Jak se vyrovnáváte se stárnutím?

Fotoalbum tématu (35) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Bugatti
4086 příspěvků 28.8.14 23:24

@RenaLange Někomu se stejně tak může zdát neskutečné, co píšete vy a může mu to připadat jako výmysl, protože má jednoduše jiný životní styl, klidnější a vyrovnanější. Někdo je vitální, plný nápadů a „rozlítaný“ do vysokého věku a jiný potřebuje ke spokojenosti více klidu.

Isca
960 příspěvků 29.8.14 00:05

@RenaLange No, občas mi přijde, že klišé „babička v květované zástěře peče buchty, svolává vnoučata a sype slepicím“ je nahrazováno klišé „babička jezdí v zimě lyžovat do Alp a v létě na Mallorcu“.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.14 04:38
@Isca píše:
@RenaLange No, občas mi přijde, že klišé „babička v květované zástěře peče buchty, svolává vnoučata a sype slepicím“ je nahrazováno klišé „babička jezdí v zimě lyžovat do Alp a v létě na Mallorcu“.

Chacha, přesně takovou babičku která skloubila oboje znám, povoláním anestezioložku a do důchodu se taky nějak nechystá :-).

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.14 10:04

@pavla.ku Jako v čem předvádět? Já bych v tom viděla spíš příležitost prohnat trochu mozkové závity. Možná pro někoho i příležitost nesedět opuštěně doma, každý nemá rodinu o dvě ulice dál a spoustu přátel k tomu.

Bugatti
4086 příspěvků 29.8.14 10:29

@pavla.ku Lidé, kteří dnes mají 60+, si většinou vzdělávání moc neužili. Po vyučení/střední škole ihned nastoupili do zaměstnání. Ti, kterým došlo, že to budou potřebovat, se kolem čtyřicítky začali učit anglicky a pracovat s PC, mnozí v tom ale viděli nucené zlo. Začínat s cizím jazykem hluboko v dospělosti není jednoduché. Univerzitu třetího věku naopak považuji za velký přínos jak z hlediska rozvoje/udržování, tak i z hlediska společenského. Zatím na to nemám čas, ale někdy v budoucnu, až budu méně pracovat, to mám v plánu.

Zoe
316 příspěvků 29.8.14 11:05

@RenaLange Dávám za pravdu @Bugatti . Mezi lidmi jsou velké rozdíly - v příjmech, vzdělání, temperamentu, zdraví i v životním stylu. Není jediný recept na život v určitém věku. Je fajn, když jste spokojené, jak žijete, vyjdete s lidmi kolem a s vlastním příjmem a nikomu neubližujete. Znám lidi kolem 50, kteří žijí v koloběhu práce, domácnost, děti a chalupa. A nevidím na tom nic špatného.
Ale je úžasné, když si paní přes 60 vybírá dovolenou na internetu, přeji jí to.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.14 11:13

Zoe vždyť ano, každý jsme jiný. Za sebe jsem ráda že se doba změnila. Dřív bych šla v 54 letech do důchodu, dnes mě nikdo nenutí.
Jak si to kdo udělá tak to má :-).

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.14 11:26

@RenaLange I dřív důchodci mohli pracovat. A myslím, že je hodně lidí v důchodu, kteří žijí plným životem, i když už do práce nechodí. Důchod nemusí znamenat jen sypání ptáčkům v parku.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.14 11:51

@Kokoska1 já někde píšu, že pokud člověk v důchodu nepracuje, nevede plnohodnotný život? :-)
Tímto z mé strany končím debatu a jdu se věnovat jedné psí pacce.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.8.14 13:32

@RenaLange A já někde píšu, že to píšete? Napsala jsem, že si to myslím. Ta hra o slovíčka je někdy opravdu úsměvná.

arjev
53 příspěvků 29.8.14 14:17

No, mě se šedesátka kvapem blíží a co plánuji na důchod, tak hlavně cestování. My jsme půl života prožili v totalitě a to se nikam nemohlo a teď na to kvůli pracovnímu vytížení je moc málo času. Tak bych ráda vyjela do světa na delší dobu než na týden. A co se týká univerzity 3. věku, tak do té chodí moje maminka a moc si to užívá a nemyslím si, že se tam předvádí před ostatními důchodci. Ale pravda je, že jsem se na šedesátníky ve třiceti taky dívala jako na vykopávky. A o předávání znalostí mladší generaci - no nevím, oni jsou asi dnes chytřejší než my. Fofr s novými technologiemi atd. jsem ráda, že jim jakž takž stačím.

Libuše Nov.
5 příspěvků 29.8.14 14:53
Stárnutí

Moc tady nepíši, vlastně jsem napsala jen dva příspěvky, a ani nevím proč. Ale nejsem sci fi, určitě jsem si nechtěla z nikoho dělat legraci a jsem až moc skutečná. Vše co jsem ve svém příspěvku napsala, tak si za tím stojím. Nejezdím po světě po hotelech, byla jsem ale na několika poznávacích zájezdech - asi jako mnoho jiných. Taky si přivydělávám a jsem vdaná. Na všechno jsme dva, i když každý trochu jinak, každý po svém. Ale trvám na tom, že tohle období je pro mne to nejhezčí v mém životě. Užívám si klid, pohodu, děti, vnoučata. (to osmé se ještě pořád nenarodilo a nejstarší vnučka už má 23, takže pomalu, ale jistě trénuji na prababičku a zas se na to budu moc těšit. Věřím, že jsem zdravá a dělám vše pro to, aby to tak bylo co nejdéle. Je mi líto, když někdo nemůže být nebo není spokojen a v pohodě. Ale já se chtěla jen podělit o to, jak já sama prožívám stárnutí, že z toho nedělám problém a nehroutím se, protože opravdu není proč. Dříve nebo později to potká každého a v dnešní době je snad dobře, když mladší ročníky budou vědět, že i ti starší jsou lidé se svým názorem a moudrostí a mají si takového člověka vážit i přes nemoderní oblečení, jiné názory na svět a hudbu, atd. Buďme k sobě tolerantní a respektujme se navzájem. Přeji všem pěkný den, pěkný víkend - chystám se do Českých Budějovic na Zemi živitelku. Až se narodí to osmé vnoučátko - má to být holčička, dám vědět. Pa, pa.

Zoe
316 příspěvků 29.8.14 15:52

Také při důchodu pracuji, občas cestuji, raduji se z vnučky a také mám pocit, že to je docela fajn období.
Ale všimla jsem v souvislosti s oblečením (když už jsme na MP) jedné věci: jsem čím dál tolerantnější ke staršímu oblečení. Vysvětlím. Oblečení mám ráda kvalitní a vybírám si barvy a střihy, které mi sluší. Jenže třeba společenské, slavnostnější a pod. šaty, kalhoty či kostýmky jsou ještě velmi pěkné, zachovalé a mně je jich líto vyhodit a za tisíce si pořizovat módnější. Dříve jsem byla nelítostná a nekompromisní, ale teď to cítím jinak. Jde obecně o změnu souvisejí se stárnutím? A jak to máte vy?

Dadoo
5536 příspěvků 29.8.14 16:05

Mám kámošku, které je také 63. Léta už jezdí každou volnou chvíli po světě, s báglem na zádech courá po exotických místech a nepotřebuje k cestám žádné hotely, klimatizované autobusy, průvodcovskou péči. Spí po hostelech, ubytovnách, nebo jen ve spacáku na pláži, jezdí místní dopravou stopem a nebo chodí pěšky.
Z cest si vozí recepty i koření a tady vaří a vaří.. :-)
Herdek baba je to. Úžasná! :-)

Grossularia
3204 příspěvků 29.8.14 16:06

@Zoe Hmm, to by znamenalo, že jsem stará od mlada:) Tolerantní ke staršímu oblečení jsem odjakživa. Na jiných opravdu hodně, skoro řekla bych stoprocentně. Tolerance ke staršímu oblečení oblečenému přímo na mně roste s dobou, po jakou to oblečení mám - když „stárneme spolu“, tak ho vnímám mnohem lépe, než když si třeba v secondhandu zkouším nějaký podobný kousek. A není to tím, že na tom „svém“ to nevidím, kdežto na „ne-svém“ ano - vidím to na obou, ale u „starého přítele“ mi to nevadí.

sagiti
362 příspěvků 29.8.14 19:59

@RenaLange Váš názor mě překvapil. V čem vám připadá příspěvek LibušeNov sci-fi? Podle toho co jste o sobě napsala, tak mi připadá, že žijete podobný život, až na to, že LibušeNov už není výdělečně činná a chodí na Univerzitu třetího věku. Já žiji svůj šedesátýtřetí rok a až na ta vnoučata a univerzitu žiji stejně. Tedy stále pracuji, ale takříkajíc sama na sebe, takže si určuji pracovní rytmus sama. Mohla byste, prosím, vysvětlit svůj názor? Opravdu by mě moc zajímal.

Bugatti
4086 příspěvků 29.8.14 20:22

@Zoe S oblečením to mám úplně stejně. Hlavně pokud jde o společenské a pracovní oblečení, pořizuji si na míru šitou klasiku a tam se to moc nepozná, pokud je oblečení nepoškozené. Střih sak a pouzdrových sukní je stále stejný. Zrovna tento týden jsem na sobě měla „chanel“ sako z vlněného černobílého pepita, které mám snad 15 let. Černé sukně se k němu již vystřídaly nejmíň 3, sako je stále pěkné. Vzhledem k postavě mi stejně sluší jen jediný střih kalhot, žádné bokovky ani slim kalhoty nosit nemohu, pokud jsou zrovna módní. Když pořídím pracovní kostým a prodřu kalhoty nebo příliš moc „oleštím“ sukni, k saku pořídím nové v jiné vhodné barvě a nosím dál. Rychleji střídám pouze oblečení na volný čas, to občas dojde při běžném provozu nějaké újmy a pak se už dá nosit jen na doma.

top topic
967 příspěvků 29.8.14 21:01

Vcera jsem videla pani, tipla bych tak 70 let, stihla, sedive kratsi vlasy, pekny strih, tmave fialove saty z nejake pleteniny s plisovanou sukni, sandaly na cca 8-cm klinku a hulcicka. Vypadala naprosto bozsky:-)

Olinka
2582 příspěvků 29.8.14 21:46

@Zoe Bohužel, já si teda bůhvíjak stará nepřipadá, ale vzhledem k tomu, že v „normálním“ obchodě jsem si naposledy koupila mikinu do práce, hluboce lituji veškerého oblečení, ze kterého jsem v minulosti vytloustla nebo vyhubla, protože netuším, čím bych to měla nahradit. Průhledná hadrovitá trika, džíny s pokroucenými nohavicemi ani vyžmolkované viskózové sukně nosit nechci. Díky bohu za poklady v SH a staré držáky.

Linie
2020 příspěvků 30.8.14 08:53

@Bugatti U kostýmů je výhodné pořizovat k jednomu saku sukni i kalhoty, sako víc vydrží. Podobně, jako si mají pánové pořídit dvoje kalhoty k jednomu obleku.
Tak to děláme my, konzervativní. Mladé holky, které musí mít každý týden něco nového by asi nebavilo nosit jedno oblečení až do roztrhání. Proto také ta konfekce vypadá tak uboze.

Bugatti
4086 příspěvků 30.8.14 11:17

@Linie Já bohužel vzhledem k postavě potřebuji jinak střižené sako ke kalhotám a jinak k sukni. Jen málokdy to jde skloubit tak, aby oboje vypadalo dobře. Ale to nevadí, obvykle mám sako a k tomu stejné kalhoty pro velmi formální příležitosti a další v jiné barvě, nebo k jednobarevnému saku tři sukně v různých barvách.

Roseline
2319 příspěvků 30.8.14 15:49
@Linie píše:
Tak to děláme my, konzervativní. Mladé holky, které musí mít každý týden něco nového by asi nebavilo nosit jedno oblečení až do roztrhání. Proto také ta konfekce vypadá tak uboze.

Přemýšlela jsem, jestli na to nemají vliv i módní blogy. Blogerky stále prezentují nové oblečení a logicky se v ničem nefotí dvakrát (i když nepochybuji, že jeden outfit nosí víckrát). A potom z toho mladé holky získají dojem, že musí mít stále něco nového i ony. Tudíž radši kupují levné oblečení na jedno použití. Obchodníci vidí, že se kupují i věci nekvalitní, tak nač by se snažili úroveň kvality pozvednout, když to i tak jde na odbyt.
Nevím, jestli je to tím, že teď materiály více sleduji, ale rok od roku se mi ta kvalita zdá horší.

Karja
4837 příspěvků 30.8.14 16:08

@Roseline Něco na tom bude. Já třeba také nechci chodit do práce pořád v tom samém, nedej bože, abych to měla dvakrát v týdnu. Prostě se cítím blbě. Na druhou stranu mám kamarádku, která ač studentka, ne o mnoho majetnější než já si libuje jen v dražších a kvalitnějších kouscích. A haldy oblečení nemá, v podstatě na denní nošení do práce či školy točí dvoje troje kalhoty tři svetry, sako a asi 6-7 košil či halenek. Doplní to kvalitními botami a kabelkou (ty má dvě) a ejhle, všechno jí to děsně sluší a padne a vlastně je jednou z nejlépe oblečených holek na škole i bez narvané skříně. Tímhle směrem bych se chtěla ubírat, jen mi to prostě nejde.
Ale příští týden začínám tím, že sháním padnoucí džíny, klasickou bílou košili s dlouhým rukávem.

Linie
2020 příspěvků 30.8.14 16:23

@Roseline Myslím, že kvalita jde dolů také tím, že se vše šije v Asii. Oni umí bavlnu, možná i viskózu, ale vlnu a kvalitní umělinu již ne. Obchodníkům se asi nevyplatí dovážet látky ke zpracování přes celou zeměkouli a v Evropě mizí jedna textilní továrna za druhou.
Kvalita je prostě drahá a stojí o ní jen pár staromilců.

Dalmitka
1824 příspěvků 30.8.14 16:36

@dost_bot - „ta aktivita je soustředěnější a zklidnělá“ - toto Vaše vyjadrenie sa mi veľmi páči a podľa mňa presne vystihuje spôsob fungovania povedzme po 60-tke; byť aktívna, ale už len v tom, v čom chcem a nesiliť sa k ničomu a už vôbec nie preto, aby som navonok pôsobila ako nezdolná mladica a predvádzala sa, čo všetko ja ešte zvládam. Preto príspevok @Libuše Nov. chápem a verím jej, že je takto spokojná a asi aj šťastná.

Stránka:  « Předchozí 1 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 66 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek