Jak se vyrovnáváte se stárnutím?

Fotoalbum tématu (35) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65

cerruti
542 příspěvků 08.09.16 21:24

Nedokázala som synovi vysvetliť, že veci treba odniesť k práčke. Stále nechával v izbe. Jedného dňa som oznámila, že periem, len to čo je pri práčke. Nedoniesol nič. Po pár dňoch, sa pytal kde sú čisté veci. Odpovedala som, že samo nič nenapochodovalo ku práčke. Vtedy snáď prvýkrát v živote išiel z domu,„zamysleny, čo si mam obliecť“.Od vtedy veci same pochodujú k práčke. :-)

RenaLange 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.16 21:32

@viktorka_od splavu moje nevlastní maminka na mě byla metr. Občas zmínila svou babičku, která služce měřila hrany složeného prádla centimetrem ( a mně bylo líto služky).Asi dobrá výchova, já jsem na pořádek a čisté záchody a spáry ulítlá, to si uvědomuju, ale zase bych si nikdy nedovolila poslat zaměstnance pro nákup nebo jinak posluhovat.

Bugatti
4084 příspěvků 08.09.16 21:33

@cerruti Kdysi jsem udělala totéž. Týden to museli vydržet a pak už vždy v pátek večer vše nacpali do koše. Stejně tak s převlékáním postelí. Sundala jsem povlečení a připravila čisté, aby si povlékli. Poprvé spali pár dní ve spacáku, než pochopili, že se to opravdu samo neudělá.

RenaLange 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.16 21:34

@Bugatti opravdu vytáhli spacák? Máte můj obdiv že jste to ustála.

cerruti
542 příspěvků 08.09.16 21:37

@Bugatti moji spacak nevytiahli, ale spali bez oblečeného pradla.

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 08.09.16 21:38

@RenaLange já vyvdala děti, které si samy převlíkají…no zázrak hotovej. a nejlepší je, že ti lenoši rozmazlení se pak už sami ze studu přidají:-) špinavej záchod nesnesu, vzpomínám leta zpět, jak mi objevně sdělila tehdejší známá - nerada jsem k nim zašla na wc, strašně to u nich páchlo, jinak měla všechno vypulírovaný - že, objev: když synek čůrá, tak postříká obklady okolo záchodu a ty je potřeba taky umýt. no neměla jsem co na to říct… a pak, jdu na záchod a tam to nesmrdělo. naučila se to:D

Kokoska1 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.16 21:39

@Bugatti Mě svého času děti rozčilovaly tím, že snědly třeba sušenky nebo bonbony a prázdný sáček nechaly na stole nebo jinde po bytě. Několik týdnů jsem to nosila do jejich pokoje a házela doprostřed na podlahu se slovy „tohle je asi vaše“, než pochopily.

Bugatti
4084 příspěvků 08.09.16 21:41

@RenaLange Hádat se a křičet na pubertální dítko nemá cenu.

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 08.09.16 21:44

@Kokoska1 to máte asi pořádkumilovné děti:-))
za jeden z největších úspěchů ve výchově pokládám okamžik, kdy mi začlo dítko ukazovat nepořádek humus v pokoji spolubydlící, se slovy - já jsem sice nepořádná, ale tohle je strašný, jak v tom může žít!:-))

Bugatti
4084 příspěvků 08.09.16 21:46

@Kokoska1 Dlouho jsem mívala v ledničce na igelitové tašce nalepený lístek „nesežrat“. Dávaly se tam věci, které měla dcera přinést „do společného“ na výlet, nebo byly určené na něco konkrétního.

Kokoska1 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.16 22:22

@Bugatti NEBRAT mám v lednici občas i teď, protože mě nebaví, když jdu něco vařit a chybí mi surovina, protože ji manžel zkonzumoval.

Bugatti
4084 příspěvků 09.09.16 08:28

@Kokoska1 Teď to není nutné, když suroviny zmizí menší kousek, nic se nestane. V té době byly děti ve vývinu a dokázaly toho spást opravdu hodně. A obchod byl daleko.

porjk
2469 příspěvků 09.09.16 08:40

V době, kdy mé tři děti byly malé, byl doma leckdy stav, že bych se bála přijmout návštěvu, ale záchod, umyvadlo, vana a přilehlé okolí bylo čisté vždy. A s přibývajícím věkem si na pořádek tedy potrpím a nevadí mi ani čištění spár. Obklady mám bílé, spáry taky a chtěla jsem to tak, takže vím, že je to třeba čistit. A dělám to kartáčem, ovšem je pravda, že ty plochy nejsou velké. Bohužel koupelna je místo, kde o vodní kámen není nouze, tak i jiná barva obkladu i spár by asi nepomohla.

dost_bot
2071 příspěvků 10.09.16 15:37

Trend „Jak se vyrovnáváte se stárnutím? Dobře, mám doma skvěle naklizeno.“…mě trochu děsí :-)

benyka
6505 příspěvků 10.09.16 15:47

@dost_bot To je ještě dobrý. Horší bude, až nás začne děsit, že máme doma bo..el, ale nemáme sil. A ještě horší, až nám to bude jedno. :-)

Kokoska1 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.16 15:48

@dost_bot Já to mám spíš tak, že „jakž takž to jde, smířila jsem se s tím, že už nestíhám napéct, navařit a naklidit, ušít si šaty a mít zahradu bez plevele. A zjistila jsem, že to celkem nevadí“ :D

Kokoska1 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.16 15:48

@benyka No dík :D

benyka
6505 příspěvků 10.09.16 15:49

@Kokoska1 Ježíš, to jsme se teda strefily akorát. Mám to smazat? :-)

Kokoska1 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.16 15:51

@benyka Ale ne, duševní pohoda je ve stáří taky důležitá. Berme to tak, že jsem se naučila moudře užívat čas a nestresovat se nepodstatnými malichernostmi (jako je plevel vyšší než chcípající růže) :D

continuity
5853 příspěvků 10.09.16 15:59

@Kokoska1 pockejte to ja nestiham uz ted. asi po mesici uklizim takove veci, co muz nedela nebo nevidi (prubezne luxuje on) a mam toho celkem dost. chtela jsem jit z treninkovych duvodu plavat, uz to asi nestihnu, ale stejne bych dala tak dva bazeny a placla sebou do virivky.

benyka
6505 příspěvků 10.09.16 16:00

@Kokoska1 Já mám taky plevel. Letos je podstatně zelenější než tráva a neroste vysoko, takže spokojenost. Jinak jsem zjistila, že ty nutné práce na zahradě mě udržují jakž takž v kondici, protože cvičit bych se nedonutila. Jenom přemýšlím, co s tím v zimě.

Kokoska1 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.16 16:06

@continuity Já jsem dneska uklidila celý dům, ne teda okna, jen takový důkladnější než běžný úklid. A když jsem se pak splavená jak kůň osprchovala a vyšla z koupelny, první, co jsem uviděla, byla pavučina na stropě schodiště… No je tam doteď, sama tam nedosáhnu ani smetákem ze žebříku a manžel nemá čas. Všechno uspokojení z dobře vykonané práce je v tahu!
@benyka Takže vlastně hurá, je to dobrý, úplně jedno mi to ještě není! :D

benyka
6505 příspěvků 10.09.16 16:13

@Kokoska1 No vidíte, jak jste se pochlapila! :-)

continuity
5853 příspěvků 10.09.16 16:22

@Kokoska1 no prosim, ja uklidila pouze cast bytu, jeste by to chtelo vyluxovat a premyslim jestli se odhodlam nebo na to kaslu. vy uz mate hotovo a vymetate pavuciny.

porjk
2469 příspěvků 10.09.16 20:00

@dost_bot To neznamená, že svůj čas trávím výhradně úklidem :-)
Ale mám svůj domov ráda a nechci se vracet do špíny.

Stránka:  « Předchozí 1 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65
 Váš příspěvek

Ralph Lauren je rytíř! Získává britský šlechtický titul

Americký módní návrhář Ralph Lauren získává britský rytířský titul,... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Mami, fakt dík aneb Pekla dětských šatníků

Autor: Janča

Říká se, že maminka má vždycky pravdu. Před pár dekádami let jsem o... Celý článek