Jak se vyrovnáváte se stárnutím?

Fotoalbum tématu (35) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 66 Další »
Morže
1094 příspěvků 20.3.13 18:38

A ještě jsem taky chtěla říct, že mi kamarádka vyprávěla, jak jí pustil sednout v tramvaji jeden mladý puberťák a to je stejně stará jako já a v té době nosila černé dlouhé rovné vlasy a oblékaná jako skoro metalistka, tak pochybuju, že by si klučina myslel, že je stará :))

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 18:39

@gudrun spravne by se mela vyrazem pani oslovovat kazda zena ocividne nad 18… pricemz me napadlo, ze ja asi mladnu, protoze pan primator naseho malomesta me vzdycky oslovoval pani XY a posledni mesic mi zacal rikat slecno XY, coz fakt nechapu:D

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 18:51

@razorblade Nebo zkouma : )

vashtie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 18:51
Slečna Marplova

Taky slečna:-)

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 18:56

A taky je to dost sexysticke! Copak chlapy oslovujem mladenec? Proste muz nebo pan. A vubec mi prijde hloupe v dnesni dobe rozlisovat vdana, bezdetna, rozvedena, vdova, slecna… Hergot co je komu dotoho? Mate to take tak?

continuity
5853 příspěvků 20.3.13 18:57

Co mne vzdy vytacelo do ruka, kdyz se treba pred verejnym vystoupenim na mne starsi chairman zadival a do mikrofonu rekl: slecna nebo pani M.? moje standardni odpoved byla, ze zene s akademickym titulem nalezi titul pani, tak at ho smele pouziva.

dnes se mi to uz dikybohu nestava, zas mne u lekare nebo ve skolce oslovuji prijmenim mych deti, coz nejak preziju.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 19:02

@continuity No to je des. No ta skolka to je standart ale preci ty ucitelky tam musej mit papiry, ne? Tak si zjistim jak se jmenujete.

bertulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 19:32

A to se dřív oslovovalo třeba " panno Márinko". Díkybohu za slečny :-)

EvelineShop
113 příspěvků 20.3.13 20:03
@Kokoska1 píše:
@bertulka Jojo, když jsme teď byli ny lyžích, taky jsem si říkala, jak dlouho ještě. Přece jen ta mrcha 60 už cení zuby. Pak kolem mě prosvištěla dvojice na lyžích a u lanovky koukám, že oba tak kolem 70 :)

Moj otec má 62 rokov. Lyžuje perfektne a miluje lyžovanie. Na predposlednej spoločnej lyžovačke letos sa mu stal úraz. Bezvedomie, otras mozgu, zlomený nos (od prilby, chvalabohu za ňu, inak by mohol byť mrtvy), dobitý celý.

:-))))) Dal sa dokupy a minulý týždeň už zase lyžoval na Chopku a Lomnickom štíte:-))))

Samozrejme, jazdí bezpečne, ten úraz bol fakt nešťastná náhoda.

P. S. Lyžujem rovnako výborne, jak moj otec, milujem lyžovanie (i moje deti, vlastne celá rodina) a viem, že budem lyžovať do aleluja. Dá sa to, ak človek berie postupne v potaz to, že má určitý vek, vačšiu náchylnosť ku zraneniu, ktoré sa potom horšie hojí. Človek si musí uvedomiť len jedno, že už nepotrebuje lámať rekordy, ale že lyžuje pre svoju vlastnú radosť:-)))

Garfie
4456 příspěvků 20.3.13 20:05

@continuity @gudrun To mě teda nijak nerozčiluje, naopak pokud jednám „jménem dětí“, často se představuju jejich příjmením, hlavně po telefonu. Než se představím a vysvětlím ke kterému dítěti patřím, je to celá věčnost :-)

continuity
5853 příspěvků 20.3.13 20:05

Tchan letos poprve po mnoha letech vypustil lyzarskou sezonu (je rok po operaci kolene a neni to dobre, buhvi jestli se jeste kdy na lyze postavi). ale je mu 75.

EvelineShop
113 příspěvků 20.3.13 20:05
@gudrun píše:
Slecna, je zena svobodna? Co kdyz je svobodna, ale ma deti? Muze byt slecna rozvedena? Tady v tom nejak tapu. dekuji

V dnešnej dobe sa už nepoužíva oslovenie „slečna“ (max. naozaj u náctiletých). Oslovenie „slečna“ pre nevydatú ženu je už prežitok.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 20:07

@continuity No to jsem také koukala, kdo mě to pořád předjíždí na mých modrých sjezdovkách v Itálii a když sundali helmu, byli to babičky a dědečkové. Taky bych tak chtěla dopadnout.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.3.13 20:28

Já teda lyžuju blbě (taky jsem začala skoro ve 40), ale ráda. Fakt nemám ambice sápat se na černé sjezdovky, máme svoje místa, kde to známe, a dávám pozor. Spíš mám strach, kdyby někdo naletěl do nás, takových bláznů jsme zrovna letos pár viděli. Ke srážce už na skoro rovince pod kopcem jela záchranářská rolba.

bestia
2300 příspěvků 20.3.13 20:29

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:17

Lachenauerin
544 příspěvků 20.3.13 20:30

Jo, oslovení: „slečno X… nebo snad už paní?“ je na vraždu. Párkrát jsem vyzkoušela reakci: „pane X… nebo snad už pane?“ A byla docela legrace. Tedy – protějšek se nenaštval, zasmál se.

Ale nejlepší je oslovení „slečno“ od starších žen, když není spojeno se jménem a dotyčná položí takový ten pejorativní důraz na poslední slabiku, např.: „Tak to si budete muset vyřídit jinde, slečno!“

continuity
5853 příspěvků 20.3.13 20:37

Kolegyne rostla, kdyz se ji snazili oslovovat slecna Janicka. rikala, ze si pripada jak z verejneho domu. mne to tedy taky vadilo, treba osloveni jmenem a vykani od starsich panu (dnes uz jsem stara breca uz to nedelaji, za chvili ja budu mlade kluky takto vytacet)

Henriet
39 příspěvků 20.3.13 20:44

Mě bude v létě 43 a mám výhodu, že jsem vždy vypadala mladší, jsem takový ten dívčí typ, ale v poslední době na sobě stárnutí také pozoruji, hlavně, když se vidím na fotce. Výhodu mám v tom, že mám šestiletého syna, takže na nějaké velké pozorování není čas a taky mám skvělého manžela, pro kterého mám pocit, že jsem stále přitažlivá, alespoň mi to dává najevo, ale jsme spolu celkem jen 9 let. Jinak bych asi radila jako lék na splín proti stárnutí činorodost, sport, dělat věci, které vás baví. Zrovna teď jsme si o víkendu vyjeli s manželem jen sami dva na lyže a skvěle mě to nabylo pozitivní energií.

Nixe Lulu
344 příspěvků 20.3.13 22:13
@gudrun píše:
A taky je to dost sexysticke! Copak chlapy oslovujem mladenec? Proste muz nebo pan. A vubec mi prijde hloupe v dnesni dobe rozlisovat vdana, bezdetna, rozvedena, vdova, slecna… Hergot co je komu dotoho? Mate to take tak?

No přesně… Ale to už je asi součástí lidské povahy, že dlouho zavedené zvyky se mění těžko a pomalu. A tak pořád ještě nikomu nepřijde divné mít rozdílné oslovení podle rodinného stavu jen u žen, když u mužů to není. Souvisí to zřejmě s tím, že dřív neměla žena tak úplně svoji vlastní společenskou identitu, ale získávala ji až prostřednictvím manžela - takže pak se z ní stala např. „paní doktorová“ apod.
Samozřejmě dnes úplně jiná situace - když ženy běžně mají své zaměstnání a sňatek už ani není společenskou nutností.

stric
762 příspěvků 20.3.13 22:24
@continuity píše:dnes se mi to uz dikybohu nestava, zas mne u lekare nebo ve skolce oslovuji prijmenim mych deti, coz nejak preziju.

Já jsem si zvykla rovnou se tak i představovat. Zjednodušilo se tím opakované tápání, co mám s těmi dětmi vlastně společného. Vůbec mi to nevadí, jen mě jednou vyvedlo z míry, když mě jedna synova učitelka oslovovala jeho (pravda, cizokrajným) křestním jménem s -ová. To mi sice připadalo roztomilé od dětí na pískovišti (paní Alenková, paní Péťová), ale od zástupkyně ředitele už ne.

Sibyla
2646 příspěvků 20.3.13 22:31
@Lachenauerin píše:
Ale nejlepší je oslovení „slečno“ od starších žen, když není spojeno se jménem a dotyčná položí takový ten pejorativní důraz na poslední slabiku, např.: „Tak to si budete muset vyřídit jinde, slečno!“

Ano!!! Ten tón používají starší zasloužilé úřednice, a dávají jím najevo, že jste špatně vyplnila lejstro/zanedbala položku ve zdravotním pojištění/nestihla podat včas daňové přiznání, protože se pilně zabýváte flámováním a rozvracením cizích manželství.

stric
762 příspěvků 20.3.13 22:46

@continuity tohle má asi každý osobně nastavené jinak. Já říkám zdrobnělým křestním jménem (bez titulu) plus vykání ženám, se kterými jsem sice v častém třeba pracovním kontaktu, takže na úplně formální oslovování to není, ale vysloveně se s nima kamarádit taky nechci. A stejně to vnímám, když tak někdo říká mně. Mužům ve stejné situaci říkám pane + křestní jméno nezdrobnělé. Kamarádkám zdrobněle naopak nikdy neříkám.

TulaJ
254 příspěvků 21.3.13 09:30

@EvelineShop Môj otec lyžuje a má už cez 80 :-). Dúfam, že som po ňom nejaké gény zdedila.
Inak - dlho som rozmýšľalam, čo tu napísať o to vyrovnávaní sa so starnutím - jedna vec je vzhľad (chválabohu, v tomto ohľade dobré gény mám, takže zatiaľ - som 50+ - to tak zlé nie je, postavu si udržiavam na cca +5kg oproti mladosti); som ten prípad, že som sa nikdy za bohvieakú krásavicu nepovažovala a to, že už viem, čo mi svedčí a mám vybudovaný slušný šatník je pozitívum vyššieho veku. Ale samozrejme, niekedy pri pohľade do zrkadla si človek povzdychne a je mu to trošku ľúto.
Odhliadnuc od vzhľadu, s postupujúcim vekom si uvedomujem, čo všetko už v živote nestihnem, nenaučím sa, nedokážem, a človeku dochádza taká tá nezvratnosť času - ale to len niekedy, v slabej chvíľke, v zásade som človek optimistický a teším sa tomu, čo je na vyššom veku pozitívne- určitý nadhľad, skúsenosti, veľa dobrých spomienok.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.13 09:43

Ráno prodavačka v našem bufetu, na přede mnou stojící doslova vetchou stařenku nad hrobem: Co si dáte, mladá pani?
Vzpomněla jsem si na tuhle debatu a málem se udusila :-)

Linie
2020 příspěvků 21.3.13 09:45

Kiwi: Také se mi to stává /65/, když to doma hlásím, tak se ozve, že byli zřejmě slepí.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 66 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek