Jak se vyrovnáváte se stárnutím?

Fotoalbum tématu (35) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 66 Další »
Sarka.ste
45 příspěvků 17.3.13 11:54

@saryvary Není to projev blbosti, jste jedna z mála co se nebojí to říci nahlas.Ale cítí nás to určitě víc. Prostě to, že nic není a nebude jako dřív se těžko snáší. Obdivuji ty, které to neřeší. Šťastné ženy.

MP ave
41 příspěvků 17.3.13 12:14

No, já čím jsem starší, tím jsem sama se sebou ve větší harmonii. Takže tiše doufám, že tenhle trend mi vydrží i po třicítce.
A se vzhledovým omezením jsem tak nějak srovnaná. Vrásky, šediny i povislou kůži přežiju. Co už, stárneme všichni, tak v tom nebudu sama.
Navíc věřím teorii, že každý z nás má jiný ideální věk, ve kterém mu to nejvíc sluší. A protože jsem nikdy nebyla nijak krásná, tak optimisticky předpokládám, že to na mě ještě přijde ;o)

Lenka M.
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.13 12:57

Zle :)

Lettie
426 příspěvků 17.3.13 17:00

Ja jsem se to, ze uz jsem podle veku na odpis, dozvedela az z diskuzi na MP. Do te doby mi to v realite na mysl neprislo, okoli se chova stale stejne, na nezajem muzu si stezovat nemuzu - mozna proto, ze doma mam manzela, se kterym mam spokojeny vztah?
Pravda je, ze genetika v nasem rodu je k zenam milostiva, babicka mela i v 80 vlasy ze 3/4 stale cerne, sedych minimum, aniz by se barvila. Jeji sestry taktez. Ja si prvni sedivy vlas nasla letos, v 41 letech. S postavou jsem spokojena, naopak se mi ted, po detech, podarilo zhubnout a zformovat postavu, takze si uzivam nakupovani novych kousku obleceni. Deti mam male, nad starim mne nenechaji moc premyslet. Stesk nad mladim odkladam timto na pozdeji. Na druhou stranu - pokud budu mit nekdy pocit, ze by me psychice pomohla nejaka plasticka operace, s klidem na ni pujdu, ciste pro svou radost.

Judith11
1171 příspěvků 17.3.13 17:06

Pravda je taková, že mnohem těžší mají stárnutí ženy, které jako mladé byly velmi krásné. Absurdně spousta takových těch nevýrazných a nezajímavých dívek, které se o sebe naučily starat až později, vypadají s přibývajícím věkem lépe.
Věk se podepíše dříve či později na každém. Ale na té, kterou kdysi všichni obdivovali, je ten úpadek tak nějak více…nelítostný, protože ji všichni známí mají a měli zafixovanou jako tu krásnou, atraktivní.

Dobře je to vidět na takových těch třídních srazech po x letech, kdy se jako zázrakem z nevzhledných kačátek staly pěkné, udržované ženy středního věku.
No a z těch třídních krasavic už jen udržované ženy středního věku - v tom lepším případě.

Jak se naučit stárnout s noblesou nevím, obrovskou roli v tom hrají geny a zdravotní stav.
Na stárnutí jsem shledala jako pozitivum asi jen toto - určité „povznesení se“ nad věcmi, které jsem dříve do důsledků řešila, více shovívavosti sama vůči sobě i okolí a ztrátu takové té ženské žárlivosti, dnes mi dělá dobře vidět pěknou padesátnici.

Všechny ty kecy o tom, jak je stárnutí super a jak si to máme užívat, jsou totální kravina. Nejde jen o to, že máte celulitidu i na obličeji, prsa na břiše, stává se z vás chlap, trpíte návaly a depresemi, ale mnohem horší je to, že vás všechno bolí, jste unavená, pokud máte za sebou péči o umírající rodiče, tak přesně víte, co vás čeká - a to teda nejsou žádné radostné vyhlídky.

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.13 17:15

@Judith11 Jestli to takhle prožíváte, pak upřímnou soustrast. Jestli takhle stárnutí plánujete, tak teda… jak myslíte. Já jsem v mnohem větší pohodě než kdykoliv předtím, od té doby, co jsem chlap :-)

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.13 17:42

Co se týče stárnutí fyzického, to mě zatím netrápí a vlastně doteď s přibývajícím věkem jsem vypadala pořád líp - jak mizelo akné a pubertální kila. Možná to teď začne jít z kopce, nevím a popravdě se tím nezabývám, vlastně mi lidi většinou hádají míň než mi je, což by mě mělo asi těšit…
Víc mě děsí moje neschopnost stárnout psychicky tj. vzít na sebe odpovědnost, učinit rozhodnutí ohledně budoucí kariéry atd. Ono v 18 mi ještě takové to „já nevím, co budu dělat, až budu dospělá“ (ohledně povolání) procházelo, ale s blížícím se definitivním ukončením VŠ to začíná být pro mě víc a víc trapné a stresující.

Nixe Lulu
344 příspěvků 17.3.13 17:57

Ohledně stárnutí se obávám hlavně zhoršování zdraví, to je na tom to nejhorší.
Jinak po psychické stránce mi připadá, že se to naopak časem zlepšuje: více zkušeností, větší vyrovnanost se sebou a životem celkově.
Těším se taky na to, až už někdy konečně budu vypadat starší a nebudu považovaná za dítě. I s mými 27,5 mě lidé mají za studentku SŠ a někdy dokonce snad ještě ZŠ. Výhoda to zrovna není, lidi mají sklon nebrat mladé lidi vážně (pokud jde např. o práci nebo jiné formální společenské situace).
A docela jsem zvědavá, jak budu jednou vypadat s šedými vlasy - nepovažuju to za něco negativního ale za normální součást života, která patří k určitému věku. Barvení je běžné, ale asi to dělat nebudu. Mám z toho pocit, jako že člověk tak něco předstírá kvůli tomu, aby byl okolím lépe přijímán. Tím nechci říct, že je špatné snažit se odstraňovat své nedostatky, jen že přirozenou barvu vlasů (i když už je šedá) nepovažuju za vadu, která se musí schovávat.

Judith11
1171 příspěvků 17.3.13 18:00
@publicenemy píše:
@Judith11 Jestli to takhle prožíváte, pak upřímnou soustrast. Jestli takhle stárnutí plánujete, tak teda… jak myslíte. Já jsem v mnohem větší pohodě než kdykoliv předtím, od té doby, co jsem chlap :-)

Já to tak neplánuju. Mám to tak. Víte, ono ve věku kolem padesáti, kdy ještě stále nemáte děti, které by stály na vlastních nohou, tudíž ještě pořád máte starost o svou rodinu, do toho rodiče, kteří potřebují vaši péči…a vaše vlastní přibývající zdravotní problémy… věřte, že se to na vás podepíše, nikomu to nepřeju.
Nechci nikomu brát iluze, jen popisuju vlastní zkušenosti a netvrdím, že to takhle musí mít každý.

publicenemy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.13 18:13

@Judith11 Tak přeju hodně sil a ať se to zlepší! Někdy je toho na jednoho člověka fakt hodně, to úplně chápu.

stric
762 příspěvků 17.3.13 18:15

@Nixe Lulu Vidíte, a já když jsem zešedivěla, tak jsem zjistila, že jsem konečně po létech nebarvení i experimentování se vším možným našla barvu, co mi sluší.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.13 18:21

Nejhorší je, když si člověk připadá pořád stejně, ale najednou ti chlapi na vás nereagují, jak dřív. Jako kdybyste nebyla ani ženská. A dřív stačilo jen správně se zatvářit. No člověk si musí po 40-tak to alespoň bylo u mě-najít jiné životní hodnoty, že?

stric
762 příspěvků 17.3.13 18:27

@ionicera Tak to mi asi nějaká zvláštní hodnota v životě unikla, ale jelikož jsem se ve dvaadvaceti vdala, tak mi od té doby nějak začalo stačit, že se ke mně muži chovají zdvořile a mluví na mě pokud možno inteligentně. Na tom se nic nezměnilo, tak já nevím, prošvihla jsem něco?

Příspěvek upraven 17.03.13 v 18:31

Judith11
1171 příspěvků 17.3.13 18:28

@publicenemy, děkuji.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.13 18:32

@stric A to jste nikdy neflirtovala? Já se vdala v 21 letech, ale to snad ničemu nebrání. Vždyť jinak by v práci byla děsná nuda!

stric
762 příspěvků 17.3.13 18:37

@ionicera Nevím, co si přesně představujete pod pojmem flirtování, občasnou úsměvnou konverzaci nebo něčí kompliment? Tomu bych flirtování ani neříkala. A opravdu ne, tenhle typ zábavy mě přešel docela brzo, mně bylo okaté projevování zájmu v tomhle smyslu spíš nepříjemné, takže jsem se ho nikdy nesnažila podněcovat.

EvelineShop
113 příspěvků 17.3.13 18:39

Tak nejak som si všimla - nechcem zovšeobecňovať, ale často to tak je - že holky, ktoré majú nad 25 a blížia sa 30, tak velice riešia „stárnutí“. Majú podvedomé obavy „Čo bude po tridsiatke? Budem už úplne do starého železa?“.

Potom dovršia obávaných 30 a… pochopia, že život iba začína:-) Začnú si užívať svojej ženskosti (teda valná vačšina s výnimkou tých celoživotných infantilných „diblíkov“ alebo tých, čo budú celý život nemocné z toho, že im už nie je 20) a cítia sa krásne a mladé. Už vedia, ako sa upraviť, majú už určité životné skúsenosti, získavajú určitý nadhľad.

Medzi 30 - 40 často mnohé rady zdorazňujú, jak vyzerajú mladšie, dávajú doraz na to, že im hádajú o nejaký ten ročik menej:-)

A potom sa blíži 40…nová skúsenosť. Učia sa prijať samé seba tak, ako sú, vyzerať dobre a nemusieť za každú cenu posobiť mladšie, stačí, ak posobia na svoj vek a je o ne ešte stále záujem zo strany mužov.

Ďalej si nedovolím písať, možno niekto skúsenejší dopíše ďalší vývoj…ja mám 39:-)

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.13 18:50

@stric úsměvné konverzaci flirtování neříkám. Ta naštěstí pokračuje i po mé čtyřicítce.

stric
762 příspěvků 17.3.13 18:59

@ionicera Já taky ne. A navíc se nemusím vyrovnávat s tím, že se mě nikdo nepokouší sbalit. Bohatě mi stačí, když mi podrží dveře, pomůže s těžkou taškou a nemusím mít pocit, že se se mnou baví jen proto, že mu připadám jako vhodný objekt na flirtování. Mně to připadá jako výhoda.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.13 19:08

@stric Mně ne, alespoň mám na stará kolena na co vzpomínat:-)Ale každý jsme jiný. Já i do školy chodila radši v období, když to s někým jiskřilo. To i to učení bylo snesitelnější

sekaclady
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.13 19:12

@Judith11 to co jste napsala můžu přesně podepsat, jen ještě s tím, že to stárnutí je po 50 strašně dlouhé.. jestě tak asi 20 let budu stárnout, teda pokud se mi nepodaří nějak rychle a pokud možno bezbolestně umřít včas..na romantické představy o aktivních a život si užívajících důchodcích nežiju ve správné zemi, já už budu jen živořit s pár korunama důchodu a budu spíš na obtíž systému..

ni2ka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.3.13 19:25
celkem dobře

Já jsem zrovna ten typ, o kterém se tady psalo- šedá myška, s věkem
vypadám lépe a lépe. když mi bylo dvacet, myslela jsem, že ve čtyřiceti budu
mít metrák /všichni v rodině jsou silnější postavy/ a vážím stejně jako, když jsem se před 16- lety vdávala a navíc mám pevnější postavu. byla jsem nesportovní- největší nešika ve škole..měla jsem trojku z těláku/ čtyřky se nedávaly/ a vzala jsem si sportovce, který nakázal- který sport budeš se mnou dělat, vyber si jeden zimní a jeden letní… tak jsem se těsně před třicítkou naučila lyžovat, na léto zůstalo kolo/ale to už za svobodna/, ráda bych ještě tenis, ale moc daleko jsem se zatím nedostala - nedostatek času. hlavně, aby vydrželo zdraví..

abcdefg
75 příspěvků 17.3.13 19:30

@stric naprosto rozumim - pro me byl velky pocit svobody a ulevy, kdyz cca okolo 35 muzi v mem okoli prestali reagovat prvoplanove na muj vzhled a kdyz uz mi nekdo vyjadril obdiv ci uctu, bylo to proto, ze neco vim, umim a leccos jsem dokazala. Konecne mi pripada, ze na me nahlizeji jako na cloveka.

Bugatti
4086 příspěvků 17.3.13 19:35

Příští rok mi bude šedesát. Jsem tak vytížena prací/koníčky/vnoučaty/partnerem - že vůbec nemám čas stárnout… ani na to pomyslet. Vrásky a šediny jsou pouze vnějšími znaky stárnutí, důležité je zůstat mladý/mladá uvnitř.

linda147
61 příspěvků 17.3.13 19:42

Ještě jedna věc ke stárnutí. Fakt je, že i když někdo má tendenci srovnávat se s mladšími, stále žijete především mezi a se svými vrstevníky. Proto to někdy jiskří v i domově důchodců a drby která s kým jsou neoblíbenější v každém věku. Tož tak.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 66 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek