Jak se sedí v krátkých šatech?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Sibyla
2646 příspěvků 15.5.12 08:41

Jak vás čtu, uvědomuji si, že vlastně mini nosím jen k punčocháčům - nějak nikdy nemám dost opálené nohy, hlavně zezadu, a bílé nohy jsou nějak „nahaté“. Čili si na koženku holou kůží nesedám. Musí to být protivný pocit - i bez bezdomovců, které nelze vyloučit. Jo, nejlepší byla ta stará, anatomicky tvarovaná skořepinová sedadla v pražských tramvajích - šedá a červená.

Eila
166 příspěvků 15.5.12 17:31
@Ameline píše:
Musím se přiznat, že jsem to taky nedávno řešila. Nikoliv v MHD, ale na pohovce v čajovně. Jsem si vzala na své poměry ultrakrátkou užší sukni (tj těsně nad kolena :D) a bojovala jsem s tou zesílenou částí silonek na stehnech. Ne věc, co by na dámě měla být vidět, obzvláště ne vyskytuje-li se na rudé sedací soupravě. Docela často nosím podvazky, tak dobře, že jsem na to přišla ještě takhle „nevinně“. Ale to mi neříkejte že to tak prostě je, na to musí být fígl jinak by se krátké sukně takhle nerozmohly…

právě proto se rozmach punčochových kalhot kryje s minisukněmi :-)

Eila
166 příspěvků 15.5.12 17:36
@analfabet píše:
Hm, je fakt, že ač v etiketě nejsem moc zběhlá, tohle pravidlo při jistých formálnějších příležitostech asi mimoděk dodržuju v jakémkoli oblečení. Ten posez tak nějak vyplyne ze situace. Při zkoušce na VŠ nebo při pohovoru se určitě nerozvalím na celou židli. Díky.

No a to je možná chyba, lidé sedící jen na kraji židle a neopírající se o opěradlo působí méně sebevědomě, nesměle a celkově přišlápnutě a nejistě. Pokud při takových stresových situacích jako je zkouška nebo dokonce pohovor sedíš pouze při kraji židle, neverbálně vysíláš k protistraně výše popsané signály. Pokud se vrátím k sukním, tak ani na zkoušku ani na pohovor si nevezmu takovou délku sukně, kdy bych musela řešit, že se mi vyhrne až na holý zadek, až na jisté výjímky uměleckých škol a obdobně zaměřených zaměstnání se to prostě nehodí :-)

janiiiv
781 příspěvků 15.5.12 18:15

Brávám si s sebou takovou širokou bavlněnou šálu, kterou jinak za chladnějších dnů balím na krk - jednak pokud je někde klima, tak si ji přehodím přes ramena, a jednak si na ni sedám. Pokud teda nemám silonky, tak si většinou radši v MHD ani nesedám. Se silonkami bacha na povrch - mám takové retro šatičky á la Rebelové, končí pod zadkem (a ne, nepřipadám si na ně v téměř 26 letech stará), ty nosím buď s legínami, nebo s tělovými silonkami a tělovými kalhotkami - no a ty silonky se mi jednou podařilo zlikvidovat o zdrsněný okraj venkovního schodu. Velice ftipné shánět s dírou na prdeli po Brně silonky :p
Min. týden jsem viděla na jedné přednášce (brnohrajenacity.cz) slečnu, která měla kraťásky jak od pyžamka, takové jemňoulinké, s volánkem a decentním vzorkem, a pod tím zřejmě klasické silonky - a pod těmi nohavičkami jí koukala ta zesílená část. Styděla jsem se za ni. Nevím, ale mně to strašně vadí, když i tohle je vidět, je to pomalu jako bych byla nahá. Co vy? Jsem tak prudérní jen já?

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 20:57
@Kath píše:
Zrovna na tramvaje moc cimprlich nejsem, ale dost se mi líbí ty spandex kalhotky. Já teda krátké sukně nosím jen, když mám silonky nebo punčochy - mám na stehnech dost viditelné rozšířené žilky a nevypadá to pěkně, takže v horku jen sukně ke kolenům.

Mám to také, že opravdu krátkou sukni nosím jen k punčochám. Nemám hezké nohy - ekzém, červené tečky po epilaci (to není jako zarostlý. Prostě takový tmavý tečky místama červený), neopálené nohy, celulitída a taky nejsem štíhlá a ještě docela malá. Vlastně paradoxně v zimě nosím krátké sukně nad kolena a v zimě dlouhou rozevlátou sukni :)
A dneska jsem zkusila jít do práce v upnutej krátkej minisukni se silonkama. Necítila jsem se v ní dobře. měla jsem pocit, že je mi vidět celá zadnice na míle daleko, i když jsem si to hlídala.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 21:16
@janiiiv píše:
Brávám si s sebou takovou širokou bavlněnou šálu, kterou jinak za chladnějších dnů balím na krk - jednak pokud je někde klima, tak si ji přehodím přes ramena, a jednak si na ni sedám. Pokud teda nemám silonky, tak si většinou radši v MHD ani nesedám. Se silonkami bacha na povrch - mám takové retro šatičky á la Rebelové, končí pod zadkem (a ne, nepřipadám si na ně v téměř 26 letech stará), ty nosím buď s legínami, nebo s tělovými silonkami a tělovými kalhotkami - no a ty silonky se mi jednou podařilo zlikvidovat o zdrsněný okraj venkovního schodu. Velice ftipné shánět s dírou na prdeli po Brně silonky :p
Min. týden jsem viděla na jedné přednášce (brnohrajenacity.cz) slečnu, která měla kraťásky jak od pyžamka, takové jemňoulinké, s volánkem a decentním vzorkem, a pod tím zřejmě klasické silonky - a pod těmi nohavičkami jí koukala ta zesílená část. Styděla jsem se za ni. Nevím, ale mně to strašně vadí, když i tohle je vidět, je to pomalu jako bych byla nahá. Co vy? Jsem tak prudérní jen já?

Jste, mně to je šumafuk.

Ameline
99 příspěvků 15.5.12 21:42

@Eila: Tak to potom jo :) Já si nemůžu pomoct, ale v souvislosti s kratší sukní mi silonky přijdou taková slušnější varianta než „naholo“. Teda pokud člověk nechce provokovat nějáký specifický protějšek a nevezme schválně punčošky :D(taky to máte tak, že punčocháče/silonky jsou punčochové kalhoty a punčochy jsou ty do podvazků? U nás se to takhle dělí, ale viděla jsem to používat zaměnitelně) MHD bych zas tak neřešila, jsme ohledně bakterií stejně moc zpovykaní - vezměte si třeba, z čeho je hlína když sedáte na zem

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 15.5.12 21:55

punčocháče=punčochové kalhoty (má to rozkrok a pas)
punčochy=končí na stehnech a upínají se do pásu nebo jsou samodržící se silikonovými pásky, každopádně jsou toho narozdíl od kalhot 2 kusy
zakončení ani jednoho by určitě nemělo být vidět, tím pádem u hodně krátkých sukní punčochy nepřipadají do úvahy a punčocháče buď jemné bez toho zesílení na stehnech (dají se koupit, stejně jako bez zesílené špičky), nebo celé silné neprůsvitné. pro střední věk myslím jedině b), slečny a dívky též a)

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 21:56
viktorka_od splavu
7777 příspěvků 15.5.12 22:04

@janiiiv:
kraťasy jsou především oděv pro volný čas, nebo to pyžamo, bez ohledu na materiál a střih, takže k nim silonky jaksi nedávají smysl

arnina
26 příspěvků 15.5.12 22:59

Chtěla bychznát váš názor, od jakého věku jsou podle vás sukně nad kolena nevhodné? Myslím, že když to ženě sluší a má pěkné nohy nemusí se přece po 35 vzdát sukní ?

analfabet
50 příspěvků 16.5.12 01:17
@Eila píše:
No a to je možná chyba, lidé sedící jen na kraji židle a neopírající se o opěradlo působí méně sebevědomě, nesměle a celkově přišlápnutě a nejistě. Pokud při takových stresových situacích jako je zkouška nebo dokonce pohovor sedíš pouze při kraji židle, neverbálně vysíláš k protistraně výše popsané signály. Pokud se vrátím k sukním, tak ani na zkoušku ani na pohovor si nevezmu takovou délku sukně, kdy bych musela řešit, že se mi vyhrne až na holý zadek, až na jisté výjímky uměleckých škol a obdobně zaměřených zaměstnání se to prostě nehodí :-)

Možná, ale zatím mi to docela procházelo :-) Jinak na ty zmíněné příležitosti si sukně, ze kterých leze zadek, neberu. A ani z těch mých momentálně nejkratších šatů zadek naštěstí neleze, jen větší část nohou, než jsem byla zvyklá :-)

lucisko
86 příspěvků 16.5.12 01:30
@seznam.mih píše:
Mám to také, že opravdu krátkou sukni nosím jen k punčochám. Nemám hezké nohy - ekzém, červené tečky po epilaci (to není jako zarostlý. Prostě takový tmavý tečky místama červený), neopálené nohy, celulitída a taky nejsem štíhlá a ještě docela malá. Vlastně paradoxně v zimě nosím krátké sukně nad kolena a v zimě dlouhou rozevlátou sukni :)
A dneska jsem zkusila jít do práce v upnutej krátkej minisukni se silonkama. Necítila jsem se v ní dobře. měla jsem pocit, že je mi vidět celá zadnice na míle daleko, i když jsem si to hlídala.

nechtiac som vam dala cerveny vesiacik,miesto zeleneho :-D ospravedlnujem sa…ja som na tom podobne,v zime nosim kratke sukne a kratasky s puncochami a v lete zasa dlhe sukne…a to len kvoli noham,tiez mam cervenkaste bodky v miestach vyrastu chlpkov,celulitidu az tak moc nemam,ale zas sa mi lahko robia modriny,takze moje nohy tiez nevyzeraju prave vábne :-/

honza
403 příspěvků 16.5.12 04:25
@seznam.mih píše:

Jestli zde nekdy bude nejaky ten lookbook, tak bys urcite mela zadat svoji fotku.
Tak ustavicne zde jiz dlouhou dobu sebe sama shazujes, ze bys to dle meho mela nechat na posouzeni ostatnim…

Sibyla
2646 příspěvků 16.5.12 07:34
@arnina píše:
Chtěla bychznát váš názor, od jakého věku jsou podle vás sukně nad kolena nevhodné? Myslím, že když to ženě sluší a má pěkné nohy nemusí se přece po 35 vzdát sukní ?

Nad kolena klidně do sedmdesátky - tam bych ale, pokud možno, volila punčocháče, i když ne nutně: nemá každý křečové žíly. Ultrakrátké mini v důchodu nepůsobí dobře, ale po 35? Neblázněte, to se teprve hollywoodské krasavice těmi krasavicemi stávají!

Katio
196 příspěvků 16.5.12 08:01

@honza není nutno, my už jsme fotky seznam.mih viděly. Mně se zdá, že seznam.mih se sice občas shazuje, ale s nadhledem a nebere se zas tak vážně. Myslím, že tu nejsme od toho, abychom hodnotily/i fyzický vzhled ostatních, zvlášt když oni jsou více či méně spokojeni, maximálně můžeme podpořit někoho, kdo si nevěří a je nejistý - hlavně když k tomu není žádný důvod. To, co většina z nás potřebuje, zvlášť co se týká módy, je jen trochu více sebevědomí. Jako třeba nenechat se znejistit občas udivenými pohledy kolemjdoucích, ale naopak si je užívat a říkat si: „To koukáte, co?“
seznam.mih: jen ten pravopis! Ale máš pravdu, už se to lepší. ;)

Katio
196 příspěvků 16.5.12 08:07

@Sibyla Máte pravdu, zvlášť když třeba já jsem začala nosit sukně až kolem třicítky (díky Peklo!) - ale kupovala jsem je i předtím :) Nejprve jsem četla, že mini maximálně do pětadvaceti, pak do třiceti. Ale čtyřicet je přeci nových třicet.. takže to zas o kousek odložím. Jen jsem trochu upravila svojí představu, co je mini. Momentálně je to pro mně délka tak dlaň nad kolena a už ne těsně pod zadek. I když já mám nejradši délky těsně nad kolena, do půlky kolen a těsně zakrytá kolena.

honza
403 příspěvků 17.5.12 02:00
@honza není nutno, my už jsme fotky seznam.mih viděly.

@Katio: No tak to la pardon, ja je holt nevidel…

misial
1396 příspěvků 18.5.12 00:31

A co při dvouhodinové cestě vlakem? :(

top topic
967 příspěvků 18.5.12 09:20

Vlakem už jsem teda pěkně dlouho nejela, ale kdybych jet měla a měla jsem na sobě mít kratší šaty nebo sukni, tak bych si vzala asi nějaký ten pléd na sezení, jak tu někdo psal. Jako malou mě štvalo, když se člověk zvedl z těch koženkových sedadel a po něm tam zůstaly od stehen mokré otisky. Přijde mi to nechutné. Nehledě na to, že se někdy pomalu nemohl odlepit:-)
A nebo bych si pořídila cestovní kalhoty dr.Sheldona Coopera:-D

misial
1396 příspěvků 18.5.12 11:10

@top topic No, já takhle cestovala 4 roky vlakem na gympl, teď už naštěstí končím… A v kalhotech skoro nechodím, takže tohle pro mě byla každodennost. V zimě jsem si dala na klín kabát, ale vozit s sebou každý den pléd by pro mě nebylo moc dobré řešení, už takhle jsem měla problém se vejít do tašky.

lilmarleen
62 příspěvků 20.5.12 21:10

Taky mi to bývá nepříjemné, ale jestli zakrývají zadek, tak na tom nevidím nic pohoršujícího či dokonce obscénního. Pozor bych si dávala na různé otlačeniny, abych neměla vzorkované nohy.

azavina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.5.12 12:16

Já také nemám hezké nohy, přsně: příliš bílé, jakákoliv nedokonalost, každé štípnutí, křečová žilka jde vidět a vypadá příšerně v porovnání s ostatními s normální kůží. Samoopalovák vypadá na mé kůži spíše žlutě. (Zkoušela jsem avon a niveu). Takže sukně opravdu preferuji spíše v zimě (Mám spoustu termo silonek a punčoch, které zahřejí mnohem více než obyčejné kalhoty jsem zjistila.) V létě si proto na sukně moc netroufám. Jednak mám křivé nohy, dlouhé sukně mi nesluší, jsem malá, hrozná kůže a potit se v silonkách je příšerné. Nicméně slyšela jsem o spreji, který prý schová jakékoliv nedokonalosti na nohách, takže by přeci jen vypadali poněkud lépe. Nevíte, o co jde a jak se to jmenuje?

misial
1396 příspěvků 23.5.12 13:57

punčochy ve spreji?

ooola
129 příspěvků 23.5.12 14:31

já nosím jedině krátké sukně, nad kolena je moje maximální délka a i tu si vezmu jen zřídka. V MHD si nesedám, jedině když mám punčocháče. A při sedání si na jiná místa zhodnotím situaci podle povrchu židle, většinou si sednu jenom na krajíček. A v přírodě, na trávě a tak si sednu na nějakej svetřík nebo svršek co mám sebou, vždycky sebou něco tahám, kdyby se ochladilo

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek