Jak se sedí v krátkých šatech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
analfabet
50 příspěvků 11.5.12 13:42
Jak se sedí v krátkých šatech?

Zdravím,
koupila jsem si na svoje poměry velmi krátké letní šaty s širokou sukní (když v klidu stojím, končí tak 5 cm nad koleny). Když si sednu, sukně mi vzadu trochu povyleze - zakrývá zadek, ale zadní stranu stehen mám holou. Vidět to díky šířce sukně není, ale jsem z toho nesvá. Tak jsem teď v těch vedrech koukala kolem sebe, jak to holky řeší, a byla jsem dost překvapená. Viděla jsem i případy, kdy si frajerka sedla v MHD se sukýnkou na zádech a na té sedačce byla jen v kalhotkách. Možná je to běžné, ale já jsem si toho dřív nevšímala. Já to řeším tak, že si sedám na krajíček židle (ale nevím, jestli pak nevypadám jak idiot) a spíš si ty šaty beru, když vím, že si nikde moc sedat nebudu. Je samozřejmě diskutabilní, jestli se ke mně (je mi 25, ale vypadám mladistvě) ty šaty hodí (mně přijde, že jo), ale to už tady řešit nechci - to by asi patřilo spíš do Peklo radí a taky je na to pozdě :-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
chekotay
411 příspěvků 11.5.12 14:02

Inu, podle etikety si žena má sedat toliko na kousek židle, cca první třetinu. Myslel jsem si, že to je proto, aby měla kam dát kabelku, ale možná se dá toto pravidlo aplikovat i na krátké sukně a prostředky veřejné dopravy. :-)

analfabet
50 příspěvků 11.5.12 14:25

Hm, je fakt, že ač v etiketě nejsem moc zběhlá, tohle pravidlo při jistých formálnějších příležitostech asi mimoděk dodržuju v jakémkoli oblečení. Ten posez tak nějak vyplyne ze situace. Při zkoušce na VŠ nebo při pohovoru se určitě nerozvalím na celou židli. Díky.

pampelína
60 příspěvků 11.5.12 14:45

Taky jsem to teď nedávno řešila. A vyřešila stejně jak ty, sedám si na kraj, už z toho důvodu, že když si představím, jak často se ty sedačky třeba v MHD (ne)čistí, fuj :D
Jinak si myslím, že 5 cm nad kolena není extra krátká délka, tu si představuju těsně pod zadek. Navíc 25 je krásný věk, na dlouhé a usedlé sukně budeš mít ještě čas ;) Mimochodem, mně je 24, a zasmála jsem se té formulaci vypadám mladistvě - vždyť JSI mladá :D
A k těm holkám co jsi pozorovala v MHD - je to fakt běžný jev, i když mnohdy dost nechutný :D Moje vysvětlení je, že jsou to holky co chodí většinu roku v riflích a keckách, takže nemají ponětí o tom, jak se chovat v sukni. Pak je najednou horko, tak se do nějaké navlečou, a nemají tušení, že nemůžou sedět třeba s roztaženýma nohama, to je taky vždycky pohled :D

D.C.M
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.12 15:01

Napadlo mě, že by to třeba zachránily bombarďáky po babičce pod sukni. :D A teď vážně. Sedání na kraj zachrání hodně, ale jsou případy, kdy kraj (křesla) je vyšší než zadní čast, takže to se pak ještě chce nějak zešikma nainstalovat, aby osoba sedící naproti neměla dobrý výhled.

analfabet
50 příspěvků 11.5.12 15:02

Poslední dobou mám obecně pořád obavy, že už jsem moc dospělá. Těší mě, že je to k smíchu, děkuji :-) A problém s mými „krátkými“ šaty je tedy vyřešen. Jo, nohy u sebe a obě na zemi taky mít umím :-)

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.12 15:43

Hmm, teď dost usilovně přemýšlím, jestli jsem si takhle někdy nesedla… možná jo?
Nosím krátké sukně a šaty často, 5 cm nad koleno je pro mě ještě dlouhá sukně :) (a ta se mi teda nevytahuje) když se řekne krátká, představím si pod zadek (resp. do půl stehen, to je u mě to samé). To se tak nějak odtáhne vždycky. Tak se snažím sedět aspoň na kousku sukně (taky se mi to ekluje), nebo tak, aby to nebylo poznat. Vždycky jsem to brala tak, že to přece vůbec není vidět (když jde aspoň kus pod a zbytek naaranžuji tak, aby to vypadalo dobře), asi dost záleží na šířce sukně.
Nosím sukně často, ale celkově jsem takový dost ležérní typ, žádná nažehlená elegance. Klidně si v sukni sednu do trávy, na betonový stupínek apod. Takže představa, jak úzkostlivě sedím na kousíčku židle mi přijde úsměvná.

Putnam
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.12 16:35

Ideální je koupit si takzvaný „spandex“ (krátké kraťasy ze spandexu), které se dají dát pod sukni nebo šaty a slouží jednak jako stahovací kalhotky a jednak jako ochrana citlivějších partií… třeba v USA je to pokud vím běžná praxe, u nás o tom zatím nikdo bůhvíproč neví. Ale vychytávka je to výborná! Skvělé jsou např. tyhle: http://www.underarmour.com/…d1217409-100 nebo jejich o něco kratší verze.

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.12 19:39

Teplo, koženková sedačka, sukně = to pravé peklo. Pokud, vím, že daný den budu cestovat v sukni, řeším to alespoň silonkami (i když ty já většinou nosím i tak). Aspoň něco. Sedat si na kraj s tím, že si sukni při sedání přidržím. Přemýšlím dlouho o „tomhle“ (království tomu, kdo mi řekne, jak se to jmenuje, protože ač to mám na jazyku, tak si nemůžu vzpomenout - není to body, není to košilka, není to spodnička..je to??)
http://www.triumph.com/…_185x262.jpg

ciernykocur
132 příspěvků 11.5.12 19:53

kombiné?

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.5.12 20:01

Ano! to je přesně ono! Kombiné je to slovo, děkuji :)

top topic
967 příspěvků 11.5.12 20:49

Já myslím, že kombiné je volné, ne? Aspoň podle toho, co si pamatuju, že nosívala máti. Tohle je spíš nějaká stahovací košilka nebo takové nějaké prádlo, má to vyztužený střed. V tomhle bych teda v létě pod šaty chcípla, to radši budu v mhd stát;-)

ZetKa
292 příspěvků 11.5.12 22:29

Tomuhle se podle mně říká všeobecně bodyshaper. Prodává se všude možně, především v prodejnách se spodním prádlem, ale dokonce i v řetězcích typu Lindex, HM, CA …

Ameline
99 příspěvků 12.5.12 17:19

Musím se přiznat, že jsem to taky nedávno řešila. Nikoliv v MHD, ale na pohovce v čajovně. Jsem si vzala na své poměry ultrakrátkou užší sukni (tj těsně nad kolena :D) a bojovala jsem s tou zesílenou částí silonek na stehnech. Ne věc, co by na dámě měla být vidět, obzvláště ne vyskytuje-li se na rudé sedací soupravě. Docela často nosím podvazky, tak dobře, že jsem na to přišla ještě takhle „nevinně“. Ale to mi neříkejte že to tak prostě je, na to musí být fígl jinak by se krátké sukně takhle nerozmohly…

ultraviolet
21 příspěvků 13.5.12 09:22

@Lama_z_Lana dá se říct i košilka, přesně tuhle mám v černém z Triumphu, a byl to nejlepší kup za poslední rok. :) Ovšem, počítej s tím, že poměrně hřeje, přece jen je to další vrstva. Ale pokud není horko, je to skvělá věc.

GabrielaCharlota
114 příspěvků 13.5.12 11:55

Já jsem pro bombarďáky :D! Nicméně sedám na první třetinu sedačky, nebo si pod sebe nějak dám bundu. Jinak nohy zkřížit v kotnících, složit pod sedačku a sukni si „připlácnout“. A vydržet!

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 12:03

Já teda pokud možno, tak si sedám i na tu nejmenší část sukně a prostě si sednu zcela pohodlně tak, aby mi nic nečučelo. N atakový věci, jako že sedačky nečistí jsem docela imunní a nevadí mi to - posiluju imunitu :D ale obecn+ se v příliš krátkých sukních moc dobře necítím. A hlavně v obchodě když si vyzkouším sukni, které normální holce má končit pod zadek, tak mě končí v polovině stehen, což není úplně mini sukně, ale furt je krátká a s tím se dá fungovat :))
A hlavně co mě vytáčí a co nechápu je, pokud mám třeba jarní kabátek, sukni, nebo cokoliv, na co se dá sednout, tak že si to lidi neupraví tak, aby byla ta látka co nejméně zmačkaná. Máma mě za tohle dycky piskovala, ať si tu sukni srovnám ať nevypadám jak humpolák a když vidím, že si na tohle pozor nedává ani starší generace, ze které bych si mohla brát příklad … a pak vidím, když se postaví, jak to mají zmuchlaný ..

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.5.12 12:32
@ultraviolet píše:
@Lama_z_Lana dá se říct i košilka, přesně tuhle mám v černém z Triumphu, a byl to nejlepší kup za poslední rok. :) Ovšem, počítej s tím, že poměrně hřeje, přece jen je to další vrstva. Ale pokud není horko, je to skvělá věc.

Já jsem nad tím začala uvažovat právě z jiných důvodů, než kvůli sezení v horkých dnech. I když si pod pouzdrové šaty/sukni vezmu bezešvé kalhotky, tak podprsenka se občas vyrýsuje a to mi vadí, že to kazí ten celkový hladký vzhled. Za druhé nosím hodně i široké a „nadýchané“ sukně a když je nějaký trochu silnější větřík tak nemám k nehodě typu Marilyn daleko. A za třetí mi to přijde sexy :)

Konvalinka
244 příspěvků 13.5.12 13:08

Konečně se na tomto webu někdo nebojí přiznat, že sukně můžou být méně pohodlné než kalhoty :)
Já sukně nenosím moc ráda právě z tohoto důvodu, že musím dávat velký pozor, aby se nevyhrnula tam, kam nemá. Jsem prcek, mám hodně krátké nohy a proto všechny sukně, které jsou nad kolena končí zároveň kousíček pod zadkem. Vlastně si kupuju sukně, které bývají myšlené jako mini. Ty, které mají být normálně vysoké ženě nad kolena mi končí až pod koleny. Při sedání se cítím dost nesvá, i když si sukni hlídám. Pokud je sukne širší a při chůzi začne foukat vítr, mám co dělat, abych ji udržela na místě. Na to fakt nemám nervy. Delší sukně mi zase nesluší.
Nechci se však sukní vzdát, občas si ji obleču, ale na dalších hodně dní se s úlevou vždycky vrátím ke kalhotům.

Katio
196 příspěvků 13.5.12 21:39

@Lama_z_Lana Mně se „nehody typu Marilyn“ líbí, přijde mi to velmi ženské (tedy samozřejmě se musí zachránit včas). Úplně se na to vždycky těším, když cupitám s širokou sukní po schodech do metra :)

Alizon
1235 příspěvků 13.5.12 23:08
Asi mam zastydlou pubertu

nebo jak to nazvat, ale to jestli nevypadam divne v kratke sukni jsem zacala resit az ted - a to je mi 33. Takze vek 25 neres. Jinak to co uz tady ostatni pisou - nacpat pod zadek i tu nejmensi cast sukne a nohy u sebe.

quest
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 10:56

hehe, ja si teda na holy zadek nesedam, kdo vi kdo tam seděl předemnou. Za mě, v krátkých nesedat - stejně se zkrčí a nebo jen tak ať nejsem kůží na něčem jako sedačka v socce (mhd). PS: chodím pěšky:D, ale na celulitidu to vliv nemá:(

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 21:03

Z toho důvodu jsem ani jako mladá nenosila krátké sukně. Je mi odporné si sedat na sedačky holým zadkem. to bych raději stála. Nejkratší mám jeden lehounký kostým na koleno a stejně je to těsně, neberu si ho do tramvaje. Jezdím nejvíce autem, tak to až tak už řešit nemusím.
Ale bylo mi úplně špatně, když jsem vídala malé holčičky v krátkých sukénkách, jak je matky nechají sedět zadečkem na špinavém polstrování. Svoje kluky v bavlněných kraťasech jsem zásadně brala na klín a později do MHD dávala bermudy až na kolena, aby neseděli holým tělíčkem na tom svinstvu. Když potkávám ty páchnoucí bezdomovce,.. sukní bych se při jízdě MHD opravdu vzdala - nebo postála - nebo si fakt sedla jen na krajíček. Líp to vyřešit nejde. V zájmu zdraví.

Kath
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.5.12 21:29

Zrovna na tramvaje moc cimprlich nejsem, ale dost se mi líbí ty spandex kalhotky. Já teda krátké sukně nosím jen, když mám silonky nebo punčochy - mám na stehnech dost viditelné rozšířené žilky a nevypadá to pěkně, takže v horku jen sukně ke kolenům.

Blair
359 příspěvků 15.5.12 08:14

Já teda nevím co si přestavujete pod pojmem krátká sukně. Protože já např. sukni do půlky stehen a i u takhle krátké/dlouhé sukně, když si sednu tak pořád sedím na látce - nedotýkám se zadkem sedačky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek