Jak se vyrovnáváte se stárnutím?

Fotoalbum tématu (35) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 65 Další »
Matmys
2419 příspěvků 20.3.13 09:50

@DonChichot
To mně právě taky. A takové to je pěkné oslovení, i ve spojení „mladá dámo“.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 09:59
@Sibyla píše:
Nebojte, mladá paní říkají i důchodkyním.

Já se vůbec nebojím, vždyť tak říkají už i mně. „Slečna“ by mi nešla k šedinám :-)

Jen ale koukám, jak se tady bere poslední dobou všechno smrtelně vážně, sebemenší kravina… kde zůstalo, původně značně zábavný, Peklo? :-(

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 10:05

Já jsem si včera uvědomila jednu věc, kvůli které mně fakt vadí, že stárnu a nejsou to vrásky, prsa, povadlá kůže.. V 39 letech jsem začala hrát tenis, po asi 4 letech tréninku s trenérem si myslím, že na amatéra hraji celkem slušně. Chodím hrát 2× týdně dvouhru 1× týdně čtyřhru. Včera jsem byla s kámoškou na singlu a daly jsme si slušně do těla, fakt u toho makáme, běháme, honíme se, není to žádná pinkaná jako s " paní starostovou". Po takovém tenise jsem vždy fyzicky celkem dost zničená a včera jsem si uvědomila, kolik let to takto ještě asi budu schopná hrát, abych to jednak udýchala a jednak uběhala. A zjistila jsem, že mě fakt s–e, že stárnu, protože se mně krátí čas na sport, cestování a podobné aktivity. Takže za mě ať mám radši ksicht jak baset, ale ať mně proboha slouží ruce, nohy, oči a mozek. Jdu si dát gingko bilobu, omega 3 a jablko.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 10:15

@bertulka
Mluvíte jako můj muž, kterej běduje, že v tom badmintonu už nikdy profesionálem nebude.
Já vám rozumím, ovšem pokud jeden k tomu sportu přistupuje chytře, může mít slušnou kondičku ještě v devadesáti. Znamená to ale nedávat si nereálné cíle a zbytečně se nerakvit.
Jinak váš názor na stárnutí sdílím, ale nějak na sobě úbytek kondice zatím nepozoruju. Možná je to tím, že moc nepokouším své meze.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 10:19

@DonChichot No jo, když mě nebaví si pinkat na raketu a míček, co letí víc jak 2 metry vedle nechat prosvištět. Že nebudu profík mě netankuje, taky nepokouším své meze, ale štve mě, že se ty meze pak začnou zužovat.

ema.emailova
86 příspěvků 20.3.13 10:29

@bertulka jj, to je pravda. Jezdíme hodně na skatech a štve mě, že to letos udejchám o kapku hůř než vloni a vloni o kapku hůř než předloni :) No ale nic s tím nenadělám, tak si plánujeme dovolenou takhle: letos tyhle hory a ještě příští rok tamty hory, protože pak už bychom je nemuseli vylézt, Norsko si necháme na potom, to není tak náročné, no a válení u moře a cyklistiku kolem Kolína si necháme až úplně na konec :) Meze se sice zužují, ale možnosti pořád jsou..

Padma
31 příspěvků 20.3.13 10:43

Jsem zatím dost mladá, ale přiznám se, že už tu a tam na stárnutí myslím a bojím se ho. Mám totiž některé vady na kráse a zdraví, o kterých vím, že s přibývajícím věkem rozhodně lepší nebudou. Je pravda, že jako náctiletá jsem byla „ošklivé káčátko“, které muselo snášet dost posměšků. To mě ale svým způsobem i zocelilo. Postupem času jsem se sice nezměnila v krásnou labuť, ale v hezkou kachnu :-D
Sama sobě se líbím, ale vím, že tomu, abych vypadala opravdu hezky, musím trochu pomoct (i když už mě ani ten pohled do zrcadla na nenalíčené a neučesané já tolik neděsí). To lze ale vnímat i jako výhodu, protože když už o sebe teď pečuju a snažím se, bude to pro mě ve vyšším věku snad jednodušší, protože na to budu zvyklá. To už tu několikrát zaznělo, že ženy, které v mládí byly vyhlášenými krasavicemi, snáší stárnutí hůř, i když je to jako všechno asi dost individuální.
Moji rodiče i prarodiče všichni na svůj věk vypadají velmi dobře, tak doufám, že na tom budu podobně, ale jak už jsem zmínila výše, to zdraví mi trochu starosti dělá. Každopádně obdivuji všechny ty krásné zralé ženy, které umí stárnout s grácií, sluší jim vrásky a působí klidně a vyrovnaně. To jsem se zas jednou nějak rozepsala…Přeji Vám všem pěkný slunečný den! :-)

666mahu
1490 příspěvků 20.3.13 10:53

@bertulka, jsem na tom podobně jako vy, k tenisu jsem se vrátila před 3 lety (v dětství jsem ho opustila, protože jsem měla pocit že mi nejde), bylo to spíš trenérem než mnou. Teď jsem si našla dobrou trenérku, nehraju bravurně, ale ráda, a běhám, co to jde. :-) Ovšem na rozdíl od vás jsem si už vyzkoušela jaké to je, když člověk nemůže. 2 roky mě bolela kolena, a to hodně (nejdřív jedno, pak druhé, obě, různě se střídla), obíhala jsem doktory, asi rok strávila chozením do revmatologického ústavu, zkoušela všechno možné, zdálo se mi, že na omezení pohybu jsem ještě mladá (to se nám zdá asi všem, když jsme najednou omezeni, nezáleží ne věku). Žádný nález se nikde neobjevil, jen nějaký drobný zánět neznámého původu. Nikde nic a kolena bolela jako čert. :-) Musela jsem omezit všechen pohyb, nezvládla jsem ani rotoped, který se při kloubních potížích doporučuje. Pak už jsem si nějak začala přivykat, nechala jsem svá kolena osudu, i když jsem je v duchu stále přesvědčovala, že nemají důvod mě zlobit :D, a ona přestala bolet. Jsem šťastná, že jsem se vrátila do kondice. K tenisu jsem přišla až po anabázi s koleny, šla jsem na něj podmínečně - že když mě začnou bolet nebo mi hra výrazně nepůjde, tak to vzdávám. A hraju doteď. Jsem smířená s tím, že jestli mi tělo vydrží a budu moct hrát do vysokého věku, tak budu hrát tu „paní radovou“ - kam mě tělo pustí, podobně jako čtveřice důchodců, které na kurtech potkávám (chodí pravidelně v různém složení, je jim 70 - 85, a nelítají sice po kurtu, ale zato hrají klidně 3 hodiny s malými přestávkami).

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 11:03

@666mahu Taky znám takové 4 dámy, v létě po tenise hezky na kávičku a zákusek, no už se tak jednou vidím, člověk se s tím bude muset smířit, no, co už, že.. když to půjde aspoň takto..

666mahu
1490 příspěvků 20.3.13 11:10

@bertulka, ti „moji“ chodí ve složení tři pánové a jedna dáma, občerstvovat se po tenise nechodí. Dáma není žádná twiggi, a přesto jí to moc sluší, nosí bílá trička a skládanou sukni ke kolenům.
Přesně tak, kéž by mi zdraví tak sloužilo, abych v tomto věku hrát vůbec mohla. ;-)

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 11:17

@666mahu Doporučuju plavání. Manžela chtěli před třemi lety ortopedi objednat na operaci kolene, tak začal denně hodinu plavat a po půl roce měl pokoj. Ale nevím přesně, o co tenkrát šlo, říkal něco o začínající artroze a nějakém výrůstku… když on ty doktory poslouchá na půl ucha a mně z toho ještě řekne třetinu, to je těžký.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 11:20

@bertulka Jojo, když jsme teď byli ny lyžích, taky jsem si říkala, jak dlouho ještě. Přece jen ta mrcha 60 už cení zuby. Pak kolem mě prosvištěla dvojice na lyžích a u lanovky koukám, že oba tak kolem 70 :)

Matmys
2419 příspěvků 20.3.13 11:28

S těma lyžema vám nechci kazit radost, ale ve vyšším věku je to pěkné, dokud si něco nepolámete. Ono se to potom hůř hojí než ve dvaceti…

666mahu
1490 příspěvků 20.3.13 11:30

@Kokoska1, tehdy nešlo ani plavání, otěžoval mne jakýkoli, i malý pohyb, a prášky jsem se nechtěla dopovat nepřetržitě. Takže pouze velmi omezená chůze a pak nohy vodorovně. Velmi nepříjemné.
Jinak plavu přes léto, ale ne denně, protože nemám doma bazén a do veřejných nemůžu, nejraději moře a zatím se tam nemůžu odstěhovat. :-)

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 11:32

@Matmys To je jasné, už se taky víc bojím než před 10 lety. Proto mě taky napadlo, jak dlouho to ještě budu moct a chtít provozovat. Jenže to by pak člověk nemohl nic, blbě upadnout se dá všude.

evitkaa
12 příspěvků 20.3.13 12:04
@bertulka píše:
Já nestárnu, já zraju. A teď už jsem to i přestala řešit. Začala jsem si užívat rozumu, zkušeností, času a peněz.

Je mi pětatřicet. Vlnu lehkého rozčarování ze stárnutí a vůbec ze života asi právě prožívám. Zvlášť po několika dnech bez sluníčka na člověka doléhají různé chmury. Ale jelikož jsem člověk veselý, usměvavý a žiju tak, abych si nedělala zbytečné vrásky na čele, táhnu jen to, co se utáhnout dá, tak mi chmury většinou dlouho nevydrží. Nedávno mi potěšilo konstatování kamaráda, že čím jsem starší, tím mi to víc sluší a že jsem typ ženský, která s věkem zraje a krásní:-) Den byl hned lepší! Tak snad to zrání ještě chvíli vydrží, než se to zvrhle do podoby hroznů coby hrozinek… Je načase si užívat všeho, co tenhle věk nabízí, těžit ze zkušeností, dát tělu dostatek péče, lásky, spánku, ozdobit se úsměvem a ono to půjde!

Nixe Lulu
344 příspěvků 20.3.13 12:38

@DonChichot Máte pravdu ohledně toho oslovování. I v oficiálních dopisech od institucí (např. banky) žádné oslovení slečna nevedou. A patří ke správnému společenskému chování oslovovat dospělé ženy paní, to ale spousta lidí netuší a má to stále spojené jen s rodinným stavem. Dosud nějak přetrvává to přesvědčení z dřívějších dob, že vdaná žena má jakýsi vyšší status a proto to lidi v osloveních pořád rozlišujou.
Já se asi slečny hned tak nezbavím, jednak prostě vypadám hodně mladě, a také trochu matu okolí tím, že jsem si při svatbě nezměnila příjmení.

Sekhmet
1918 příspěvků 20.3.13 13:27

@DonChichot @Nixe Lulu Jo, jenže pro mne to oslovení „mladá paní“ znamená, že už nevypadám tak mladičce, abych mohla být považována za středoškolačku. Dlouho jsem vypadala hodně mladě (jako ještě v pětadvaceti tak na šestnáct), ale při mém povolání lidi strašlivě rychle stárnou, stávají se unavenější a strhanější (vidím to hodně na kolegovi, který je opravdu mimořádný trestař - ale ta cena), takže teď prostě už tak mladě nevypadám. Pořád prý nevypadám zdaleka na svůj věk, lidi mi obvykle hádají kolem pětadvaceti, ale já bych chtěla působit jako křehká dívenka na prahu dospělosti, protože tehdy jsem byla opravdu mimořádně krásná.
I když… když se nad tím zamyslím. Když mi bylo pětadvacet a vypadala jsem na šestnáct, balili mně středoškoláci, kam jsem vkročila, zatímco moji vrstevníci se většinou k smrti vyděsili už jen při představě, že by si nabrnkli takový mladičký tele… Představa, že bych opět spadala do hledáčku puberťáků, zatímco moje „cílová skupina“ (tedy třicátníci až čtyřicátníci) by mne okamžitě odepsala jako soustíčko pro pedofila, a tudíž nepoužitelnou už na první pohled, mne zas až tak neláká.

Kaili
22 příspěvků 20.3.13 13:49
Stárnutí

Mně se moc líbí první příspěvek Judith11. Vystihuje částečně i moje pocity. Asi na každého dříve nebo později přijde to docela složité období. Práce, péče o děti, příp. už vnoučata a současně o staré rodiče a třeba už máte taky co dělat sama se sebou. Je to o něco únavnější a složitější než být mladou maminou, tam ještě ty rezervy jsou. Ale co, je to život a tak se to musí brát. Netrápím se přicházejícím stářím, ale někdy si taky povzdechnu nad proměnou těla i tváře. A ano, stávám se neviditelná, zejména pro mladé, ale to je přece logické, když jsem byla mladá, zas mě moc nezajímali ti starší. A zatímco středoškolačky řeší známky a kluky, starší dámy už holt přejdou na jiná témata, zdraví, vnoučátka… Každý žije ve svém čase. Je to normální a logický vývoj. Nemá cenu naříkat nad ztraceným mládím, ještě horší je snažit se dosáhnout jeho iluze, zbytečná snaha. A takové to křečovité předvádění, co všechno ještě zvládnu, je spíš k politování. Stejně se ten věk vždycky pozná.

MishuXXX
26 příspěvků 20.3.13 14:02

Gudrun - titul paní žena nabývá automaticky sňatkem, když se stane matkou nebo získáním akademického titulu, takže např. vystudovaná mladá lékařka nemusí být vdaná, ale společensky už je paní. Pokud ani jedno žena nezíská, je stále slečna až do smrti :-)…zdroj Etiketa Ladislav Špaček

Nixe Lulu
344 příspěvků 20.3.13 14:27

@MishuXXX Tak to ale bylo dřív; teď už se to spíš vyvíjí k tomu, jak to je např. i v Německu (dospělé ženy jsou paní bez rozlišování stavu či vzdělání).
Už jsem si to našla dřív z více zdrojů, dnes jsem hledala také na stránkách o etiketě:
Oslovujeme vždy tak, jak si to daná osoba přeje. Ženy oslovujeme paní bez ohledu na to, zda-li jsou vdané. Oslovení slečno si dovolujeme pouze vůči velmi mladé dívce nebo pokud si o to žena sama řekne.

ofeliet
429 příspěvků 20.3.13 18:16
@Sibyla píše:
Ohledně slečnování, vám možná připadá smutné, že vás mladá paní posunuje do vyšší věkové kategorie, ale je to myšleno zdvořile: říkat třicítce slečno znamená, že ještě nikoho neurvala. Ano, chápu, že třeba Sekhmet nemá zájem si někoho zakroužkovat, ale mám známou, kterou doslova ničí, že je stále svobodná, a že je to na ní vidět (jak se paranoidně domnívá). Takže jí každá mlápani od prodavačky zlepší náladu. Hloupé? Každé zlepšení nálady dobré.
To s tím slečnováním můžu potvrdit. Mezi 20 a 30 mi všichni říkali slečno, asi nechtěli urazit v případě, že bych byla ještě nikoho neurvala :-). Dnes v mých 36 mi všichni říkají „paní“, asi chtějí polichotit :-).
Morže
1094 příspěvků 20.3.13 18:24

Je mi 22 a setkávám se jak se slečnou, tak s paní. Kolikrát se mi stane, že mě někdo osloví slečno, pak se opraví na paní a kouká na mě stylem, že neví, jak mě má oslovit. Tak já jsem radši za slečno :) Asi záleží, jak se obleču. Pokud si vemu žraloky, džíny a triko, tak sem za slečnu, ale když se obleču více elegantně (šaty, podpatky, halenky, sukně…) tak už lidi váhají s oslovováním.

stric
762 příspěvků 20.3.13 18:25

Po tisíce let bylo normální, že mladé ženy jsou svobodné a od určitého věku pak vdané. Dokonce i oblečením se lišily. že se zažitý jazyk drží společenské normy, s tím se nedá nic dělat.
Zažité stereotypy vždycky vydrží déle než změny životního stylu relativně čerstvého data. Těžko bude někdo někoho oslovovat „slečno-žijící-s-druhem“, „svobodná-matko“, „opravdu-velmi-mladá-paní-si-to-tak-neberte“ a těžko to někdo bude považovat za zdvořilé.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 18:34

Urcite znate takove to, kdyz vas oslovi muz : dobry den slecno, nebo uz pani? Zkouma jestli jste svobodna.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 65 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek