Jak se zbavujete oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.13 18:03

Já mám možnost věci zprostředkovat lidem bez domova - mužům i ženám. Tak pokud by měl někdo zájem, může se ozvat…

Sonetka
116 příspěvků 3.6.13 19:45

Zpočátku to bylo těžké, ale postupně jsem došla ke třídění jednou za rok. Jestli se vám zpočátku věcí líto a máte místo ve sklepě, tak to můžete udělat podobně jako já. Vytřídím ty cca 3 hromady (hromádky to určitě nejsou :) ) nošené, možná, nenošené, ale líto vyhodit. No a tu třetí dám do pytle a uložím na půl roku až rok do sklepa. Když si na žádnou z těch věcí, co tam jsou nevzpomenu, že by se hodila, tak pytel bez otvírání vezmu a vyhodím (kamarádka má kontakt na nějakou charitu). Když si vzpomenu můžu ji vždy přinést, ale zatím se mi to nestalo a skříň, tak postupně zbavuji věcí.
Má to tu výhodu, že to není tak „drastické“, máte ty věci, které jste měla ráda pořád jakoby doma, ale z očí, a jak se říká sejde z očí sejde z mysli a potom vám to vyhazování ani nebude tolik líto, protože už ani nebudete vědět, co jste tam dala.

A přidávám se k tipu @modra_kocka v létě nevyhazovat zimní a v zimě letní.

indyka
625 příspěvků 3.6.13 20:50

Mám takový ten syndrom „třeba se to ještě někdy bude hodit“, co se po generace táhne ženskou linií mé rodiny, takže oblečení vyhazuji jen velmi nerada, i když spoustu věcí, co si nechám, stejně nenosím.

Když už dělám čistku - všechno vyházím ze skříně, to, co jsem dlouho neměla na sobě, si zkusím. Pokud mi to už není, či to prostě už sešlo časem, hážu na hromadu vedle, stejně tak věci, co jsem na sobě prakticky neměla leta. Vyjde mi to tak na jednu narvanou igelitku, jejíž obsah potom dám do charitního kontejneru na oblečení. Případně, pokud je problém jen velikosti, to mamka nabídne nějaké kamarádce pro dceru.

Pokud budete likvidovat oblečení v nejbližších dnech, sledujte, zda nebude nějaká sbírka nepotřebného oblečení pro oběti povodní. To, že vaše věci někomu jinému udělají radost nebo mu poslouží, vás do toho vyřazování třeba trochu odhodlá :)

monel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.13 21:45

Vyhazuju. co vyhodím, nepovažuju za natolik dobré, abych to někomu nabízela.
co se týká povodní, po té v roce 1997 na Moravě byl nějaký dokument o Troubkách /vesnice, kterou povodeň skoro spláchla/ a ty „charitní hadry“ byly lidem celkem k ničemu.

666mahu
1490 příspěvků 4.6.13 09:29

Jednou za čas vytřídím své oblečení, boty, atd., vyjde mi to na 2 až 3 velké pytle, a ty odvezu po dohodě ke kamarádce, která má 4 dcery a plno dalších kamarádek s různě starými dcerami, které si moje zánovní i nové věci s radostí rozeberou. Spokojenost je na obou stranách. :-)

Tajtrliková
190 příspěvků 4.6.13 09:41

Já jsem se zbavovala věcí cca před měsícem, takže mé zkušenosti jsou velmi čerstvé :-). Nějlepší dohoda na odvoz (když se toho sejde víc ) byla s Armádou spásy. Mé vyhazování bylo jednodušší. Po třech letech studia, kdy jsem oděvy prostě jen schovávala, neb nebyl čas na třídění a odnos po taškách do charitního kontejneru, se toho sešlo hodně a pak už člověk tak nějak bere a hazí na tři kupy: nosím a je mi, nenosím a není mi-šup s tím do pytle, a třetí hromádka-sentiment, malé ale určitě do toho zhubnu-tam velmi ostražitě dávám fakt jen krásný, kvalitní a památeční věci. Ta třetí hromada by měla být nejmenší. Dúležité: chce to mít vyhazovací náladu. Jsem li ten den depresivní a sentimentální, nevyhodim ani krabičku od sirek.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.6.13 09:46

Ano.Chce to vyhazovací náladu. Tu mám bohužel docela často, tak občas letí i to, co nemá. Mám potom takový prima pocit, jakobych si uklidila i v sobě. A těším se, až si půjdu něco nového koupit. Bohužel mám v poslední době náladu spíš vyhazovací než nakupovací, tak se dostávám do krize. nutně potřebuju kabátek, i vím jaký, ale nějak se mi do toho Burberry nechce.Ty superluxusní krámy nemám ráda, sevře se mi žaludek jen vidím toho dveřníka. Ale lepší kabát jsem nenašla.

Demode
2054 příspěvků 5.6.13 20:08

Naposledy jsem vytřídila 2 velké tašky oblečení pro dobročinný bazar. Brali i drobnosti do domácnosti. Výtěžek byl určen pro novorozenecké oddělení naší nemocnice (plenky a pod.).

xmarkeeex
125 příspěvků 19.2.14 20:40

Co je nositelné, dávám na charitu. Dobré jsou ty sběrné kontejnery na oblečení.

Kralicak
65 příspěvků 20.2.14 09:27

Některé věci nabízím na serverech a snažím se je prodat, většina věcí končí v příslušném kontejneru. Taky jsem měla púroblém oblečení vyhazovat, ale pak jsem si řekla- já si ten svetr nikdy už neobleču ale nějaký člověk, co je zrovna v nouzi z něj bude mít radost. Možná je to naivní, protože oblečení je všude spousta a podle mě se většina i z těch kontíků sešrotuje, ale tak třeba opravdu někomu můj kus oblečení přišel vhod..

eeny-meeny
119 příspěvků 20.2.14 23:18

Já jsem ten typ, co věci schraňuje a má problém cokoli vyhodit. K věcem mám sentimentální vztah. Vím, že je to na hlavu, ale prostě to tak je. V poslední době se s tím snažím bojovat, občas proberu skříň a vyhodím pár kusů do kontejneru nebo daruju. Dneska jsem zrovna vytřídila velkou tašku oblečení a našla poklady, co už nenosím i víc jak 10 let!

Bačavelmistarý
115 příspěvků 21.2.14 11:07

Většinu jsem vyházela a co bylo ještě pěkné, jsem vyměnila nebo prodala na votocvohoz :-)

nanjua
1153 příspěvků 21.2.14 11:38

@gemidy Přesně vím, co máte namysli. Já po nějaké době vyhážu šatník a botník, nechám zlatý střed co opravdu nosím (a to je pár kousků), zbytek dávám na aukro. Během půl roku oblečení zase nakupím. Sem tam se ukáže, že něco z toho nově nahromaděného opravdu nosím a zbytek jde zase pryč a to je začarovaný kolotoč :-)
I když u nákupů přemýšlím a nekupuju nic, co by mi nesedělo nebo bych nevěděla co k tomu, tak stejně až praxe ukáže, jestli obléknu nebo zahrabu do skříně.
Musíte být nekompromisní, když už se toho oblečení zbavíte, věřte mi, že si na něj ani nevzpomenete.

Co se týká dublování podobných témat. Jsem ráda, že jste napsala, alespoň je živo. Upřímně by mě z ničeho nic nenapadlo zabrouzdat do starého tématu.

Emma 21
30 příspěvků 15.3.14 21:01

Naštěstí věci co nenosím daruji kamarádce

dost_bot
2071 příspěvků 15.3.14 22:53

Těžko, přetěžko…myslím, že jsem syslova sestřenice :-(

007bohunka
658 příspěvků 15.3.14 23:02

Něco koluje po rodině něco charita

real.blond
6688 příspěvků 16.3.14 10:44

@dost_bot syslova sestrenice :D to znam!

007bohunka
658 příspěvků 9.4.14 21:19

Já jsem po porodu zhubla tak vel.44 zdědila kamarádka.

janus495
82 příspěvků 11.4.14 08:22

Mne sa včera podarilo zbaviť 2 krabíc plných nenosených, „snáď sa ešte niekedy zíde“ vecí. A to tak, že som pozvala k sebe kamarátky a švagriné (zostali mi iba 3 kúsky)…a aspoň viem, že ich vynosia a spravili sme si pekný večer. Predtým som dávala veci do Humany kontajnerov, ale tam človek nemá istotu, že pôjdu na správnu vec. Občas niečo predám na bazoši alebo aukciách. A keďže sa mi uvoľnilo miesto v skrini, môžem ísť bez výčitiek nakupovať :)

Doudou
1387 příspěvků 11.4.14 08:42

Já vše prodávám. Kolikrát mám nové věci ještě s cedulkama, tak mi je to líto dát do kontejneru.
Z prodeje mám radost a ještě za to něco utržím :-).

lucindaSK
977 příspěvků 26.4.14 16:50
Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek