Jak se vyrovnáváte se stárnutím?

Fotoalbum tématu (35) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 1.9.14 11:39
@zlatahouba píše:
To myslíte vážně??? Zdá se mi to přehnané, mimochodem u pacientů titul vážně nerozhoduje, málokdy je oslovujeme titulem a když už, tak se tomu většina pacientů brání :-). Tasit se titulem, aby se ke mně chovali lépe, mi připadá směšné.

Asi jak kde a záleží na titulu. Bratrovi by nejspíš praskl slepák, kdyby z máminy strany nedošlo na „jsem taky doktorka, internistka“. Ani nevíte, kolikrát jsem v nemocnici byla svědkem vět typu „To jste měla říct hned, že jste taky MUDr.!“ a úplné změny v chování :D.

Leather lover
342 příspěvků 1.9.14 11:51
@Karja píše:
@Roseline Něco na tom bude. Já třeba také nechci chodit do práce pořád v tom samém, nedej bože, abych to měla dvakrát v týdnu. Prostě se cítím blbě. Na druhou stranu mám kamarádku, která ač studentka, ne o mnoho majetnější než já si libuje jen v dražších a kvalitnějších kouscích. A haldy oblečení nemá, v podstatě na denní nošení do práce či školy točí dvoje troje kalhoty tři svetry, sako a asi 6-7 košil či halenek. Doplní to kvalitními botami a kabelkou (ty má dvě) a ejhle, všechno jí to děsně sluší a padne a vlastně je jednou z nejlépe oblečených holek na škole i bez narvané skříně. Tímhle směrem bych se chtěla ubírat, jen mi to prostě nejde.
Ale příští týden začínám tím, že sháním padnoucí džíny, klasickou bílou košili s dlouhým rukávem.

To se mi líbí, ale vemte si, že nakoupit si šatník čítající tento počet skutečně kvalitních kusů není zrovna levná záležitost. Jen jedny kvalitní kalhoty nekoupíte pod 1000,–. A pokud chcete občas přidat nějaký moderní kousek, tak se prohnete zas.
Podle mě ty laciné hadry tu nejsou až tak proto, že lidi toho chtějí mít mraky, ale že chtějí mít aspoň něco. Jistě, jsou holky, které si koupí na každou párty nové triko za 150,–. Ale jsou i takové, které by si jinak nic nekoupily - a těch je podle mě víc.

Linie
2020 příspěvků 1.9.14 16:05

@Leather lover Však to nemusíte snad kupovat najednou, něco již máte doma. Stačí, když si odepřete nákup obyčejných levných triček na našetříte na kvalitní halenku.
Myslím, že rodiče budou podobnou snahu podporovat a občas vám přidají nějakou korunu na kvalitní oblečení.

Roseline
2319 příspěvků 1.9.14 22:04

@Linie Řekla bych, že @Leather lover to myslela tak, že některé studentky si mohou dovolit kupovat oblečení za naprosté minimum peněz a v malém množství (tudíž mezi jejich preference nepatří nákup kvalitní halenky).
Nevím, o jaké věkové kategorii se bavíme, jestli SŠ nebo VŠ. Každopádně některé středoškolačky mají kapesné jenom pro svou vlastní potřebu, jiné si z toho platí dopravu, školní věci, mobil, svačiny, kosmetiku nebo právě to oblečení. Některé vysokoškolačky si už částečně nebo zcela platí i ubytování nebo stravu. Kapesné bývá jinak vysoké, příjmy z brigády také. Někomu zbyde měsíčně tisícovka, jiné stovka. Takže nějaké dívky si sice koupí hromadu levných kousků, místo kterých by mohly mít oblečení lepší, ale jiné si prostě za rok pořídí jedno triko, jeden svetr, jedny kalhoty. A v tomhle případě asi na kvalitní halenku myslet nebudou. A obávám se, že rodiče, pokud sami sobě kupují levné oblečení, dceři těžko přispějí na něco kvalitního.

Demode
2050 příspěvků 2.9.14 02:22

Všem seniorkám, které přispěly do této diskuze, přeju, aby mohly ještě dlouho pěstovat své koníčky a užívat si života se vším, co k němu patří: číst, lyžovat, tančit, lenošit, péct dobroty pro vnoučata, okopávat brambory, chodit do hospody, spát do desíti, milovat, skákat padákem, sochat sochy, pít dobré víno či něco ostřejšího, vydat se na cestu kolem světa, spát pod širákem, nosit bláznivé klobouky, prodávat mrkev, hloubat nad nevyřešeným problémem (jakýmkoliv), pěstovat růže, chodit za chlapama, meditovat v Tibetu, posedávat na lavičce v parku, hlídat děti, pořídit si nový chrup, šít si úžasné róby, poplakat si, luštit sudoku, lézt po horách, venčit své čtyřnohé miláčky, klábosit na MP, smát se…

Bugatti
4086 příspěvků 2.9.14 07:18

@Demode Přiznám se, že nesnáším slovo „seniorky“ (já vím, patří to do jiného tématu). Vůbec netuším, kde se tu najednou vzalo, zní pejorativně, navíc je to cizí slovo. Konečně mladým dámám také neříkáme „juniorky“ (a také by mi to znělo pejorativně). Při dnešní hyperkorektnosti (která mne občas profesně staví před neřešitelný úkol) se to slovo lavinovitě šíří, není dne, aby v tisku nebyl článek o seniorech či seniorkách, kteří jsou šmahem stavěni na roveň neschopným hlupákům. Ano, mám bohužel nejednu zkušenost z vlastní rodiny se stařeckou demencí. Ano, vím, že může postihnout i lidi relativně mladé (nedávno zde zmiňovanému Terrymu Pratchettovi byla Alzheimrova choroba diagnostikována v jeho 59 letech). Nesnáším to škatulkování, kdy mladý je automaticky považován za schopného a vzdělaného (vždyť má VŠ!) a starší člověk za nevzdělaného hlupáka, který určitě brzy onemocní (pokud již nemocný není) a tudíž ho nezaměstnáme, nebudeme s ním spolupracovat, prostě jeho zkušenosti zahodíme a nabijeme si hubu sami.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.14 08:43

@Bugatti Ale to, že senior = „nevzdělaný hlupák, který určitě brzy onemocní (pokud již nemocný není) a tudíž ho nezaměstnáme, nebudeme s ním spolupracovat, prostě jeho zkušenosti zahodíme a nabijeme si hubu sami“ jste řekla vy. Mně třeba tohle slovo nic takového neevokuje. Ta negativa mu přikládáte vy sama.

Bugatti
4086 příspěvků 2.9.14 08:52

@Pinot Noir To plyne z naprosté většiny článků o seniorech v tisku.
Kdyby o vás někdo hovořil jako o „juniorce“, líbilo by se vám to?

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.14 08:57

@Bugatti Řekla bych, že mi v mém věku falešně lichotí. Ale jinak mě to slovo neuráží.

Bugatti
4086 příspěvků 2.9.14 09:12

@Pinot Noir Ve mně obě slova vyvolávají nepříjemné pocity a považuji je ve většině kontextů za pejorativní. No já bych zase řekla, že slovo „seniorka“ mi v mém věku zbytečně přidává roky (nedávno jsem dosáhla důchodového věku). Konečně někdo je mentálně starý ve třiceti, jiný je duševně mladý do vysokého věku. Tohle škatulkování opravdu nemám ráda. Navíc bych řekla, že většina článků v tisku má jen rozeštvávat lidi, živnostníky postavit proti zaměstnancům, starší proti mladším, ty, kteří mají možnost se o své stařečky a stařenky osobně starat proti těm, kteří jim hledají místo v DS atp; odpoutává to pozornost od vážnějších problémů, které se neřeší.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.14 09:22

@Bugatti Ale jo, s vaším závěrem souhlasím. Že tahle „pojmenování“ lidi jen rozdělují. Jen jsem chtěla říct, že stejný efekt by asi mělo jakékoliv jiné označení starší generace. V tomto smyslu mě slovo senior nevytáčí. Spíš mi vadí to, co říkáte, že za seniora (nebo staršího člověka) je často označen člověk podle mého názoru ještě mladý. Vždycky, když slyším ve zprávách, že byla přepadena, okradena či zraněna při autonehodě starší žena, a pak řeknou, že jí bylo 55 nebo 58, vaří mi krev.

Příspěvek upraven 02.09.14 v 09:23

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.14 09:23

@Bugatti My říkáme „seňor“ a „seňorita“. Seniorovi se nelze vyhnout, v mnoha případech je to prostě terminus technicus (jízdenka MHD, vstupenka na zámek, sleva prostřednictvím „seniorpasu“ atp.), a platit víc jenom proto, že se mi to slovo nelíbí… K tomu rozeštvávání - hlavně mi vadí nevraživost vůči důchodcům. Jako kdyby si celý život váleli šunky a kdo je teď jako má živit.

Frantiska
3578 příspěvků 2.9.14 09:26

@Bugatti no porad lepsi seniorka nez starena nad hrobem :) to je podle mne horsi

benyka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.14 09:31

@Pinot Noir Mně se zase líbí, když řeknou „mladá dívka“, a přemýšlím, jestli existuje i stará dívka. Nebo když řeknou „dívka“ a myslí tím dvouleté batole. :-)

Bugatti
4086 příspěvků 2.9.14 09:39

@benyka Vůbec by mi nevadilo, kdyby bylo označení lidí s nárokem na slevu 55+ nebo 60+ nebo cokoliv jiného.
Moje maminka, ročník 1926, bez jakéhokoliv jazykového vzdělání kromě trochy nenáviděné němčiny za války, si kdysi musela jít koupit „seniorpas“ kvůli nároku na levné jízdné v MHD. Trpěla už v té době určitou zapomnětlivostí a nebyla schopná si zapamatovat, co že si to jde vlastně koupit.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.14 09:41

@Demode díky!

Frantiska
3578 příspěvků 2.9.14 10:11

@benyka no v novinách klidne i to batole :) Ja byla dost prekvapena, když v novinách porad psali o divce a byla to vlastne sesti letá holcicka. Media to mají dost zkreslene, asi jak to prekladac prelozi.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.14 10:16

@Frantiska jako když píšou o " okradené stařence " a paní je 55let.
Mně oslovení seniorka nevadí, já jsem na své seniorství hrdá :-).
Ale když mě nazve " stařena" ježibaba jen o pár let mladší, to nase*re.

Příspěvek upraven 02.09.14 v 10:18

Oldyn
6401 příspěvků 2.9.14 10:17

Na označení senior/seniorka nevidím nic urážlivého. Kolikrát od puberťáků slyším horší označení.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.14 10:19

@Frantiska @benyka Ano, to je přesné, staré paní je 50, dívce 4 a když parta patnáctiletých až sedmnáctiletých někoho zmlátí železnou trubkou, jsou to ovšem děti.

Frantiska
3578 příspěvků 2.9.14 10:19

@RenaLange ano a pak se clovek docte, ze Petr Janda a Karel Got jsou vlastne mladici… Ja si myslela, ze nikdo soudny se podle medii neridi :)

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.14 10:22

@Frantiska mladíci:-). Mladé mají jen ty umělé klouby:-).

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.14 10:22

@Pinot Noir přesně.

Bugatti
4086 příspěvků 2.9.14 10:24

@RenaLange Muži jsou přece mladí do vysokého věku (podle výše konta).

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.9.14 10:31

@Bugatti ehm.Ted jsem viděla na dovolené víc než sedmdesátiletého tatínka, stříkal vodní pistolí jak o život, otravoval ostatní. Jak si moc lidí nevšímám otravoval moje vnučky, takže..:-).
Přestože kluk ječel na celé kolo " Papa", požádala jsem ho aby hrátky s vnukem trochu umírnil.

Stránka:  « Předchozí 1 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 66 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek