Jak se vyrovnáváte se stárnutím?

Fotoalbum tématu (35) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.16 18:05

@Garfie Fakt jo? :-) Ale pravda je, že mám taky představu o většině lidí tady. A někdy úplně mimo.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.16 18:23

Jejda, já jsem byla jen někdy v 17 letech na Petře Černocké a Bobu Frídlovi, to abych začala šetřit na to důchodcovské chodítko :D Jo a jednou na Santanovi, ale to už mi skóre asi nevylepší.

benyka
7357 příspěvků 20.08.16 18:27

Stárnutí? Co to je? :-) (Stárnutí je to poslední, co řeším.)

Ašarat.k
339 příspěvků 20.08.16 21:22

Jednou jsem dostala super sklenici, byl tam obrázek myši v těžký depce a text: Cítíte se skvěle? Nebojte se, to přejde!
A ňákej vůl mi ji dal do myčky a ta myš pekelně vybledla. Z toho jsem měla teda depku…

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.16 21:25
benyka
7357 příspěvků 21.08.16 23:55

Máme momentálně na návštěvě tchány. Už před pár lety manžel svým rodičům nabízel, že jim pořídí počítač a internet. „Jsme na to už staří,“ byla odpověď. Teď své matce přímo vnutil svůj „ojetý“ notebook. Jsou na pár dní u nás a babička (matka, babička, prababička) přímo propadla internetu. Každý den dobrovolných cca 5 hodin učení, a poslední věta: „Teď lituju, že jsem se nenechala přesvědčit, když jsi mi to nabízel už tehdy.“ Je jí 86 let. :-)

Bugatti
4086 příspěvků 22.08.16 08:43

@benyka Před lety jsme tatínkovi k osmdesátinám koupili kurz základů práce s internetem pro seniory. Bylo to super; lektor měl kurs upravený pro lidi, kterým to déle trvá/hůř slyší/vidí, mezi kursisty chodily studentky a jednotlivě se jim věnovaly. Za dvouměsíční kurs jednou týdně se naučil vše potřebné. Maminku ani tchýni jsme k tomu nepřesvědčili.

benyka
7357 příspěvků 22.08.16 09:57

@Bugatti Někdo na to má prostě buňky a jiný má buňky na něco jiného. Věk v tom asi až tak moc roli nehraje. Svoji matku bych na to nepřesvědčila ani náhodou v jakémkoli věku, zato měla talent na jazyky, který mně zase totálně chybí.

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 22.08.16 10:09

@benyka neco vekem asi bude. moje maminka me kdysi ucila zachazet s pc, ja mela ve skole iq 151 :-) a doma zx spectrum:P
dnes ma facebook atd, ale nechava si stahovat fotky z fotaku ode me, ze pry to neumi:-/

Bugatti
4086 příspěvků 22.08.16 10:32

@benyka Je to primitivní a intuitivní, naučí se to každý, kdo chce. Jenže naše babičky se obě kously a nechtěly. Sama jsem se začínala učit na pc v osmatřiceti, metodou pokus - omyl, radil mi tenkrát třináctiletý syn. Dnes si běžně instaluji software, protože musím. Kdybych se do toho tenkrát nezakousla, dnes bych neměla práci.

benyka
7357 příspěvků 22.08.16 10:42

@viktorka_od splavu @Bugatti Já mám „naneštěstí“ v tomto oboru vzdělané dva syny, takže až tak „nemusím“. Ale kdyby nebylo zbytí… Jsou ale případy, kdy se zapotí i zkušený programátor.

Bugatti
4086 příspěvků 22.08.16 12:15

@benyka Taky mám v tomto oboru vzdělaného syna. Vše jsem se musela naučit v době, kdy studoval v zahraničí. Dnes ho nemusím „otravovat“ běžnými věcmi, jen když je to něco vážnějšího. Jen si tak říkám, jak dlouho mi ještě vydrží schopnost učit se nové věci. Že mi vše trvá déle… nebo spíš dlouho, to mne moc netrápí, já dnes ten čas mám. No a jestli na to přijdu v půl desáté, nebo hodinu po půlnoci, to mne netrápí. :-)

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.16 15:04

@Bugatti To mě teda zase štve, že mám věnovat zbytečně dvě hodiny něčemu, na co jiný přijde za 10 minut. V zásadě jsem ráda samostaná, poradím si s lecčím a nevyžaduju pomoc, pokud to není nutné (jestli nejsem spíš blbá?), ale zbytečnou práci nemám ráda.

Bugatti
4086 příspěvků 22.08.16 15:36

@Kokoska1 No ale to uspokojení, že jsem na to přišla sama! Navíc když na něco přijdu sama metodou pokus-omyl, pamatuju si to. Syn to udělá za mne bleskovou rychlostí, když se ho zeptám na postup, dozvím se, že bych to stejně nepochopila. Dost využívám různé internetové diskuse, kde si radí jak co udělat. Nejlepší je, když na jednom pc řeším problém a na druhém Googluju rady.

benyka
7357 příspěvků 22.08.16 16:13

@Bugatti To od něj tedy není vůbec hezké. Těch pár minut, než si to zapíšete, by mohl obětovat. Někdy musím i volat o radu - třeba když mi dvouletý vnuk plácnul na klávesnici, trefil zrovna nějakou funkční klávesovou zkratku a obrátil obrazovku vzhůru nohama. Snažit se vyhledat radu na internetu, když všechno vidíte obráceně a myš jede „proti srsti“, to je naprostý horor. :-)

Bugatti
4086 příspěvků 22.08.16 20:10

@benyka Přesně to se mi taky stalo… s tím, jak myš funguje obráceně, to fakt nejde. Musela jsem hledat radu na druhém počítači.

Torrah
357 příspěvků 22.08.16 20:20

@benyka na to nepotřebujete děti :) mně takhle obrazovku otočil kocour, a ne jednou. A těch věcí, co už jsem se díky němu naučila… není nad našeho IT kocoura. Jeho tlapky neomylně zamíří vždy na nějakou tu hot klávesu :)

Ašarat.k
339 příspěvků 22.08.16 21:06

Odposlechnuto v MHD, dvě seniorky, pohodlně 70+.
Jedna: Tak mi povídali, že to bude trvat, než to najdou a než si to opíšu, tak mi to zabere spoustu času. No tak jsem jim dala flešku, ať mi to nahrajou a teď si pro to jedu.
Druhá: A k čemu ti ty věci budou?
První: Píšu práci o těch krojích, jen tak, ono mě to baví.
Druhá: Jéžiši, to bych nemohla.
První: A co mám dělat? Objíždět krámy a lovit slevy a sedět u doktora a furt hekat? Na to mám dost času AŽ BUDU STARÁ.
Klobouk dolů před tou paní!!!

Jayanna
50 příspěvků 23.08.16 20:25
@Giulietta píše:
@Ašarat.k :-D

Hmmm… závodně jsem plavala a jednou se na mistrovství republiky málem utopila holka, protože chytila křeč do nohy. Bylo to na 1500 m volný způsob, která trvá relativně dlouho a sleduje to relativně málo lidí… Vytáhli ji naštěstí včas.

continuity
5853 příspěvků 23.08.16 20:27

@Jayanna to mi vysvetlete, vzdy se prece muze chytit tech lan?

Jayanna
50 příspěvků 23.08.16 20:33

Když je křeč jenom v lýtku nebo šlapce, tak to ustojí a pověsí se na lajnu. Když je silná křeč např. ve stehně, tak to prostě nejde a člověk jde pod vodu.

Tak_i_Tak
262 příspěvků 23.08.16 20:35

@continuity Celkem to chápu - zažila na vlastní kůži. Ta křeč vás ochromí a hlavně překvapí natolik, že se sice lan chytíte, ale neudržite se. Začnete klesat. Já jsem dostala křeč, dohmátla na lana, ale bylo mi to k ničemu. Vahou těla jsem ponořila to lano pod vodu a pak už neměla sílu na nic, jen jsem klesala pod hladinu. Prostě nešlo nic udělat.

dost_bot
2071 příspěvků 07.09.16 22:17

Musela jsem si přiznat, že dlouhodobou zákopovou válku s gravitací pomalu začínám prohrávat…zatím lehce, ale přece jen už.:-(

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.16 22:24

@dost_bot dá se to zpomalit.

dost_bot
2071 příspěvků 07.09.16 22:25

@RenaLange To jo, ale to je tak všechno, co se dá. Nehroutím se, jen v rámci sebereflexe jsem zkonstatovala stav a trend.

Stránka:  « Předchozí 1 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek