Jak se vyrovnáváte se stárnutím?

Fotoalbum tématu (35) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.13 11:42

@Alizon
Tak to bude mít holčička dobré, Kokotová se jmenovat nebude.

Alizon
1235 příspěvků 21.3.13 11:47

A k tematu prosim:)
Je mi 34 - takze ano, jsem stale mlada, ale…
Okolo 30 jsem se citila naprosto skvele, v puberte jsem byla takova opupinkovana zakomplexovana holcicka, ktera vypadala na 14 a az nekdy v 25 jsem se tak rikajic nasla.
Ovsem posledni dobou - to jde se mnou trochu z kopce.

1. diky tomu ze mam ted sama dite jsem si uvedomila, ze puberta a mlada leta jsou nenavratne pryc
  2. posledni roky trpim permanentnim nedostatkem spanku, takze podle toho to taky vypada, najednou jsem zjistila ze se mi zacinaji delat vrasky a vubec vypadam nejak „povadle“.

Starnutim bych to ale jeste nenazvala, na starnuti cekam po 40, takze zatim se zadne soky nekonaji.
Znam plno sarmantnich dam okolo 50/60 a vzdycky si jen reknu, takhle bych jednou chtela vypadat.
Moje maminka vypada i po 70 dobre a spis nez fyzicky zjev ji trapi ruzne drobne (ale otravne) zdravotni neduhy - toho se bojim spis. Ze na tom jednou nebudu zdravotne tak dobre.
Zvlastni kategorii je „pozornost muzu“ jak uz tu nekdo psal. Vzdycky se mi libili ti starsi, takze to ze na me obdivne nekoukaji dvacetileti zajicci mi nevadi, ale parkrat jsem se v posledni dobe pristihla ponekud v soku, kdyz se mnou takovy 20 mladik nejednal jako se ZENOU ale jako se svoji MATKOU.

Nixe Lulu
344 příspěvků 21.3.13 11:49

@Alizon O Belgii jsem to nevěděla (s těmi příjmeními), je to tak myslím i v Itálii. U nás je možné si vybrat, jen je nás zatím poměrně málo, kdo toho využily. Lidi si často myslí, že když si žena nezměnila příjmení, musela k tomu mít nějaký ohromně závažný důvod. Ne, neměla, prostě se mi nechtělo se zbavovat svého jména (a mít dvě příjmení taky ne). I přestože máme možnost výběru, nějak se očekává, že si kvůli tradici všichni budou vybírat to samé. :D (No to už bude ode mě vše k tomuto… dneska tady nové příspěvky přibývají nějak moc rychle, objevily se i během toho, co jsem to psala).

Alizon
1235 příspěvků 21.3.13 11:53
@Sekhmet píše:
@Alizon To musí být super, zjistit že můj partner je egoistitcký uzurpátor, když už jsem s ním těhotná.

Tak po pravde receno, nektere zeny jsou v tomto ohledu blbe a slepe, ono se to kolikrat da zjistit uz driv, ale laska je laska.
Ja jsem po tom s cim jsem se v praxi setkala (taky jsem puvodne pravnicka) asi nejaka extremne hrrr a extremne opatrna, ale vzdycky jsem si rikala, ze dite budu mit az tehdy, kdyz budu schopna se o nej a o sebe postarat, kdyby se nahodou stalo, ze se z toho meho chlapa vyklube totalni idiot. A nebudu ho mit s prvnim moulou ktereho potkam jen aby mi neujel vlak, to radsi vubec.

Sailorette
1594 příspěvků 21.3.13 11:58

Moje sestra a její tehdejší přítel automaticky nechali jejich dceru pojmenovat po něm, protože sestra čekala, že si ji po narození dítěte vezme. To se nestalo, nechtělo se mu do toho. Holce budou dva roky, sestra se s přítelem rozešla a pak si našla jiného. Já nevím, na jednu stranu, být nevdanou matkou, asi bych chtěla, aby se dítě jmenovalo po mně, na druhou stranu, takhle snad otec cítí trochu víc sepjetí s dítětem, kdyby se mu náhodou chtělo přestat platit alimenty nebo se přestat věnovat výchově.

Alizon
1235 příspěvků 21.3.13 12:01

@Sailorette A to si vazne myslite ze to fakt jak se dite bude jmenovat nejak ovlivni. Kdyz je dotycny blb, tak je uplne jedno jestli se dite jmenuje Novakova nebo Blbova.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.13 12:02

Co mate furt s tim vdavanim? Pro mne je to nocni mura. Takove ponizujici se nekomu v( davat). A pak ty rozvody, hruza a to nejsem pravnik stacim co slysim od kamaradek.

Matmys
2423 příspěvků 21.3.13 12:04

@gudrun
Manželství je stále nejvýhodnější ekonomický svazek.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.13 12:08

@Matmys Jo muze bejt. Ale taky pekne ztratovej rozvod. Kdyz uz svatba tak s predm. Smlouvou.

Sekhmet
1918 příspěvků 21.3.13 12:09

@gudrun Jenže se ne(v)dávám jen já jemu, ale taky on mně. On slibuje, že se o mne postará, že mne nenechá jen proto, že budu (dočasně) unavená, těhotná, tlustá a bez zájmu o sex. Že až mu cestu zkříží nohatá šestnáctka, nepůjde za ní a mně nenechá na krku dvě děti a hypotéku. Jasně, že skutečnost může být jiná (a často bývá), ale člověk, který není ochoten dát alespoň ten slib, alespoň se pokusit, ten pro mne velkou cenu nemá.

Alizon
1235 příspěvků 21.3.13 12:11
@Matmys píše:
@gudrun
Manželství je stále nejvýhodnější ekonomický svazek.

No prave jak pro koho.
Ja kdyz si uvedomim v jakem pru xxx eru jsem mohla byt kdybych si pred lety vzala (bez predmanzelske smlouvy) sveho byvaleho pritele (ktery me o tu ruku nekolikrat zadal) tak jsem rada ze jsem ten zdravy rozum nekde vydolovala.
A ze se mnozi schvalne neberou aby mela matka pozici samozivitelky, to taky neni zadne tajemstvi.

DonChichot
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.13 12:12

@Sekhmet
No já bych řekla, že se často nesoulad v tom, JAK se ten dotyčný postará, projeví tím rozvodem.
Toereticky se o vás bude umět postarat skoro každej. I já. Klidně vás adoptuju.

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.13 12:14

@Sekhmet Jezis no vam muze slibit ale stejne zdrhne. A co kdyz vy potkate jineho? Lepsiho? Co pak s paprdou kterej vas uz neba. Nebo vam naseka dluhy ktery za nej budete muset platit?

gudrun
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.13 12:15

@Alizon O tom mluvim. Brr me ten svazek fakt desi. Ale muze bejt i vyhodnej jak pisete.

Aroosak
627 příspěvků 21.3.13 12:22

@lioncity Občas stačí jen jedno dítě, abyste zapomněla na vlastní příjmení ;-)

Sibyla
2646 příspěvků 21.3.13 12:50
@Nixe Lulu píše:
@Alizon O Belgii jsem to nevěděla (s těmi příjmeními), je to tak myslím i v Itálii.

Ano, v Itálii si žena nechává své příjmení. Jistá dost hysterická známá, dcera rozvedených rodičů, vstoupila do života jako, dejme tomu Tatínková, ale po adopci druhým manželem své matky vyrůstala jako Otčímová. Vzala si pana Italianiho a v Itálii působila jako modelka - Hana Otcim. Jenže se s matkou i na dálku škorpila, a najednou prohlásila, že ona nechce být známá jako Otcim, nedejbože aby to měla na náhrobku, ona chce být zase Tatinek! A že si změní jméno! Jenomže naše úřady nemohly pochopit, proč si signora Italiani chce měnit jméno, které už nenosí. DOpadlo to nakonec tak, že potkala nějakého Rakušana Austriana, rozvedla se, a teď je Frau Austrian.

Sailorette
1594 příspěvků 21.3.13 13:11

@Alizon Já myslím, že může.

alyona
84 příspěvků 21.3.13 13:36

Nuž, neviem, ako sa s tým vyrovnám, ale asi ťažko :) zatiaľ mám len niečo po 30, takže starnutie sa ma zatiaľ netýka, ale dúfam, že mi nešvihne z honby za mladosťou :D
videli ste najnošie ELLE? je tam paulina porizkova, nádherná žena, takto by som chcela vyzerať po 50.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.13 14:05
@alyona píše:
Nuž, neviem, ako sa s tým vyrovnám, ale asi ťažko :) zatiaľ mám len niečo po 30, takže starnutie sa ma zatiaľ netýka, ale dúfam, že mi nešvihne z honby za mladosťou :D
videli ste najnošie ELLE? je tam paulina porizkova, nádherná žena, takto by som chcela vyzerať po 50.

Prave jsem tim vcera listovala (ne, nectu, to se fakt neda) a mne se libi Carmen.

alyona
84 příspěvků 21.3.13 14:27

@lioncity ano, tá tiež vyzerá fantasticky, ale samozrejme pomohla si plastikami.

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.3.13 15:12
@alyona píše:
@lioncity ano, tá tiež vyzerá fantasticky, ale samozrejme pomohla si plastikami.
… o čemž již na první pohled svědčí její „srdečný“ úsměv :-)
chinin
2788 příspěvků 21.3.13 19:06

Sice se zde jiz rozvinulo jine OT, ale ja mam dotaz jeste k tomu predchozimu OT. Doufam, ze mi to bude prominuto. ;-)

@stric
Zajimalo by me, proc oslovujete kolegyne zdrobnelym krestnim jmenem + vykate a kolegy nezdrobnelym krestnim jmenem + vykate. Proc v tom delate rozdil? Proc neoslovujete vsechny podle stejneho klice? (Nerypu, jen me to zajima.)

A jeste by me zajimalo, proc kamaradky - tedy zeny, ktere jsou vam blizke, oslovujete nezdrobnelym krestnim jmenem, zatimco kolegyne, se kterymi se vyslovene kamaradit nechcete, oslovujete zdrobnelym krestnim jmenem. Zajimalo by me, co vas k tomu vede, protoze pro me osobne je to trochu nepochopitelne. Osloveni zdrobnelym krestnim jmenem je pro me totiz dost intimni a od lidi, kteri mi nejsou blizci, mi neni moc prijemne.

@stric píše:
@continuity tohle má asi každý osobně nastavené jinak. Já říkám zdrobnělým křestním jménem (bez titulu) plus vykání ženám, se kterými jsem sice v častém třeba pracovním kontaktu, takže na úplně formální oslovování to není, ale vysloveně se s nima kamarádit taky nechci. A stejně to vnímám, když tak někdo říká mně. Mužům ve stejné situaci říkám pane + křestní jméno nezdrobnělé. Kamarádkám zdrobněle naopak nikdy neříkám.
stric
762 příspěvků 21.3.13 21:36
@chinin píše:
Sice se zde jiz rozvinulo jine OT, ale ja mam dotaz jeste k tomu predchozimu OT. Doufam, ze mi to bude prominuto. ;-)

@stric
Zajimalo by me, proc oslovujete kolegyne zdrobnelym krestnim jmenem + vykate a kolegy nezdrobnelym krestnim jmenem + vykate. Proc v tom delate rozdil? Proc neoslovujete vsechny podle stejneho klice? (Nerypu, jen me to zajima.)

A jeste by me zajimalo, proc kamaradky - tedy zeny, ktere jsou vam blizke, oslovujete nezdrobnelym krestnim jmenem, zatimco kolegyne, se kterymi se vyslovene kamaradit nechcete, oslovujete zdrobnelym krestnim jmenem. Zajimalo by me, co vas k tomu vede, protoze pro me osobne je to trochu nepochopitelne. Osloveni zdrobnelym krestnim jmenem je pro me totiz dost intimni a od lidi, kteri mi nejsou blizci, mi neni moc prijemne.

Asi hlavně protože jsem trochu divná :-)
já jsem nad tím nikdy nepřemýšlela, vlastně mi to došlo, až jak na to přišla řeč. Možná jsem to někde pochytila života během, aniž jsem si to uvědomila, ale zdrobnělinu ve spojení s vykáním prostě cítím jako formálnější. A taky ji tak vnímám vůči sobě.
Mužům ale zdrobněle neříkám a dokonce ani jménem bez titulu (to zas jen kamarádům), protože jednak chlap u mě není žádný Pepíček, a taky viz výše zmínka o flirtování. Nechci dát vůbec žádný důvod k mylné domněnce, že by bylo možné přejít na důvěrnější vztah než striktně pracovní / sousedský / na úrovni běžných známých.

chinin
2788 příspěvků 21.3.13 22:51

@stric
Dekuji vam za odpoved. Taky jsem v leccems divna, nejste v tom tedy sama.;-)

Mne treba vadi, kdyz v praci kolegove ci sefove oslovuji jinak muze a jinak zeny (na stejne pozici) - zpravidla totiz muze oslovuji jakoby s vetsi uctou/vazenosti. Napr. muzum rikaji pane inzenyre a zenam - rovnez inzenyrkam - rikaji pani Vomackova nebo muzum rikaji pane Knedliku a zenam pani Anastazie apod.

Pokud jde o zdrobneliny, tak jsem zazila sefovou, ktera mi vykala a oslovovala me zdrobnelinou krestniho jmena. A popravde, nebylo mi to prijemne. Navic toto veskrze mile osloveni bylo v kontrastu s jejim chovanim ke mne, ktere bylo dosti povysene.

Co se mi jeste prici je, kdyz nekdo starsi/vyse postaveny zacne kolegovi tykat, aniz mu nabidne tykani (a je zrejme, ze to tykani mysli jednostranne). To mi vetsinou zni velmi povysene.

Kdyz tak nad tim premyslim, pokud jde o oslovovani v praci, vadi mi jakekoli „neoduvodnene rozlisovani“ (odlisny pristup - nejen vuci muzum a zenam, ale u sefa treba i rozdilne oslovovani oblibencu a neoblibencu) a dale jakekoli „povysovani“.

P. S. Konec OT, ktery jiz byl nahrazen jinym OT. :-)

stric
762 příspěvků 21.3.13 23:41
@Sibyla píše:
Ano, v Itálii si žena nechává své příjmení. Jistá dost hysterická známá, dcera rozvedených rodičů, vstoupila do života jako, dejme tomu Tatínková, ale po adopci druhým manželem své matky vyrůstala jako Otčímová. Vzala si pana Italianiho a v Itálii působila jako modelka - Hana Otcim. Jenže se s matkou i na dálku škorpila, a najednou prohlásila, že ona nechce být známá jako Otcim, nedejbože aby to měla na náhrobku, ona chce být zase Tatinek! A že si změní jméno! Jenomže naše úřady nemohly pochopit, proč si signora Italiani chce měnit jméno, které už nenosí. DOpadlo to nakonec tak, že potkala nějakého Rakušana Austriana, rozvedla se, a teď je Frau Austrian.

Můj otec byl profesor na jedné střední škole a mívali tam dřív i dálkové studenty. Jedna studentka změnila během školního roku třikrát příjmení, protože se nejdřív rozvedla a vzala si zpátky to za svobodna, a pak se znova vdala.
Mně zůstalo po rozvodu příjmení prvního manžela, protože tenkrát jsem taky teoreticky uvažovala, že se asi znova vdám, k tomu nakonec nedošlo, takže se jmenuju úplně jinak než kdokoliv jiný z rodiny široko daleko, ale zvykla jsem si na to a beru tohle příjmení jako prostě to moje osobní, zatímco v souvislosti s rodinou používám ještě další dvě podle toho, jaký je právě kontext. Mně to přijde normální a většina lidí o tom ani neví, když jim neřeknu, že to takhle mám, protože mě prostě znají pod jedním a já slyším na všechny

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 65 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek