Jak se vyrovnáváte se stárnutím?

Fotoalbum tématu (35) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 65 Další »
mapritona
114 příspěvků 17.3.13 21:18

Když tohle někomu povím, tak jen kroutí hlavou, ale, před sedmnáctými narozeninami na mě padly první deprese (ne v pravém slova smyslu), že jsem stará, nic jsem nedokázala, nic pořádně neumím,.. V devatenácti to bylo asi nejhorší, to jsem probrečela skoro celý narozeninový den a od té doby to ustupuje, rok co rok poznávám, že má psychika v období kolem narozenin se poněkud zlepšuje, už narozeniny tolik neprožívám a doufám, že takové chvíle se mi nebudou vracet.. Jinak bych už snad musela najít nějakou odbornou pomoc.

noemi
1645 příspěvků 17.3.13 21:25

Nejlepší je, když si člověk nepamatuje kolik mu je, to se mi stalo, že jsem si myslela, že je mi o rok míň, žádný záměr v tom nebyl.

saryvary
681 příspěvků 17.3.13 21:43

@ionicera Vy mi mluvíte z duše.

saryvary
681 příspěvků 17.3.13 21:49

@Bugatti „důležité je zůstat mladý/mladá uvnitř“ No a s tím souvisí další můj problém: ráda bych dělala věci, které se s mým věkem již neslučují. Takže se často musím hlídat a kontrolovat, abych nebyla trapná. Já bych naopak potřebovala, aby můj mozek stárnul se mnou.

ofeliet
429 příspěvků 17.3.13 22:05

@smrtonoška
Já s mojí kamarádkou máme heslo:„Ještě nevím, čím bych chtěla v životě být.“ :-) Obě jsme vystřídali několik zaměstnání, máme slušné kariéry, ale tohle bereme spíš jako otevřenost všemu novému :-)

continuity
5853 příspěvků 17.3.13 22:07

Ja otevrela tuto diskuzi, s tim, ze se dovim, ze kdy na mne to starnuti prijde, abych se jako pripravdila. no a muj zaver je takovy, ze na nikoho nikdy a nekoho uz ve dvaceti. tudiz mam porad nadeji, ze starnuti budu usetrena :D

Lachenauerin
544 příspěvků 17.3.13 22:09

@ofeliet
To mi připomnělo jednoho našeho rodinného přítele, kterému je už přes 50, ale pořád působí takovým roztomilým dojmem, že se velice seriózně rozmýšlí, čím bude, „až bude velkej“. Vtipné je na tom to, že ve skutečnosti se celý život věnuje jednomu oboru a udělal v něm obrovský kus záslužné práce.

Bugatti
4086 příspěvků 17.3.13 22:11

@saryvary Lze to vzít i z druhé strany - pořád je možnost být za výstřední stařenku. ;-)

Ginevra
646 příspěvků 17.3.13 22:24
@saryvary píše: … a s tím souvisí další můj problém: ráda bych dělala věci, které se s mým věkem již neslučují. Takže se často musím hlídat a kontrolovat, abych nebyla trapná.

Tak tomu rozumím. Mám to úplně stejně.

valery
1580 příspěvků 17.3.13 22:34

@ionicera
neklesejte na mysli, chlapi po 40 začínají stárnout stejně jako my, baby a hlavně! už taky hůř vidi ;-)

yako
3225 příspěvků 18.3.13 00:32

@Bugatti já jsem zatím jenom výstřední, ale už se těším :).

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 07:45
@ionicera píše:
Nejhorší je, když si člověk připadá pořád stejně, ale najednou ti chlapi na vás nereagují, jak dřív. Jako kdybyste nebyla ani ženská. A dřív stačilo jen správně se zatvářit. No člověk si musí po 40-tak to alespoň bylo u mě-najít jiné životní hodnoty, že?

To musi bejt hrozny ale na druhou stranu kdyz v sobe porad mate ten "ohen' zajem a chut flirtovat tak to z vas musej cejtit ne? Zenska co to ve 20 zabalila protoze se vdala ta to v sobe mit nebude a asi ani nemela.

Robena
1257 příspěvků 18.3.13 08:01

@gudrun Taky je dobre zacit lovit v jinych vodach…

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 08:03

@Robena Jak to myslite? Jeste me napada. Muzi kolem 60 v cr to je dost hruza, ne?

Robena
1257 příspěvků 18.3.13 08:09

@gudrun Zacit si vsimat tech muzu, pro ktere jste mlada i po ctyricitce. Tedy tech starsich, vasi vrstevnici ctyricatnici koukaji (bohuzel) po tricitkach :-)

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 08:11

@Robena jo tak. dekuji.

Judith11
1168 příspěvků 18.3.13 09:10
@noemi píše:
Nejlepší je, když si člověk nepamatuje kolik mu je, to se mi stalo, že jsem si myslela, že je mi o rok míň, žádný záměr v tom nebyl.

Souhlas, já už to vyloženě musím počítat, přistihla jsem se, že jsem skončila s věkem na 50, přičemž už mám o dva víc.:D

Napadá mě ještě, že stárnutí je svým způsobem i milosrdné. Tím, jak člověku pomalu odchází zrak a jiné smysly, jsme svým způsobem i šetřeni. Největší „přínos“ je asi ten zrak, protože si cíleně neberu brýle, když se rozhlízím po bytě, preventivně si je neberu, pokud se chci na sebe podívat (a stejně tak i na manžela). Je to takové milosrdnější, protože detaily nevidím, k líčení používám zvětšovací zrcátko, ale tam zase nevidím ten povislý obličej jako celek.

Pokud se dožijeme nějakého vyššího věku, tak máme jistou naději i ve stařecké demenci, pak už nebudeme řešit nic.:-)

Matmys
2423 příspěvků 18.3.13 09:56
@Robena píše:
@gudrun Zacit si vsimat tech muzu, pro ktere jste mlada i po ctyricitce. Tedy tech starsich, vasi vrstevnici ctyricatnici koukaji (bohuzel) po tricitkach :-)

A padesátníci po dvacítkách :)

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 10:16

@Robena No většina 60 vypadá hrozně. A zrovna v pátek jsem byla na obědě a vedle si sedla dvojice-nešlo neslyšet-on vdovec a ona vdova, tak si spolu jen občas někam vyšli a celou dobu jí vypočítával, kolik ho stojí peněz. Té paní mi bylo fakt líto

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 10:23
@saryvary píše:
@Bugatti „důležité je zůstat mladý/mladá uvnitř“ No a s tím souvisí další můj problém: ráda bych dělala věci, které se s mým věkem již neslučují. Takže se často musím hlídat a kontrolovat, abych nebyla trapná. Já bych naopak potřebovala, aby můj mozek stárnul se mnou.

Tomu naprosto nerozumím. Já naopak za jednu z největších výhod vysokého věku :-) pokládám skutečnost, že si můžu dělat všechno, co chci! T. j. zapomenout na pofiderní mladickou stydlivost… na zbytečné ohledy k okolí…
jsem naprostou paní svého času i financí, takže je jen na mně, co uznám za vhodné, aniž bych musela něco předstírat - a okolí i rodina mě znají už dostatečně dlouho, aby se s mojí egocentričností dávno smířili :-)

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 10:44

Těžko, včera byl nějaký pořad o Jaquesovi Brellovi (nevím jak se píše přesně) a ten zpíval „Piju, protože už mi nikdy nebude 20…“.

Jo těžko, snažím se nepřipouštět si, že jsem už ukousla z té čtvrté dekády a ačkoliv mi občas nějaký blouznivec omylem zatipuje o deset let méně, já svůj věk vidím. Vím, že by to mohlo být i podstatně horší, ale taky potkávám spolužačky, které vypají čím dál lépe.

Matka Vlčice
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 10:46
@noemi píše:
Nejlepší je, když si člověk nepamatuje kolik mu je, to se mi stalo, že jsem si myslela, že je mi o rok míň, žádný záměr v tom nebyl.

Hm, taky jsem si nedávno dělala výpočet penze, tak zadávám 30.. a pak..počkat!!

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.3.13 10:54

Za 5 let jdu do důchodu a nejvíc mě štve, že až bych konečně měla čas na všechno, co teď nestíhám, asi ho budu muset část trávit v čekárnách u doktorů. Ale zatím to jde, doufám, že tělo ještě hodně dlouho vydrží. Nepřipadám si vyloženě stará a stárnoucí, i když pozoruju, že na leccos se musím víc soustředit, trvá mi to delší dobu, otravují mě činnosti, které jsem dřív zvládala levou zadní. Ale nijak nad sebou nenaříkám, jen odmítám slavit narozeniny :D
Manželovi bude 60 a ten si stárnutí nepřipouští už tuplem. Počítám, že jednou té osobě s kosou vysvětlí, že na nějaké povalování v rakvi on opravdu čas nemá a ať ho neotravuje s blbostma.

Pirek
7060 příspěvků 18.3.13 10:55

Zdar děcka!
Já nestárnu, ale mládnu - v autobuse mi vnucují poloviční lístky, v hospodě mi pomalu bez občanky nenačepují pívo, akné řádí jako ve 14 a každý si na mne otevře hubu.
Doufám, že to tak zůstane navždy (no… možná až na ty beďary)! Ale když se mne zeptáte, kolik mi je, musím se na chvíli zamyslet (po narozeninám i déle) a pak si vzpomenu, že 26 (momentálně).

PS: Větší průšvih je, že se obávám, že snad nikdy nedospěju.

ema.emailova
86 příspěvků 18.3.13 11:00
@gudrun píše:
„@Robena“… Muzi kolem 60 v cr to je dost hruza, ne?

Záleží, kde se rozhlížíte. Je mi 50+, s manželem docela dost sportujeme a mezi běžkaři či bikery se najde řada šmrncovních chlapů sportovců kolem šedesátky. Jinak já si tenhle věk užívám, máme čas na sebe i na svoje koníčky, máme peníze na cestování a taky spoustu plánů a občas se potěšíme s vnoučaty.
Faktem je, že hodně našich vrstevníků už má jako hlavní téma rozhovorů vysoký tlak, cholesterol, umělou kyčel… Je to na nás, jestli si tenhle věk užijeme nebo to už jen překlepeme do hrobu :)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 65 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek