Jak se vyrovnáváte se stárnutím?

Fotoalbum tématu (35) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Frantiska
3578 příspěvků 2.9.14 10:33

@RenaLange ještě horsi je, když se tak vyjadruje o vas vyjadřuje osoba starsi nez vy

Milli
2524 příspěvků 2.9.14 14:33

@RenaLange - hezký :-D. A co na to ten „děda“?
Mmch. jak jste si užila dovolenou s vnoučaty? Tchýně se mi nabídla, že by za rok vzala všechny naše děti, tak jsem si na vás vzpomněla.

sagiti
362 příspěvků 3.9.14 11:41

Mně se označení senior-junior v běžném životě také nelíbí. Snad v pracovní sféře je to na místě, např. senior manager. Stačí přece říct věk a pokud jej nevím, tak osobu označím za starší nebo mladší. Když tak o tom přemýšlím, tak říct mi někdo do očí, že jsem seniorka, tak jej zpražím. Označení lidí v médiích je úplně tristní, když nazývají devítileté holčičky v souvislosti s na nich spáchaným násilím ženami.:-(

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.14 11:54

@Milli dovolená skvělá, hotel super, jídlo super, děti měly písek, vodu, želvy a bazény vedle. Nepříjemné byly kontroly na letišti, vytáhnout děti, složit kočár, sebrat jim plyšáky a hodit na pás, pak skládat kočár…ale zvládla jsem to.
Mně se osvědčilo vzít vždycky před odletem děti na svačinu do VIP salonku na svačinu ( a WC). Je tam klid, takže ony se taky přizpůsobí, dobré jídlo a pití amůžu vzít ještě každému do letadla banán.
Tablety jistí spolucestujícím klid v letadle:-).
Dokonce děti vydržely i nákup v Duty Free! Po příletu jsem nejela autobusem ale brala taxi, ten klid za pár euro stojí. Odjezd zrovna tak.
U stolu jsem podplatila číšníka aby se motal kolem dětí, zatímco já jsem vybírala a nosila jídlo.
Dokonce jsme byli i na třech výletech!
A taky je důležité jakým letíte letadlem, čím větší letadlo tím větší řada a v těchhle turistických destinacích nebývá speciální odbavení pro rodiny s dětma.
Dá se to zvládnout když je člověk připravený :-).

Zoe
316 příspěvků 3.9.14 11:54

Označení senior mi nevadí.
Když si mám vybrat mezi : turistický výlet důchodců nebo turistický výlet seniorů, vyberu ten druhý. A než slevová karta pro ty, kteří překročili 60 let, raději Senior pas.
Co mi vadí, je familiérní oslovování starých lidí : babi a dědo, často ve zdravotnictví, ale naštěstí to už ubývá.

MaláČarodějnice
709 příspěvků 3.9.14 13:07

@RenaLange Jako první mě napadlo, že jste klid dětí v letadle zajistila mírnými dávkami nějakého diazepamu…a ony asi hry a pohádky. Tož to jo :-)

Milli
2524 příspěvků 3.9.14 13:33

@RenaLange - díky za reference, zní to dobře. Babi ještě neví, jestli autem někam blíž, nebo letadlem dál, tak uvidíme.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.14 13:43

@Milli autem bych si to netroufla a to jsem zkušený řidič s prostorným autem. Přece jen v letadle se věnujete jen a pouze dětem, můžete jít na wc a nechat ty další děti sedět na místě, máte jistotu že letuška se postará. Můžete si koupit okamžitě jídlo a pití i když to je jen cesta na chvíli.
Ještě něco prozradím - protože odlet byl brzo, a nevěděla jsem jak dlouho nám to bude trvat na letišti, budila jsem děti ve čtyři ráno a z toho jsem měla vážně obavu. Abych je necpala řvoucí a mrskající se do taxíku, tam neusnuli a jak potom na letišti.
Ale bylo to v pohodě, i když jsem je z nočních košilek a pyžama převlíkala až v letadle :-).
No co, vypadalo to jako šatičky a kratasy s trikem, většina cestujících vypadala daleko hůř:-).

Milli
2524 příspěvků 3.9.14 14:05

@RenaLange - babi je s autem zdatná, zvyklá na jednodenní výlety sama s vnoučaty a bylo by to jen po ČR, maximálně SR. Letadlem eventuálně někam po Evropě, podle osobních referencí. Děti budou v té době v rozmezí od 3 do 10 let, starší jsou zvyklé pečovat o ty mladší.
Více méně jde o to, že by je ráda vzala někam sama, dokud je takhle schopná a děti o to stojí.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.14 14:11

@Milli já jsem byla v Turecku, protože jsem dostala děti na poslední chvíli a v nejexponovanější dobu kdy má dovolenou většina států EU.
Turci jsou k dětem velice přátelští, vybrala jsem pětihvězdičkový hotel který patří do řetězce ( a dobře jsem udělala).
V tom místě byl kromě Ritzu i Kempinski.
Krásně je taky v létě v Alpách, jsou na děti zařízení, je to blízko, není to drahé a hodně penzionů má už v ceně lanovky atd.

Bugatti
4086 příspěvků 3.9.14 14:29

@Milli S malými dětmi jsme byli v Řecku. Myslím, že je důležité, aby let nebyl příliš dlouhý a také je dobré vybrat destinaci nepříliš daleko od letiště. Řekové jsou k dětem také vemi vstřícní a hotely jsou na ně vybavené. Hotelový komplex měl samostatnou hernu, kde byl v několika jazycích hovořící personál, který dětem připravoval hry a soutěže, (větší děti tam mohly být samotné, my jsme měli malé, ale i pro ně tam byly hračky a aktivity) takže přes největší vedro byly děti uklizené v chládku a zabavené. Pro malé děti jsou velmi vhodné také spa hotely na pomezí Rakouska a Maďarska.

SagaN
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.14 18:20
@Bugatti píše:
Vůbec by mi nevadilo, kdyby bylo označení lidí s nárokem na slevu 55+ nebo 60+ nebo cokoliv jiného.

Naprosto souhlasím, číslice úplně stačí a není třeba k ní vůbec nic dodávat.
Označení „senior“ mi taky zle leze na nervy - jako všechny podobné hyper super politicky korektní potvornosti. Co je špatného na (když už to musí být) starším člověku? Nebo důchodci? Řekne-li se „senior“, beztak každý vidí jen zpola pomateného, nemohoucího tvora nad hrobem… protože například na ty předváděcí zájezdy jezdí jen senioři, jak každý ze sdělovacích prostředků ví :-)
Už je špatně listonoš, prodavačka… nemáme ani hluché, ani slepé… i ten pitomec je mentálně znevýhodněný :-) A že by díky novým označením vůkol kvetla pouze vzájemná ohleduplnost a slušnost, o tom bych si dovolila pochybovat…

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.14 18:25

@pavla.ku chtěla jsem aby si utahaní rodiče odpočinuli a aspoň jednou v roce se v klid vyspali:-). V zimě jsem slíbila hory ( já která zimu nenávidím). Většinou pomáhají ty, co samy babičku neměly, a mají zkušenost že život bez babiček je velice krutý.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.9.14 22:00

Asi bych se sama s dětmi do zahraničí bála, bez další dospělé osoby. Ani ne kvůli organizačním záležitostem, ale kdyby se něco stalo, aby byl ještě někdo, kdo se dokáže postarat.

Milli
2524 příspěvků 4.9.14 06:29

@RenaLange @Bugatti - děkuji za tipy. Vybírat destinaci i hotel budeme dost dopředu, chci vyloženě pro děti (aby bylo hrací zázemí, další děti a aby nerušily dospělé), tak to snad proběhne dobře.

MP_Emi
107 příspěvků 5.9.14 16:45

@Milli V ČR mám výbornou zkušenost s penzionem v Bedřichově v Jizerských horách. Je tam vnitřní bazén, u restaurace je dětská hernička a bowling s jednou dětskou dráhou, venku velké dětské hřiště. Penzion se skládá z několika budov, jsou v něm i rodinné a mezonetové pokoje.
Byli jsme tam ve větší skupince s přáteli a spoustou dětí do 2 do 12 let, bylo to trochu komplikovanější to zorganizovat, ale všichni z personálu byli ochotní a příjemní. Pokud byste chtěla poslat link, napište mi SZ.

Oldyn
6401 příspěvků 5.9.14 16:55
@pavla.ku píše:
@RenaLange To jste tedy super babička. My jsme dvakrát zaplatili společnou dovolenou i tchýni, že si třeba chvíli pohraje s dětmi a budeme s manželem moct posedět sami. To jsme se ovšem mýlili. Tchýně celý den chytala bronz a na nějakou procházku s dětmi, nedej bože s nimi být chvíli v bazénu nikdy nedošlo.

Děláte to špatně. :D Musíte babce a dětem zaplatit apartmán a sami zůstat doma.

sagiti
362 příspěvků 5.9.14 19:47

@pavla.ku Měla tchýně společný pokoj s dětmi a vy měli s manželem svůj pokoj?

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.14 20:44

@pavla.ku Tomu říkám výběr parťáka ;)

Bugatti
4086 příspěvků 5.9.14 21:06

No já se přiznám, že děti s sebou měly rodiče a my byli jen na výpomoc, aby rodiče mohli na chvíli vyrazit sami. Děti jsou ještě hodně malé. Ale užili jsme si to všichni a rodiče si (doufám) i tak odpočali.

Příspěvek upraven 05.09.14 v 23:07

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.14 21:23

@Bugatti samozřejmě, pokud mohou jet společně prarodiče a rodiče s dětmi, a vychází si vstříc, je to ideální. U nás to nešlo z hodně vážných důvodů, prostě se nějak najednou všechno semlelo na jednu hromadu a tak jsem musela jet s děti sama. Samozřejmě že v tom případě musí člověk volit opatrně nejen destinaci, ale i úroveň hotelu. Nejen co se týče ubytování, čistoty a stravy. Důležítá je úroveň hotelu v péči o klienta, pro případ " kdyby". samozřejmě že s běžným cestovním pojištěním bych to neriskovala.
Dál už k tomu, krom toho, že si myslím že člověk, který má možnost a přesto se vnoučatům nevěnuje, o hodně přichází, nemám co dodat.
Moje dovolená byla super, děti byly šťastné a nestýskalo se jim.

porjk
3263 příspěvků 5.9.14 21:44

@RenaLange Klobouk dolů! S manželem jsme měli na dovolené vnuky 5 a 7 let, bylo to v klidu a pohodě, až mě překvapilo, jak sourozenci vydrží bez hádek a pošťuchování celou tu dobu. ( Mé tři děti byli pořád v sobě-kdysi). Ale sama bych si netroufla s nima letět. Moje fantazie mi to nedovolí :)
A máte pravdu-věnovat čas vnoučatům je zisk na obou stranách

sagiti
362 příspěvků 5.9.14 22:25

@RenaLange Máte můj obdiv.Na letišti v Antalyi je hrozné odbavení. Neumím si to představit sama s třemi malými dětmi. Já tam vždy mám co dělat sama se sebou a jedním kufrem.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.9.14 23:23

@sagiti děkuju, trochu jsem se lekla když jsem zjistila že v A. je výtah jen k pojízdnému schodišti! A zase děti ven z kočárku, kočár složit ( dál to znáte).
Ale člověk zvládne víc než si myslí a kupodivu děti byly statečné, byl to napínavý výlet:-).
Kufr to jsem taky trnula, to bylo znova upoutat děti do kočárku, postavit za mě tak aby je nikdo nenakopl nebo nepřevrátil, stáhnout obrovský kufr z pásu, odchytit personál ( pětieurovka do dlaně dokáže zázraky), aby mi pomohl s kufrem k taxíku.

alter ego
906 příspěvků 6.9.14 12:23
@pavla.ku píše:
@RenaLange To jste tedy super babička. My jsme dvakrát zaplatili společnou dovolenou i tchýni, že si třeba chvíli pohraje s dětmi a budeme s manželem moct posedět sami. To jsme se ovšem mýlili. Tchýně celý den chytala bronz a na nějakou procházku s dětmi, nedej bože s nimi být chvíli v bazénu nikdy nedošlo.

A tchyni jste tu dovolenou podali jako dárek pro ni, jako společnou dovolenou nebo jak? A na dovolené jste ji požádali o hlídání, nebo jste čekali, ze se sama aktivně nabídne a když to neudělala cítili jste se dotcene?

Stránka:  « Předchozí 1 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 66 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek