mladistvému“ stylu „zezadu lyceum, zepředu muzeum“. toho bych se snažila - teda snažím usilovně:-)) vyvarovat. zkuste se osmělit a nějaké to foto bez hlavy se dát, uvidíte.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek